Jump to content

iPad 2 (2011)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μαζι με τους αμερικανικους φόρους θα σου στοιχίσει γύρω στα 400.

Αξίζει να το πάρεις. Θα το καταλάβεις απο την πρώτη μέρα.

Κι αν δε σ αρέσει το αγοράζω εγω όσο σου στοίχισε :lol:

 

lol οχι και 50 ευρω οι φοροι ρε Κωστα!

Συνήθως ειναι 7-9% ο φόρος.:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μαζι με τους αμερικανικους φόρους θα σου στοιχίσει γύρω στα 400.

Αξίζει να το πάρεις. Θα το καταλάβεις απο την πρώτη μέρα.

Κι αν δε σ αρέσει το αγοράζω εγω όσο σου στοίχισε :lol:

 

Αμερικανικούς φόρους εννοείς το δικό μας ΦΠΑ;στο site της η apple το 16αρι το εχει -εάν δεν κάνω λάθος-499$,αυτο το πόσο είναι χωρίς το φόρο?:confused::confused:

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Αμερικανικούς φόρους εννοείς το δικό μας ΦΠΑ;στο site της η apple το 16αρι το εχει -εάν δεν κάνω λάθος-499$,αυτο το πόσο είναι χωρίς το φόρο?:confused::confused:

 

Είναι χωρίς.

Απλά, στη συνέχεια περνιέται και ο ΦΠΑ, που για κάθε πολιτεία είναι διαφορετικός.

Link to comment
Share on other sites

Αμερικανικούς φόρους εννοείς το δικό μας ΦΠΑ;στο site της η apple το 16αρι το εχει -εάν δεν κάνω λάθος-499$,αυτο το πόσο είναι χωρίς το φόρο?:confused::confused:

Παντα ειναι χωρις τους φορους. Καταρχην, καθε πολιτεια εχει διαφορετικους φορους (σε ποσοστο εννοω).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

 

Κρατα μικρο καλαθι...:cool: αυτα που αναφερει η σελιδα ειναι "παλια" νεα, και συγκεκριμένα στις 23 Μαιου...

Ειναι σίγουρο οτι το δουλεύουν πάντως!

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω και κατι τελευταιο που θα εχει απαντηθει αλλα δεν την βρισκω την απαντηση, jailbreask εχει βγει για το ιπαδ 2? να υποθεσω πως ναι
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω και κατι τελευταιο που θα εχει απαντηθει αλλα δεν την βρισκω την απαντηση, jailbreask εχει βγει για το ιπαδ 2? να υποθεσω πως ναι

Μηπως γιατι δεν εψαξες ουτε καν στην προηγουμενη σελιδα που υπαρχει η απαντηση;

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω και κατι τελευταιο που θα εχει απαντηθει αλλα δεν την βρισκω την απαντηση, jailbreask εχει βγει για το ιπαδ 2? να υποθεσω πως ναι

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3652339#post3652339

Καλο ομως ειναι να ψαχνεις και λιγακι...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα παιδιά. Θα ήθελα να κάνω ένα δύο ερωτήσεις όποιος μπορεί να με βοηθήσει. Θα πάω στην Αμερική (Σικάγο) το μεθεπόμενο ΣΚ μόνο για το ΣΚ όμως. Θέλει ένας φίλος να του πάρω το iPad 2 από το Apple Store. Θέλει το 3G μοντέλο (16 GB) με τα 630 $.

 

1. Λογικά πρέπει υποχρεωτικά να τους ζητήσω το AT&T μοντέλο γιατί διάβασα ότι της Verizon δεν είναι συμβατό, σωστά;

 

2. Θα μου το δώσουν χωρίς φόβο και πάθος ή θα θέλουν στοιχεία για κάποιο πακέτο δεδομένων ή κάτι τέτοιο;

 

3. Θα υπάρχει διαθεσιμότητα άραγε; Λογικά πρέπει να έχουν αρκετά κομμάτια εκεί. Γνωρίζει κανείς;

 

4. Πρέπει να πάρω τηλέφωνο στην Αμερική να κλείσω ένα κομμάτι για σιγουριά; Απ'ότι είδα στο site της Apple δεν έχει πουθενά reserve online. Ξέρει κανείς κάποιον άλλο τρόπο; Εκτός Apple Store θα το βρώ κάπου αλλού εκεί οπότε να μην αγχώνομαι;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγγνώμη αν κάποια από τα παραπάνω έχουν ήδη απαντηθεί σε προηγούμενες σελίδες.

All you have to decide is what to do with the time that is given to you...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα παιδιά. Θα ήθελα να κάνω ένα δύο ερωτήσεις όποιος μπορεί να με βοηθήσει. Θα πάω στην Αμερική (Σικάγο) το μεθεπόμενο ΣΚ μόνο για το ΣΚ όμως. Θέλει ένας φίλος να του πάρω το iPad 2 από το Apple Store. Θέλει το 3G μοντέλο (16 GB) με τα 630 $.

 

1. Λογικά πρέπει υποχρεωτικά να τους ζητήσω το AT&T μοντέλο γιατί διάβασα ότι της Verizon δεν είναι συμβατό, σωστά;

 

2. Θα μου το δώσουν χωρίς φόβο και πάθος ή θα θέλουν στοιχεία για κάποιο πακέτο δεδομένων ή κάτι τέτοιο;

 

3. Θα υπάρχει διαθεσιμότητα άραγε; Λογικά πρέπει να έχουν αρκετά κομμάτια εκεί. Γνωρίζει κανείς;

 

4. Πρέπει να πάρω τηλέφωνο στην Αμερική να κλείσω ένα κομμάτι για σιγουριά; Απ'ότι είδα στο site της Apple δεν έχει πουθενά reserve online. Ξέρει κανείς κάποιον άλλο τρόπο; Εκτός Apple Store θα το βρώ κάπου αλλού εκεί οπότε να μην αγχώνομαι;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγγνώμη αν κάποια από τα παραπάνω έχουν ήδη απαντηθεί σε προηγούμενες σελίδες.

 

καλησπερα,

 

1. ζητάς ΑΤ&Τ μοντέλο ασυζητητί

2. Θα σου το δώσουν χωρίς φόβο και πάθος :)

3. διαθεσιμότητα δεν γνωριζω... θα πρέπει να δεις εκει τι υπαρχει και σε τι χρωμα

4. Δεν μπορείς να κλεισεις κομματι. Πρεπει να πας εκει...

 

Άλλωστε το Chicago εχει πολλα apple store για να χαζέψεις

http://www.google.com/search?q=apple+stores+chicago&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πια ειναι κατα τη γνωμη σας η καλυτερη και πιο οικονομικη εφαρμογη για διαβασμα και επεξεργασια εγγραφων word & excel ?
[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πια ειναι κατα τη γνωμη σας η καλυτερη και πιο οικονομικη εφαρμογη για διαβασμα και επεξεργασια εγγραφων word & excel ?

 

Documents to Go γενικα για office και Pages για επεξεργασία κειμένου, δημιουργία PDF.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Και ποιος συστήνεται ως ο καλύτερος (ή οι καλύτεροι) PDF reader;

Αν διαβάζει και Word, ακόμα καλύτερα.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Και ποιος συστήνεται ως ο καλύτερος (ή οι καλύτεροι) PDF reader;

Αν διαβάζει και Word, ακόμα καλύτερα.

Προσωπικα, το ibook με εχει βολεψει στα pdf. Ειναι πολυ γρηγορο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Κατά τη γνώμη μου το GoodReader είναι πολύ ανώτερο. Καλύτερες import δυνατότητες, καλύτερο scrolling και annotations. Όσο για το Pages, θα έλεγα να περιμένουμε λίγο την παρουσίαση του iCloud. Κάτι μου λέει πως όλοι θα αποκτήσουν δωρεάν κάποιο αποθηκευτικό χώρο, οπότε και δε θα χρειάζεται dropbox. Σιγουρα το iCloud θα ενσωματωθεί στη σουίτα iWork. Edited by JG4

"Don’t be sad because it’s over. Smile because it happened"

---------------------------------

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Κατά τη γνώμη μου το GoodReader είναι πολύ ανώτερο. Καλύτερες import δυνατότητες, καλύτερο scrolling και annotations. Όσο για το Pages, θα έλεγα να περιμένουμε λίγο την παρουσίαση του iCloud. Κάτι μου λέει πως όλοι θα αποκτήσουν δωρεάν κάποιο αποθηκευτικό χώρο, οπότε και δε θα χρειάζεται dropbox. Σιγουρα το iCloud θα ενσωματωθεί στη σουίτα iWork.

Το goodreader δεν το εχω δοκιμασει, αλλα σε σκρολιγκ κλπ με αφησε ικανοποιημενο το ibook. Βεβαια, νεος ειμαι καιθα μαθω:lol:

 

Οσο για το pages, μου απαντας για σχολιο που εκανα σε αλλο θεμα, αν καταλαβα καλα... Ας παρουσιαστει πρωτα το icloud και συζηταμε. Και εγω πιστευω οτι θα ειναι κστι πρωτοποριακο κσι οχι ιδιαιτερα ακριβο.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το goodreader δεν το εχω δοκιμασει, αλλα σε σκρολιγκ κλπ με αφησε ικανοποιημενο το ibook. Βεβαια, νεος ειμαι καιθα μαθω:lol:

 

Οσο για το pages, μου απαντας για σχολιο που εκανα σε αλλο θεμα, αν καταλαβα καλα... Ας παρουσιαστει πρωτα το icloud και συζηταμε. Και εγω πιστευω οτι θα ειναι κστι πρωτοποριακο κσι οχι ιδιαιτερα ακριβο.:)

 

Γιάννη το GoodReader δεν είναι κορυφαιο μόνο για ανάγνωση PDF με δυνατότητες annotation. Είναι παράλληλα ένα καταπληκτικός διαχειριστής αρχείων.

Για παράδειγμα θες να μεταφερεις στο pc καποιου φίλου σου μερικές φωτογραφίες που έχεις εισάγει στο iPad απο το iTunes.

Τις περνάς με την μια στο GoodReader και μέσω wifi τις στέλνεις στον υπολογιστη του φίλου σου. Και πολλα αλλα όπως αναδιανομή αρχείων σε άλλες εφαρμογές κλπ.

 

Το Pages είναι κορυφαίο στην επεξεργασία κειμένου με μια έξτρα δυνατότητα που μόνο αυτο έχει: Να μετατρέπει αρχεία word σε PDF.

Θες για παράδειγμα να φτιάξεις ένα επαγγελματικό mail με φωτογραφίες και κείμενο υπο μορφή προσπεκτους. Το κανεις στο pages σαν word και το στέλνεις κάνοντας το μετατροπη σε PDF.

 

Αυτα είναι που όσο δεν υπάρχουν στα android θα μένουμε μακριά.

Σήμερα πήγα με την σύζυγο να διαλεξουμε υφάσματα για τους καναπέδες του σαλονιού.

Είχα μαζι το iPad. Μέσω της εφαρμογής Colorix, είχα βγάλει φωτο το σαλόνι και είχα βάλει στους τοίχους τα χρώματα που θα βαφτουν οι τοίχοι. Ακριβώς με τους κωδικούς που χρησιμοποιούν τα χρωματοπωλεια.

 

Φωτογραφίσα με το iPhone τα υφάσματα που μου άρεσαν και μετεφερα τις φωτο μέσω της εφαρμογής Transferm και blue tooth.

Έριξα πάνω στην φωτογραφία του σαλονιού αυτές τον Υφασματων και μπόρεσα εύκολα και σίγουρα να κάνω τον καλύτερο συνδιασμο, έχοντας εικόνα του πως θα είναι το σαλόνι με τα έπιπλα του πριν καν βαφτει.

 

Να πω για το iPhone που με μια ώρα πλογηση και μουσικη την οποια μετεδιδε στο car stereo μέσω καλωδιου USB και φορτιζονταν παράλληλα, εκανα την δουλεια μου, διασκεδασα και γύρισα με την μπαταρία στο 100%.

Φορτιζει εκπληκτικά γρήγορα.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω Κωστα. Η διαφωνια μου με το pages ειναι οτι δεν μπορει να ανεβασει στο dropbox, το οποιο ειναι το κυριο μεσο της δουλειας μου. Οποτε, αναγκαστικα χρησιμοποιω το documents to go

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω Κωστα. Η διαφωνια μου με το pages ειναι οτι δεν μπορει να ανεβασει στο dropbox, το οποιο ειναι το κυριο μεσο της δουλειας μου. Οποτε, αναγκαστικα χρησιμοποιω το documents to go

Ναι υπάρχει αυτο το θέμα γι αυτο το δουλεύω μόνο όταν θέλω να φτιάξω PDF.

Αν θέλω να το αποθήκευσω στο dropbox, στέλνω το αρχείο με mail στον εαυτο μου και απο εκει μέσω του good reader το ανεβαζω στο dropbox.

Παλιότερα υπήρχε μια λύση. Είχε φτιάξει ένα τύπος μια διεύθυνση σε κάποιο σερβερ. Εστελνες εκει με mail το αρχείο και πήγαινε κατευεθειαν σ ένα φάκελο στο dropbox σου, στον οποίο είχε προσβαση ο σερβερ.

Δεν το χρησιμοποίησα ποτε γιατί δεν το εκρινα ασφαλές.

Προτιμώ να χανω λίγο χρόνο στέλνοντας σε μένα και μετα με την διαδικασία που περιέγραψα πιο πάνω.

Άλλωστε ποσα PDF φτιαχνω.

 

Είναι κι αυτο μια ξεδιαντροπη θα έλεγα ενέργεια της apple για να μας σπρώχνει στο ταμείο, αγοράζοντας συνδρομές του mobile me.

Κάτι τέτοια με κάνουν να μην εγκαταλειπω το JB και σε κάθε ευκαιρία να προσπαθω να κάνω ότι και η apple. Δεν μου δίνει την δυνατότητα να ανεβαζω αρχεία στο dropbox? Ok "αγοράζω" απ αλλου το pages ;)

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ναι υπάρχει αυτο το θέμα γι αυτο το δουλεύω μόνο όταν θέλω να φτιάξω PDF.

Αν θέλω να το αποθήκευσω στο dropbox, στέλνω το αρχείο με mail στον εαυτο μου και απο εκει μέσω του good reader το ανεβαζω στο dropbox.

Παλιότερα υπήρχε μια λύση. Είχε φτιάξει ένα τύπος μια διεύθυνση σε κάποιο σερβερ. Εστελνες εκει με mail το αρχείο και πήγαινε κατευεθειαν σ ένα φάκελο στο dropbox σου, στον οποίο είχε προσβαση ο σερβερ.

Δεν το χρησιμοποίησα ποτε γιατί δεν το εκρινα ασφαλές.

Προτιμώ να χανω λίγο χρόνο στέλνοντας σε μένα και μετα με την διαδικασία που περιέγραψα πιο πάνω.

Άλλωστε ποσα PDF φτιαχνω.

 

Είναι κι αυτο μια ξεδιαντροπη θα έλεγα ενέργεια της apple για να μας σπρώχνει στο ταμείο, αγοράζοντας συνδρομές του mobile me.

Κάτι τέτοια με κάνουν να μην εγκαταλειπω το JB και σε κάθε ευκαιρία να προσπαθω να κάνω ότι και η apple. Δεν μου δίνει την δυνατότητα να ανεβαζω αρχεία στο dropbox? Ok "αγοράζω" απ αλλου το pages ;)

 

Γι αυτο λεω, κατσε να δουμε τι θα ειναι το icloud.

Καπου ειχα διαβασει για ετησια συνδρομη 25 usd. Φημη βεβαια, αλλα αν ισχυσει δεν θα ειναι και κακο.... Αν ειναι να μου προσφερει οσα και το dropbox με περισσοτερο χωρο και καποιες επιπλεον υπηρεσιες, τοτε δεχομαι τη χρεωση. Διαφορετικα, τη δουλεια μου την κανω εξαιρετικα και με το dropbox σημερα.

 

 

Δοκιμασα το good reader. Πολυ καλο!! :)

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

παιδια να κανω μια ερωτηση που δεν εχω καταλαβει, υπαρχουν αρκετες εφαρμογες που οταν τις ανοιγεις πανω δεξια σου εμφανιζεται ενα βελακι, αποτι εχω καταλαβει ειναι το γπσ και καλα καλα σου αναγνωριζει τη θεση σου. για παραδειγμα το twitter αν 8ες να πεις στους αλλους την τοποθεσια σου μια εφαρμογη που λεγετα star systems κοιτας τον ουρανο και αναλογα τη θεση σου βλεπεις τα αστερια και αλλες πολλες.

Αν καποιος εχει το ipad2 χωρις να ειναι το 3g μοντελο μπορει να χρησιμοποιησει αυτες τις εφαρμογες? δεν ξερω αν καταλαβατε τι εννοω

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad 2 (2011)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...