Jump to content

Windows Vista [Pre-Release]


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Epeidi ekanes BURN to ISO sto DVD me maximum speed mipws?

 

Prepei na graftei me 2x taxitita.. auto simvouleuei i Microsoft..

 

An kai auto den doulepsei, tote to ISO einai corrupted logw torrent kai prepei na to 3anakatevaseis :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

με το daemon tools το κάνω mount και το κάνω εγκατάσταση. απ'τη στιγμή που είναι ολόκληρο το ISO δε θα'πρεπε να είχα πρόβλημα.

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πολύ κόντρα μου πάνε τα vista!!!

αφού κατάφερα και έκανα τον δεύτερο μου δίσκο basic και προχώρησα την εγκατάσταση, όταν ξεκινάει την εγγραφή των αρχείων σταματάει στο 49% λέγοντας ότι κάποια αρχεία λείπουν ή είναι corupted.

την BillGates έκδοση έχω.

γιατί μου το κάνει αυτό;;

Δεν γράφτηκε καλά το DVD σου λόγω σκόνης ή προβληματικής γενικότερα εγγραφής. Πάμε πάλι.

 

EDIT: Δε διάβασα το επόμενο post σου, ίσως χρειασθεί να κατεβάσεις ξανά το αρχείο. Γενικότερα όμως προσπάθησε και να το περάσεις σε ένα DVD, ποτέ δεν ξέρεις...

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Είχα το ίδιο πρόβλημα καθώς προσπαθούσα να κάνω την εγκατάσταση μέσα από τα XP. Δεν έφταιγε το DVD ή το iso όμως γιατί το ίδιο πρόβλημα παρουσιάστηκε και με διαφορετικά iso που κατέβασα. Με καθαρή εγκατάσταση όμως ξεκινώντας από το DVD γράφω από τα vista τώρα. Πιστεύω ότι έχει να κάνει με την αναγνώριση του σκληρού και τους drivers που φορτώνει κατά τη διάρκεια της εγκατάστασης και βγαίνει αυτό το μήνυμα ή κάτι άλλο. Πάντως δεν είναι πρόβλημα του iso γιατί και στις RC1 & RC2 παρουσιαζόταν το ίδιο πρόβλημα (δοκιμή σε δύο PC) όταν η εγκατάσταση ξεκινούσε από τα XP.
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη ρε παιδια να κανω μια ερωτηση..Πως λετε οτι εχουν βγει ενω στο Site της ms δεν υπαρχει καμια ανακοινωση..Παρα μονο οτι θα βγει η τελικη εκδοση στις 30 Νοεμβριου...:worry:
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη ρε παιδια να κανω μια ερωτηση..Πως λετε οτι εχουν βγει ενω στο Site της ms δεν υπαρχει καμια ανακοινωση..Παρα μονο οτι θα βγει η τελικη εκδοση στις 30 Νοεμβριου...:worry:

 

Η εκδοση για την οποια κουβεντιαζουμε ειναι η RTM Released To Manufacturers για να αρχισουν να στηνουν τα μηχανημτα που πουλανε με προεγκατεστημενα Windows, οχι αυτη που βγαινει σε κουτια για το κοινο. Δεν υπαρχει ομως διαφορα...

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Είχα το ίδιο πρόβλημα καθώς προσπαθούσα να κάνω την εγκατάσταση μέσα από τα XP. Δεν έφταιγε το DVD ή το iso όμως γιατί το ίδιο πρόβλημα παρουσιάστηκε και με διαφορετικά iso που κατέβασα. Με καθαρή εγκατάσταση όμως ξεκινώντας από το DVD γράφω από τα vista τώρα. Πιστεύω ότι έχει να κάνει με την αναγνώριση του σκληρού και τους drivers που φορτώνει κατά τη διάρκεια της εγκατάστασης και βγαίνει αυτό το μήνυμα ή κάτι άλλο. Πάντως δεν είναι πρόβλημα του iso γιατί και στις RC1 & RC2 παρουσιαζόταν το ίδιο πρόβλημα (δοκιμή σε δύο PC) όταν η εγκατάσταση ξεκινούσε από τα XP.

 

όταν ξεκινώ το σύστημα με το CD των vista ώς boot μου γράφει

"Disk Boot failure, insert system disk and press enter."

 

Αυτό μου το έκανε και με το Cd των Xp και έπρεπε να ξεκινήσω την εγκατάσταση με δισκέτες εκκινησης.

τώρα με τα vista τι κάνω;;

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

όταν ξεκινώ το σύστημα με το CD των vista ώς boot μου γράφει

"Disk Boot failure, insert system disk and press enter."

 

Αυτό μου το έκανε και με το Cd των Xp και έπρεπε να ξεκινήσω την εγκατάσταση με δισκέτες εκκινησης.

τώρα με τα vista τι κάνω;;

Να ρυθμίσεις το BIOS σου ώστε να κάνει εκκίνηση από το CDROM (έτσι το ονομάζει συνήθως). Εναλλακτικά, ξεκίνα την εγκατάσταση από τα Windows (XP).

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

30 νοεμβριου επισημα ε; προβλεπω 2 Δεκεμβριου να βγουν τα πρωτα security updates. και εφοσον βγει το SP2 για τα Vista, τοτε και μονο τοτε θα σκεφτω να τα βαλω
Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

30 νοεμβριου επισημα ε; προβλεπω 2 Δεκεμβριου να βγουν τα πρωτα security updates. και εφοσον βγει το SP2 για τα Vista, τοτε και μονο τοτε θα σκεφτω να τα βαλω

Συμφωνώ με τον geofil.

 

Ξαναείπα και λίγες σελίδες πίσω, το λειτουργικό αυτό είναι κατά 5 χρόνια νεότερο. Δεν φτιάχθηκε με την ίδια λογική, και έχει τελείως ασφαλειοστραφή (αν και ανύπαρκτος ο όρος, τον χρησιμοποιώ) αρχιτεκτονική.

 

We should All go for it, and we definately Will.

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μου έχει ΣΠΑΣΕΙ τα νεύρα... Το έχω κάψει 5 φορές ήδη, και πάντα μου χτυπάει πριν αρχίσει η εγκατάσταση στο install.wim (είναι το πιο μεγάλο αρχείο).

 

Τώρα αναγκαστικά κάνω extrack το image για να το γράψω χειροκίνητα.

 

Αντιμετώπισε κανείς το ίδιο πρόβλημα; (Βέβαια ίσως φταίει και το MagicISO γιατί το έκανα ένα πακετάκι με τα γλυκάκια και το Office 2007...)

 

EDIT: Καλά μεγάλη χοντράδα και εγώ και το MagicISO, υποψιάζομαι πως φταίει το μέγεθος του install.wim, είναι πάνω από 2 GB. Το MagicISO άνοιξε το cue αρχείο της Bill Gates έκδοσης που δηλώνει να γραφθεί με UDF σύστημα αρχείων στο CD. Βάζοντας μέσα το Office, τη χακιά, τα κλειδιά κλπ, το MagicISO μπορούσε να το σώσει μόνο ως ISO αρχείο (με πρότυπο εγγραφής το ISO που δεν υποστηρίζει το μεγάλο αρχείο). Το NERO και το Alcohol όμως δε το πήραν χαμπάρι, και το έγραφαν με ISO σύστημα, έστω και αν το install.wim γράφονταν λανθασμένα. Τρεχαγυρευόπουλος. Οπότε αν κάνετε πακέτα και με άλλα μέσα, μην το κάνετε image. Πετάξτε τους φακέλους και τα αρχεία σε κενό DVD ορίζοντας από το Nero εγγραφή DVD-ROM(UDF).

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ και τα quicktime MOV !!

Παιζουν μια χαρα !

:lol:

 

Και PowerDVD 7.xxx παιζει ονειρο !

Πώς το έφτιαξες?

 

τα έβαλες στον φορητό? αν ναι, πώς του έπεσαν? με τους οδηγούς τι έγινε?

 

Οταν λέμε το pc σου θα καταλήξει ζομπι μετα από φορματ θα στρώσει σωστά????

 

φυσικά :) είναι έκφραση που δηλώνει ότι απλά θα υπολειτουργεί. (δεν θα κάμει σχεδόν καμιά εργασία, και στο ιντερνετ θα μπαίνει για 1 ώρα την ημέρα - τουλάχιστον αυτά έχουν γίνει γνωστά εμμέσως)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

30 νοεμβριου επισημα ε; προβλεπω 2 Δεκεμβριου να βγουν τα πρωτα security updates. και εφοσον βγει το SP2 για τα Vista, τοτε και μονο τοτε θα σκεφτω να τα βαλω

 

Μεχρι το SP2 τι ακριβως φοβασαι οτι μπορεινα σου συμβει? Γιατι το χειροτερο ειναι να μη παιζουν 3-4 παιχνιδακια....

 

Εφοσον εχεις DSL και μπορεις ευκολα και γρηγορα να κατεβαζεις drivers, updates κλπ ειναι κριμα να περιμενεις....

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι το SP2 τι ακριβως φοβασαι οτι μπορεινα σου συμβει? Γιατι το χειροτερο ειναι να μη παιζουν 3-4 παιχνιδακια....

 

Εφοσον εχεις DSL και μπορεις ευκολα και γρηγορα να κατεβαζεις drivers, updates κλπ ειναι κριμα να περιμενεις....

Συμφωνώ!!!Εγω προσωπικά καθυστερώ να τα βάλω γιατι δεν υπάρχουν drivers.Αλλα μέσα στον επόμενο μήνα θα έχουν βγάλει οι περισσοτερες εταιρίες!!!

tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

Κολλάει σε κανέναν με τις ώρες μετά την εισαγωγή κλειδιού πριν προχωρήσει στην επόμενη οθόνη;...

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Paidia kalispera kai apo mena.Exw katevasei ki'egw tin teleftaia ekdosi vista

" Microsoft Windows Vista Final "

Build 6000 RTM (6000.16386.061101-2205) X86 (32-BIT) - DVD (2.49GB)

Kai afou mou evgale to ladi gia na ta perasw,vlepw oti to speedtouch tis alcatel pou exw kai to netmode(intracom) xreiazonte drivers gia na ta dei,epsaksa alla den vriskw re paidia:( kai den borw na bw net na kanw kai to activation.

Borei na voithisei kaneis mipws?

 

Sorry για τα greeklish παιδια! Δεν θα το ξανακανω :)

Link to comment
Share on other sites

Πώς το έφτιαξες?

 

τα έβαλες στον φορητό? αν ναι, πώς του έπεσαν? με τους οδηγούς τι έγινε?

 

 

Ξαναεστεισα απο πανω το Κ-Light Mega Coder και του επελεξα να ανοιγει τα MOV με τον media player classic!:D

Σε laptop δεν το βαζω που να χτυπιεσαι κατω!!!:lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

το SP1 ("Fiji") θα βγει λογικά στο τέλος του 2007 με νέο kernel 6.1 και χαοτικές διαφορές (θα έχει αρκέτα από αυτά που θα ΕΠΡΕΠΕ ήδη να είχαν τα RTM) και μαζί με τα Windows Longhorn Server.

 

τα έχουν γράψει αυτά. για ποιο λόγο γίνονται αναφορές για SP2 όταν η ΙΔΙΑ η Μ$ στα briefings δεν έχει αποφανθεί αν και πότε θα έρθει...

 

Landing ...

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

το SP1 ("Fiji") θα βγει λογικά στο τέλος του 2007 με νέο kernel 6.1 και χαοτικές διαφορές (θα έχει αρκέτα από αυτά που θα ΕΠΡΕΠΕ ήδη να είχαν τα RTM) και μαζί με τα Windows Longhorn Server.

 

τα έχουν γράψει αυτά. για ποιο λόγο γίνονται αναφορές για SP2 όταν η ΙΔΙΑ η Μ$ στα briefings δεν έχει αποφανθεί αν και πότε θα έρθει...

 

Landing ...

Ακριβώς. Αν και δεν σημαίνει αυτό ότι τα Vista δεν είναι "καλό λειτουργικό", το αντίθετο μάλιστα, υπάρχουν εξαιρετικά ανεπτυγμένα και αλλαγμένα κομμάτια, ιδίως σε τομείς ασφαλείας. Κατ' εμέ, είναι τελείως διαφορετικό το λειτουργικό και η αντίληψη του λειτουργικού για τις εφαρμογές και το υλικό στα Vista. Πολύ καλό αυτό.

 

Υπάρχει και το δόγμα όμως που λέει (δεν βγάζω τον εαυτό μου εκτός, το αντίθετο...) ότι ο Fiji πυρήνας θα είναι σαν ένα νέο Λειτουργικό Σύστημα ΠΟΛΥ πιο ανεπτυγμένης χρηστικότητας (and trust me θα χειρίζεται -άψογα- τους πόρους). Για την ακρίβεια, πιστεύω πως πιο μεγάλη θα είναι η αλλαγή από τα Vista στα "Vista R2" Fiji, και λιγότερο από τα Vista R2 Fiji στα νέα Windows που θα κυκλοφορήσουν (υπολογίστε 3ετία περίπου) υπό το όνομα Vienna.

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Παράθεση:

Αρχικό Μήνυμα από killing_you2 Εμφάνιση Μηνύματος

όταν ξεκινώ το σύστημα με το CD των vista ώς boot μου γράφει

"Disk Boot failure, insert system disk and press enter."

 

Αυτό μου το έκανε και με το Cd των Xp και έπρεπε να ξεκινήσω την εγκατάσταση με δισκέτες εκκινησης.

τώρα με τα vista τι κάνω;;

Να ρυθμίσεις το BIOS σου ώστε να κάνει εκκίνηση από το CDROM (έτσι το ονομάζει συνήθως). Εναλλακτικά, ξεκίνα την εγκατάσταση από τα Windows (XP).

 

Αυτό έχω κάνει αλλά μου βγάζει το μύνημα "Disk Boot failure, insert system disk and press enter."

 

το ίδιο μου έκανε και με το CD των XP. τι πρέπει να κάνω πια με αυτά τα vista!!! Δε θέλουν να εγκατασταθούν!!!!!!!

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...