Jump to content

Xperia X10 Mini Pro : [ROM] Εγκατάσταση 2.2 froyo CM6-v3.2.1


BMW116i
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Uninstall the Market in Titanium Backup.

Reboot Your phone.

Install vending.apk with whatever file manager you're using.

 

Ωπ...να το! Δεν εκανα reboot μετα την απεγκατασταση του Market...

Anyway, θα το δοκιμασω μολις μπορεσω και θα ποσταρω εδω τα αποτελεσματα

 

 

EDIT: Δουλεψε! Ακριβως ετσι οπως το περιγραφει! Κατεβαζω συνεχεια απο το Μαρκετ και ουτε ενα FC! Πιστευω οτι μπορει ανετα να τροποποιηθει το αρχικο ποστ αναλογα!

 

ΕDIT2 : Με τα Ελληνικα στο HW πληκτρολογιο, εχουμε κανεναν που πραγματικα να του δουλεψαν?

Edited by Diamandis

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 95
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ωπ...να το! Δεν εκανα reboot μετα την απεγκατασταση του Market...

Anyway, θα το δοκιμασω μολις μπορεσω και θα ποσταρω εδω τα αποτελεσματα

 

 

EDIT: Δουλεψε! Ακριβως ετσι οπως το περιγραφει! Κατεβαζω συνεχεια απο το Μαρκετ και ουτε ενα FC! Πιστευω οτι μπορει ανετα να τροποποιηθει το αρχικο ποστ αναλογα!

 

ΕDIT2 : Με τα Ελληνικα στο HW πληκτρολογιο, εχουμε κανεναν που πραγματικα να του δουλεψαν?

 

Πολυ ωραια αλλαξα και το αρχικο post προς αποφυγη και αλλων λαθων και συγγνωμη για την αναστατωση.

Για το πληκτρολογιο τιποτα ακομα

Edited by ion008
Trinity: In 5 minutes, I'll tear that whole Goddamn building down......... CyanogenMod6 :lol:
Link to comment
Share on other sites

Τελικα δεν χρειαζεται παρτισιον στην καρτα ε;;

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελικα δεν χρειαζεται παρτισιον στην καρτα ε;;

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

όχι δεν χρειάζεται;)

Link to comment
Share on other sites

όχι δεν χρειάζεται;)

Και επειδη βαριεμαι να ψαχνω...πως γινεται η εγκατασταση στην καρτα?

Οτι εχω βαλει μεχρι τωρα εχει μπει στο τηλεφωνο.

Μπορω να τα μεταφερω τωρα στην καρτα?

Ειχα την εντυπωση οτι την στιγμη της εγκαταστασης θα με ρωταει...

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Και επειδη βαριεμαι να ψαχνω...πως γινεται η εγκατασταση στην καρτα?

Οτι εχω βαλει μεχρι τωρα εχει μπει στο τηλεφωνο.

Μπορω να τα μεταφερω τωρα στην καρτα?

Ειχα την εντυπωση οτι την στιγμη της εγκαταστασης θα με ρωταει...

 

 

Ρυθμίσεις/εφαρμογές/δαχειριση εφαρμογών/πατάς πάνω στην εφαρμογή και μεταφορά

στην SD αλλά μόνο όσες μεταφέρονται... Μπορείς να κατεβάσεις την εφαρμογή app2sd

απο μάρκετ και να τις κάνεις όλες μαζί.:)

Xperia X10 Mini Android 2.1 Rooted Iridium Rom by DaRk_dOg:superman:-- MiniCM beta 1 by (nobodyAtall)
Link to comment
Share on other sites

Και επειδη βαριεμαι να ψαχνω...πως γινεται η εγκατασταση στην καρτα?

Οτι εχω βαλει μεχρι τωρα εχει μπει στο τηλεφωνο.

Μπορω να τα μεταφερω τωρα στην καρτα?

Ειχα την εντυπωση οτι την στιγμη της εγκαταστασης θα με ρωταει...

Ρυθμισεις - cyanogenMod settings - application settings - install location - external

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις - cyanogenMod settings - application settings - install location - external

 

Με αυτή την επιλογή δοκίμασα και πάλι στην internal την πήγε την εφαρμογή.

Μήπως πρέπει να τικάρουμε και allow application moving ?:X

Edited by trap_1
Xperia X10 Mini Android 2.1 Rooted Iridium Rom by DaRk_dOg:superman:-- MiniCM beta 1 by (nobodyAtall)
Link to comment
Share on other sites

Με αυτή την επιλογή δοκίμασα και πάλι στην internal την πήγε την εφαρμογή

κάνω κάτι λάθος? Μήπως πρέπει να τικάρουμε και allow application moving ?:X

Ναι και αυτο μαζι...

Link to comment
Share on other sites

Το MarketAccess δεν με δουλευει. Βασικα δουλευει, με βγαζει τις πληρωμενες εφαρμογες, αλλα δεν μπορω να τις κατεβασω (πχ Tapatalk που το εχω ηδη αγορασει οταν ειχα 2.1).

Καμια λυση εχομε?

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

παιδια παιζει κανενα bug με τα mms?ρωταω γιατι εχω προσπαθησει επανηλειμενως να στειλω αλλα ματαια.πηρα και στην cosmote τηλ μου δωσανε τις ρυθμισεις τις περασα και χειροκινητα αλλα τιποτα.οι ρυθμισεις ειναι οι παρακατω.αν εχω καπου λαθος παρακαλω διορθωστε με.

menu>ρυθμησεις>ασυρματο και δικτυα>δικτυα κιν.τηλεφωνιας>ονοματα σημειου προσβασης >cosmote mms....

 

ονομα>Cosmote_MMS

APN>mms

διακομ.μεσολαβησης> κενο

θυρα>κενο

ονομα χρηστη>κενο

κωδικος προσβ.>κενο

διακομιστης>κενο

MMSC>http://mmsc.cosmote.qr:8002

διακομ.μεσολαβ.>010.010.010.020

θυρα mms>8080

MCC>202

MNC>01

τυπος ελεγχου ταυτοτ.>κενο

τυπος APN>mms

 

:wacko::wacko::wacko:

Link to comment
Share on other sites

Με τα reboot κανα νεο ?

Ποιος ειναι ο αντιστοιχος φακελος appbak στην froyo?

Αν δεν κανουμε partition και δεν αποθηκευσουμε καμια εφαρμογη στην SD και τρεχουμε τα παντα απο την internal θα εχουμε παλι προβλημα?

Το λεω γιατι αν οι εφαρμογες ροοτ οταν θα τερματιζονται και θα πεταει την sd το τηλεφωνο δεν θα κανει reboot εφοσον θα δουλευει και χωρις την sd ....η μηπως λεω βλακειες το froyo καταρχην τρεχει χωρις sd?

Ξερει να απαντηση κανεις?

 

EDIT: Το δοκιμασα σε καθαρη καρτα 2GB χωρις app2sd απενεργοποιημενο το setting για αποθηκευση στην sd και εγκατασταση στην internal.

5 root εφαρμογες .....τζιφος παλι κρασαρη πεταει την sd και κανει reboot ...ενω θα επρεπε να τρεχει και χωρις αυτην μαλλον ειναι bug !

Edited by ion008
Trinity: In 5 minutes, I'll tear that whole Goddamn building down......... CyanogenMod6 :lol:
Link to comment
Share on other sites

το πρόβλημα με το hardware πληκτρολόγιο και τα ελληνικά διορθώθηκε!!! κάντε εγκατασταση απο xrecovery το παρακάτω και είστε έτοιμοι!

 

http://www.mediafire.com/?v5j757b6bu2yxuc

 

υστερογραφο. αυτο το τοπικ γιατι δν ειναι στικυ?

Link to comment
Share on other sites

το πρόβλημα με το hardware πληκτρολόγιο και τα ελληνικά διορθώθηκε!!! κάντε εγκατασταση απο xrecovery το παρακάτω και είστε έτοιμοι!

 

http://www.mediafire.com/?v5j757b6bu2yxuc

 

υστερογραφο. αυτο το τοπικ γιατι δν ειναι στικυ?

 

Ωραια! Εγινε και αυτο! Αν και με ξαναγυρισε στο μανισιο μπλε!!!!:blink::confused:

 

Η αντιστοιχη beta για μας δεν εχει βγει? Ρωταω επειδη στο φορουμ των xda χανομαι απο τα τοπικ και τους "περιεργους" τιτλους, και περιμενω το myphone να με οδηγησει εκει με λινκ!:D

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Παιδες διορθωσα το μπλε χρωμα και τωρα ειναι μαυρο δωστε μου email να σας το στειλω

Δειτε και αυτο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=982489 εγω παντως τωρα το κανω εγκατασταση να το δοκιμασω ειναι με το beta1 μεσα.

Trinity: In 5 minutes, I'll tear that whole Goddamn building down......... CyanogenMod6 :lol:
Link to comment
Share on other sites

Παιδες διορθωσα το μπλε χρωμα και τωρα ειναι μαυρο δωστε μου email να σας το στειλω

 

Ανεβασε το καπου και στειλε μας το λινκ! Ετσι θα μπορει να το παρει οποιος θελει χωρις να χρειαζεται να σε ενοχλει καθε φορα!

 

Ευχαριστουμε!:D

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Ανεβασε το καπου και στειλε μας το λινκ! Ετσι θα μπορει να το παρει οποιος θελει χωρις να χρειαζεται να σε ενοχλει καθε φορα!

 

Ευχαριστουμε!:D

 

 

http://www.mediafire.com/?td8whz5ww5hdwo3

οκ ετοιμο νομιζω για δοκιμαστε εδω

 

Επισης παιδες ενα tip για τα συμβολα και τα smiles που κολλαν οταν τα πηγαινουμε τερμα κατω η τερμα επανω.

Καντε το εξης αν γραφετε με το αφης πληκτρολογιο και κολληση απλα ανοιξτε το hardware πληκτρολογιο πατηστε το πληκτρο sym κλειστε το και ξαναπατε στο αφης θα πρεπει να εχει ξεκολληση τωρα ειναι μπακαλιστηκη λυση αλλα ν δεν το διορθωσουν οι devs μονο αυτο υπαρχει το βρηκα καταλαθος παιζοντας :lol:

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Trinity: In 5 minutes, I'll tear that whole Goddamn building down......... CyanogenMod6 :lol:
Link to comment
Share on other sites

http://www.mediafire.com/?td8whz5ww5hdwo3

οκ ετοιμο νομιζω για δοκιμαστε εδω

Jet! Thanx!

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Δειτε και αυτο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=982489 εγω παντως τωρα το κανω εγκατασταση να το δοκιμασω ειναι με το beta1 μεσα.[/quote

 

Η ακομα καλυτερα αυτο για την beta1 στο pro επισημα απο τον official dev http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=961783

Trinity: In 5 minutes, I'll tear that whole Goddamn building down......... CyanogenMod6 :lol:
Link to comment
Share on other sites

Η ακομα καλυτερα αυτο για την beta1 στο pro επισημα απο τον official dev http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=961783

Aν βαλω αυτο τωρα που εχω την Alpha3, χανονται τα παντα? Οπως οταν πηγα απο την 2.1 στην 2.2?

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Aν βαλω αυτο τωρα που εχω την Alpha3, χανονται τα παντα? Οπως οταν πηγα απο την 2.1 στην 2.2?

 

Η αλφα3 ειναι για μινι οχι για μινι προ οποτε αν εχεις την αλφα3 ειναι εξαρχης λαθος αφου υπαρχει εκδοση για μινι προ.

 

Εγω παντως εκανα clean install για να ειμαι σιγουρος

Trinity: In 5 minutes, I'll tear that whole Goddamn building down......... CyanogenMod6 :lol:
Link to comment
Share on other sites

τι το διαφορετικό έχει η 3.2.1b από την προηγούμενη;

Contents:

- Everything up to 3.2.1 from owain

- Detect ext3/4 partitions and mount as such - from nobodyAtall (should be ok now)

- 2.3.3 market - from nobodyAtall, no forced closes (TESTED)

- Ubuntu fonts for readability (credits go to the original author)

Edited by ion008
Trinity: In 5 minutes, I'll tear that whole Goddamn building down......... CyanogenMod6 :lol:
Link to comment
Share on other sites

προσωπικά δν βλέπω τόσο μεγάλες βελτιώσεις που να δικαιολογούν (για μένα) να ξανακάνω φορματ και clean install στο κινητό. θα μείνω με την υπάρχουσα έκδοση.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...