Jump to content

Xperia X10 Mini Pro : [ROM] Εγκατάσταση 2.2 froyo CM6-v3.2.1


BMW116i
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

προσωπικά δν βλέπω τόσο μεγάλες βελτιώσεις που να δικαιολογούν (για μένα) να ξανακάνω φορματ και clean install στο κινητό. θα μείνω με την υπάρχουσα έκδοση.

Και εγω αυτο λεω να κανω για την ωρα...

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 95
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

να ρωτήσω ρε παιδιά... μόνο εγώ έχω πρόβλημα με το ξυπνητήρι; αν καταλάθος το κρύψω, τότε αυτό χτυπά αέναα χωρίς να μπορώ να το σταματήσω και αναγκαστικά κάνω reboot την συσκευη.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά πιο hardware keyboard layout κατεβάζω?

Το "GREEK" ή το "LATIN ON GREEK"? Και ποια η διαφορά τους?

 

ΥΓ. Το zip το εγκαθιστώ μέσω xrecovery?

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια σε σας δουλευει το headset detection? μου βγαζει οτι δν εχω ακουστικα συνδεμενα στο κινητο οταν βαζω το ραδιοφωνο. να πω την αληθεια δν το ειχα ξαναδοκιμασει σε floyo να δω αν δουλευουν...
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια σε σας δουλευει το headset detection? μου βγαζει οτι δν εχω ακουστικα συνδεμενα στο κινητο οταν βαζω το ραδιοφωνο. να πω την αληθεια δν το ειχα ξαναδοκιμασει σε floyo να δω αν δουλευουν...

 

σε μενα δουλευει κανονικα το μονο φαλτσο ειναι οταν ξεκιναει το ραδιο μπαινει σε ανοιχτη ακροαση πρωτα και με ξεκουφαινει αλλα μετα διαλεγεις μεταφορα ηχου στα ακουστηκα και εισαι κομπλε!!!:p

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια σε σας δουλευει το headset detection? μου βγαζει οτι δν εχω ακουστικα συνδεμενα στο κινητο οταν βαζω το ραδιοφωνο. να πω την αληθεια δν το ειχα ξαναδοκιμασει σε floyo να δω αν δουλευουν...

 

και εγω δεν εχω προβλημα :)

edit sorry το μινι εχω και οχι το προ

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

μηπως δοκιμασε κανεις την νεα rom xCyanogenPro - Gigglebread - v5.0?

απο οτι διαβαζω εχει αρκετα και σοβαρα προβληματα ακομη αλλα γινεται καλη δουλεια.το ελπιζω γιατι και αυτη που εχουμε τωρα θελει βελτιωση στο οτι δεν δουλευει η πυξιδα δεν μπορω να στειλω με τπτ mms η μαμισια εφαρμογη album κρασαρει συνεχως οταν παω να δω full size μια φωτο και η μπαταρια τελειωνει αρκετα γρηγορα.

Link to comment
Share on other sites

θα δοκιμάσω 2 λύσεις. 1ον καθαρό install της μαμάς 2.1 (για να δω αν φταίει και το ακουστικό) και μετά από πάνω την 3.4 καθαρή. και στο καπάκι θα ξαναδοκιμάσω το backup μου απο xrecovery για να δω τι φταίει.. ελπιζω να είναι software το πρόβλημα...
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Καλησπέρα στην παρέα!

Έχω το x10 mini pro!Έκανα κανονικά το root, πέρασα και το xrecovery!

Μπήκα κανονικά στο Xrecovery και έκανα backup όπως είναι τώρα..Αν περάσω κάποιο ROM μπορώ μετά μέσα απο το xrecovery να το επαναφέρω?Γιατί μπορεί να μην μου αρέσει ή να τρώει κολλήματα κτλ..ή θα υπάρχει πρόβλημα?

Γιατί ψιλοφοβάμαι να τα πειράξω αυτά μου έχουμε κανένα θέμα μετά!

Ευχαριστώ!

 

Edit: Εντάξει είδα τελικά ότι μέσω το xrecovery μπορείς να το επαναφέρεις αν γίνει κάτι..οπότε μπορεί να το βάλω να δω τι παίζει!

Είστε ευχαριστημένοι με αυτό εσείς?

Edited by Vasilakos69
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα!

Έχω το x10 mini pro!Έκανα κανονικά το root, πέρασα και το xrecovery!

Μπήκα κανονικά στο Xrecovery και έκανα backup όπως είναι τώρα..Αν περάσω κάποιο ROM μπορώ μετά μέσα απο το xrecovery να το επαναφέρω?Γιατί μπορεί να μην μου αρέσει ή να τρώει κολλήματα κτλ..ή θα υπάρχει πρόβλημα?

Γιατί ψιλοφοβάμαι να τα πειράξω αυτά μου έχουμε κανένα θέμα μετά!

Ευχαριστώ!

 

Edit: Εντάξει είδα τελικά ότι μέσω το xrecovery μπορείς να το επαναφέρεις αν γίνει κάτι..οπότε μπορεί να το βάλω να δω τι παίζει!

Είστε ευχαριστημένοι με αυτό εσείς?

 

Εμενα με αρεσε παρα πολυ!

Κανει κατι κολληματα μια φορα στις 2-3 μερες πλεον, αλλα κατα τα αλλα ειναι σαν να αλλαξες συσκευη!

Το συνιστω ανεπιφυλακτα!!!!

 

Και μια ερωτηση.

Εχω πολυ καιρο να μπω λογω ελλειψης χρονου και εχω χασει τα δρωμενα. Ειδα οτι για το mini υπαρχουν τρελες εξελιξεις. Με το Pro τι παιζει? Εχουμε τιποτα πιο καινουργιο απο το παρων? Παιζει κανενα λινκ απο xda ή ακομα καλυτερα μεταφρασμενο εδω?

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την τελευταία έκδοση CyanogenMod6-v4!

Όλα μιά χαρά..σαν να έχω πάρει καινούργιο κινητό είναι!Πολύ ωραίο και δουλεύει άψογα!

Έβαλα και ένα άλλο θεματάκι που είχε αναρτήσει αυτός που έφτιαξε το rom και έγινε ακόμα πιο ωραίο!

Το μόνο πρόβλημα που έχω είναι πως αφού του βάλω το νέο facebook απο το market, δεν μπορώ να μπω στο προφίλ μου, στα μηνύματα και στους φίλους μου!Λέει πως Υπήρξε μη αναμενόμενη διακοπή της εφαρμογής Facebooks (διαδικασία com.facebook.katana). Προσπαθήστε ξανά!Και εκεί μου λέει να κλείσω την εφαρμογή η να στείλω αναφορά!Όλες οι άλλες επιλογές δουλεύουν κανονικά!Το έσβησα αυτό και με την παλιά έκδοση δουλεύει κανονικά!Ξαναέβαλα την νέα πάλι τίποτα..Έκανα και εκκαθάριση δεδομένων απο την διαχείρηση εφαρμογών και πάλι τίποτα!το έχει συναντήσει κανείς αυτό?

 

Edit: Έψαξα λιγάκι στο google και με την νέα έκδοση είχαν αρκετοί πρόβλημα!Βέβαια εγώ τόσο καιρό που είχα την νέα έκδοση πριν πειράξω το κινητό ήταν μια χαρά!Σήμερα έγινε..τέλοσπαντων!Βρήκα την ακριβώς προηγούμενη έκδοση και την έβαλα και στάνιαρε!

Edited by Vasilakos69
Link to comment
Share on other sites

Οντως ο Diamantis εχει δικιο..στο μινι ολα τα bugs εξαφανιστηκαν...στο προ δεν εχω δει κατι τετοιο..τι εγινε;

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια ερωτηση:ο οδηγος λεει να κανουμε εγκατασταση το market με το Astro.Ok.Αλλα αμα δεν δουλευει το market πως θα περάσουμε το Astro;Φανταζομαι οτι η ερωτηση είναι χαζη αλλα ακομα δεν ξεκινησα να περναω το froyo και θελω να σιγουρευτώ οτι δεν θα κανω καμια παττατια..
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια ερωτηση:ο οδηγος λεει να κανουμε εγκατασταση το market με το Astro.Ok.Αλλα αμα δεν δουλευει το market πως θα περάσουμε το Astro;Φανταζομαι οτι η ερωτηση είναι χαζη αλλα ακομα δεν ξεκινησα να περναω το froyo και θελω να σιγουρευτώ οτι δεν θα κανω καμια παττατια..

 

Google it και περασε το μεσω πισι..

Η καινουρια ρομ εχει προεγκατεστημενον εναν file manager

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ok, nice!

 

περασα την εκδοση final απο τους xda.πολυ σταθερη rom ουτε ενα bug ουτε restarts τιποτα!ολα just perfect!!!!!!

πλεον μια rom που ηρθε για να μεινει απροβληματιστα......για παντα.:D

 

Για να δουλεψουν ολα τελεια πρεπει να φλασαρετε μεσω seus την τελευταια rom της se να την κανετε root να περασετε το xrecovery περαστε την final rom στην sdcard καντε restart μπειτε στο xrecovery καντε full wipe,wipe dalvik cache,wipe battery stats και μετα install from sdcard την final rom.

και..........οριστε everything is P E R F E C T ! ! ! !

Edited by kegokego
Link to comment
Share on other sites

περασα την εκδοση final απο τους xda.πολυ σταθερη rom ουτε ενα bug ουτε restarts τιποτα!ολα just perfect!!!!!!

πλεον μια rom που ηρθε για να μεινει απροβληματιστα......για παντα.:D

 

Για να δουλεψουν ολα τελεια πρεπει να φλασαρετε μεσω seus την τελευταια rom της se να την κανετε root να περασετε το xrecovery περαστε την final rom στην sdcard καντε restart μπειτε στο xrecovery καντε full wipe,wipe dalvik cache,wipe battery stats και μετα install from sdcard την final rom.

και..........οριστε everything is P E R F E C T ! ! ! !

 

Φοβερη δουλεια οντως..αλλα θα δεις οτι υπαρχουν δυο bugs.

1)οταν πας στα μηνυματα στις φατσουλες και κανεις σκρολ κατω κατω μετα κολλαει και δεν μπορεις να επιλεξεις καποιο συμβολο..

2) προσπαθησε να βαλεις ενα widget στην αρχικη οθονη.κανε επανεκκινηση και δες αν υπαρχρι ακομα το widget στην αρχικη σ οθονη.

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ok εβαλα και εγω εδω και καμια ωριτσα την final version και μεχρι τωρα ολα οκ.Γρηγορο και ομορφο.Επισης το market μου λειτουργει κανονικα.Κατεβασα και εβαλα το skype και ολα οκ.Θα ασχοληθω λιγο ακομα με το κινητουλι και θα γραψω εντυπωσεις σε κανα-δυο μερες..
Link to comment
Share on other sites

Εχει αναφερθει οτι πολλοι δεν μπορουν να κανουν root την .06 με το super oneclick

ενας απο τους λογους ειναι οτι εχετε διαγραψει το pc companion απο κινητο και πισι.αν το ξαναπερασετε τοτε το superoneclick θα αναγνωρισει το κινητο και τοτε ολα καλα.

 

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Eνα link παρακαλω!:D

 

 

Μιλαμε για αυτην του owain απο xda σωστα;;

τελευταια φορα που μπηκα την ειχε αποσυρει γιατι σπαστηκε με τους τυπουσ εκει μεσα..και τωρα τον παρακαλανε να την ξαναποσταρει..

παντως ειναι παρα πολυ καλη!

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω να πω οτι μετα απο 3 μερες ενασχολησης...Τελικα το froyo ειναι πολυ μπροστα!Ντροπή στην Sony που δεν το κυκλοφορει official και πρεπει να το περναμε μονοι μας.Γενικα το κινητο ειναι σχεδον κομπλε απο εφαρμογες κλπ,χρειαστηκε να περασω ελαχιστες παραπανω απο αυτες που ειχε ηδη η rom.Πολυ γρηγορο,δεν κολλαει πουθενα και πολυ λειτουργικο.

Παντως περα απο τα προβληματακια που αναφερθηκαν παραπανω,εχω να προσθεσω οτι στο auto brightness η οθονη καμια φορα κανει οτι θελει και σβηνει εντελως.Και δευτερο και σημαντικοτερο μου κολλανε πλεον οι emulators.Εχω κατεβασει τα GameBoid,GBCoid,SNESoid κλπ και παρολο που το κινητο πλεον ειναι overclocked,μου κολλανε σε ενοχλητικο βαθμο(αν και παραμένουν playable,barely).Στο cpu settings εβαλα το governor σε performance μηπως και διορθωθει, αλλα τζίφος.Το θεμα ειναι οτι πριν με τις 1.6 και 2.1 δεν κολουσε σχεδον καθολου.Βασικα ο κυριοτερος λογος που πηρα το mini pro ηταν το πληκτρολογιο για να παιζω emulators(ειμαι retro-freak).Αν καποιος εχει καποια προταση για να βελτιωθουν τα πραγματα please let me know.Αλλιως με βλεπω να γυριζω στην 2.1 και ειναι κριμα γιατι το froyo τα σπαει..

Link to comment
Share on other sites

περασα την εκδοση final απο τους xda.πολυ σταθερη rom ουτε ενα bug ουτε restarts τιποτα!ολα just perfect!!!!!!

πλεον μια rom που ηρθε για να μεινει απροβληματιστα......για παντα.:D

 

Για να δουλεψουν ολα τελεια πρεπει να φλασαρετε μεσω seus την τελευταια rom της se να την κανετε root να περασετε το xrecovery περαστε την final rom στην sdcard καντε restart μπειτε στο xrecovery καντε full wipe,wipe dalvik cache,wipe battery stats και μετα install from sdcard την final rom.

και..........οριστε everything is P E R F E C T ! ! ! !

 

τι ειναι το seus ??? εγω μολις χτεσ περασα τιν εκδοση απ το αρχηκο ποστ τιν καινουριοα τιν παιρναω με τον ιδιο τροπο??? με συνχωρεις απλα δεν καταλαβα καλα!!!

Edited by zxr

win7: Core i7 975 3.3ghz, 8gb ram . asus p6t7

iphone 5 16gb black

zopo zp900 , samsung galaxy s3 mini

Link to comment
Share on other sites

καταχρην τα συνχαρητιρια μ στον οδηγο ειναι πολυ καλοδιατιπομενος και κατανοητος

 

μετα θελω να προσθεσω οτι εχω μηνει ευχαριστιμενος προσ το παρον δεν τρωει κολιματα μονο οταν παιζω κανα παιχνιδι μετα απο λιγο ισως κολαει λιγο!!

 

αλλα μετα αυτο που μου εκανε εντυποση ειναι η μπαταρια κραταει πολυ ποιο πολυ απ οσο κρατουσε πανω απο 4 μερες με κανονικη χρηση!!!!

win7: Core i7 975 3.3ghz, 8gb ram . asus p6t7

iphone 5 16gb black

zopo zp900 , samsung galaxy s3 mini

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...