Jump to content

Τι μπύρα πίνετε;


killing_you2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

La trappe double , κόκκινη είναι.

Μαναστιριακη, την εχει και ο θανοπουλος!.

οι μοναστηριακες ειναι καλες μπύρες, οχι για χειμωνα κατα την γνωμη μου. Καλοκαιρινες ειναι η sol, corona miller και η αμστελ pulse για μενα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τωρα τελευταια το εχω ριξει στις Ιταλικες,λογω του τοπου διαμονης.

Παλια Βecks..αλλα τις εκοψα λογω γενικοτερου εμπαργκου προς τα γερμανικα προιοντα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Πολύ την βλέπω να παίζει αυτή η κράφτ.

Αν δεν κάνω λάθος ειναι Ελληνική; Υπάρχει στα supermarket;

Link to comment
Share on other sites

Πολύ την βλέπω να παίζει αυτή η κράφτ.

Αν δεν κάνω λάθος ειναι Ελληνική; Υπάρχει στα supermarket;

 

Είναι ελληνική, μικρό-ζυθοποιία. Βεβαίως υπάρχει στα super market, την εχω δει σίγουρα στο ΑΒ Βασιλόπουλος.

Προσωπικά, από Kraft προτιμώ την Weiss , πολύ ωραία μπύρα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

φιξ μαυρη ονειροοοοοο

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Είναι ελληνική, μικρό-ζυθοποιία. Βεβαίως υπάρχει στα super market, την εχω δει σίγουρα στο ΑΒ Βασιλόπουλος.

Προσωπικά, από Kraft προτιμώ την Weiss , πολύ ωραία μπύρα.

συμφωνω νικολα και η βεργινα weiss ειναι πολυ καλη και ελληνικη, απο lager προσωπικα πινω τελευταια amstel premium pilsener

Link to comment
Share on other sites

Πολύ την βλέπω να παίζει αυτή η κράφτ.

Αν δεν κάνω λάθος ειναι Ελληνική; Υπάρχει στα supermarket;

Απο τις καλυτερες Ελληνικες.Δοκιμασε οπωσδηποτε weiss και μαυρη.Ειδικα η μαυρη με αρωμα καφε ειναι απιστευτη.Οι pilsner και lager δε με τρελαναν.Η κοκκινη, καλουτσικη.

Θα τις βρεις στα περισσοτερα σουπερ μαρκετ.

Link to comment
Share on other sites

Πριν κάτι μέρες πήρε το μάτι μου σε ενα SUPERMARKET μία μπύρα ονόματι Pils Hellas. Κυκλοφορεί καιρό; Δεν θυμάμαι να την είχα ξαναπετύχει κάπου... Την έχει δοκιμάσει κάποιος;
Link to comment
Share on other sites

Πριν κάτι μέρες πήρε το μάτι μου σε ενα SUPERMARKET μία μπύρα ονόματι Pils Hellas. Κυκλοφορεί καιρό; Δεν θυμάμαι να την είχα ξαναπετύχει κάπου... Την έχει δοκιμάσει κάποιος;

Oχι πετρο αλλα κοιτα για την μαgnus.. καλη και ελληνικη. Κοκκινη κραφτ ειναι απιστευτη ...και mcfarland αν και εισαγομενη.

 

δοκιμασα την newcastlebrown ale σε συγκριση με την αντοιστιχη της κραφτ ομολογω εντυπωσιαστηκα

 

Απο τις καλυτερες Ελληνικες.Δοκιμασε οπωσδηποτε weiss και μαυρη.Ειδικα η μαυρη με αρωμα καφε ειναι απιστευτη.Οι pilsner και lager δε με τρελαναν.Η κοκκινη, καλουτσικη.

Θα τις βρεις στα περισσοτερα σουπερ μαρκετ.

mcfarland δοκιμασες ?

 

Απο τις καλυτερες Ελληνικες.Δοκιμασε οπωσδηποτε weiss και μαυρη.Ειδικα η μαυρη με αρωμα καφε ειναι απιστευτη.Οι pilsner και lager δε με τρελαναν.Η κοκκινη, καλουτσικη.

Θα τις βρεις στα περισσοτερα σουπερ μαρκετ.

φίλε καλησπερα διαλεξε την smoked θα παθεις πλακα, δεν εχω πιει κατι παρομοιο χρόνια τωρα, απο λαγκερ σου προτεινω και την amstel premium που προσωπικα μου αρεσε πολυ.

Edited by vampyre
Link to comment
Share on other sites

+1 για την κραφτ. Πίνω αρκετο καιρο και μπορώ να πω οτι είναι από τις λίγες που με ενθουσίασαν τόσο.
Link to comment
Share on other sites

Πριν κάτι μέρες πήρε το μάτι μου σε ενα SUPERMARKET μία μπύρα ονόματι Pils Hellas. Κυκλοφορεί καιρό; Δεν θυμάμαι να την είχα ξαναπετύχει κάπου... Την έχει δοκιμάσει κάποιος;

Σαββατο βραδυ δοκιμασα Pils Hellas βαρελισια.Στις 6 σταματησα:) Παρα πολυ καλη ομολογω.

 

mcfarland δοκιμασες ?

Εννοειται η καλυτερη κοκκινη.

 

φίλε καλησπερα διαλεξε την smoked θα παθεις πλακα, δεν εχω πιει κατι παρομοιο χρόνια τωρα, απο λαγκερ σου προτεινω και την amstel premium που προσωπικα μου αρεσε πολυ.

Τη δοκιμασα τη smoked.Καλουτσικη.

Edited by zafos90
Link to comment
Share on other sites

Σαββατο βραδυ δοκιμασα Pils Hellas βαρελισια.Στις 6 σταματησα:) Παρα πολυ καλη ομολογω.

 

 

Εννοειται η καλυτερη κοκκινη.

 

 

Τη δοκιμασα τη smoked.Καλουτσικη.

Ειδες ομως διαφορα ? για αυτο γουσταρω την μπυροκουβεντα σε αλλον αρεσει αυτη σε αλλον αλλη καποιος βλεπει την αλφα και την αμστελ καροτοζουμο..εμενα μοπυ αρεσουν..οπως εγω βλεπω την φιξ και την lager της βεργινα ..για την weiss αληθεια την εχεις πιει ? της βεργινα εννοω

 

Μετα απο ενα πολυ καλο γευμα ταιριαζειο μια μπυρα με γεματη γευση ..amstel premium ..κλαπ και την ανοιξα!!!

 

Σημερα δοκιμασα την sol χθες corona αυριο carib ...η sol με εκπλησει ευχαριστα .για .την corona δεν χρειαζεται να πω πολλα

Edited by vampyre
Link to comment
Share on other sites

Χθες δοκίμασα μία μπύρα ονόματι ΕΡΜΗΣ GOLD από τα LIDL. Πρέπει να είναι σχετικά καινούργια γιατί δεν θυμάμαι να την είχα δει άλλη φορά. Καλούτσικη ήταν :D :D :D
Link to comment
Share on other sites

για οσους εχουν ταξιδεψει εξωτερικο και ηπιαν στις βορειες χωρες μπυρες χυμα απο βαρελια και μαρκες παραγωγων που δεν τους ξερει παρα μονο η τοπικη κοινωνια τοτε ολες αυτες για τις οποιες μιλαμε θα τους φιανονταν νεροζουμια:p
Link to comment
Share on other sites

Χθες δοκίμασα μία μπύρα ονόματι ΕΡΜΗΣ GOLD από τα LIDL. Πρέπει να είναι σχετικά καινούργια γιατί δεν θυμάμαι να την είχα δει άλλη φορά. Καλούτσικη ήταν :D :D :D

Η μπύρα αυτή παρασκευάζεται για λογαριασμό της παραπάνω αλυσίδας.την εχω δοκιμασει και ειναι οντως καλουτσικη.εχω περιπου 2 μηνες που την εχω δει στην αγορα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σημερα δοκιμασα την sol χθες corona αυριο carib ...η sol με εκπλησει ευχαριστα .για .την corona δεν χρειαζεται να πω πολλα

η σολ μου θυμιζει καποια στη γευση της αλλα δε μπορω να προσδιορισω ποια!:confused:

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

η sol ειναι μπυραρα!!! ειναι η τελεια καλοκαιρινη μπυρα.ειναι η μονο ελαφρια μπυρα που νομιζεις οτι θα ειναι τοσο ελαφρια σαν ανψυκτικο οπως ειναι οι αλλες,οτι μολις που θα καταλαβαινεις οτι θα εχει γευση μπυρας οπως οι αλλες του ειδους,....αλλα...μολις την δοκιμασεις αμεσως καταλαβαινεις οτι διαφερει απο τις αλλες.ειναι μεν ελαφρια και δροσερη αλλα σε αντιθεση με τις αλλες εχει γεματη γευση,τοσο γεματη που ουτε καποιες ξανθες φθηνες δεν εχουν.
Link to comment
Share on other sites

Μακράν η αγαπημένη μου μπύρα είναι η McFarland. Κόκκινη με μαγευτικά αρώματα φρούτων και γλυκόπικρη γεύση. Κατά τα άλλα μου αρέσει να δοκιμάζω διάφορες μπύρες και όποτε μπορώ να τις συνδιάζω ανάλογα με το φαγητό - συνοδευτικό μου. Πρόσφατα δοκίμασα και τη Beck's η οποία με άφησε τρομερά ικανοποιημένο!
:dance:
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα την rochefort 10.Τρομερη μοναστηριακη, με πολυ γλυκια γευση, αρωμα δαμασκηνου και αλλων φρουτων καθως και καραμελας και ελαφρως δυνατουτσικη (11,3 % vol) αλλα πινεται αρκετα ευχαριστα.Τελικα δεν υπαρχουν καλυτερες απο τις μοναστηριακες τελος :D

Αν τη βρειτε δοκιμαστε τη οπωσδηποτε:happy:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

σημερα ηπια αμστελ πιλσενερ...ενα εχω να πω ,που το λεει και η εταιρια μεσα στην ιστοσελιδα της.επιτελους ξαναευφεραν την σωστη μπυρα!!! αυτο που πιναν καποιοι τοσα χρονια ηταν νεροζουμι.

ομως αυτη ειναι μπυραρα.γιατι περιμεναν κατι αιωνες για να ξαναφτιαξουν μια σωστη μπυρα??

Edited by protoporos
Link to comment
Share on other sites

Μια ειναι η μπυρα...finkbrau by liddle σε γυαλινο :D:D

Χωρις πλακα, η pilsener ειναι πολυ καλη, απο τις αγαπημενες μου :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...