Jump to content

Τι μπύρα πίνετε;


killing_you2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για την ακριβεια, απο τις καλυτερες που εχω πιει γενικα :) σαντορινια? ονομα?

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

FIX η μαυρη...μου αρεσε ανελπιστα. Μπραβο στις Ελληνικες εταιρειες.
:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

πολυ καλη προσπαθεια δεν διαφωνω, μακαρι και στο μελλον τετοια, ειδατε ομως ποσο τεχνηεντως αποκρυπτεται οτι η αθηναικη εφερε την πρωτη μαυρη μπυρα στην ελλαδα ?
Link to comment
Share on other sites

καμιά σύγκριση kozel dark με φιξ μαύρη; τη φιξ δε την εχω δει σε κάποιο σουπερ μαρκετ

Θα συμφωνησω αλλα επιεδη ειναι ελληνικη προσπαθεια καλο ειναι να την στηριξουμε ...πιο πολυ με φτιαχνει η guinness...

Link to comment
Share on other sites

Καθημερινά έπινα kaiser, τώρα λοιπον με την κρίση (και μετά απο το "λεφτά υπάρχουν") εχω καταλήξει στην Αλφα, η οποία ειναι φτηνή και καλούτσικη, σαν καθημερινή μπύρα μου αρέσει αρκετά.
Link to comment
Share on other sites

Καθημερινά έπινα kaiser, τώρα λοιπον με την κρίση (και μετά απο το "λεφτά υπάρχουν") εχω καταλήξει στην Αλφα, η οποία ειναι φτηνή και καλούτσικη, σαν καθημερινή μπύρα μου αρέσει αρκετά.

Θα συμφωνησω και με τον djalma..εχει και αλλες καλες μπυρες το lidl...οσο για την αλφα ..μια χαρα μπυρα ειναι

Link to comment
Share on other sites

Σημερα δοκιμασα την καινουρια μαυρη της fix.Hταν αρκετα καλη.Εχει ιδιαιτερη γευση και αρωμα.
Link to comment
Share on other sites

+1 απο μενα στην craft lager! Ειναι σχετικα γλυκια, οσο πρεπει βασικα. Edited by margaritagr
:cool:
Link to comment
Share on other sites

Από φθηνές μπύρες, γιατί δεν πίνεις και finkbrau? Στα lidl τις έχει.

Γιατι καποια στιγμη πρεπει να στηριξουμε τα Ελληνικα προιοντα.Αν δε το κανουμε τωρα ποτε;

 

Ποσο εκνευριζομαι οταν πηγαινω σουπερ μαρκετ και βλεπω κατι τεραστιες πινακιδες με προσφορες σε μπυρες ξενες και τις Ελληνικες τις εχουν σε κατι γωνιες χωνιασμενες.Συν το οτι τις μισες Ελληνικες μπυρες αδυνατεις να τις βρεις.

 

Πλην των "κοινων" μπυρων της Αθηναικης Ζυθοποιιας πιστευω οτι και οι Ελληνικες μικροζυθοποιιες κανουν εξαιρετικη δουλεια.

 

@all

Προσφατα δοκιμασα την Ελληνικη Septem με μελι.Αν και αρκετα πικρη για τα γουστα μου, το αρωμα απο μελι μεσα στη μπυρα ηταν απιστευτο!

Link to comment
Share on other sites

Από φθηνές μπύρες, γιατί δεν πίνεις και finkbrau? Στα lidl τις έχει.

 

Ωραια ειναι η χρυση του lidl

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Γιατι καποια στιγμη πρεπει να στηριξουμε τα Ελληνικα προιοντα.Αν δε το κανουμε τωρα ποτε;

 

Ποσο εκνευριζομαι οταν πηγαινω σουπερ μαρκετ και βλεπω κατι τεραστιες πινακιδες με προσφορες σε μπυρες ξενες και τις Ελληνικες τις εχουν σε κατι γωνιες χωνιασμενες.Συν το οτι τις μισες Ελληνικες μπυρες αδυνατεις να τις βρεις.

 

Πλην των "κοινων" μπυρων της Αθηναικης Ζυθοποιιας πιστευω οτι και οι Ελληνικες μικροζυθοποιιες κανουν εξαιρετικη δουλεια.

 

@all

 

Προσφατα δοκιμασα την Ελληνικη Septem με μελι.Αν και αρκετα πικρη για τα γουστα μου, το αρωμα απο μελι μεσα στη μπυρα ηταν απιστευτο!

 

Μαζί σου όσων αφορά τις ελληνικές μπύρες. Τελευταία πίνω μόνο FIX!

Την Septem με μέλι την δοκίμασα κι εγώ, αρκετά καλή για το γούστο μου και θα συμφωνήσω στο σχόλιό σου για το μέλι! :D

Link to comment
Share on other sites

που υπάρχει(σουπερ μαρκετ) η φιξ dark στη θεσσαλονίκη; εύοσμο δε τη βρήκα

δοκιμασε στο κεντρο η στον βαρδρη ..εγω εκει βρηκα τις δυο αγαπημενες μου ....guinness και αλφα για βραδιες euro!!!

Link to comment
Share on other sites

δυτικά θα με βόλευε καλύτερα. αν γωρίζει κάποιος ας πει

Καλησπερα απο νεαπολη μολις εμαθα οτι ισως εχει ο μασουτης αυτο που ψαχνεις...bios 5 που ηθελα χθες ειχες παντως!!!

Link to comment
Share on other sites

Έκτος της Αλφα βρήκα σήμερα σε προσφορά στον σκλαβενιτη και την βεργινα, πήρα λοιπόν καμιά 60ρια κουτάκια για τις δύσκολες μέρες.

 

 

 

Στους γερμαναράδες δεν παω lidl κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Φίλος των weiss (franziskaner, weihenstephaner, Hoegaarden κλπ κλπ).

Κάποτε, το aldi έφερνε τις Valentin's. Τις έδινε σε 6αδα και κόστιζαν ΜΟΝΟ 6€ οι 6χ500ml !!

Δυστυχώς έκλεισε, ευτυχώς είχα προμηθευθεί 4 6άδες :P

 

Κάποτε είχα φτιάξει αυτό τον κατάλογο με τις ελληνικές μπύρες που βρήκα, αλλά το ratebeer με έστειλε αδιάβαστο :p

 

Σήμερα, στο android market, πρώτη πρόταση ήταν το Ratebeer for android. Χρειάζεται σύνδεση στο ίντερνετ, αλλά έχει όλες τις μπύρες που υπάρχουν στον κόσμο (ή τουλάχιστον τις περισσότερες) ανά είδος ή ανά χώρα. Για την Ελλάδα αναφέρει 50 διαφορετικές μπύρες!

Link to comment
Share on other sites

Φίλος των weiss (franziskaner, weihenstephaner, Hoegaarden κλπ κλπ).

Κάποτε, το aldi έφερνε τις Valentin's. Τις έδινε σε 6αδα και κόστιζαν ΜΟΝΟ 6€ οι 6χ500ml !!

Δυστυχώς έκλεισε, ευτυχώς είχα προμηθευθεί 4 6άδες :P

 

Κάποτε είχα φτιάξει αυτό τον κατάλογο με τις ελληνικές μπύρες που βρήκα, αλλά το ratebeer με έστειλε αδιάβαστο :p

 

Σήμερα, στο android market, πρώτη πρόταση ήταν το Ratebeer for android. Χρειάζεται σύνδεση στο ίντερνετ, αλλά έχει όλες τις μπύρες που υπάρχουν στον κόσμο (ή τουλάχιστον τις περισσότερες) ανά είδος ή ανά χώρα. Για την Ελλάδα αναφέρει 50 διαφορετικές μπύρες!

Λογικο φαινεται να σε στειλει αδιαβαστο...εδω ακι χρονια η αθηναικη ζυθοποιια επενδυει στην ελληνικη γη με καλιεργειες βυνης και κριθαριου..προσφατα ακολουθησε το πραδειγμα της η ολυμπιακη ..τυχαιο ?

Link to comment
Share on other sites

Craft lager, craft smoked, tripel karmeliet, duvel, leffe, kwak, corona, erdinger & hertog jan tripel ηταν τα ψωνια του σκ. την τελευταια δε την εχω ξαναπιει, αλλα διαβασα διαφορα στο ιντερνετ κι ειπα να τη δοκιμασω
:cool:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...