Jump to content

Xperia Χ10 mini : Εγκατάσταση 2.2 froyo MiniCM6 1.0.2 (updated 13/6/11)


BMW116i
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστωωωωωωωωωω..ειστε υπεροχοι ολοι εδω μεσα..γιουπιιιιιιιιιιιι..

τα σπαει νομιζω..πολυ ομορφο..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 820
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εγω ακομα να μπω προσπαθω..μετα το wifi που ηθελα να ανοικσο κανει συνεχεια επανεκινησεις μονο του..φτανει μεχρι εκει για να βαλω το pin ξανα και κανει επανεκινηση..:wacko:
Link to comment
Share on other sites

εγω ακομα να μπω προσπαθω..μετα το wifi που ηθελα να ανοικσο κανει συνεχεια επανεκινησεις μονο του..φτανει μεχρι εκει για να βαλω το pin ξανα και κανει επανεκινηση..:wacko:

Δεν ξεκίνησες από το σωστό fw version. Κανε update με το seus και πήγαινε στη 2.1.1.A.0.6. Μετά root->xrecovery->flash rom->factory reset.

Link to comment
Share on other sites

καλα..δε μπορω να βαλω το αλλο λογισμικο..κανει συνεχεια επανεκινησεις και δε το αναγνωριζει το τηλεφωνο μου..μπορει καποιος να μου πει τι μπορω να κανω??πωπω πως εμπλεξα παλι..
Link to comment
Share on other sites

εχοντας κλειστη την συσκευη σου ανοιξε το SEUS στο pc και οταν σου ζητηθει κρατα στο κινητο το back πατημενο και συνδεσε το με το pc μεσω usb.λογικα θα το αναγνωρισει για να μπορεσεις να flashαρεις.
Link to comment
Share on other sites

εχοντας κλειστη την συσκευη σου ανοιξε το SEUS στο pc και οταν σου ζητηθει κρατα στο κινητο το back πατημενο και συνδεσε το με το pc μεσω usb.λογικα θα το αναγνωρισει για να μπορεσεις να flashαρεις.

Δεν είναι και εύκολο να την κλείσει τώρα...πρέπει να το συνδέσει στο SEUS και να κανει reset με το μεσαίο κουμπί το δεξί κουμπί και το power.

Λίγο δύσκολο αλλα δεν έχει άλλη επιλογή..

X10 mini

Xperia ARC

Galaxy Nexus

Νexus 4

Note 3

Link to comment
Share on other sites

ενταξει..αυτο το καταφερα..αλλα παλι τα ιδια..εκανα το update απο το seus,εκανα root με το z4root,xrecover,partition tools,factory reset(full wipe)..αλλα οταν παω να ανοιξω το wifi κολαει και κανει επανεκινησεις μεχρι να ξανακανω factory reset..δεν ανοιγει το wifi και κολαει ο τοπος..
Link to comment
Share on other sites

ενταξει..αυτο το καταφερα..αλλα παλι τα ιδια..εκανα το update απο το seus,εκανα root με το z4root,xrecover,partition tools,factory reset(full wipe)..αλλα οταν παω να ανοιξω το wifi κολαει και κανει επανεκινησεις μεχρι να ξανακανω factory reset..δεν ανοιγει το wifi και κολαει ο τοπος..

 

Δες λίγο αν έχεις την 2.1.1.A.0.6. και αν έχεις και το εικονίδιο του superuser

γιατί με το z4root νομίζω δεν γίνετε.

Xperia X10 Mini Android 2.1 Rooted Iridium Rom by DaRk_dOg:superman:-- MiniCM beta 1 by (nobodyAtall)
Link to comment
Share on other sites

το superuser το εχω..το αλλο δε ξερω απο που να το δω αλλα και πριν απο το z4root το ειχα κανει χειροκινητα αλλα παλι το ιδιο..:(
Link to comment
Share on other sites

το superuser το εχω..το αλλο δε ξερω απο που να το δω αλλα και πριν απο το z4root το ειχα κανει χειροκινητα αλλα παλι το ιδιο..:(

 

Ρυθμίσεις/σχετικά με το τηλέφωνο βλέπεις τι έχεις..

 

Δοκίμασε να εγκαταστήσεις το titanium να δούμε έχεις δικαιώματα?

Edited by trap_1
Xperia X10 Mini Android 2.1 Rooted Iridium Rom by DaRk_dOg:superman:-- MiniCM beta 1 by (nobodyAtall)
Link to comment
Share on other sites

Δες λίγο αν έχεις την 2.1.1.A.0.6. και αν έχεις και το εικονίδιο του superuser

γιατί με το z4root νομίζω δεν γίνετε.

,

 

 

με το z4root στην 0.6 σιγουρα δεν γινετε.χρειαζεται το superoneclick 1.5.5.0

Link to comment
Share on other sites

το titanioum δε μπορω να το βαλωεπειδη δεν εχω wifi..δηλαδη να δοκιμασω με την ιδια διαδικασια με το superoneclicκ 1.5.5.0?
Link to comment
Share on other sites

το titanioum δε μπορω να το βαλωεπειδη δεν εχω wifi..δηλαδη να δοκιμασω με την ιδια διαδικασια με το superoneclicκ 1.5.5.0?

 

Ναι έτσι όπως τα λες!!!

 

Αν τα κάνεις όλα σωστά θα είσαι οκ. Θέλει ακριβώς τα βήματα γιατί

αν κάνεις κάτι λάθος μετά υπάρχουν διάφορα προβληματάκια. :dash:

Xperia X10 Mini Android 2.1 Rooted Iridium Rom by DaRk_dOg:superman:-- MiniCM beta 1 by (nobodyAtall)
Link to comment
Share on other sites

τωρα το βρηκα..λοιπον απο το seus μου κατεβαζει μονο την εκδοση 2.0.A.0.504..

πως μπορω να κατεβασω την αλλη??γιατι με το superuser δε μπορει να βαλει το busybox στο titanium σε αυτη την εκδοση..αν και βγαζει το εικονιδιο superuser..γρρρρ

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε αυτό το build.prop

http://www.upload.ee/files/1171514/build.prop.html

 

και πέρασε το στο /system/. Π.χ. με τον root explorer. Μετά reboot, και βάλε το seus ή το pc companion να σου κάνει update. Λογικά θα σου περάσει το latest.

 

τωρα το βρηκα..λοιπον απο το seus μου κατεβαζει μονο την εκδοση 2.0.A.0.504..

πως μπορω να κατεβασω την αλλη??γιατι με το superuser δε μπορει να βαλει το busybox στο titanium σε αυτη την εκδοση..αν και βγαζει το εικονιδιο superuser..γρρρρ

Link to comment
Share on other sites

παιδια παιζει κανενα bug με τα mms?ρωταω γιατι εχω προσπαθησει επανηλειμενως να στειλω αλλα ματαια.πηρα και στην cosmote τηλ μου δωσανε τις ρυθμισεις τις περασα και χειροκινητα αλλα τιποτα.οι ρυθμισεις ειναι οι παρακατω.αν εχω καπου λαθος παρακαλω διορθωστε με.

menu>ρυθμησεις>ασυρματο και δικτυα>δικτυα κιν.τηλεφωνιας>ονοματα σημειου προσβασης >cosmote mms....

 

ονομα>Cosmote_MMS

APN>mms

διακομ.μεσολαβησης> κενο

θυρα>κενο

ονομα χρηστη>κενο

κωδικος προσβ.>κενο

διακομιστης>κενο

MMSC>http://mmsc.cosmote.qr:8002

διακομ.μεσολαβ.>010.010.010.020

θυρα mms>8080

MCC>202

MNC>01

τυπος ελεγχου ταυτοτ.>κενο

τυπος APN>mms

Έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα με τα MMS. Ξέρει κανείς κάτι ;

Link to comment
Share on other sites

μπα..παλι το ιδιο..τεσπα..θα το δοκιμασω και με αυτο αλλη μια και θα το παρατησω..δε θα ανανεωθω..σνιφ..
Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα με τα MMS. Ξέρει κανείς κάτι ;

Τελικά το πρόβλημα με τα MMS το έλυσα. Με την Cyanogen υπήρχαν πλέον στις ρυθμίσεις δικτύου δύο σημεία πρόσβασης για MMS. To Cosmote GR MMS και το Cosmote MMS. Το σωστό είναι το Cosmote MMS (με APN mms - όλα με μικρά). Το Cosmote GR MMS είχε λάθος APN (Mms - το πρώτο m κεφαλαίο) και δημιουργούσε πρόβλημα. Εσβησα το Cosmote GR MMS και κράτησα μόνο το Cosmote MMS και τώρα είμαι OK.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...