Jump to content

Xperia Χ10 mini : Εγκατάσταση 2.2 froyo MiniCM6 1.0.2 (updated 13/6/11)


BMW116i
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για τις επανεκκινήσεις, μην ανοίγεται root apps. Είναι γνωστό το θέμα και οφείλεται στον τρόπο που τρέχουν τα custom ROMS στα Xperia. Ποτέ δεν είχα restart λόγω κάποιου παιχνιδιού.

 

Φίλε bad_freddy, η 2.2 ROM για το MiniPro είναι port της MiniCM ουσιαστικά. Ευχαρίστως να βοηθήσω αλλά δεν έχω το mini Pro.

Αυτό με τις root apps ισχύει και για την stock rom που εχω?

Και κάτι ακόμα, την minicm μπορούμε να την βάλουμε και στο πρό ή παίζει πρόβλημα και είναι μόνο για το mini?

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 820
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ισχύει μόνο για τα custom Roms των Xperia που τρέχουν 2 init processes, δλδ. όλα εκτός από τα 2.1.

 

Όχι, τη MiniCM δεν μπορείς να τη βάλεις ως έχει στο pro, δεν θα παίξει.

 

Δοκιμάστε την RC1, διορθώνει video και audio recording καθώς και άλλα θεματάκια.

 

http://code.google.com/p/minicm/downloads/list

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε την RC1, διορθώνει video και audio recording καθώς και άλλα θεματάκια.

 

http://code.google.com/p/minicm/downloads/list

 

αδερφε αυτη την RC1 τι την κανουμε; ειναι αλλη ρομ;:S εξηγησε μας λιγο και τα βηματα να πρεπει να την περασουμε...

Link to comment
Share on other sites

rc είναι η έκδοση μετά την beta...δηλαδή είναι αναβάθμιση...πρέπει να κάνουμε full wipe πρώτα ή είναι οκ απλά να κάνουμε install update zip κατευθείαν; Edited by clepto
Link to comment
Share on other sites

rc είναι η έκδοση μετά την beta...δηλαδή είναι αναβάθμιση...πρέπει να κάνουμε full wipe πρώτα είναι οκ απλά να κάνουμε install update zip κατευθείαν;

Install το zip απευθείας αν τρέχετε ήδη MiniCM.

Link to comment
Share on other sites

το τρεχω ειδη το minicm... και αυτο θα μου σβησει τιποτα; θα πρεπει να το κανω μετονομασια σε καποιο αλλο ονομα απ αυτο που εχει τωρα που το κατεβασα; η θα πατησω install custom .zip; Αυτη η RC1 ειναι μονο για το pro ; δεν κανει για το mini; Edited by G10rgos
Link to comment
Share on other sites

ναι σε update.zip

δεν νομίζω να σου σβήσει κάτι αλλά περίμενε την απάντηση του nobody

edit: για το μινι είναι...για το προ δεν ξέρω

Edited by clepto
Link to comment
Share on other sites

το τρεχω ειδη το minicm... και αυτο θα μου σβησει τιποτα; θα πρεπει να το κανω μετονομασια σε καποιο αλλο ονομα απ αυτο που εχει τωρα που το κατεβασα; η θα πατησω install custom .zip; Αυτη η RC1 ειναι μονο για το pro ; δεν κανει για το mini;

Δεν χρειάζεσαι παλιά update.zip, σβήστα από την κάρτα σου και βάλε την RC1.

 

Δεν θα χάσεις τα δεδομένα ή τις εφαρμογές σου αν δεν κάνεις factory reset (που δεν το χρειάζεσαι μιας και τρέχεις ήδη MiniCM).

Link to comment
Share on other sites

Από χτές το βράδυ έχω τα εξής φορτίζω πλήρως το κιν κάνω reboot και είτε δεν ανοίγει καθόλου είτε όταν ανοίγει έχει πέσει η μπαταρία στο 1% ξαναφορτίζω και πάλι τα ίδια... 3 φορες ήδη αυτό....

Επίσης προσπάθησα με μισο φορτισμένη την μπαταρία και εκτός φορτιστή να πάρω τηλέφωνο...

Αποτέλεσμα να κλείσει το κιν σε 10 δευτερόλεπτα...

 

τα πολύτιμα φώτα σας

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να βάλω όποιο θέμα θέλω πάνω σε αυτή τη ROM?

Γιά παράδειγμα αυτήν εδώ Gingerbread Nexus S Edition(2.3 icons)[9.02.11 updated]*2.1.1.A.0.6* από τους XDA μπαίνει?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε nobodyAtall εχω το χ10μινι με beta2..Να περασω την CR1? Αν μπορω, απλα την περναω στην SD και μεσω xrecovery την flashαρω χωρις να την ονομασω update.zip ε? Ευχαριστω
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Φιλε nobodyAtall εχω το χ10μινι με beta2..Να περασω την CR1? Αν μπορω, απλα την περναω στην SD και μεσω xrecovery την flashαρω χωρις να την ονομασω update.zip ε? Ευχαριστω

Ναι σετάρεις κανονικά την RC1...

Link to comment
Share on other sites

το πρόγραμμα που έχουν κάνει οι xda το είδατε? τρομερό? γιατί δ κάνουμε ένα παρόμοιο για myphone? άσχετο με το θρετ αλλα δ ήξερα που να το βάλω!
Link to comment
Share on other sites

το πρόγραμμα που έχουν κάνει οι xda το είδατε? τρομερό? γιατί δ κάνουμε ένα παρόμοιο για myphone? άσχετο με το θρετ αλλα δ ήξερα που να το βάλω!

 

ποιο προγραμμα?

Link to comment
Share on other sites

Tι ειναι το media profiles?? Nobody θα περασω την cr1 , πειραζει που εχω multitouch πανω στην beta2?

Α και κατι ακομη..Το zip ειναι 113 mb ε??

Edited by dimitrissa
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Το media profiles είναι ένα update στο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=961707 που λέει Install the updated media_profiles via xrecovery to get high quality video recording working. Το πως δεν ξέρω...
Link to comment
Share on other sites

Το media profiles είναι ένα update στο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=961707 που λέει Install the updated media_profiles via xrecovery to get high quality video recording working. Το πως δεν ξέρω...

Ναι rename σε update.zip και flash με xrecovery :)

 

Είναι για 640x480 video recording.

Link to comment
Share on other sites

market xda.apk

Υπάρχει application. Το tapatalk. Την ίδια δουλειά που κάνει το xda την κάνει το tapatalk για πολλά άλλα forums , όπως και για το myphone. Καλύτερα για λεπτομέρειες όμως να απευθυνθείς στο αντίστοιχο thread για applications για να μην βγούμε off topic

Link to comment
Share on other sites

Ναι rename σε update.zip και flash με xrecovery :)

 

Είναι για 640x480 video recording.

 

δηλαδη αδερφε αυτο το κατεβαζουμε και το περναμε για να εχουμε καλυτερο video recording? δεν ειναι η RC1; εγω δηλαδη που εχω την RC1 δεν εχει αυτη την αναλυση στην εγγραφη του video πρεπει να περασω αυτο για να βελτιωθει η αναλυση;

 

EDIT: ακυρο αδερφε ελεγες για το media profiles που εχει download κατω απο το download της RC1, αυτο οταν το περασα κ πηγαινα να ανοιξω την καμερα οταν παταγα για να γυρισει σε βιντεοκαμερα μου εβγαζε αναγκαστικο κλεισιμο της εφαρμοης και εκλεινε η εφαρμογη...

EDIT: Και μια τελευταια ερωτηση... υποστιριζει το mini multitouch; και αν ναι πως γινετε να το κανουμε;

Edited by G10rgos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...