Jump to content

Xperia X8 : Custom roms (2.3.2 CM, 2.2.1 CM)


iliadelo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια επικοληση κανω τον φακελο ξεχωριστα.....ή μαζι στον αλλον φακελο εκει που εκανα το backup μεσω του xrecovery?δηλαδη πρεπει να υπαρχουν 2 ξεχωριστοι φακελοι??ή ολα μαζι?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 400
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια επικοληση κανω τον φακελο ξεχωριστα.....ή μαζι στον αλλον φακελο εκει που εκανα το backup μεσω του xrecovery?δηλαδη πρεπει να υπαρχουν 2 ξεχωριστοι φακελοι??ή ολα μαζι?

 

Εαν καταλαβα καλα...Backup->μεσα οι φακελοι των ρομ-> μεσα σε καθε φακελο 4 αρχεια...ελπιζω να βοηθησα

 

Παιδιά έχω Χ8 και έχω περάσει αυτή τη rom Floyo (2.2.5) v1.0.. Κάτι έχω κάνει κ η notification bar από το πάνω μέρος της οθόνης έχει κατεβέι κάτω.. Προσπαθώ να δω πως επανέρχεται πάνω πάλι αλλά τίποτα. Καμιά ιδέα κανένας??

 

Γυρνα το κινητο λογικα θα γυρισει κ η μπαρα...αλλιως δεν εχει επιλογη να αλλαξεις την θεση της μπαρας...

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

Xperia X8 powered by ILiaDeLoFd xperience 2.3.5 with unlocked bootloader

XPERIA mini ViPeR v4 unlocked bootloader

ΖΤΕ v967s

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε ρυθμισεις->froyobread settings και στο πεδιο "status bar" , ξετικαρε την επιλογη "bottom status bar".

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

www.ktmhellasclub.gr

Link to comment
Share on other sites

οποιος μπορει λιγο να με βοηθησει με την εγκατασταση του xrecovery αλλα και που βρισκω το root explorer εστω και με πμ για να μην σπαμαρουμε το φορουμ Edited by Madness
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια πως μπωρο να εγκαταστησο το xrecovery στο χ8 ???
Sony Ericsson Xperia x10 mini CM7 2.3.4 GinGerBread 4 EVER....:yahoo:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια πως μπωρο να εγκαταστησο το xrecovery στο χ8 ???

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=294476 κατεβαζεις αυτο το αρχειο που ειναι για το μινι

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, μολις χθες εγκατεστησα την πρωτη custom Rom μου (ειναι η πρωτη που αναφερει ο οδηγος), αλλα ενα δεν καταλαβα. Εχει εγκατεστημενο το Pinch 2 Zoom ή εγω πρεπει να το εγκαταστησω;Αν δεν το έχει, πώς μπορώ να το εγκαταστήσω;
Link to comment
Share on other sites

Το εχει ...αν θες να το βαλεις μονος σου δες εδω Edited by iliadelo

Xperia X8 powered by ILiaDeLoFd xperience 2.3.5 with unlocked bootloader

XPERIA mini ViPeR v4 unlocked bootloader

ΖΤΕ v967s

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, τι είναι το edgeglow που αναφερεται στην πρώτη ROM;

 

 

Ειναι εφε κινησης...πχ οταν σκρολαρεις με εναν φιλε μανατζερ και φτανεις στο τελος της λιστας φωτιζετε καπως το τελος ή οταν πατας πανω σε κατι(επιλογη) και αναβει στιγμιαια ενα κιτρινο φως

Edited by iliadelo

Xperia X8 powered by ILiaDeLoFd xperience 2.3.5 with unlocked bootloader

XPERIA mini ViPeR v4 unlocked bootloader

ΖΤΕ v967s

Link to comment
Share on other sites

Και πώς το ενεργωποιώ αυτό το πράμα ???

EDIT

Εμένα μου αναβει το φως μονο οταν πατάω κάτι. Αυτο που λες με τον file manager δεν μου γινεται :(

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το πραμα στο 0:29 δεν μου συμβαινει εμενα :( Στις ρυθμίσεις μου γραφει: Edge Glow: restart running apps to take effect. Απο οσο ξερω δεν εχει καμια σχεση με αυτο το φως του file manager ?!

EDIT

Τωρα που ειδα ΟΛΟ το βιντεο, ουτε αυτο με το φως (με την επιλογη) μου γινεται :'(

(Μου γινεται κατι αντιστιχο με πρασινο φως)

Μήπως έχει κάποια σχέση με το θέμα (Theme chooser);

Edited by Andrew00798
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποια rom που να δουλεύει τέλεια;;;;;; (κανένα bug κ.τ.λ.)

Γιατί ακόμα και για την Floyo (2.2.5) v1.0b HACKDROID έχω διαβάσει ότι έχει bugs........

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρετε τι παίζει με την FroyoBread | v023b FINAL | 27-07-11 και τον φωτισμό????

 

Επισής κολλάει πάρα πολύ... την εσβησα στο 10λεπτο :P

Edited by rafinos
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μήπως ξέρετε τι παίζει με την FroyoBread | v023b FINAL | 27-07-11 και τον φωτισμό????

 

Επισής κολλάει πάρα πολύ... την εσβησα στο 10λεπτο :P

Tι εννοείς κολλάει;; την εγκατέστησα σήμερα στο κινητό της φίλης μου και πραγματικά πετάει! πολύ καλύτερη από την eclair που ειχε και της εκανε ενα σωρο κολλήματα, ο αυτοματος φωτισμος δυστυχως δε δουλευει οποτε απλά το ρυθμισα χειροκινητα ολα τα αλλα παίζουν τέλεια πάντως

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Έβαλα τη gingerdx v10 μέχρι στιγμής κανένα πρόβλημα!

Μια ερώτηση μόνο,γιατί μου αφήνει λίγο χώρο στη ram;;Με τη floyo είχα 70mb/175

και τώρα έχω 30/175.Τι μπορώ να κάνω να το διορθώσω;

Και κάτι αλλο,σε αυτό το video τι launcher έχει βάλει;

http://www.youtube.com/watch?v=CyoT3vzsavg&feature=player_embedded#!

 

Κάπου διάβασα ότι αν αλλάξεις rom πρέπει να κάνεις αν χρειάζεται battery reset(αν λέγεται έτσι),πως καταλαβαίνει κανείς ότι πρέπει να κάνεις αυτή τη διαδικασία και αν πρέπει πως γίνεται;;

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Γεια σε ολους.Μηπως ρε παιδια εχει βγει καμια καινουργια custom rom???Εχω την floyo2.2.5 αλλα και αυτη τρωει κατι κολληματα τελευταια.....

Μηπως εχετε να μου προτεινετε κατι?thanks

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους.Μηπως ρε παιδια εχει βγει καμια καινουργια custom rom???Εχω την floyo2.2.5 αλλα και αυτη τρωει κατι κολληματα τελευταια.....

Μηπως εχετε να μου προτεινετε κατι?thanks

 

μπορεις να βαλεις αυτην. . . . ειναι η πιο ολοκληρομενη και σταθερη μεχρι τωρα. . . στη συνεχεια μπορεις να κατεβασεις αυτο το θεμα http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1176359 . . . . . το κινητο θα γινει πραγματικα πολυ ωραιο. . . .και επισης μπορεις να παρεις και μια ιδεεα απο εδω. . . http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=914513 :D:D

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθειααααα.Εκανα μαλλον βλακεια...Εβαλα την ginger v0.10 και δεν δουλευει το wifi.Αποφασισα να την βγαλω αλλα δεν βρισκει το τηλ ο υπολογιστης οτι και αν δοκιμασα.

Εχω δοκιμασει ολες τις επιλογες που εχει για το usb και τιποτα....Δεν μου βρισκει την καρτα μνημης...Καποιος να βοηθησει......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...