Jump to content

Xperia X8 : Custom roms (2.3.2 CM, 2.2.1 CM)


iliadelo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξερω αν υπαρχει καποιος τροπος παντως εψαξα κ δεν βρικα κατι....

Xperia X8 powered by ILiaDeLoFd xperience 2.3.5 with unlocked bootloader

XPERIA mini ViPeR v4 unlocked bootloader

ΖΤΕ v967s

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 400
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πέρασα με επιτυχία το Floyo 0.30.

 

2 προβλήματα

 

α) Δεν μπαίνουν ringtones :O Όπως και ο φίλος. Κάποια άλλη έκδοση π να υποστηρίζει;

β) η notification bar ειναι μαυρη, και η γραμματοσειρά των notification ειναι μαυρη :P Αλλάζει;

XGamers.gr :)
Link to comment
Share on other sites

Πανε

1. CyanogenMod Settings->User Interface->Date and Provider->Battery percentage color->χρωμα

2. CyanogenMod Settings->User Interface->Date and Provider -> Clock Color->χρωμα

Xperia X8 powered by ILiaDeLoFd xperience 2.3.5 with unlocked bootloader

XPERIA mini ViPeR v4 unlocked bootloader

ΖΤΕ v967s

Link to comment
Share on other sites

παιδιά βρήκα πως να βάλετε ringtones θα πάτε από media player και θα πάτε στην λίστα με τα τραγούδια σας και θα πατήσετε εκτεταμένα πάνω στο τραγούδι που θέλετε και θα σας ενφανησει μια λίστα και θα επιλέξετε αυτό που λέει "χρήση ως ήχο κλήσης τηλεφώνου!!!!

 

Υ.Γ.

κατά λάθους το βρήκα χαχαχαχα!!!!

| Xperia X8 White | Unlock bootloader | Overclock at 787Mhz | [ROM] GingerCruzt Revision 8.4 | [KERNEL] Alfs for GingerDX v05 |

http://speedtest.net/result/1646516346.png

Link to comment
Share on other sites

παιδια για να περασω την 0.30 εκδοση πρεπει να του κανω επαναφορα στην 2.1 που ειχε και μετα να του βαλω την 2.2.9 floyo 0.30???

| Xperia X8 White | Unlock bootloader | Overclock at 787Mhz | [ROM] GingerCruzt Revision 8.4 | [KERNEL] Alfs for GingerDX v05 |

http://speedtest.net/result/1646516346.png

Link to comment
Share on other sites

ok έτσι το έκανα και τώρα είναι μια χαρά!!!

 

και τώρα έχω την Rom: 2.2.9 CM Floyo v0.30 ;) και είναι πραγματικά πολύ καλή

| Xperia X8 White | Unlock bootloader | Overclock at 787Mhz | [ROM] GingerCruzt Revision 8.4 | [KERNEL] Alfs for GingerDX v05 |

http://speedtest.net/result/1646516346.png

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω γτ δν μπορω να.περασω ροομ? Τα εχω κανονικα ολα.... Και ενω τν κανω εγκατασταση μετα δν μου την ανοιγει με κανει συνεχεια επανεκινηση.........
Link to comment
Share on other sites

παιδιά πήρα το θάρρος να δημιουργήσω αυτήν την φώτο που είναι σχετική με την rom : 2.2.9 cm froyobread v.0.30

 

http://i1191.photobucket.com/albums/z476/gaziaggelos/froyobread229CMbygaziaggelos.gif

 

Υ.Γ.

παιδιά μου πήρε περίπου 1-2 ωρες για να την φταξω !!!

 

σας παρακαλώ πείτε μου τις γνώμες σας !!!

| Xperia X8 White | Unlock bootloader | Overclock at 787Mhz | [ROM] GingerCruzt Revision 8.4 | [KERNEL] Alfs for GingerDX v05 |

http://speedtest.net/result/1646516346.png

Link to comment
Share on other sites

παιδιά πήρα το θάρρος να δημιουργήσω αυτήν την φώτο που είναι σχετική με την rom : 2.2.9 cm froyobread v.0.30

 

http://i1191.photobucket.com/albums/z476/gaziaggelos/froyobread229CMbygaziaggelos.gif

 

Υ.Γ.

παιδιά μου πήρε περίπου 1-2 ωρες για να την φταξω !!!

 

σας παρακαλώ πείτε μου τις γνώμες σας !!!

 

:up::yahoo::dance:

 

Πολύ ωραίος ο φίλος!!!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Μήνυμα σε greeklish

 

Αυτή η rom για να δουλέψει είναι διαφορετική από τη floyo.

Το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να βάλεις τη gingerbread χωρίς αποσυμπίεση στη κάρτα μνήμης,να ανοίξεις το xrecovery,πας install custom zip-->choose custom zip from sd card βρίσκεις τη rom και την αποσυμπιέζεις.

Edited by zxr

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

για σας παιδια καταφερα και εγω επιτελους να περασω μια ροομ στο κινητο μου. . . . μετα απο μερικες δοκιμεσ κατεληξα σε αυτην εδω

 

Updated 8-June-2011:

CM7 (2.3.4) v.92 HACKDROID

Download : cm7-92

Bugs: Camera (disabled),FM

 

αυτο που θα ηθελα να ρωτησω ειναι. . . υπαρχει καμια ροομ που να υποστητιζει flash player??? για να μπορω να βλεπω ιστοσελιδες σαν αυτην του antenna tv live. . . .??

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω Ηλια θα το δωκιμασω τωρα και θα σου πω !

 

Ολα καλα με το install του Gingerbread 2.3.4/Cyanogenmod 7.0.4 αλλα δεν δουλευει η καμερα ουτε η φωτογραφικη..... Γυριζω στο 2.2.9 0.25 :):):)Γνωριζει κανεις καποιο γρηγοροτερο rom ?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

φίλε ποιο καλή είναι η 2.2.9 ν0.30

| Xperia X8 White | Unlock bootloader | Overclock at 787Mhz | [ROM] GingerCruzt Revision 8.4 | [KERNEL] Alfs for GingerDX v05 |

http://speedtest.net/result/1646516346.png

Link to comment
Share on other sites

φίλε ποιο καλή είναι η 2.2.9 ν0.30

 

αν και την εχω και αυτην περασμενη στην καρτα μνημης δν την δοκιμασα ακομα. . . . . οταν την δοκιμασω θα σου πω. . . . .

Link to comment
Share on other sites

αν και την εχω και αυτην περασμενη στην καρτα μνημης δν την δοκιμασα ακομα. . . . . οταν την δοκιμασω θα σου πω. . . . .

 

Θα σ'αρέσει,είναι πολύ καλή σταθερή και γρήγορη!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Πανε

1. CyanogenMod Settings->User Interface->Date and Provider->Battery percentage color->χρωμα

2. CyanogenMod Settings->User Interface->Date and Provider -> Clock Color->χρωμα

 

το δοκιμασα και εγω. . . . τα αλλαζω χρωματα και μολις βγαινω μενουν τα ιδια δν τα αλλαζει. . . . .

 

 

 

και κατι ασχετο την υπογραφη πως την βαζετε στα μνμ παιδια???

Link to comment
Share on other sites

FLOYO 0.30 περασμένη. Γιατί δε λειτουργεί το WIFI tether? (βγάζει σφάλμα....) είναι στα bugs??

 

οχι δν ειναι στα bugs. . . .

 

παιδια αλλες ειναι οι ροομς 2.2.9 κλπ. . . . . και αλλες ειναι οι CyanogenMod v3.6.8.1 κπλ....????

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

παιδιά η τελική έκδοση που βγήκε froyo 1.0 είναι η τελική έκδοση της froyobread 2.2.9 v0.30 ???

 

αν ναι χρειαζόμαστε να ξαναγυρίσουμε στην αρχική πλατφόρμα για να την περάσουμε η απλά την περνάμε αμέσως?

| Xperia X8 White | Unlock bootloader | Overclock at 787Mhz | [ROM] GingerCruzt Revision 8.4 | [KERNEL] Alfs for GingerDX v05 |

http://speedtest.net/result/1646516346.png

Link to comment
Share on other sites

:blink:

οχι δν ειναι στα bugs. . . .

 

παιδια αλλες ειναι οι ροομς 2.2.9 κλπ. . . . . και αλλες ειναι οι CyanogenMod v3.6.8.1 κπλ....????

 

Αν δεν είναι στα bugs γιατί δε λειτουργεί το Tethering??:blink:

 

έβαλα και τη νέα έκδοση 1 αλλά κι εκεί error σύνδεσης usb...:cry:

Link to comment
Share on other sites

:blink:

 

Αν δεν είναι στα bugs γιατί δε λειτουργεί το Tethering??:blink:

 

έβαλα και τη νέα έκδοση 1 αλλά κι εκεί error σύνδεσης usb...:cry:

 

πριν κανεις reboot το κινητο σου. . . . . κανεις full wipe??

Link to comment
Share on other sites

παιδιά και εγώ έχω πρόβλημα με το Tethering ναι μεν συνδέετε άλλα όταν ανοίξω την μεταφορά δεδομένον μου βγάζει σφάλμα καμιά ιδέα για το πώς να το φτιάξω?

 

ρε παιδιά πως τραβάω φώτο την οθόνη του κινητού μου ??? από το ίδιο το κινητό?

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα

| Xperia X8 White | Unlock bootloader | Overclock at 787Mhz | [ROM] GingerCruzt Revision 8.4 | [KERNEL] Alfs for GingerDX v05 |

http://speedtest.net/result/1646516346.png

Link to comment
Share on other sites

Έχει αρκετά προγράμματα για να τραβήξεις screenshot επίσης απαιται ροοτ. Εγώ εχω το ShootMe

Xperia X8 powered by ILiaDeLoFd xperience 2.3.5 with unlocked bootloader

XPERIA mini ViPeR v4 unlocked bootloader

ΖΤΕ v967s

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...