Jump to content

Nokia N8-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα) - Μέρος Ι


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά τα κατάφερα!!! Μετά από αρκετές ώρες στον φοίνικα, καντήλια και στενοχώρια το γύρισα στα ελληνικά και την τελευταία έκδοση! Έχω κάποιες παρατηρήσεις-προτάσεις όμως : στον οδηγό που έχει βάλει το παλικάρι για το Flashάρισμα στο βήμα 7 και 8 τα έχει κάπως μπερδεμένα "7. Επιλέγουμε Tools -> Data Package Download, περιμένουμε μερικά δευτερόλεπτα μέχρι να

εμφανιστεί το product code της συσκευής μας και πατάμε Check availability,8. Τσεκάρουμε την επιλογή "Download optional files also (like Mass Memory Content)" και

βλέπουμε οτι τα 220.48ΜΒ γίνονται 1406.28ΜΒ για το SW Version 011.012", εάν το κάνουμε έτσι όπως τα λέει θα κατεβάσουμε στην ουσία το ίδιο product-code που έχουμε...Επίσης ανακάλυψα πως υπάρχουν παραπάνω από ένα product-code για το dark grey Ν8 που έχουν το ελληνικό πακέτο, εγώ στην αρχή έβαλα 059F047 (το οποίο έχει και το παλικάρι στον οδηγό), το οποίο κατάφερε και το πέρασε ο φοίνικας, όμως λίγο πριν το νήμα και αφού έχει σχεδόν τελειώσει η όλη διαδικασία και πάει να επικοινωνήσει με την συσκευή, χάνει την επικοινωνία και νεκρώνει το τηλέφωνο, οπότε πήγα μετά για νεκρανάσταση και πάλι καλά τα κατάφερα όσες φορές και αν το δοκίμασα. Μετά που έβαλα σαν product-code το 0599774 όλα πήγαν ρολόι και έχω επιτέλους ελληνικά (ξανά) στο Ν8 μου. Btw το "κανονικό" product-code μου είναι 0599772, δεν ξέρω αν παίζει κάποιο ρόλο, απλά το αναφέρω.

Για να κλείσω, θέλω να συμβουλέψω όποιον θέλει να flashάρει το τηλέφωνό του καλό είναι να έχει αρκετή υπομονή, να ξέρει ποιό product-code πρέπει να βάλει και δεν είναι κακό να έχει ένα κατσαβιδάκι μαζί του για να μπορεί να βγάλει την μπαταρία, εμένα λίγο πριν τα καταφέρω μου ζήτησε να την βγάλω-βάλω σε κάποια φάση... Βέβαια λίγοι, εώς απειροελάχιστοι πιστεύω πως θα μπουν σε αυτήν την διαδικασία από εδώ και πέρα εν'όψη Αννούλας!!!

Με συγχωρείτε για άλλη μία φορά για το μακροσκελές post...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μετά που έβαλα σαν product-code το 0599774 όλα πήγαν ρολόι και έχω επιτέλους ελληνικά (ξανά) στο Ν8 μου. Btw το "κανονικό" product-code μου είναι 0599772, δεν ξέρω αν παίζει κάποιο ρόλο, απλά το αναφέρω.

Παιζει ρολο φιλε μου γιατι οι αναβαθμισεις στα κινητα δινονται αναλογα με τα product codes .Δηλαδη εγω που εχω product code για Ουγγαρια παιρνω πιο νωρις τις αναβαθμισεις απο αυτους που εχουν ελληνικο .Και συ πιο νωρις θα τις παιρνεις μαλλον.

Για να κλείσω, θέλω να συμβουλέψω όποιον θέλει να flashάρει το τηλέφωνό του καλό είναι να έχει αρκετή υπομονή, να ξέρει ποιό product-code πρέπει να βάλει και δεν είναι κακό να έχει ένα κατσαβιδάκι μαζί του για να μπορεί να βγάλει την μπαταρία, εμένα λίγο πριν τα καταφέρω μου ζήτησε να την βγάλω-βάλω σε κάποια φάση...

Αν βγαλεις την μπαταρια χανεις την εγγυηση...Ελπιζω να μν εκανες κατι τετοιο ή αν εκανες να μν αφησες σημαδια στις βιδες

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι?ειναι λογικο να μην μπαινει η εξικονομηση ενεργειας μονη της οταν το κινητο πεφτει στις 3 γραμμες η μπαταρια.ουτε και στην μια μου μπαινει.παρα μονο αν μου γραψει αδυναμη μπαταρια μπαινει.σπανιο βεβαια να το αφησω να φτασει εκει.

Οχι δν ειναι λογικο...Εμενα λιγο πριν κλεισει απο μπαταρια μου ζηταει να ενεργοποιησω την εξοικονομηση ενεργειας

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον ειστε πολυ καινουργιοι στο Symbian.

Το οτι η δικια σας συσκευη δεν εχει προβλημα δεν σημαινει αυτοματως οτι κανει κατι λαθος ο αλλος.

Ανεκαθεν στο Symbian αλλα και γενικα στα Νοκια καποιες εως αρκετες συσκευες απο το ιδιο μοντελο "δουλευαν" χαλια και μιλαμε μετα απο hard reset και να κανουν τρελα και επανεκκινησεις.

 

Τι να πρωτο πω, το Ν82 μου, το 6680, το Ε65 , μην τα πολυλογω, ΟΛΑ.

 

Οσο για τις ωραιες συμβουλες του στυλ δεν βαζω εφαρμογες , "Hellooooooo" γιατι να μην βαζω εφαρμογες, γιατι λεγεται smart τοτε το τηλεφωνο μου;;;

Όλες οι συσκευές ενός συγκεκριμένου μοντέλου έχουν το ίδιο λειτουργικό. Όλες. Συνεπώς όλες πρέπει κανονικά να συμπεριφέρονται το ίδιο μόλις τις βγάλεις από το κουτί. Εκτός βέβαια αν έχεις πέσει σε ελαττωματικό κομμάτι, οπότε θα έχεις διαφορά στο hardware. Το software όμως είναι το ίδιο, δεν μπορεί να γίνει αλλιώς. Από εκεί και πέρα, οι διαφορές δημιουργούνται από τις εφαρμογές που προσθέτει ο καθένας. Ο δικός μου υπολογιστής δεν λειτουργεί το ίδιο όπως ο δικός σου, παρόλο που και οι δυο έχουν Windows 7, γιατί πέρα από το ίδιο λειτουργικό, έχουμε προφανώς εντελώς διαφορετικές εφαρμογές. Και όπως μια κακογραμμένη εφαρμογή μπορεί να δημιουργήσει πρόβλημα στη λειτουργία του υπολογιστή σου, το ίδιο μπορεί να συμβεί και με το τηλέφωνό σου. Επειδή το Symbian είναι το mobile OS που βρίσκεται πιο κοντά απ' όλα τα άλλα (εξαιρουμένου του Maemo/MeeGo) σε desktop OS, επιτρέποντας στους developers των εφαρμογών να χρησιμοποιούν κάθε είδους κόλπα, είναι και πιο επιρρεπές σε δυσλειτουργίες από μια κακογραμμένη εφαρμογή. Γι' αυτό απαιτεί χρήστες με υπευθυνότητα.

Link to comment
Share on other sites

σε ότι αφορά το λογισμικό του τηλεφώνου θεωρητικά πρέπει να είναι ίδιο σε όλα τα ίδια τηλέφωνα όμως, όπως λέμε και στη γλώσσα των Η/Υ μπορεί κατά την εγκατάσταση του λογισμικού να μην ''κάτσει'' καλά από διάφορους αστάθμητους παράγοντες και έτσι δεν λειτουργουν το ίδιο σωστά ίδιες συσκευές. Για αυτό ξαναπερνάται το λογισμικό σε τέτοιες συσκευές που δεν λειτουργουν σωστά αφού βεβαίως δεν έχουμε εντοπίσει κάπου αλλού το πρόβλημα και δεν φταίει αυτό καθαυτό το λογισμικό.
frastgr
Link to comment
Share on other sites

Η κεραια του gps που βρισκεται?,γιατι οταν το χρησιμοποιω στο περπατημα αργει να κλειδωσει.Μπορει να κανει 10-20 λεπτα,μηπως το επιρρεαζει η θηκη απο καουτσουκ[πραγμα που δεν το νομιζω]
Link to comment
Share on other sites

Η κεραια του gps που βρισκεται?,γιατι οταν το χρησιμοποιω στο περπατημα αργει να κλειδωσει.Μπορει να κανει 10-20 λεπτα,μηπως το επιρρεαζει η θηκη απο καουτσουκ[πραγμα που δεν το νομιζω]

Ίσως επειδή περπατοντας είσαι κοντά σε ψηλά κτήρια και σου κρύβουν τον ουρανο

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

φίλε για την δεν χρησιμοποιείς το υποβοηθούμενο gps? κάνει ελάχιστη χρήση (4-5kb) και κλειδώνει αμέσως. όσο για την κεραία έχω την εντύπωση πως βρίσκεται στο κάτω μέρος του κινητού.
Link to comment
Share on other sites

Η κεραια του gps που βρισκεται?,γιατι οταν το χρησιμοποιω στο περπατημα αργει να κλειδωσει.Μπορει να κανει 10-20 λεπτα,μηπως το επιρρεαζει η θηκη απο καουτσουκ[πραγμα που δεν το νομιζω]

 

φιλε μου κατι δεν παει καλα με τον δεκτη σου. δεν υπαρχει λογος να χρεωνεσαι με το agps γιατι δεν δειχνει και σωστο στιγμα παρα μονο κατα προσεγγιση περιοχη. χρησιμοποιεις μονο τους χαρτες η και καποιο αλλο προγραμμα?

Link to comment
Share on other sites

Η κεραια του gps που βρισκεται?,γιατι οταν το χρησιμοποιω στο περπατημα αργει να κλειδωσει.Μπορει να κανει 10-20 λεπτα,μηπως το επιρρεαζει η θηκη απο καουτσουκ[πραγμα που δεν το νομιζω]

 

Δοκιμασε το και χωρις την θηκη να δεις παντως εμενα σε ανοιχτο ουρανο με το υποβηθουμενο gps μου κλειδωνει σε 3 δευτερολεπτα και χωρις σε 9.Δες το και πες μας μηπως ειναι κατι αλλο1!!!;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Ίσως επειδή περπατοντας είσαι κοντά σε ψηλά κτήρια και σου κρύβουν τον ουρανο

 

Ούτε εμένα μου κλειδώνει γρήγορα...Μπορώ να πω πως κάνει πάνω απο 5 λεπτό τόσο στην οδήγηση, όσο και στο περπάτημα. Όταν κλειδώσεισ όμως δεν το χάνει εύκολα και αν το κλείσω και ξαναμπώ ενω έχει κλειδώσει ανταποκρίνεται με μεγαλύτερη ταχύτητα..Αν έχει πρόβλημα ο δέκτης όπως λέει και ο kaivlorapanos το καταλαβαίνω μόνο απο την καθυστέρηση ή και απο αλλού; Πως μπορεί να διορθωθεί τέτοιο πρόβλημα;

 

Και κάτι άλλο..Μόλις το κοίταξα στο μπαλκόνι μου και είδα πως η πυξίδα ανταποκρίνεται σχετικα ικανοποιητικά στο περπατημα ενώ στην επιλογή οδήγηση δεν λειτουργεί...είναι λάθος του Ν8 ή απλά δε λειτουργεί η πυξίδα στην οδήγηση γενικά;

Όποιος μπορεί ας απαντήσει στα ερωτήματα μου..ευχαριστώ..

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

εμένα οταν ενεργοποιώ τιν πυξίδα μου λεει κουνα το κινητό ωσπου να ακούσεις τον ηχο η οταν δονήσει .παρολο που εχω κ το agps κ το κουναω για πολυ ωρα δεν κανει κατι. ξερει κανεις γιατι?
Link to comment
Share on other sites

νομιζω θελει να το περιστρεψεις οριζοντια... για δοκιμασε το

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου κατι δεν παει καλα με τον δεκτη σου. δεν υπαρχει λογος να χρεωνεσαι με το agps γιατι δεν δειχνει και σωστο στιγμα παρα μονο κατα προσεγγιση περιοχη. χρησιμοποιεις μονο τους χαρτες η και καποιο αλλο προγραμμα?

Τι είναι αυτά που τους λες του ανθρώπου; Το AGPS δεν δείχνει κανονικό στίγμα; Που το άκουσες αυτό; :wacko:

 

Κανονικό GPS είναι το AGPS, απλά χρησιμοποιεί το internet για να κατεβάσει τα πρώτα δεδομένα, αντί να περιμένει να κατέβουν από το δορυφόρο. Αυτό γίνεται όμως μόνο μια φορά στην αρχή που το ανοίγεις, ενώ δεν κατεβάζει πάνω από 5KB. Όλη η υπόλοιπη λειτουργία του από εκεί και πέρα είναι ολόιδια όπως όταν το έχεις απενεργοποιημένο. Αμελητέο ποσό τα 5KB, ιδίως όταν με αυτά βρίσκει το στίγμα σε δευτερόλεπτα. Είναι μαζοχισμός να κάθεσαι και να περιμένεις να κατέβει το almanac και το ephemeris από το δορυφόρο (κι αν δεν έχεις οπτική επαφή μ' αυτόν, ή αν κινείσαι, μπορεί να πάρει αρκετή ώρα).

 

Το κατά προσέγγιση στίγμα δεν το δίνει το AGPS αλλά τα Network και Wi-Fi Positioning, και αναλαμβάνουν δράση μόνο όταν δεν έχεις οπτική επαφή με τους απαραίτητους δορυφόρους.

 

Ούτε εμένα μου κλειδώνει γρήγορα...Μπορώ να πω πως κάνει πάνω απο 5 λεπτό τόσο στην οδήγηση, όσο και στο περπάτημα. Όταν κλειδώσεισ όμως δεν το χάνει εύκολα και αν το κλείσω και ξαναμπώ ενω έχει κλειδώσει ανταποκρίνεται με μεγαλύτερη ταχύτητα..Αν έχει πρόβλημα ο δέκτης όπως λέει και ο kaivlorapanos το καταλαβαίνω μόνο απο την καθυστέρηση ή και απο αλλού; Πως μπορεί να διορθωθεί τέτοιο πρόβλημα;

Έτσι λειτουργούν τα GPS. Η διαφορά ανάμεσα σε cold, warm και hot start... Εννοείται ότι δεν έχει κανένα πρόβλημα ο δέκτης σου, όπως πιθανολογώ ότι δεν έχει ούτε του φίλου που ξεκίνησε τη συζήτηση. Συνιστώ ανεπιφύλακτα να ενεργοποιήσετε το AGPS (ιδίως αν έχετε πρόγραμμα data - που βέβαια το θεωρώ εξωφρενικό να μην έχετε όταν έχετε δώσει 500€ για να πάρετε ένα smartphone). Μην μαζοχίζεστε άδικα.

Edited by terrestial
Link to comment
Share on other sites

To gps στο αυτοκινητο κλειδωνει σε ενα λεπτο και λειτουργει αψογα,αν εξαιρεσω μια φορα που βρεθηκα στα ορεινα του ν Ημαθειας ,και με εστελνε στα χωραφια.Στο περπατημα ,οταν κλειδωσει δειχνει εξαιρετικα καλα,ακομη και μεσα σε ιδαιτερα στενους δρομους δειχνει με εκπληκτικη ακριβεια[το πολυ -πολυ να κανει μια πολυκατοικια διαφορα] δηλ αντι για Αλκημηνης 38 ,να δειχνει 40.Η συμπεριφορα του ,χωρις υποβοηθηση ,ειναι περιεργη στα ιδια σημεια διαδρομης αλλοτε κλειδωνει και αλλοτε οχι
Link to comment
Share on other sites

+1000

Με τα 500 που δώσατε θα είχατε πάρει ενα όμορφο κινητό να μιλάτε και ενα καλό gps αυτοκινήτου για να μη πω και μια ψηφιακή φωτογραφική και το φόρουμ θα είχε λιγότερη γκρίνια :lol:

Μονο που για παραδειγμα εγω χρησιμοποιω αναγκαστικα κοσμοκαρτα και με του που μπαινω ιντερνετ χρεονομαι 1 ευρω και εχω για 24 ωρες:p

Link to comment
Share on other sites

Μονο που για παραδειγμα εγω χρησιμοποιω αναγκαστικα κοσμοκαρτα και με του που μπαινω ιντερνετ χρεονομαι 1 ευρω και εχω για 24 ωρες:p

 

επισης!!! μην κρινεται με βαση τα δικα σας δεδομενα. ο καθενας κανει οτι μπορει!! οσο για το agps φιλε terrestial παλι εισαι βιαστικος . ενα στιγμα διαδικτυου εχει σημαντικες διαφορες positioning απο τη γεωμετρια που παιρνεις απο δορυφορους (στο εχω ξαναπει ειναι η δουλεια μου ΣΑΤΜ).

 

οσο για το σε ποση ωρα κλειδωνει δεν ξερω ρε παιδια χωρις agps δεν μου εχει ξεπερασει το λεπτο

Edited by kaivlorapanos
Link to comment
Share on other sites

Το agps χρεισιμοποιει ελαχιστα δεδομενα και αυτο που κανει ειναι τριγωνισμος μεταξυ κεραιας της κινητης.ενα προσδιορισμενο σημα ειναι που μπορει να ειναι και λαθος.πχ στην δουλεια μεσα σε χαραδρα με δειχνει απεναντι στο 3π ποδι χαλκιδικης διοτι η δυο κεραιες ειναι εκει και η αλλη προς Σερρες.

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Το agps χρεισιμοποιει ελαχιστα δεδομενα και αυτο που κανει ειναι τριγωνισμος μεταξυ κεραιας της κινητης.ενα προσδιορισμενο σημα ειναι που μπορει να ειναι και λαθος.πχ στην δουλεια μεσα σε χαραδρα με δειχνει απεναντι στο 3π ποδι χαλκιδικης διοτι η δυο κεραιες ειναι εκει και η αλλη προς Σερρες.

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

 

ακριβως αυτο!!! δεν παιρνει στοιχεια απο τον δικο σου δεκτη αλλα χρησιμοποιει πολυ μεγαλο πολυγωνο με αποτελεσμα οι αποκλισει μερικες φορες να ειναι μεγαλες.

Link to comment
Share on other sites

επισης!!! μην κρινεται με βαση τα δικα σας δεδομενα. ο καθενας κανει οτι μπορει!! οσο για το agps φιλε terrestial παλι εισαι βιαστικος . ενα στιγμα διαδικτυου εχει σημαντικες διαφορες positioning απο τη γεωμετρια που παιρνεις απο δορυφορους (στο εχω ξαναπει ειναι η δουλεια μου ΣΑΤΜ).

 

οσο για το σε ποση ωρα κλειδωνει δεν ξερω ρε παιδια χωρις agps δεν μου εχει ξεπερασει το λεπτο

Είσαι λάθος φίλε. Διάβασε σε παρακαλώ το link που έδωσα, εκεί τα εξηγεί όλα. Τη γεωμετρία που λες φυσικά και την παίρνει από τους δορυφόρους. Το μόνο πράγμα που κατεβάζει από internet είναι τα δεδομένα θέσης τους, που διαφορετικά θα έπρεπε να περιμένει να κατέβουν από τους δορυφόρους. Το ephemeris εκπέμπεται από κάθε δορυφόρο ξεχωριστά (είναι διαφορετικό για τον καθένα) και θέλει 18 ως 36 δευτερόλεπτα για να κατέβει, κατά τη διάρκεια των οποίων δεν πρέπει ούτε για μια στιγμή να χαθεί η οπτική επαφή με τους 4+ δορυφόρους που έχει επιλέξει το σύστημα να χρησιμοποιήσει. Το almanac από την άλλη είναι κοινό για όλους τους δορυφόρους, θέλει όμως 12,5 λεπτά για να κατέβει. Το καλό είναι ότι συνήθως δεν το χρειαζόμαστε, εκτός αν έχουμε πολλές μέρες να χρησιμοποιήσουμε το GPS ή την τελευταία φορά που το χρησιμοποιήσαμε ήταν σε τοποθεσία που απείχε πολλά χιλιόμετρα από την τρέχουσα. Αυτό που κάνει το AGPS είναι να κατεβάζει τα συγκεκριμένα δεδομένα (ephemeris και almanac) από το internet σε περίπου 3 δευτερόλεπτα. Μόνο μία φορά, στην αρχή όταν το ανοίγεις.

Link to comment
Share on other sites

Είσαι λάθος φίλε. Διάβασε σε παρακαλώ το link που έδωσα, εκεί τα εξηγεί όλα. Τη γεωμετρία που λες φυσικά και την παίρνει από τους δορυφόρους. Το μόνο πράγμα που κατεβάζει από internet είναι τα δεδομένα θέσης τους, που διαφορετικά θα έπρεπε να περιμένει να κατέβουν από τους δορυφόρους. Το ephemeris εκπέμπεται από κάθε δορυφόρο ξεχωριστά (είναι διαφορετικό για τον καθένα) και θέλει 18 ως 36 δευτερόλεπτα για να κατέβει, κατά τη διάρκεια των οποίων δεν πρέπει ούτε για μια στιγμή να χαθεί η οπτική επαφή με τους 4+ δορυφόρους που έχει επιλέξει το σύστημα να χρησιμοποιήσει. Το almanac από την άλλη είναι κοινό για όλους τους δορυφόρους, θέλει όμως 12,5 λεπτά για να κατέβει. Το καλό είναι ότι συνήθως δεν το χρειαζόμαστε, εκτός αν έχουμε πολλές μέρες να χρησιμοποιήσουμε το GPS ή την τελευταία φορά που το χρησιμοποιήσαμε ήταν σε τοποθεσία που απείχε πολλά χιλιόμετρα από την τρέχουσα. Αυτό που κάνει το AGPS είναι να κατεβάζει τα συγκεκριμένα δεδομένα (ephemeris και almanac) από το internet σε περίπου 3 δευτερόλεπτα. Μόνο μία φορά, στην αρχή όταν το ανοίγεις.

το λινκ που εχεις στειλει ειναι καλο αλλα δεν εχεις προσεξει τι πηγες χρησιμοποιει!! 2007 και 2009 παλια ειναι η συγκεκριμενη βιβλιογραφια υπαρχει και του 2011, καιεπισης αν δεις δεν προερχονται απο επιστημονικο φορεα αλλα απο το αμερικανικο λιμενικο και τα εγχειριδια του. οποτε καλο θα ηταν να μην τα αναφερεις γιατι δεν ειναι αξιοπιστα.:)

Link to comment
Share on other sites

Μονο που για παραδειγμα εγω χρησιμοποιω αναγκαστικα κοσμοκαρτα και με του που μπαινω ιντερνετ χρεονομαι 1 ευρω και εχω για 24 ωρες:p

 

νομίζω μπορείς να το απενεργοποιήσεις... Δες στο θέμα στο φόρουμ

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

με το agps ενεργοποιημενο πιανω σημα σε 2-3 δευτερα. εχω πακετο 100μβ ιντερνετ οποτ για 5 κβ δεν με ενδιαφερει αφου πιανω γρηγορα.
Link to comment
Share on other sites

Μετά απο την Οδύσσεια την νεκρανάστασης του τηλεφώνου μου με αίτιο την pr1.2,έφτασα σε ένα επίπεδο που η συσκευή μου λειτουργεί τέλεια σαν τηλέφωνο,χωρις κανένα παρατράγουδο τύπου restart,κολλήματα,νεκρή συσκευή κλπ.Το μόνο bug που έχει απομείνει,είναι η διαρκής επιμονή να συνδέεται με το τελευταίο δίκτυο WLAN που ειχε συνδεθεί.Π.χ.μπαίνω internet μεσω wi-fi του σπιτιού μου και μόλις κλείνω τον browser το δίκτυο αποσυνδέεται απο το κινητό.Ακαριαία επανασυνδέεται :blink:!!!Αποσυνδέομαι χειροκίνητα,αλλά εκείνο μουλαρώνει και ξανασυνδέεται!!!ΒΡΕ ΧΡΥΣΟ ΜΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΑΚΙ,λέω κι εγω....αμ δεεεεε...εκείνο.Εκει,μόνιμα συνδεδεμένο.Χρειάζομαι τελικά επανεκκίνηση για να ξεκολλήσει απο το ασύρματο δίκτυο.Κάνω ένα soft reset,το αποτέλεσμα=μηδέν.Ξαναπερνώ την 1.2 μεσω ovi suite,καμμιά βελτίωση.

Τι λέτε;Να πάω για hard reset?Τοο much το βλέπω όμως ,γιατί το τηλέφωνο είναι άψογο σε όλα τα υπόλοιπα και λέω να μην το πειράξω,μπας και έλθει η pr2.0 και τα κάνω όλα τότε.Καμμιά άλλη ιδέα;Υπάρχει κανένα πρόγραμμα που να βλέπει διεργασίες στο background ωστε να δω ποιά ειναι αυτή που τρέχει χωρις λόγο;

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...