Jump to content

Post-O-mania


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν καταλαβαίνω γιατί κάποιοι ενοχλούνται με το ακατάσχετο ποστάρισα των υπολοίπων; Μήπως επειδή θέλουν οι ίδιοι να είναι πρώτοι και δεν το μπορούνε;

 

Αν αναφέρεσαι και σε μένα φίλε μου,

έφτανα σε σημείο να κάνω 40 ποστ την μέρα και να προσπερνώ συνέχεια και να κερδίζω έδαφος πάντα.

Δεν τίθεται τέτοιο θέμα για μένα

 

Και για το τελευταίο ερώτημα ξαναλέω πισεύω πως το πατατο-θρεντ κάνει κακό στο φόρουμ μας.

Δεν είναι θέμα του αν μας ενδιαφέρει η όχι :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 158
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kakiasmeno ( 5 Απρ. 2004 , 00:59)

 

xm... kako prama ta louketa... spane kamia fora.. epeidh auta pou periexoun isws na anhkoun se allous.. :P no hard feelings.. i do love patata kai den kserw an einai kalo na kleidwsei.. mporei isws na vre8ei allos tropos katapontismou ths efoson den 8ewreitai armozousa se ena texnologiko site ( forgive my greegklish.. ksexasthka)

 

Πολύ καλό πράγμα τα λουκέτα...

Ευτύχως που υπάρχουν και επιβάλλουν την τάξη. Πραγματικά με λυπεί το γεγονώς οτι το site έχει ξεπέσει τόσο πολύ.

Αφού την αγαπάς την πατάτα και σου αρέσει τόσο πολύ να λες πατάτες μπορείς να κάνεις chat.

Server: Grnet

Channel: #myphone

Για να μην το ψάχνεις κιόλας.... :rolleyes:

 

Η επικοινωνία σου θα είναι πολύ αμεσότερη και δεν θα επιβαρύνεις και το forum.

Μου κάνει εντύπωση που το myphone έγινε chat-room.

 

Δεν διαφωνώ με την άποψη του Hunter, αλλά αντιθέτως συμφωνώ στο γεγονώς οτι πολλοί πηγαίνουν εκεί για να που την μαλακία τους. Καλό από την άποψη οτι δεν τις λένε στα πιο σοβαρά threads.

 

Ωστόσο, δεν είναι εδώ μέρος για να λέει ο κάθε πικραμένος τον πόνο του.

Ούτε με ενδιαφέρει εμένα αν το κακιασμένο ξύπνησε ή είναι χαρούμενο ή έφαγε ή δεν ξέρω και τι άλλο λένε.

 

Η κλασική απάντηση είναι "Μην μπαίνεις!" ή "Γιατί μπαίνεις;;;".

Φυσικά και δεν μπαίνω. Έτυχε να μπω μια-δύο φορές για να δω τι συζητούν, αλλά δεν αξίζει να χάσω τον χρόνο μου για να διαβάσω πάνω από δύο σελίδες!

 

Είστε μεγάλοι άνθρωποι και παίζεται στο Internet; Η ζωή σας είναι τόσο μονότονη που αναλώνεστε στο να λέτε πατάτες και μάλιστα στο Internet;

 

Αν είσαι 13-14 χρονών δικαιολογείσαι, αλλά εσύ κακιασμένο, όπως βλέπω απο το προφίλ σου, είσαι 27!!!

Κατά τη γνώμη μου απαράδεκτη αυτή η έλλειψη σοβαρότητας στην ηλικία σου.

Link to comment
Share on other sites

Προτάσεις δικές μου.....:

 

Μετονομασία του πατατοθρεντ.....΄(όνομα απαράδεκτο και μη σοβαρό)

 

Να μην προσμετρώνται τα ποστ εκεί -καθώς είναι άπειρα- αν και δεν μπορώ να καταλάβω ποιό είναι το πρόβλημα σ΄αυτό....Άλλωστε δεν υπαρχει προτίμηση για την θέση των mods ανάλογα με τα ποστ, οπότε είναι μέγα ματαιοδοξία....Το σημαντικότερο είναι να είμαστε ενεργητικοί και να ποστάρουμε καθημερινά εκδηλώνοντας έτσι την αγάπη και τη συμμετοχή μας στο site μας.....

 

Είμαι κατά της κατάργησής του, την στιγμή που πολλά άτομα συμμετέχουν σε αυτό, το οποίο συμβάλλει ενεργητικά στην κοινωνικοποίηση των μελών και στη δημιουργία φιλικότερων σχέσεων ανάμεσά τους, καθώς πολλά από τα μέλη που συμμετέχουν σε αυτό πιθανόν να μην τους ενδιαφέρει ή να έχουν άγνοια γιά άλλα πιό τεχνικά thrends....Χρειάζεται λοιπόν ένα τόπικ, χωρίς όνομα και κατηγορία, που να μπορεί ο καθένας να ποστάρει την ανησυχία του, τον χαιρετισμό του....και πιθανόν και την "μπούρδα" του με την καλή έννοια....

 

OΧΙ στην κατάργησή του λοιπόν, αλλά στην αναμόρφωσή του και στην μετονομασία του....Δεν νομίζω άλλωστε ότι υπάρχει τεχνικό πρόβλημα στο site, με τις περισσότερες συμμετοχές των μελών του σε αυτό.....Ενίοτε όμως ίσως να χρειάζεται έλεγχος στο ανεξέλεγκτο....

Link to comment
Share on other sites

μήπως δίδουμε περίσσια αξία στο θέμα απόσο του αξίζει? πραγματικά είναι χαζό να χάνουμε το χρόνο μας σε ποστ εδώ (δεν λέω έχουν και μάλιστα αρκετή σημασία) αντί να γράφουμε σε άλλα θέματα που παρέχουν ουσιαστική γνώση.

 

προσωπικά θα υποστηρίξω την κατάργηση του τσατ'εν φαν αλλά μιας και είμαι ένας από τους λίγους που το στηρίζει αυτό θα αρκεστώ στην περιθωριοποίησή του.

 

φιλικά Αλέξης

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Alexkass ( 5 Απρ. 2004 , 16:48)

 

μήπως δίδουμε περίσσια αξία στο θέμα απόσο του αξίζει? πραγματικά είναι χαζό να χάνουμε το χρόνο μας σε ποστ εδώ (δεν λέω έχουν και μάλιστα αρκετή σημασία) αντί να γράφουμε σε άλλα θέματα που παρέχουν ουσιαστική γνώση.

 

προσωπικά θα υποστηρίξω την κατάργηση του τσατ'εν φαν αλλά μιας και είμαι ένας από τους λίγους που το στηρίζει αυτό θα αρκεστώ στην περιθωριοποίησή του.

 

φιλικά Αλέξης

 

Εδώ είμαστε στο forum του σχολιασμού και νομίζω οτι πρέπει να δώσουμε αρκετή σημασία γιατί ασχολούμαστε με την εξέλιξη του site.

Πιστεύω οτι οποιαδήποτε παρατήρηση όχι απλώς είναι δεκτή, αλλά επιβάλλεται κιόλας γιατί οι χρήστες είναι αυτοί που ανεβάζουν το site και είναι οι ίδιοι αυτοί που το ρίχνουν κιόλας, αναφέρομαι σε όλους τους τομείς.

Πρέπει να είναι ιδιαίτερη χαρά για τον MsK και τους δημιουργούς του, το ενδιαφέρον των χρηστών.

Δείχνει οτι ο χρήστης πραγματικά ενδιαφέρεται για την εξέλιξη του site και δείχνει με κάποιο τρόπο την αγάπη του προς αυτό.

Δεν είναι τυχαίο οτι μόνοι τους οι χρήστε προθυμοποιήθηκαν να εγκαταστήσουν το Alexa Toolbar ώστε να καταχωρούντα τα hits τους, από την αρχή της λειτουργίας του.

Όλοι οι χρήστες προσπάθησαν για να ανέβει το myphone σε χρόνο ρεκόρ στην κορυφή.

 

Άρα οποιαδήποτε ένσταση ή συμβουλή δεν είναι κακοπροαίρετη και πρέπει να της δίνεται η αρμόζουσα σημασία!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος johner ( 5 Απρ. 2004 , 17:00)

 

Όλοι οι χρήστες προσπάθησαν για να ανέβει το myphone σε χρόνο ρεκόρ στην κορυφή.

 

 

εκπλήσομαι. :!: ούτε έχω αυτό που λες ούτε και θα βάλω. σκοπός μου στο μάιφόουν δεν είναι νατο φέρω εγώ στην κορυφή αλλά να μου παρέχει τέτοια ποιότητα που να έρθει στην κορυφή και να το επιλέξω από κάποιο άλλο ελληνικό ή και ξένο σάιτ.

 

το ότι έχω φιλίες με παράγοντες του σάιτ δεν σημαίνει ότι θα το υποστηρίζει ότι και να γίνει, είμαι μέλος σε αυτό γιατί είναι ότι καλύτερο στο ελληνικό ιντερνετ και πολλές φορές ανώτερο και από πολλά ξένα σάιτ ειδικού τύπου.

 

τα νέα του μάιφόουν διαλέγονται και γράφονται με μεράκι (το ξέρω επειδή ήμουν κάποτε και εγώ editor) και είναι το Α και το Ω της πληροφόρησης. το φόρουμ έρχεται όπως το αφρόγαλα στον καπουτσίνο :)

 

και για όλα αυτά είμαι στο σάιτ μέσα και το στηρίζω όχι για να είναι πρώτο (μιας και ο τρόπος που αναφέρεις πιο πάνω και ανούσιος είναι και τελείος 'κομματικός' -όχι με τη στενή έννοια της λέξης) αλλά για να μου προσφέρει ό,τι καλύτερο μπορεί.

 

νομίζω να έγινα κατανοητός.

 

φιλικά Αλέξης

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Eκανα μια βολτα απο το φορουμ με τα "πατατακια"...και ομολογω εξεπλαγην με την κακογουστια και το χαλι εκει μεσα..

 

Δεν συνηθιζω να πηγαινω εκει γιατι δεν με αφορουν τα θεματα τους και πραγματικα τωρα καταλαβα τον λογο που ανοιξε ο φιλος το τοπικ αυτο!

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος DeathAngel ( 5 Απρ. 2004 , 10:31)

 

4. Όποιο θέμα δεν μας αντιπροσωπεύει δεν το κοιτάμε και εκεί τελειώνει το θέμα.

 

 

Μακάρι να τελείωνε εκεί το θέμα. Το πρόβλημα για χρήστες σαν εμένα που δεν μπορούμε να είμαστε όλη μέρα online (ούτε καν κάθε μέρα) είναι ότι πλέον είναι αδύνατον να δεις τα νέα post που σε ενδιαφέρουν γιατί πνίγονται ανάμεσα σε 1000 που δεν σε ενδιαφέρουν. Και λύση για μένα δεν είναι να κλείσει το c&f αυτό προσωπικά θα με έδιωχνε τελείως και νομίζω και αρκετούς άλλους. Χωρίς το c&f το myphone θα γινόταν μια κλειστή ολιγομελής κοινότητα μόνο για τρελαμένους με την τεχνολογία και μην γελιέστε δεν είναι τόσο πολλοί.

Προτάσεις για λύση υπάρχουν αρκετές και σ'αυτό το thread, κι εγώ έχω γράψει παραπάνω. Ελπίζω να γίνει κάτι.

KCB
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος KCB ( 5 Απρ. 2004 , 17:36)

 

Χωρίς το c&f το myphone θα γινόταν μια κλειστή ολιγομελής κοινότητα μόνο για τρελαμένους με την τεχνολογία και μην γελιέστε δεν είναι τόσο πολλοί.

 

 

μα αυτό δεν είναι το myphone? το πόσοι λίγοι είναι οι τρελοί δεν το ξέρουμε, πάντος είναι σίγουρο ότι είναι λιγότεροι από τους πατατάδες...

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Kαλα τοσο προβλημα ειναι σε μερικους οτι καποιοι αλλοι διαφοροποιουνται.......?CHAT & FUN αυτο ακριβως ειναι.......!

Μακαρι και εγω να ειχα τον χρονο να ειμουν συνεχεια online και να γινοταν και λιγος χαβαλες............

Η πολυ σοβαροτητα κατανταει κουραστικη......!

 

Και οπως ειπε καποιος αλλος φιλος πιο πανω αν δεν σου αρεσει δεν συμμετεχεις......!

 

Βαλτε τον εαυτο σας σε ενα θεμα που ειδατε και δεν σας αρεσε..............δεν ασχοληθηκατε καθολου!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος johner ( 5 Απρ. 2004 , 16:32)

 

Πολύ καλό πράγμα τα λουκέτα...

Ευτύχως που υπάρχουν και επιβάλλουν την τάξη. Πραγματικά με λυπεί το γεγονώς οτι το site έχει ξεπέσει τόσο πολύ.

Αφού την αγαπάς την πατάτα και σου αρέσει τόσο πολύ να λες πατάτες μπορείς να κάνεις chat.

Server: Grnet

Channel: #myphone

Για να μην το ψάχνεις κιόλας.... :rolleyes:

 

Η επικοινωνία σου θα είναι πολύ αμεσότερη και δεν θα επιβαρύνεις και το forum.

Μου κάνει εντύπωση που το myphone έγινε chat-room.

 

Δεν διαφωνώ με την άποψη του Hunter, αλλά αντιθέτως συμφωνώ στο γεγονώς οτι πολλοί πηγαίνουν εκεί για να που την μαλακία τους. Καλό από την άποψη οτι δεν τις λένε στα πιο σοβαρά threads.

 

Ωστόσο, δεν είναι εδώ μέρος για να λέει ο κάθε πικραμένος τον πόνο του.

Ούτε με ενδιαφέρει εμένα αν το κακιασμένο ξύπνησε ή είναι χαρούμενο ή έφαγε ή δεν ξέρω και τι άλλο λένε.

 

Η κλασική απάντηση είναι "Μην μπαίνεις!" ή "Γιατί μπαίνεις;;;".

Φυσικά και δεν μπαίνω. Έτυχε να μπω μια-δύο φορές για να δω τι συζητούν, αλλά δεν αξίζει να χάσω τον χρόνο μου για να διαβάσω πάνω από δύο σελίδες!

 

Είστε μεγάλοι άνθρωποι και παίζεται στο Internet; Η ζωή σας είναι τόσο μονότονη που αναλώνεστε στο να λέτε πατάτες και μάλιστα στο Internet;

 

Αν είσαι 13-14 χρονών δικαιολογείσαι, αλλά εσύ κακιασμένο, όπως βλέπω απο το προφίλ σου, είσαι 27!!!

Κατά τη γνώμη μου απαράδεκτη αυτή η έλλειψη σοβαρότητας στην ηλικία σου.

 

Mallon den exeis idea oute ti shmainei chat,oyte ti shmainei patata,oute ti esti "lew kati eleuthera"

Na sou pw loipon to ekshs giati mallon den eisai kala plhroforhmenos..

Otan etethi kapoio thema sto #myphone (ekei pou eipes sto kakiasmeno na paei kai eixes thn evgenh kalosynh na thn plhroforhseis kai thn akrivh topothesia gia na mhn psaxnei :))kai phgame na poume thn APOPSI mas kai oxi kapoia "patata",mas parepempsan OLOI sto potato thread afou protistws ekanan to room +m

Twra,esy ws pio empeiros (?) mas parapempeis sto #myphone..

Apofasiste telika pou anhkoume oloi emeis tou "xamhlou epipedou" kai an sas enoxloume pia TOOOOOSO poly,diwkste mas apo to forum SAS.

Kai mhn paraleipsete sthn eisodo tou na balete epishmansh arketa megalh gia na th blepoume OLOI.."Apagorevetai h eisodos stous MH anhkontes sthn KLIKA mas". KLIKA=Ypshlo Epipedo :)

Κανείς πιο αχάριστος από τον ευεργετηθέντα
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος johner ( 5 Απρ. 2004 , 16:32)

Είστε μεγάλοι άνθρωποι και παίζεται στο Internet; Η ζωή σας είναι τόσο μονότονη που αναλώνεστε στο να λέτε πατάτες και μάλιστα στο Internet;

 

Αν είσαι 13-14 χρονών δικαιολογείσαι, αλλά εσύ κακιασμένο, όπως βλέπω απο το προφίλ σου, είσαι 27!!!

Κατά τη γνώμη μου απαράδεκτη αυτή η έλλειψη σοβαρότητας στην ηλικία σου.

 

 

η παρατήρησή σου για έλλειψη σοβαρότητας, με οδηγεί σε παρατήρησή σου για έλλειψη σεβασμού στον συνομιλητή σου.

 

Είναι θεμιτό να διαφωνείτε, αλλά δεν επιτρέπεται να κάνουμε χρήση τέτοιων χαρακτηρισμών ή αυθαίρετων συμπερασμάτων για τον άλλον.

 

συζητάτε για το ζητούμενο και επιθυμητό επίπεδο.. μόνοι σας το φτιάχνετε, μόνοι σας το χαλάτε...

Link to comment
Share on other sites

Kai kati pou pareleipsa na pw sto prohgoumeno post mou.Moy eixe 3efygei blepeis pws eisai MONO 19 etwn.

Plhroforiaka loipon tha sou pw to ekshs : Oloi emeis oi megaloi anthrwpoi-opws poly swsta mas apokaleses-eimai PARA POLY sovaroi.Ekei pou prepei omws.Sthn kathimerinothta mas,sth zwh mas,stis sxeseis mas me tous anthrwpous kai sthn antimetwpish twn problhmatwn mas..

Ayto pou sigoura den tha ginoume pote,ki auto giati den exoume thn ikanonothta,einai SOVAROFANEIS.

An akomh den exeis katalabei th diafora ths sovaroTHTAS apo th sovaroFANEIA,frontise na th matheis.Tha sou xreiastei sthn poreia sou pou euxomai na einai oso pio anemelh ginetai.Ki edw den yparxei ixnos eirwnias gia osous speusoun na ximiksoun me "apopsi" :!:

Κανείς πιο αχάριστος από τον ευεργετηθέντα
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος liontarina ( 5 Απρ. 2004 , 18:09)

 

Mallon den exeis idea oute ti shmainei chat,oyte ti shmainei patata,oute ti esti "lew kati eleuthera"

Na sou pw loipon to ekshs giati mallon den eisai kala plhroforhmenos..

Otan etethi kapoio thema sto #myphone (ekei pou eipes sto kakiasmeno na paei kai eixes thn evgenh kalosynh na thn plhroforhseis kai thn akrivh topothesia gia na mhn psaxnei :))kai phgame na poume thn APOPSI mas kai oxi kapoia "patata",mas parepempsan OLOI sto potato thread afou protistws ekanan to room +m

Twra,esy ws pio empeiros (?) mas parapempeis sto #myphone..

Apofasiste telika pou anhkoume oloi emeis tou "xamhlou epipedou" kai an sas enoxloume pia TOOOOOSO poly,diwkste mas apo to forum SAS.

Kai mhn paraleipsete sthn eisodo tou na balete epishmansh arketa megalh gia na th blepoume OLOI.."Apagorevetai h eisodos stous MH anhkontes sthn KLIKA mas". KLIKA=Ypshlo Epipedo :)

 

 

Αυτό που λες πραγματικά με στεναχωρεί.

Δεν μπορώ να χαρακτηρίσω ελεύθερα αυτούς που το έκαναν αυτό που περιγράφεις.

Κάποιες φορές υπάρχει και λογοκρισία στο myphone.

Eίναι λυπηρο όχι μόνο επειδή δεν σας άφησαν να πείτε την "πατάτα" σας, αλλά κυρίως επειδή σας παρέπεμψαν στο forum.

Αυτός είναι ο σεβασμός που οι ίδιοι δείχνουν στο forum τους!!! Πραγματικά λυπηρό.

 

Εγώ δεν έχω την δικαίωμα να σου πω που ανήκεις. Σκέφτομαι απλώς με την κοινή λογική. Ξέρω οτι chat κάνουμε στο IRC και ανταλλαγή απόψεων, συμβουλών κτλ. στο forum.

Φυσικά ο σκοπός αγιάζει τα μέσα...

 

Προφανώς αυτός που έκανε αυτό που περιέγραψες παραπάνω βρέθηκε ξαφνικά με εξουσία και θέλησε κάπου να την εξασκήσει.

 

Αχ, αυτή η ματαιοδοξία...

 

 

 

P.S. Δεν ξέρω ποιός το έκανε αυτό. Ελπίζω να μην είναι κάποιος που τον είχα σε εκτίμηση.

 

 

Όσο για την ηλικία μου, θα σου πω οτι ο καθένας κρίνεται από την πορεία του και κρατάει μια στάση ζωής.

Εγώ έχω κάποιες αρχές όπως αξιοπρέπεια σοβαρότητα και δεν έχω σκοπό να τις καταπατήσω.

Link to comment
Share on other sites

Εχω διαβασει ολα τις απαντισεις και ειλικρινα δεν εντοπισα ενα κυριο λογο καταπολεμησης του πατατοθεματος.

 

Ο Αλεξκας εχει μια αποψη διαφορετικη απο τους αλλους και κατα ενα μερος εχει δικιο γιατι το myphone απο οσο γνωριζω ειναι ενα τεχνολογικο site με ειδικευση στα κινητα.Οποτε το c&f δεν πολυταιριαζει.

(Σε αλλα foroum εχουν ενα υποforoum για ολα αυτα τα θεματα και ετσι δεν επικεντρωνεται εκει το ενδιαφερον)

 

Κια εμενα πολλα θεματα (παλια ή καινουρια) δεν μου αρεσουν για οποιονδηποτε λογο.

Πρεπει να κανω αγωνα για να τα κλειδωσω η να τα σβησουν??

Δεν καταλαβαινω ποιο ειναι το προβλημα σας?

Το επιπεδο? Το postcounter? Αυτοι που γραφουν εκει? Το οτι ειναι στην πρωτη σελιδα? Τι??

 

Η αποχη σας απο τετοια χαμηλης ποιοτητας θεματα ειναι η λυση που σας προτεινω.Τοσο δυσκολο ειναι πια??

 

Πολυ κακο για το τιποτα μου φαινεται η ολη ιστορια.

Διυλιζετε το κουνουπι και καταπινετε την καμηλα..

 

Η προταση μου προς τον MsK ειναι να αλλαξει ο τιτλος του θεματος με κατι αλλο ωστε να υπαρχει ενα γενικο θεμα.

Mutilator :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Για να συνέλθουν λιγάκι ορισμένοι.

 

Δεν κατάλαβα, ποιός είναι αυτός που θα κατακρίνει οποιονδήποτε κάνει posting στο πατατο-thread ; :mad:

 

Δηλαδή, θα γυρίσουν ορισμένοι να μου πούν ότι δεν είμαι σοβαρός ;

 

Και τι ξέρετε σείς για μένα και για τη ζωή μου, ε...;

 

 

Αντε να συμμαζευτείτε λίγο, ξιπασμένα παλιόπαιδα...

 

Συγγνώμη, mods, αλλά νομίζω οτι ορισμένοι "τύποι" έχουν ξεφύγει λίγο.

 

Ευχαριστώ. :(

...ένα μήλο την ημέρα, το γιατρό το κάνει πέρα...

...ένα σκόρδο την ημέρα, τον καθένα κάνει πέρα...

...ένα APPLE μες τη μέρα, κάθε gadget κάνει πέρα...:music:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος miaow ( 5 Απρ. 2004 , 19:23)

 

Δηλαδή, θα γυρίσουν ορισμένοι να μου πούν ότι δεν είμαι σοβαρός ;

Και τι ξέρετε σείς για μένα και για τη ζωή μου, ε...;

 

H παρακατω φραση σου αρκει! :down:

 

 

Αντε να συμμαζευτείτε λίγο, ξιπασμένα παλιόπαιδα . ..

 

 

Για να συνέλθουν λιγάκι ορισμένοι.

 

Ακριβως...για να συνελθουν..και να μιλουν κοσμια γιατι οπως λες δεν ξερεις με ποιον συζητας! :confused:

 

Συμβουλη : (αν την δεχεσαι) Και δικιο να εχεις ετσι οπως εκφραζεσαι το χανεις! :o

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Δουλεια δεν εχει ο διαολος...και ασχολειται με το ποστ-ο-μανια.

Αποσυρομαι γιατι εδω ειναι η χειροτερη πατατα.:(

 

Σας παραπεμπω στο παραπανω ποστ μου.

Mutilator :shifty:
Link to comment
Share on other sites

H παρακατω φραση σου αρκει! :down:

 

Δεν αντιλαμβάνομαι το πνεύμα σου; Δεν σημαίνει τίποτα περισσότερο, απ' οτιδήποτε γράφω...ποιό είναι το μεμπτό...

 

 

Ακριβως...για να συνελθουν..και να μιλουν κοσμια γιατι οπως λες δεν ξερεις με ποιον συζητας! :confused:

 

...θα αστειεύσαι, βέβαια...

 

Συμβουλη : (αν την δεχεσαι) Και δικιο να εχεις ετσι οπως εκφραζεσαι το χανεις! :o
...στο τελευταίο, θα συμφωνήσω μαζί σου, αυτό όμως δεν σημαίνει ότι η ζωή μας θα είναι μια συνεχής, μετριοπαθής στάση...ενίοτε χρειάζεται λίγη ταραχή...

 

 

 

Άκου (αν το δέχεσαι): το καθοδηγητικό ύφος, μπορεί να λείπει.

 

Αν αισθάνεσαι προσβεβλημένος από όσα έγραψα, δεν σημαίνει ότι όσα έγραψα είναι κατακριτέα. Αντιθέτως, ίσως να ακούμπησα μια ευαίσθητη χορδή σου...

 

 

Αντιλαμβάνομαι πολύ καλά με ποιούς αλληλογραφώ, μετά κάποιο χρονικό διάστημα...και η άποψή μου είναι σταθερή: θεωρώ ότι κάποια ξιπασμένα, παλιόπαιδα, οφείλουν να γίνουν πιό σεμνά στο λόγο τους.

...ένα μήλο την ημέρα, το γιατρό το κάνει πέρα...

...ένα σκόρδο την ημέρα, τον καθένα κάνει πέρα...

...ένα APPLE μες τη μέρα, κάθε gadget κάνει πέρα...:music:

Link to comment
Share on other sites

Ψυχραιμίααααα... Εγώ είμαι της γνώμης ότι αν το πατατοthread (και το C & F γενικώς) δεν επηρεάζει λειτουργικά (λόγω μεγέθους) το υπόλοιπο forum, let it be. Επίσης όπως ανέφερα και κάπου αλλού, ο αριθμός των post δεν μου λέει τίποτα για τον χρήστη, οπότε δεν με πειράζει να τον αυξάνουν όπως γουστάρουν.

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος miaow ( 5 Απρ. 2004 , 19:51)

 

Δεν αντιλαμβάνομαι το πνεύμα σου; Δεν σημαίνει τίποτα περισσότερο, απ' οτιδήποτε γράφω...ποιό είναι το μεμπτό...

 

 

 

 

...θα αστειεύσαι, βέβαια...

 

...στο τελευταίο, θα συμφωνήσω μαζί σου, αυτό όμως δεν σημαίνει ότι η ζωή μας θα είναι μια συνεχής, μετριοπαθής στάση...ενίοτε χρειάζεται λίγη ταραχή...

 

 

 

Άκου (αν το δέχεσαι): το καθοδηγητικό ύφος, μπορεί να λείπει.

 

Αν αισθάνεσαι προσβεβλημένος από όσα έγραψα, δεν σημαίνει ότι όσα έγραψα είναι κατακριτέα. Αντιθέτως, ίσως να ακούμπησα μια ευαίσθητη χορδή σου...

 

 

Αντιλαμβάνομαι πολύ καλά με ποιούς αλληλογραφώ, μετά κάποιο χρονικό διάστημα...και η άποψή μου είναι σταθερή: θεωρώ ότι κάποια ξιπασμένα, παλιόπαιδα, οφείλουν να γίνουν πιό σεμνά στο λόγο τους.

 

 

Απλα εφοσον γραφεις σε αυτο εδω το φορουμ σημαινει οτι εχεις αποδεχτει καποιους κανονες!

Δεν σε καθοδηγω απλα σε συμβουλευω..(αν το δεχεσαι :rolleyes: )

 

Ειναι ακραιος ο τροπος που εκφραζεσαι και το οτι σου απαντω ακριβως σημαινει οτι μου ακουμπησες μια "χορδη"...αυτη της πολιτισμενης συμπεριφορας!

 

Δεν καταλαβαινω λοιπον γιατι εισαι τοσο επιθετικος..?

Ο λογος συνοδευομενος με επιχειρηματα νομιζω οτι θα πεισει περισσοτερο απο τις υβρεις!

 

Φιλικα

Σαββας :happy:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

τελικα ο αγγελοπας εχει δικιο.. επιστρεφω στο φορουμ.. ... αλλα η "καλλιεργεια" ειναι ειδος προς εξαφανιση.. αυτο αντιλαμβανομαι απλα... φιλτατε Σαββα αν εχεις την καλοσυνη διαβασε οσα μου προσαπτει ενας αλλος user χωρις να κανει καν τον κοπο να διαβασει τι εχω γραψει στην πατατα... και μετα κρινε και την συμπεριφορα του Miaow... γιατι ως επι το πλειστον με αυτον εχω συνομιλησει εκει... ισως ειναι απλα θεμα σεβασμου προς τους μεγαλυτερους.. και γενικα ειδικευσης της οποιασδηποτε κατηγοριας με βαση στοιχεια και γεγονοτα.. ενα απλο σορρυ δεν λεει πολλα.. αλλα μια εμπρακτη διαμορφοση αποψης ισως τελικα να κανει την διαφορα...

 

Παντα φιλικα.. γιατι δεν εχω κανενα χωραφι να μοιρασω με κανεναν... κι ας απειλειται η πατατοκαλλιεργεια μου.. :P

[sIGPIC][/sIGPIC]...breath taking...

 

http://www.chf.gr

Link to comment
Share on other sites

O καθενας κρινεται απο τα γραφομενα του!

 

Εγω απλα εδωσα μια συμβουλη γενικα...και ειδικα στο φιλο πιο πανω διοτι ηταν λιγο ακραιος!

 

Σταματω κι εγω απο αυτο το τοπικ γιατι δεν βγαζει πουθενα..

 

Ευχομαι σε ολους σωστα και ποιοτικα ποστ απο εδω και στο εξης.

 

Παντα φιλικα.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Να πω και γω την γνωμη μου..καταρχην συμφωνω απολυτως με τον miaow,ειναι επιεικως απαραδεκτο να κρινουμε τον οποιονδηποτε γραφει στο πατατοθρεντ.

 

Το ερωτημα λοιπον ειναι εαν θελουμε να σταματησουμε τα ποστς κατα ρυπας που λεγαμε παλαιοτερα.Εαν ναι τοτε υπαρχουν τροποι να το επιτυχουμε,ενας ειναι να αυξηθει το χρονικο οριο μεταξυ 2 ποστς στο 1 λεπτο,αλλος να βγει ο counter και να μπει κατι αλλο που θα "δειχνει" το ποιον του χρηστη πχ το ποσες ωρες ειναι στο φορουμ γενικοτερα.

Το κυριοτερο ομως ειναι να παραμεινει ως εχει η πατατα και εκει ο καθενας να ποσταρει ελευθερα αυτο που θελει με εναν τυπικο ελεγχο.Αυτο ομως να εχει σαν συνεπεια να μην ξαναεμφανιστουν τετοιου ειδους ποστς σε αλλα θεματα εκτος της πατατας,οπου γινεται τοτε να υπαρχουν αυστηρες ποινες για ολους.

 

Και επιτελους ας μαθουμε να συζηταμε πολιτισμενα,δεν χρειαζεται να τσακωνομαστε και να πιανομαστε απο την καθε λεξη για να την πουμε στον αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τίποτα δεν είναι τυχαίο.

 

Ούτε οι πατατοπόστερς που υπερασπίζονται το πατατοθρέντ προσβάλλοντας τους άλλους, ούτε ή άλλη πλευρά που (προσπαθεί να) παραθέτει επιχειρήματα και να μην κάνει προσωπικές επιθέσεις σε κανέναν...

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...