Jump to content

ZTE Skate


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχει κανενας προβλημα με την αποστολη και λήψη MMS?Καλεσα την wind,μου εστειλε τις ρυθμισεις αλλα δυστυχως τιποτα.Δεν παιζει ρολο η νεα ROM που τοποθετησα γιατι το ειχα και πριν με την custom.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 467
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχει κανενας προβλημα με την αποστολη και λήψη MMS?Καλεσα την wind,μου εστειλε τις ρυθμισεις αλλα δυστυχως τιποτα.Δεν παιζει ρολο η νεα ROM που τοποθετησα γιατι το ειχα και πριν με την custom.

 

 

Ειχα ανοιξει ειδικο θεμα ' mms και android' σε αλλο σημειο του φορουμ. Εχοντας skate.

Καμια λυση. Αναζητησε το.

Link to comment
Share on other sites

Βαζεις gosms και τελειωσες...

 

Γιατι, ξερεις οτι το ενω το handcent και η ενσωματωμενη εφαρμογη messages, εχουν προβλημα με τα mms, το gosms, δεν εχει αυτο το προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Εχω Zte Skate

Περασα το [iCS] [CM9] [4.0.4] ColdFusionX for the ZTE Skate [ROM] [uPDATED - 28/06] και δεν μπορω με τπτ να εγκαταστιγω τα google apps, δεν μπορω να περασω το market.

 

Μηπωσ μπορει να βοηθησει καποιος?

Link to comment
Share on other sites

Γιατι, ξερεις οτι το ενω το handcent και η ενσωματωμενη εφαρμογη messages, εχουν προβλημα με τα mms, το gosms, δεν εχει αυτο το προβλημα?

Εχω το skate εδω και 1 χρονο και αντιμετωπιζα το ιδιο προβλημα με σενα.Απο τη στιγμη που εβαλα το GOSMS σταματησε το προβλημα.Και sms με πανω απο 160 χαρακτηρες στελνω αλλα και mms.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπερες και απο μενα. θελω να θεσω 2 ερωτηματα. μπορω να γινω root και να εχω παραλληλα την αργοστασιακη ρομ? και αν ναι, υπαρχει καποια διαδικασια-προγραμματακι? και επειδη εχω διαβασει οτι ο ηχος στα ακουστικα δεν ειναι και οτι καλυτερο εχει καποιο παιδι να προτινει καποιο καλο headset? Ευχαριστω :)

 

οκ ολα καλα. αλλα εχω ενα προβληματακι τωρα. δεν βλεπει ο υπολογιστης την καρτα sd του κινητου. μηπως γνωριζει καποιο παιδι να βοηθησει? Ευχαριστω

 

Πέρασα μια custom rom CM9 αν την αναφέρω σωστά. Αλλά κρασαρει την ώρα που μιλαω στο κινητό. Συν ότι δεν δουλεύει ο σενσορ που όταν απομακρυνεις το αναβει η οθόνη. Καμιά βοήθεια και αν γνωρίζει καμιά ρομ καλή σε 2.3.7. Ευχαριστώ

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

καλησπερα.εχθες μου πηραν για δωρο το zte skate..με εγκατεστημενο το mls talk and drive που λεει...εγκατεστημενο δεν ηταν αλλα οκ...αν και εκανα την εγκατασταση οταν παω απο το μενου να μπω στο προγραμμα δεν κανει τπτ.η οθονη μενει μαυρη και σκαλωνει εκει μεχρι που λεει οτι δεν αποκρινεται και το κλεινω...το εχει παθει κανεις αλλος?αν ειναι πρεπει να παω απο τα media markt που ειναι το δωρο να δω τι παιζει

παρακαλω τον mod να μην το κλειδωσει παλι.μιλαω για συγκεκριμενο προγραμμα σε συγκεκριμενο κινητο λογο οτι το δινουν μαζι με το κιν!!!

 

το προβλημα λυθηκε με αλλαγη καρτας sd απο το καταστημα..προφανως ειχε προβλημα η καρτα που περιειχε το προγραμμα η κατι ελειπε απο μεσα

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

Guest NickMitD
Παιδια καλησπερα. Δ ξερω αν εχετε αναφερθει στο θεμα μου που θα παραθεσω αλλα εχω αγχωθει κ δ τα διαβασα τα προηγουμενα. Προσπαθησα να κανω αναβαθμιση στο ZTE Skate με ενα προγραμμα που κατεβασα απο δω στο φορουμ το download_nochecksGen2. Ολα καλα. Ανοιγω την συσκευη μου αναβει κοκκινο φωτακι αλλα τιποτα. Μετα προσπαθω να μπω σε ftm , καλα το λεω;, mode αλλα μου εμφανιζει μονο γκρι οθονη.Παρακαλω οποιος μπορει να με βοηθησει!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

εχω παρατηρησει οτι μερικες φορες οταν αρχιζει να χτυπαει ενα τραγουδι που εχω βαλει μετα απο λιγο η αν πιασω το κινητο και του αλλαξω θεση παραμορφωνει τον ηχο και ακουγεται μπασος και πιο σιγα..το εχει δει καποιος?ξερει κανεις τι παιζει?

 

παιδια καλησπερα...νεος στα android και στο zte...πρωτο android κινητο...θελω καποιος να μου εξηγησει εδω η μεσω skype η με mail η δεν ξερω πως ,πως θα μπορεσω να κανω root στο κινητο ωστε να μπορω να εχω δικαιωματα διαχειρηστη για να λειτουργησει το link2sd...Σας παρακαλω!!!!

 

τρομερη βοηθεια...!!!

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λες με τον ηχο κλησης, μαλλον ισχυει.

Χτυπα κανονικα τις περισσοτερες φορες, αλλα μερικες φορες, παιζει για λιγα δευτερολεπτα κανονικα και μετα πεφτει η ένταση και γινεται μπασος οπως λες.

Ανεξηγητο.

Link to comment
Share on other sites

Δες λιγο πιο πίσω στις δημοσιευσεις και θα βρεις τι και πως γινεται.

 

Ξερει καποιος γιατι δεν πιανει γρηγορα δορυφορους γρηγορα μετα το rootαρισμα και που θα βρω προγραμμα για αναπαραγωγη ραδιοφώνου,διοτι το rootαρισμα σε 4.0.4 δεν το εχει...???

merci

 

Υπαρχει καποια επιλογη για να βοηθάει και το δικτυο κινητης τηλεφωνιας το gps για να πιασει πιο γρηγορα?το γνωστο A-GPS.

Edited by athanaso77
Απαγορεύονται τα συνεχόμενα μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

Δες λιγο πιο πίσω στις δημοσιευσεις και θα βρεις τι και πως γινεται.

 

εχω ψαχει το θεμα 5-6-7 φορες εχει 5 διαφορετικους οδηγους και αυτους στα αγγλικα και ακρη ευκολα δεν βγαζω...δεν εχω καταλαβει ποιος ειναι για root μονο..και σε εναν που καταλαβα ειναι για συγκεκριμενη version του κινητου...καποιος εστω να μου εξηγησει μεσω mail η καπωςςς..θα του χρωσταω μεγαλη χαρη

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

εχω ψαχει το θεμα 5-6-7 φορες εχει 5 διαφορετικους οδηγους και αυτους στα αγγλικα και ακρη ευκολα δεν βγαζω...δεν εχω καταλαβει ποιος ειναι για root μονο..και σε εναν που καταλαβα ειναι για συγκεκριμενη version του κινητου...καποιος εστω να μου εξηγησει μεσω mail η καπωςςς..θα του χρωσταω μεγαλη χαρη

 

δημοσιευση 30 Οκτ. 2012, 00:29

Link to comment
Share on other sites

ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ...ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΙΝΗΤΟΟΟΟ.παιδια εκανα τον οδηγο ΤΟΥ CLOCKWORKMOD RECOVERY και τωρα τ κινητο μου μενει εκει στο boot του clockworkmod...τι βλακας που ειμαι και τα σκαλιζω...!!!θελω να bootarei κανονικα...πωςςςςςςςςςςςςς????????????
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, καλησπέρα. Κατ'αρχάς, θα ήθελα να σου πω έναν πολύ ευκολότερο τρόπο εγκατάστασης του ClockworkMod Recovery στο ZTE Skate, ο οποίος είναι και πιο ασφαλής από εκείνον του φίλου athanaso77. Ο τρόπος αυτός είναι στη σελίδα: http://montecarlophone.co.uk/orange-monte-carlo/debrand-install-custom-rom/install-clockworkmod-recovery/ (Method 1-TPT). Τώρα, όσον αφορά τις ROM, θα σου πρότεινα να κατεβάσεις αυτήν: http://goo.im/devs/C3C0/CM9. Πρόκειται για ένα πολύ σταθερό built της δημοφιλούς cyanogenmod στην έκδοση 9 (Android ICS), με μοναδικό bug τη μη λειτουργία του flash στην φωτογραφική μηχανή. Θα διαπιστώσεις ότι σε καλύπτει απόλυτα, είναι γρήγορη και αξιόπιστη για καθημερινή χρήση, ενώ έχει και τον stock ICS Launcher. Μη ξεχάσεις μόνο να κατεβάσεις και τα Google Apps, μιας και δεν περιλαμβάνονται στη ROM: http://goo.im/gapps/gapps-ics-20120429-signed.zip. Οδηγίες εγκατάστασης: Αφού εγκαταστήσεις το CWM με τον τρόπο που λέει το link, κάνε boot σε αυτό, πραγματοποίησε ένα πλήρες wipe (wipe data/factory reset, cache partition, dalvik cache στο advanced). Έπειτα, πάτα "install zip package", επίλεξε τη ROM, και αφότου τελειώσει η εγκατάστασή της πήγαινε ΔΙΧΩΣ REBOOT και εγκατέστησε με τον ίδιο τρόπο και τα Google Apps. Τότε, κάνε ένα reboot, θα αρχίσει να φορτώνει η ROM, θα σου ανοίξει τον οδηγό ρυθμίσεων, κλπ. Είσαι πλέον έτοιμος να απολαύσεις τη CyanogenMod 9 Android ICS 4.0.4 στο ZTE Skate σου!

 

 

 

χαρη στον φιλο εδω το κινητο ανοιξε...αλλα θα παρακαλουσα αν μπορει καποιος να ανεβασει την original rom γιατι οσο να ναι μου φαινεται πολυ καπως και δεν την παλευω...βρηκα μια στο forum αλλα ειναι διεγραμενη απο το rapidshare.τωρα που συνηθησα να την βαλω...γιαυτο παρακαλωωω καποιον να την περασει ρε παιδια...!!!Ασε που ειναι κριμα να μην λειτουργει και το mls talk and drive...!!PLEASE ρε παιδια..καντε ενας export της "μαμας"ρομ να την περασω....!!!!

Edited by kouvarakos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Αγόρασα το κινητό μέσω Ίντερνετ αλλά έχω ένα πρόβλημα με το wi-fi. Όταν πατάω να συνδεθώ σε ένα δίκτυο μου γράφει connecting... Disconnected. scanning... και πάλι από την αρχή! δοκίμασα να αλλάξω pass από το router, να βγάλω το pass, δοκίμασα και στο Ίντερνετ του γείτονα αλλά τίποτα!

Μήπως έχετε καμία ιδέα τι μπορώ να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Ευχαριστημενοι απο το κινητο?

Τι δεν σας αρεσει και θα το θελατε αλλιωτικο?

 

Απ'ότι φαίνεται η ZTE έκανε αρκετά λάθη με το λανσάρισμα του Skate. 1ον και σημαντικότερον, η CPU, η οποία είναι εντελώς ξεπερασμένης αρχιτεκτονικής με πολύ χαμηλή ισχύ (ARMv6-περιορισμός πολλών καινούριων εφαρμογών, όπως temple run,κτλ & video recording only on VGA @ 15 fps) που σε καμία περίπτωση δεν είναι ικανή να "οδηγήσει" μία οθόνη τέτοιας ανάλυσης κανονικά. 2ον η μικρή μπαταρία, που λόγω της ενεργοβόρας οθόνης προσφέρει μικρή σχετικά αυτονομία. Τέλος, η έλλειψη μπροστινής κάμερας και αισθητήρα φωτεινότητας ολοκληρώνουν το πακέτο των αρνητικών.

 

Σημεία που θα επιδέχονταν βελτίωσης: CPU (τουλάχιστον ο MSM8255-Adreno 205-up to 1.5 GHz-720p video support), μπαταρία μεγαλύτερης χωρητικότητας, Android ICS (όπως στα Blade III-Black Ice)

Ραφαήλ Μητόπουλος
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σας παιδια.

 

Εχω ενα ZTE SKATE εδω και κανα χρονο και το proximity sensor δυστυχως δεν δουλευει πια και εχει καταντησει σπαστικο τελειως. Δοκιμασα καθε δυνατη λυση και πραγματικα δεν καταφερνω να το κανω να δουλεψει σωστα, ειμαι σιγουρος οτι προκειται για hardware failure. Εχω εγγυηση ακομα για το τηλεφωνο οποτε ειπα να το παω πισω να μου το επισκευασουν. Οταν εκανα root για πρωτη φορα το κινητο (απο τη 1τη μερα) μολις περασα CWM πηρα κατευθειαν backup απο την αρχικη ROM της WIND μην τυχον χρειαστει για καμμια εγγυηση (προφητικα :cool:). Οποτε περασα παλι την rom της Wind για να το δωσω στο service της Wind, αλλα εχουμε ενα προβληματακι, το τηλεφωνο εχει το modaco cwm based recovery αντι για το original recovery. Αν το βρουν αυτο στο service μπορουν να μου πουν οτι ξεκλειδωσες το κινητο σου και δεν σε καλυπτουμε, εχει τυχει σε κανεναν? Αν οντως υπαρχει προβλημα υπαρχει κανα rom με stock recovery? Η αλλιως τι αλλη λυση υπαρχει?

 

Ευχαριστω προκαταβολικα για τη βοηθεια σας!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.

 

Εχω ενα ZTE SKATE εδω και κανα χρονο και το proximity sensor δυστυχως δεν δουλευει πια και εχει καταντησει σπαστικο τελειως. Δοκιμασα καθε δυνατη λυση και πραγματικα δεν καταφερνω να το κανω να δουλεψει σωστα, ειμαι σιγουρος οτι προκειται για hardware failure. Εχω εγγυηση ακομα για το τηλεφωνο οποτε ειπα να το παω πισω να μου το επισκευασουν. Οταν εκανα root για πρωτη φορα το κινητο (απο τη 1τη μερα) μολις περασα CWM πηρα κατευθειαν backup απο την αρχικη ROM της WIND μην τυχον χρειαστει για καμμια εγγυηση (προφητικα :cool:). Οποτε περασα παλι την rom της Wind για να το δωσω στο service της Wind, αλλα εχουμε ενα προβληματακι, το τηλεφωνο εχει το modaco cwm based recovery αντι για το original recovery. Αν το βρουν αυτο στο service μπορουν να μου πουν οτι ξεκλειδωσες το κινητο σου και δεν σε καλυπτουμε, εχει τυχει σε κανεναν? Αν οντως υπαρχει προβλημα υπαρχει κανα rom με stock recovery? Η αλλιως τι αλλη λυση υπαρχει?

 

Ευχαριστω προκαταβολικα για τη βοηθεια σας!

 

Κι εγώ αντιμετώπιζα το ίδιο πρόβλημα. Με καμία ROM δε μπόρεσα να τον κάνω να δουλέψει, και είμαι πεπεισμένος ότι πρόκειται για θέμα λάθος κατασκευής ή μη υποστήριξης από drivers (λάθος της ZTE). Τώρα, όσον αφορά το Stock Recovery, κοίτα λίγο εδώ: http://www.modaco.com/topic/348497-zte-skate-stock-roms/, αν και δε νομίζω ότι θα καταφέρεις και πολλά. Είναι αρκετά συγκεχυμένα.

Ραφαήλ Μητόπουλος
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα και τη λυση στη σελιδα 21 αλλα δυστυχως δεν μου περναει αυτες τις ROM καποια ασυμβατοτητα υπαρχει. Μηπως ανυσηχω πολυ χωρις λογο οτι θα βρουνε το CWM recovery στο service της Wind ή π.χ. δεν τους νοιαζει?

 

Οσον αφορα για το modaco το ψαχνω και εκει το θεμα αλλα θα πρεπει να περασω stock recovery απο αλλη rom και δεν ξερω αν θα ειναι ακριβως οι ιδιες.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Skate

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...