Jump to content

ZTE Skate


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 467
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δοκιμασα και τη λυση στη σελιδα 21 αλλα δυστυχως δεν μου περναει αυτες τις ROM καποια ασυμβατοτητα υπαρχει. Μηπως ανυσηχω πολυ χωρις λογο οτι θα βρουνε το CWM recovery στο service της Wind ή π.χ. δεν τους νοιαζει?

 

Οσον αφορα για το modaco το ψαχνω και εκει το θεμα αλλα θα πρεπει να περασω stock recovery απο αλλη rom και δεν ξερω αν θα ειναι ακριβως οι ιδιες.

 

Δεν νομίζω ότι τα ελέγχουν αυτά. Το μόνο που τους ενδιαφέρει είναι να είναι περασμένη η stock rom και να μην έχει rootαριστεί το κινητό (να μην υπάρχει στα μενού η εφαρμογή superuser), αν και δεν παίρνω κι όρκο.

Ραφαήλ Μητόπουλος
Link to comment
Share on other sites

Τι κανει το proximity sensor?

 

Proximity Sensor ονομάζεται ο αισθητήρας εκείνος ο οποίος βρίσκεται δίπλα από το ακουστικό της ομιλίας του smartphone και "σβήνει"-απενεργοποιεί την οθόνη κατά τη διάρκεια φωνητικών κλήσεων, ώστε να μην εκτελεστεί κάποια λειτουργία κατά λάθος κατά την κλήση.

Ραφαήλ Μητόπουλος
Link to comment
Share on other sites

Στην ουσια ομως το cwm recovery δεν ειναι μια αποδειξη οτι το κινητο ειχε γινει root?

 

Κατά κάποιο τρόπο ναι. Όμως δε θα πρέπει να συγχέουμε το root με το πέρασμα άλλων ROM. Το κινητό από το εργοστάσιο είχε ξεκλείδωτο bootlaoder, εν αντιθέσει με άλλα κινητά, οπότε δεν νομίζω να το ψάξουν εκεί. Το root έχει να κάνει με το πέρασμα του Superuser account, που σου επιτρέπει πλήθος λειτουργιών που μπορείς να δεις στο internet.

Ραφαήλ Μητόπουλος
Link to comment
Share on other sites

οποιος θελει την μαμα ρομ με κανονικο root να το πει εδω να του τη στειλω μεσω skype κλπ..και εγω ειχα αλλη και εβαλα την μαμα να το παω για servce γτ καηκε το ακουστικο και μπηκε σκονη στην οθονη...δεν ξερω πως..αχαχααχαχ
Link to comment
Share on other sites

Proximity Sensor ονομάζεται ο αισθητήρας εκείνος ο οποίος βρίσκεται δίπλα από το ακουστικό της ομιλίας του smartphone και "σβήνει"-απενεργοποιεί την οθόνη κατά τη διάρκεια φωνητικών κλήσεων, ώστε να μην εκτελεστεί κάποια λειτουργία κατά λάθος κατά την κλήση.

 

Εχουν και τα παλιοτερα κινητα κατι τετοιο?

Ρωτω γιατι το λενε, και το αναφερουν, λες κι ειναι κατι wow, ενω ειναι κατι εντελως αυτονοητο.

Link to comment
Share on other sites

οποιος θελει την μαμα ρομ με κανονικο root να το πει εδω να του τη στειλω μεσω skype κλπ..και εγω ειχα αλλη και εβαλα την μαμα να το παω για servce γτ καηκε το ακουστικο και μπηκε σκονη στην οθονη...δεν ξερω πως..αχαχααχαχ

 

Εχει το original recovery ή το clockwork mod? Αν εχει το original εγω τη θελω!

Link to comment
Share on other sites

οποιος θελει την μαμα ρομ με κανονικο root να το πει εδω να του τη στειλω μεσω skype κλπ..και εγω ειχα αλλη και εβαλα την μαμα να το παω για servce γτ καηκε το ακουστικο και μπηκε σκονη στην οθονη...δεν ξερω πως..αχαχααχαχ

 

Καλημερα φιλε. Οταν εβαλες την μαμα rom το recovery ηταν το αυθεντικο ή το clockwork mod? Αν ειχες το αυθεντικο recovery στη rom με ενδιαφερει να την παρω. Αλλιως αν το εδωσες με clockwork mod recovery και δεν δημιουργηθηκε προβλημα, τοτε ας το στειλω και εγω ετσι να δουμε. Αν μπορεις απαντησε μου γιατι η εγγυηση τρεχει :).

 

Σε ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας χαιρετώ όλους και θα ήθελα παρακαλώ να μου πείτε πως ανεβάζουμε την συχνότητα από τα 800MHz στα 900MHz στο ZTE SKATE γιατί μου το έκαναν δώρο σφραγισμένο στο κουτί του και θέλω να το χρησιμοποιήσω αποκλειστικά για gps επειδή έχει επάνω το Mls Talk&Drive?Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους! Αγόρασα πρόσφατα το ZTE Skate (είναι το πρώτο μου smartphone!) και θα ήθελα την βοήθειά σας για τα ακόλουθα :

1) Που βρίσκεται το ξυπνητήρι; Χτυπάει όταν είναι κλειστό το κινητό;

2) Δεν μου εμφανίζει την ώρα στα εισερχόμενα sms

3) Υπάρχει η επιλογή του ΠΡΟΦΙΛ (Αθόρυβο, Διακριτικό, Μέτριο, Δυνατό κλπ.) όπου ρυθμίζονται οι ήχοι του κινητού;

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

1) κοιταξε στο ρολόι. δε γνωρίζω, τσέκαρέ το

2) ...

3) χρησιμοποιησε τα πληκτρα αυξομειωσης της εντασης

Link to comment
Share on other sites

mol ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια να σαι καλά. Παραμένουν τα ακόλουθα προβλήματα, όποιος μπορεί ας βοηθήσει :

 

Α) Το ξυπνητήρι δεν ενεργοποιείται όταν είναι κλειστό το κινητό!

Β) Στα εισερχόμενα sms δεν φαίνεται η ώρα και η χρονολογία. Ειδικά η ώρα θεωρώ ότι είναι σημαντικό να φαίνεται

 

Ευχαριστώ πολύ όποιον μπορεί να βοηθήσει

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει Android συσκευή και γενικά smartphone που να δουλεύει το ξυπνητήρι του με τη συσκευή κλειστή.

Όσο για τα sms η ώρα φαίνεται αν είναι το μήνυμα της ίδιας μέρας αλλιώς δείχνει ημερομηνία... επίσης μπορείς να πατήσεις πάνω στο sms παρατεταμένα και στο pop-up menu να διαλέξεις "προβολή λεπτομερειών".

Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν smartphones ΚΑΙ με android που το ξυπνητηρι χτυπαει αν ειναι απενεργοποιημενη η συσκευη.

 

 

 

τεσπα, το καλυτερο που μπορει να κανει καποιος ειναι να ενεργοποιησει την λειτουργια πτησης

Link to comment
Share on other sites

Θα με ενδιέφερε να μάθω πια είναι αυτά τα τα smartphone ΚΑΙ με Android κιόλας που "δουλεύουν" κλειστά. :lol:

Anyway εκτός από το flightmode μπορεί πολύ απλά να έχει το τηλέφωνο με την οθόνη προς τα κάτω!

Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Θα με ενδιέφερε να μάθω πια είναι αυτά τα τα smartphone ΚΑΙ με Android κιόλας που "δουλεύουν" κλειστά. :lol:

Anyway εκτός από το flightmode μπορεί πολύ απλά να έχει το τηλέφωνο με την οθόνη προς τα κάτω!

 

περίμενα να πάρω στα χέρια μου το zte v967s για να σε πω ότι ΧΤΥΠΑΕΙ όταν είναι κλειστή η συσκευή :ninja:

το οποίο έχει android

 

(επίσης πριν λίγο διάβασα ότι και στο htc one συμβαίνει αυτό)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Μια χαρά τιμή για μια χαρά κινητό!

 

Στο προηγούμενο μου θέμα. Τελικά το κινητό το έστειλα χωρίς να επαναφέρω το recovery αλλά με το αυθεντικό rom. Μου έκαναν calibrate το proximity sensor και τώρα δουλεύει μια χαρά. Ούτε θέμα δημιουργήθηκε για το recovery. Αυτά :P

Link to comment
Share on other sites

Μήπως υπάρχει καποιος που ενδιαφερεται να αγοράσει το δικό μου το οποίο ειναι root με την ics,αγρατζούνιστο με screen protector(εχω αλλες 2 για καβατζα) και θήκη?Θέλω να παω προς samsung μεριά με 4πύρηνο. Τιμή 120Ε.:rolleyes::rolleyes::rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...
Καλημερα σας...Εχω ενα ZTE Skate και το εχω Root με Custom Rom κι εχω προβλημα με το μικρφωνο και θελω να το παω στην αντιπροσωπεια για επισκευη και δεν μπορω να βρω πουθενα την Stock Rom την ελληνικη....Μηπως μπορει καποιος να με βοηθησει να την βρω....
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας...Εχω ενα ZTE Skate και το εχω Root με Custom Rom κι εχω προβλημα με το μικρφωνο και θελω να το παω στην αντιπροσωπεια για επισκευη και δεν μπορω να βρω πουθενα την Stock Rom την ελληνικη....Μηπως μπορει καποιος να με βοηθησει να την βρω....

 

ZTESkate_TPT_StockROM_GENERIC_P743V1.0.0B01.zip

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και παλι!Ευχαριστω πολυ για την απαντηση και το λινκ για την ROM αλλα τωρα πλεον εχω αλλο προβλημα και μαλον πιο σημαντικο....Κατεβασα την ROM απο το λινκ,εκανα wipe cashe/dalvick κτλ κτλ κτλ και πηγα να περασω την ROM οπως εκανα σε ολες τις Custom ROM που εχω περασει και μολις ξεκιναει μου λεει : Instalation Aborted....Δοκιμασα να περασω κι αλλες ROM και ξανα το ιδιο...Τωρα εμεινα εντελως χωρις κινητο...Μπορει καποιος να με βοηθησει να περασω την Official ROM....
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Skate

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...