Jump to content

ZTE Skate


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδω και αρκετο καιρο εχω το orange monte carlo που ειναι ακριβως το ιδιο με το skate απλα με αλλο ονομα.Επειδη εχω κ το iphone 4 ειναι δυσκολο να πω καλα λογια για το κινητακι.

Για τις 150 λιρες που αγοραστηκε παντως τις αξιζει κ με το παραπανω.

Πολυ μεγαλη οθονη με σχετικα καλη αποκριση.Η μπαταρια κραταει οσο περιπου σε ολα τα smartphones,τπτ το ιδιαιτερο αλλα κανει μια χαρα την δουλεια της.Camera απλα απαραδεκτη στις photos κ ακομα πιο απαραδεκτη στα videos.Εχω βαλει 2.37 cyanogen κ ειναι πιο γρηγορο απο το stock rom.Το browsing ειναι απαραδεκτο κ αυτο,κολλαει παρα πολυ κ ειναι πολυ αργο,Το σημα του wifi στα 2 μετρα απο το router πεφτει στις 3 απο τις 4 μπαρες.Σημα δικτυου ικανοποιητικο.Γενικα δεν με εντυπωσιασε κ επισης πιστευω οτι τα 240 που ζηταει η wind ειναι πολλα.Γυρω στα 180-190 θα τα ξαναεδινα πιστευω.Ισως οπως ειπα να μην ειμαι πολυ αντικειμενικος γιατι εδω κ 4 χρονια εχω iphone....Δεν ειμαι οπαδος της apple σαν hardware επισης αλλα σαν software.(με τα αναλογα jailbreak,mods...)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 467
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπον για την μπαταρια μετα απο 24 ωρες λειτουργιας χωρις κλεισιμο : λιγα τηλεφωνηματα( τα περισσοτερα με bluetooth) , λιγα μηνυματα , 1 ωρα πλογηση , αρκετες ωρες συνδεδεμενο στο internet για κατεβασματα απο το market και αρκετο ψαξιμο(ζητημα αν εμεινε απειραχτο 2-3 ωρες με εξαιρεση το βραδυ που ομως παρεμεινε ανοιχτο). αποτελεσμα : εχει ακομη 53% υπολοιπο μπαταριας.... Edited by aenaos15

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Το blade που εχω επισης αντιστοιχως τα ειχε φτυσει στο 24ωρο... και τα 2 τηλεφωνα ειναι απειραχτα με εργοστασιακες rom....

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Για μενα εξακολουθει και υπαρχει προβλημα στο ηχειο της συσκευης... στην συνομιλια με ανοικτη ακροαση ειναι μεγαλο το προβλημα...

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Εντυπωσεις-σχολια,πιο εκτεταμενα απο τους κατοχους εχουμε?Καποιο μικρο εστω Review?

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η άσκοπη μορφοποίηση κειμένου σε ολόκληρο το post.

Edited by navi55

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν εχω χρονο να κανω κανονικη παρουσιαση ( και δεν ξερω αλλωστε )ρωτησε οτι θελεις να μαθεις και οτι μπορω να σε βοηθησω πολυ ευχαριστως να το κανω.... αν παλι καποιος φιλος το εχει αποκτησει και μπορει να βοηθησει ας το κανει.....

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

παντως για οποιν θελει μπορει να το παρει απο αγγλια βγηκε επιτελους unlcok :cool:

http://android.modaco.com/topic/348391-how-to-unlock-your-omcskate/

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν εχω χρονο να κανω κανονικη παρουσιαση ( και δεν ξερω αλλωστε )ρωτησε οτι θελεις να μαθεις και οτι μπορω να σε βοηθησω πολυ ευχαριστως να το κανω.... αν παλι καποιος φιλος το εχει αποκτησει και μπορει να βοηθησει ας το κανει.....

Μερικα μονο και συνοπτικα για να ειναι μαζεμενα ποιο πολυ....===>

Οθονη-φωτηνοτειτα-αποκριση-σκρολαρισμα-ποιοτητα απεικονισης?

gps-ταχυτητα κλειδωματος?

Ταχυτητα κινητου σε εφαρμογες-εντολες?

Κολληματα-σκαλωματα-lagρισματα λογισμικου-εφαρμογων?

Ποιοτητα κατασκευης-συναρμογη πλαστικων?

Ηχος-ηχειο-ποιοτητα κλησεων-ακουστικη?

Φωτος-videos-ποιοτητα αυτων?

Ποσο περιπου κραταει η μπαταρια?

Εγκατεστιμενες εφορμογες?ποιες εχει εργοστασιακα?

Το σημα του wifi?σερφαρισμα στο νετ πως τα παει?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω να συμφερουν οι τιμες

http://www.welectronics.com/gsm/misc/ZTE-SKATE.HTML

http://www.pricerunner.co.uk/pl/1-2736326/Mobile-Phones/ZTE-Skate-Compare-Prices

εκτος κι αν εχεις βρει καποια καλυτερη τιμη...

 

Μερικα μονο και συνοπτικα για να ειναι μαζεμενα ποιο πολυ....===>

Οθονη-φωτηνοτειτα-αποκριση-σκρολαρισμα-ποιοτητα απεικονισης?

gps-ταχυτητα κλειδωματος?

Ταχυτητα κινητου σε εφαρμογες-εντολες?

Κολληματα-σκαλωματα-lagρισματα λογισμικου-εφαρμογων?

Ποιοτητα κατασκευης-συναρμογη πλαστικων?

Ηχος-ηχειο-ποιοτητα κλησεων-ακουστικη?

Φωτος-videos-ποιοτητα αυτων?

Ποσο περιπου κραταει η μπαταρια?

Εγκατεστιμενες εφορμογες?ποιες εχει εργοστασιακα?

Το σημα του wifi?σερφαρισμα στο νετ πως τα παει?

1) + σε ολα κανενα προβλημα , για μενα πολυ καλα

2) + παρα πολυ γρηγορο γρηγορο κλειδωμα ( σε σχεση με pna που ειχα με destinator ) κανενα λαθος μεχρι στιγμης μετα απο 2 ωρες πλοηγηση στην αθηνα

3) + σε απλες εντολες κανενα προβλημα( δεν ξερω για παιγνιδια) , σε pdf kai se office που εχω εγκαταστημενα παρα πολυ γρηγορη ανταποποκριση και κανενα κολλημα

4) ; δειχνει να εχει καλυτερη συναρμολογηση και καλυτερα πλαστικα απο το blade που επισης εχω

5) - εδω ειναι το αδυνατο σημειο του τηλεφωνου, πολυ κακη ποιοτητα ηχειου και ακουστικης

6) ; δεν εχω ασχοληθει ακομη , με μερικες φωτο δεν μπορω να πω γνωμη

7) + με λιγα τηλεφωνα , λιγα sms , 2 ωρες πλοηγηση αρκετες ωρες wifi με κατεβασματα μου κρατησε 2 μερες (15% υπολοιπο μπαταριας) αποψη μου πολυ καλυτερο απο το blade..

8) ; σχεδον οτι εχει στο blade

9) + αψογο και στο σερφαρισμα αλλα και στο κατεβασμα κανενα προβλημα με την συνδεση στο σπιτι με wifi

ελπιζω να βοηθησα..

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω να συμφερουν οι τιμες

http://www.welectronics.com/gsm/misc/ZTE-SKATE.HTML

http://www.pricerunner.co.uk/pl/1-2736326/Mobile-Phones/ZTE-Skate-Compare-Prices

εκτος κι αν εχεις βρει καποια καλυτερη τιμη...

 

 

1) + σε ολα κανενα προβλημα , για μενα πολυ καλα

2) + παρα πολυ γρηγορο γρηγορο κλειδωμα ( σε σχεση με pna που ειχα με destinator ) κανενα λαθος μεχρι στιγμης μετα απο 2 ωρες πλοηγηση στην αθηνα

3) + σε απλες εντολες κανενα προβλημα( δεν ξερω για παιγνιδια) , σε pdf kai se office που εχω εγκαταστημενα παρα πολυ γρηγορη ανταποποκριση και κανενα κολλημα

4) ; δειχνει να εχει καλυτερη συναρμολογηση και καλυτερα πλαστικα απο το blade που επισης εχω

5) - εδω ειναι το αδυνατο σημειο του τηλεφωνου, πολυ κακη ποιοτητα ηχειου και ακουστικης

6) ; δεν εχω ασχοληθει ακομη , με μερικες φωτο δεν μπορω να πω γνωμη

7) + με λιγα τηλεφωνα , λιγα sms , 2 ωρες πλοηγηση αρκετες ωρες wifi με κατεβασματα μου κρατησε 2 μερες (15% υπολοιπο μπαταριας) αποψη μου πολυ καλυτερο απο το blade..

8) ; σχεδον οτι εχει στο blade

9) + αψογο και στο σερφαρισμα αλλα και στο κατεβασμα κανενα προβλημα με την συνδεση στο σπιτι με wifi

ελπιζω να βοηθησα..

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

 

Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου!!

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να βοηθησει καποιος που μπορω να βρω θηκη για το κινητο; δεν μπορω να βρω πουθενα......

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Εδω και αρκετο καιρο εχω το orange monte carlo που ειναι ακριβως το ιδιο με το skate απλα με αλλο ονομα.Επειδη εχω κ το iphone 4 ειναι δυσκολο να πω καλα λογια για το κινητακι.

Για τις 150 λιρες που αγοραστηκε παντως τις αξιζει κ με το παραπανω.

Πολυ μεγαλη οθονη με σχετικα καλη αποκριση.Η μπαταρια κραταει οσο περιπου σε ολα τα smartphones,τπτ το ιδιαιτερο αλλα κανει μια χαρα την δουλεια της.Camera απλα απαραδεκτη στις photos κ ακομα πιο απαραδεκτη στα videos.Εχω βαλει 2.37 cyanogen κ ειναι πιο γρηγορο απο το stock rom.Το browsing ειναι απαραδεκτο κ αυτο,κολλαει παρα πολυ κ ειναι πολυ αργο,Το σημα του wifi στα 2 μετρα απο το router πεφτει στις 3 απο τις 4 μπαρες.Σημα δικτυου ικανοποιητικο.Γενικα δεν με εντυπωσιασε κ επισης πιστευω οτι τα 240 που ζηταει η wind ειναι πολλα.Γυρω στα 180-190 θα τα ξαναεδινα πιστευω.Ισως οπως ειπα να μην ειμαι πολυ αντικειμενικος γιατι εδω κ 4 χρονια εχω iphone....Δεν ειμαι οπαδος της apple σαν hardware επισης αλλα σαν software.(με τα αναλογα jailbreak,mods...)

 

Καταρχήν την τιμή δεν την προσδιορίζει μόνο ο πάροχος, αλλά και η τοπική αντιπροσωπεία. Και επειδή το skate δίνεται και με την εφαρμογή της MLS δωρεάν, δεν νομίζω ότι τα 239 ευρώ που ζητάει η Wind είναι πολλά. Βάσει ισοτιμίας η συσκευή στην Αγγλία σου στοίχισε περίπου 175 ευρώ οπότε δεν μιλάμε για καμία τρελή διαφορά. Άλλωστε η συσκευή της Wind είναι unbranded και αυτές πάντα κόστιζαν ακριβότερα...

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν την τιμή δεν την προσδιορίζει μόνο ο πάροχος, αλλά και η τοπική αντιπροσωπεία. Και επειδή το skate δίνεται και με την εφαρμογή της MLS δωρεάν, δεν νομίζω ότι τα 239 ευρώ που ζητάει η Wind είναι πολλά. Βάσει ισοτιμίας η συσκευή στην Αγγλία σου στοίχισε περίπου 175 ευρώ οπότε δεν μιλάμε για καμία τρελή διαφορά. Άλλωστε η συσκευή της Wind είναι unbranded και αυτές πάντα κόστιζαν ακριβότερα...

 

Οταν με 249 ευρω αγοραζει κανεις σημερα samsung galaxy S, τα 239 για skate ακουγονται σαν ανεκδοτο!

Απλα υπερβολικα λεφτα για ενα πολυ ξεπερεσμανο τηλ.!

Link to comment
Share on other sites

Αν μιλας για αυτο δεν κανει 249... http://www.skroutz.gr/s/271477/Samsung-Galaxy-S-i9000-8GB.html , και αν προσθεσεις και την αξια του destination τοτε μαλλον συμφερει...

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τι cpu και τι GPU έχει?

To Βρήκα τελικά , είναι ARMv6, ΑΝ τρέχει το flash όπως στο κινέζικο τάβλετ που έχω τότε είναι πάρα πολύ αργό.

Χώρια που δεν τρέχει σε opera mini , για όσους χρησιμοποιουν αυτόν τον browser για να έχουν λιγότερες χρεώσεις σε data.

http://pdadb.net/index.php?m=specs&id=2795&c=zte_skate

Edited by hoannis
Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

ZTE Skate flash player work---->

 

http://www.youtube.com/watch?v=C0eMaZkaSYo

Edited by kostast1

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

ZTE Skate flash player work---->

 

http://www.youtube.com/watch?v=C0eMaZkaSYo

 

Υπάρχει διαφορά από το ΄΄παίζει΄΄ και το ΄΄παίζει ομαλά΄΄

Εξηγούμε :

Κανένας επεξεργαστής κλάσης armv6 ή ΑRM11 (για τα σημερινά προγράμματα και αναλύσεις) δεν έχει την δύναμη να ανταποκριθεί με άνεση.

Μπορεί να παίζει το αρχείο που δείχνει το videάκι αλλά σε σελίδα που έχει περισσότερα από 1 flash δεν θα τραβάει.

Έχω tablet με armv6 CPU στο 1GHZ και δεν τραβάει στις σελίδες που έχουν flash.

Καθυστερεί τόσο πολύ που πολλές φορές κάνω scrolling και κανει 2-3 δευτερόλεπτα να αλλάξει σελίδα , άσε που κολλάει συχνά.

Όταν το έχω απενεργοποιημένο η σελίδα πάει κανονικά.

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει διαφορά από το ΄΄παίζει΄΄ και το ΄΄παίζει ομαλά΄΄

Εξηγούμε :

Κανένας επεξεργαστής κλάσης armv6 ή ΑRM11 (για τα σημερινά προγράμματα και αναλύσεις) δεν έχει την δύναμη να ανταποκριθεί με άνεση.

Μπορεί να παίζει το αρχείο που δείχνει το videάκι αλλά σε σελίδα που έχει περισσότερα από 1 flash δεν θα τραβάει.

Έχω tablet με armv6 CPU στο 1GHZ και δεν τραβάει στις σελίδες που έχουν flash.

Καθυστερεί τόσο πολύ που πολλές φορές κάνω scrolling και κανει 2-3 δευτερόλεπτα να αλλάξει σελίδα , άσε που κολλάει συχνά.

Όταν το έχω απενεργοποιημένο η σελίδα πάει κανονικά.

 

Ακριβως ετσι ειναι φιλε,μεγαλο ρολο παιζει το ποσο ....κινεζια.....ειναι το μηχανακι που εχεις.

Με 1GHZ εσυ δεν επρεπε να εχεις προβλημα.Ποιο εχεις?

Λογικα το skate δεν θα εχει προβλημα,οσο το δικο σου τουλαχιστον.

Καποιος φιλος που το εχει θα μας πει καλυτερα νομιζω.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Σελιδα με downloads απο zte(οχι ελλαδα φυσικα):

http://wwwen.zte.com.cn/endata/mobile/UK/

Αυτο το νεο download για το monte carlo, μπορει να εγκατασταθει και στα ξεκλειδωτα skate? Τι ακριβως κανει αυτο το tool?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Skate

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...