Jump to content

Sony Ericsson Xperia Pro


BMW116i
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα ήθελα να ρωτήσω 2 πραγματάκια..

 

1) Τί διαφορά υπάρχει στο Xperia Pro με την έκδοση .69? Ακριβώς ίδιο μου φαίνεται.. :/

 

2) Είδα σε προηγούμενο post πως κάποιος αναβάθμισε στο Vivaz Pro σε Xperia Pro. Παίζει να γίνεται κάτι παρόμοιο και με το απλό Vivaz? Πχ να αναβαθμιστεί σε Android?

 

Thank you για το χρόνο σας.. Είστε τέλειοι.. (και τέλειες εννοείται! :happy: )

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 497
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θα ήθελα να ρωτήσω 2 πραγματάκια..

 

1) Τί διαφορά υπάρχει στο Xperia Pro με την έκδοση .69? Ακριβώς ίδιο μου φαίνεται.. :/

 

2) Είδα σε προηγούμενο post πως κάποιος αναβάθμισε στο Vivaz Pro σε Xperia Pro. Παίζει να γίνεται κάτι παρόμοιο και με το απλό Vivaz? Πχ να αναβαθμιστεί σε Android?

 

Thank you για το χρόνο σας.. Είστε τέλειοι.. (και τέλειες εννοείται! :happy: )

 

1)καμια διαφορα στο UI.μόνο bug fixes.

 

2)οχι :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά καιρό έχω να γράψω και εγώ μου έλειψε η μικρή μας παρέα!!

Λοιπόν έχω να πω κάτι και να ρωτήσω κάτι και εύχομαι να φανώ και χρήσιμος αλλά και να έχω μια γρήγορη απάντηση στην ερώτησή μου!!

Λοιπόν: 1)Το Xperia Pro αν και δεν έχει κυκλοφορήσει επίσημα στην χώρα μας εγώ το βρήκα στο Birdphone το e-shop από εκεί που το πήρα και σε qwerty έκδοση αλλά και σε qwertz!!Είναι και τα δύο μοντέλα στην ίδια τίμη οπότε ο φίλος μας ίσως να έπεσε σε κανα τέτοιο μοντέλο!! και

2)Ήθελα να ρωτήσω πως θα συγχρονίσω τις επαφές μου με το gmail μου!? Έχω μπερδευτεί αφάνταστα!!Αν και με το iPhone της μάνας μου το έκαν τσακ μπαμ στο δικό μας κινητάκι τα έχω βρει σκούρα :/

Αυτά και από 'μενα θα περιμένω απαντήσεις!!

Xperia Pro and waiting with impatience for my "Ice Cream Sandwich"

 

Summer's All Around ;)

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά καιρό έχω να γράψω και εγώ μου έλειψε η μικρή μας παρέα!!

Λοιπόν έχω να πω κάτι και να ρωτήσω κάτι και εύχομαι να φανώ και χρήσιμος αλλά και να έχω μια γρήγορη απάντηση στην ερώτησή μου!!

Λοιπόν: 1)Το Xperia Pro αν και δεν έχει κυκλοφορήσει επίσημα στην χώρα μας εγώ το βρήκα στο Birdphone το e-shop από εκεί που το πήρα και σε qwerty έκδοση αλλά και σε qwertz!!Είναι και τα δύο μοντέλα στην ίδια τίμη οπότε ο φίλος μας ίσως να έπεσε σε κανα τέτοιο μοντέλο!! και

2)Ήθελα να ρωτήσω πως θα συγχρονίσω τις επαφές μου με το gmail μου!? Έχω μπερδευτεί αφάνταστα!!Αν και με το iPhone της μάνας μου το έκαν τσακ μπαμ στο δικό μας κινητάκι τα έχω βρει σκούρα :/

Αυτά και από 'μενα θα περιμένω απαντήσεις!!

είναι qwerty με ελληνικούς χαρακτήρες πάνω ή απλά qwerty;

Link to comment
Share on other sites

@ zxr μπερδευτικα ολιγον εχω να πω ;)

@kallair πηγα να το ψαξω και το εχουν βγαλει!!

 

Επισης εχω ενα προβλημα το οποιο μου εμφανιστηκε σημερα!!

Παω στο update center για να δω μηπως εχει καμια αναβαθμιση.Παταω αναζητηση και μου λεει να κανω την .69 απο την .62 που ειμαι τωρα αλλα λεει οτι χρειαζεται το pc companion να να γινει και δεν γινετε ΟΤΑ!! Παω και εγω στο pc companion και παταω να ξεκινησει η αναβαθμιση. Με το που το παταω η μπαρα που δειχνει ποσο εχει κατεβει απο το λογισμικο φτανει με την μια σχεδον μεχρι την μεση. Μετα απο λιγο εκει που φτανει προς το τελος μου λεει "Δεν ειναι δινατη η εγκατασταση ή εκκινηση των στοιχειων ενημερωσης του λογισμικου τηλεφωνου" και μετα μου λεει να το κλεισω!!Το εχω προσπαθησει 5 φορες μεχρι τωρα και τις 5 το ιδιο πραγμα γινεται!! Τι να κανω? Περιμενω απαντησεις!!

Xperia Pro and waiting with impatience for my "Ice Cream Sandwich"

 

Summer's All Around ;)

Link to comment
Share on other sites

@zxr παταω στον συνδεσμο αλλα με βγαζει στο καινουργιο σιτε της SONY και μου λεει να διαλαξω την γλωσσα που θα εχει το σιτε :/ Δεν βρισκω το "SEUS" και αποτι καταλαβα αυτο ειναι κατι σαν το PC Companion ετσι?

 

Ευχαριστω και για την απαντηση by the way ;)

Xperia Pro and waiting with impatience for my "Ice Cream Sandwich"

 

Summer's All Around ;)

Link to comment
Share on other sites

Σωστά κατάλαβες. Άλλαξε το site, άλλαξαν όλα. Επανέρχομαι...

 

EDIT:

Επανήλθα!

Κατέβασε το από το link του Κωνσταντίνου μέχρι να ανανεώσω τα κιτάπια μου!

Edited by zxr
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

@zxr και κωσταντινε σας ευχαριστω!!Το κατεβαζω το προγραμμα τωρα τωρα καλου κακου αν και χτες το απογευμα πηγα ξανα στο update center και ξαναπατησα update και εφυγε απο μονο του το notification για την αναβαθμιση!!

Xperia Pro and waiting with impatience for my "Ice Cream Sandwich"

 

Summer's All Around ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

το χει παρει κανεις απο τα μαγαζια που βγαζει στο skroutz;

τι θεμα υπαρχει; συσκευασια;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | Nokia 3210 4G (2024) | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

@nikos αν δεις σε καποιες προηγουμενες σελιδες οσοι απο μας το πηραμε,γραφουμε αρκετα αναλυτικα την εμπειρια μας..σε γενικες γραμμες δεν υπηρξαν προβληματα και παραπονα..

 

ερωτηση κρισεως προς τους ενημερωμενους! Τι θα γινει με το παγωτουλι; Καλοκαιριαζει..ποσο ακομα;, θα με πιασει γκρινια,αντε..εδω μιλανε για το 5 κι ακομα δεν εχουν δωσει το 4...γκρρρ..

 

α καλε μου φιλε zxr.. Γκουχου..γκουχου..γκουχου..(βηχω..αν με εννοεις..-που με εννοεις!!)

;-)

'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα έχουμε ICS περίπου ένα μήνα.

Κωνσταντίνε το post σου έφυγε γιατί δεν είχες γράψεις κάτι. Μάλλον κάτι λάθος έκανες.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα έχουμε ICS περίπου ένα μήνα.

Κωνσταντίνε το post σου έφυγε γιατί δεν είχες γράψεις κάτι. Μάλλον κάτι λάθος έκανες.

 

Είχα γράψει ότι ποσταρα στο θέμα του Xperia mini την απάντηση της σονυ για το ποτέ θαρθει η αναβάθμιση.

 

sent εύκολα και γρήγορα via my hardware keyboard...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτησει μονο.. αν σας ειχαν να διαλεξετε 2 κινητα, η το htc hd2(με android) ή xperia pro πιο θα πέρνατε?
HTC HD 2 HyperDroid
Link to comment
Share on other sites

Ωω εχετε βιασυνη για το παγωτακι που ερχεται το καλοκαιρι!

και τι θα γινει μολις το αναβαθμισετε, αφου σε μενα μεχρι τωρα που εχω το 2.3 δεν εχει προβλημα με το ρουταρισμα, αν βαλετε το 4 θα μπορειτε να το ρουταρετε η θα περιμενετε παλι αρκετους μηνες για το ρουτ;

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτησει μονο.. αν σας ειχαν να διαλεξετε 2 κινητα, η το htc hd2(με android) ή xperia pro πιο θα πέρνατε?

Καλύτερα να απευθυνθείς στο αρμόδιο για αυτό forum

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω συμαντικη ερωτηση!!Ξερουμε αν εχει βγει το ρουτ για την .62? Αν και πειτε μου πως να το κανω!!Γτ μου ξαναηρθε η ειδοποιηση για την .69!! Ευχαριστω ;)

Xperia Pro and waiting with impatience for my "Ice Cream Sandwich"

 

Summer's All Around ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω συμαντικη ερωτηση!!Ξερουμε αν εχει βγει το ρουτ για την .62? Αν και πειτε μου πως να το κανω!!Γτ μου ξαναηρθε η ειδοποιηση για την .69!! Ευχαριστω ;)

Λογικά θα κάνει και για σένα αλλά προχωράς με δική σου ευθύνη. Αν δεν νιώθεις σίγουρος μην κάνεις αναβάθμιση.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=327513

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

@zxr σε ευχαριστω για την αμεση απαντηση αλλα τα βλεπω ετσι παρα πολλα και με πιανει ενας τρομος οποτε θα παραμεινω ομως ειμαι ;) Ευχαριστω και παλι παντος!!

Xperia Pro and waiting with impatience for my "Ice Cream Sandwich"

 

Summer's All Around ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αν τρέχετε ρουταρισμένη .58 μπορείτε να κάνετε άφοβα OTA update στην .62, το root παραμένει :)
Xperia Z5 Premium, Xperia Z2, Xperia Z4 Tablet, Asus Nexus 7 (2013) 16GB
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερε αμα τωρα που εχω την .62 μπορω να βγαλω το ρουτ? Γιατι θα το παρει η μανα μου το κινητο σε λιγο καιρο και δεν θελω να ειναι γεματο με πραγματα που δεν καταλαβαινει!!

Xperia Pro and waiting with impatience for my "Ice Cream Sandwich"

 

Summer's All Around ;)

Link to comment
Share on other sites

Είτε είναι root το κινητό είτε όχι δεν είναι κάτι που η μητέρα σου θα καταλαβαίνει. Βγάλε τις εφαρμογές που δεν χρειάζεται αλλά το root δεν την επηρεάζει σε τίποτα.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει πως δεν θα έχει μεγάλη διάφορα αλλά έχει μείνει το εικονίδιο του super user και δεν έφυγε με την αναβάθμιση και έκανα και το unroot αλλά δεν λέει να φύγει!!

Xperia Pro and waiting with impatience for my "Ice Cream Sandwich"

 

Summer's All Around ;)

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει πως δεν θα έχει μεγάλη διάφορα αλλά έχει μείνει το εικονίδιο του super user και δεν έφυγε με την αναβάθμιση και έκανα και το unroot αλλά δεν λέει να φύγει!!

 

Σβηστό μόνος σου όπως κανείς με όλες τις εφαρμογες

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...