Jump to content

Sony Ericsson Xperia Pro


BMW116i
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

16/11 έγραφε εκεί που το διάβασα. Αν και είδα την υπογραφή σου χθες, με την δουλειά:lol::lol: και το forum μαζί σήμερα δεν το συνδύασα
Όλοι οι άνθρωποι ψάχνουν το κάτι παραπάνω. Κάτι παραπάνω σε λεφτά, σε φιλία, σε αγάπη και σε τελική κάτι παραπάνω σε ζωή. Για το κάτι παραπάνω χρειάζεται να ρισκάρεις. Πρόσεξε όμως μην ρισκάρεις κάτι, την απώλεια του οποίου δεν μπορείς να αντέξεις.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 497
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μερικές ερωτήσεις για τα γερμανικά QWERTZ μοντέλα που πωλούνται αυτή την στιγμή στην Ελλάδα:

 

1) καλύπτονται κανονικά από την εγγύηση της αντιπροσωπείας;

 

2) το QWERTZ layout μπορεί να αλλαχθεί σε QWERTY στην παρούσα φάση (εννοώ σε software επίπεδο, δε με νοιάζει τι γράφουν πάνω τα κουμπιά, θέλω απλά στο HW keyboard το Z και το Y να είναι στις 'σωστές' τους θέσεις).

 

Ευχαριστώ!

Xperia Z5 Premium, Xperia Z2, Xperia Z4 Tablet, Asus Nexus 7 (2013) 16GB
Link to comment
Share on other sites

Μερικές ερωτήσεις για τα γερμανικά QWERTZ μοντέλα που πωλούνται αυτή την στιγμή στην Ελλάδα:

 

1) καλύπτονται κανονικά από την εγγύηση της αντιπροσωπείας;

 

2) το QWERTZ layout μπορεί να αλλαχθεί σε QWERTY στην παρούσα φάση (εννοώ σε software επίπεδο, δε με νοιάζει τι γράφουν πάνω τα κουμπιά, θέλω απλά στο HW keyboard το Z και το Y να είναι στις 'σωστές' τους θέσεις).

 

Ευχαριστώ!

 

 

Καλησπέρα!

Μίλησα με τη Sony Ericsson πριν καμμιά ώρα! Είχα τις ίδιες απορίες. Επίσημη ανακοίνωση για το πότε βγαίνει δεν είχανε.

 

1) Από το e-shop που σκεφτόμουν να το αγοράσω, μου είπανε πως προσφέρουνε εκείνοι εγγύηση 2 χρόνια, αν δηλαδή πάθει κάτι, το πάω στο κατάστημά (e-shop) και το στέλνουνε αυτοί στη Sony Ericsson, χωρίς χρήματα από μένα.

 

2) Σε hardware επίπεδο δε γίνεται σίγουρα, ρώτησα τη SE και μου είπανε πως δεν αλλάζει το hardware πληκτρολόγιο, ασχέτως αν δώσω κάποια διαφορά. Όταν κυκλοφορήσει στην Ελλάδα, πάνω στο QWERTY θα έχει και ελληνικούς χαρακτήρες. Τώρα, για software επίπεδο, ίσως γίνεται, αλλά κάπως χλωμό το κόβω.

 

Έχοντας αυτά κατά νου, αποφάσισα να περιμένω κανά μήνα και να το αγοράσω γύρω στα Χριστούγεννα!

Αυτό που φοβάμαι και με ξενερώνει, είναι πως ενώ η "Γερμανική Παρτίδα" (QWETZ) στοιχίζει περί τα 315 Ευρώ σε e-shops, η κανονική παρτίδα (QWERTY) θα στοιχίζει γύρω στα 400.

Μακάρι να μη βγω αληθινός!

Siemens M35i - Nokia 3210 - Sony Ericsson T68i - Nokia 3220 - Nokia 6600 - Sony Ericsson W880i - Samsung Corby - Motorola Flipout - HTC Wildfire - Sony Ericsson Xperia Neo V - Galaxy SII - LG Nexus 4 - OnePlus One - OnePlus X - OnePlus 3 - Galaxy S7 Edge - OnePlus 5t - Galaxy S9 Plus - OnePlus 6 - Galaxy S10e - iPhone 6 - Huawei P20 Pro - Xiaomi Mi 9t - Huawei Mate 20 Pro - iPhone 7 - Galaxy S10 Lite - iPhone XS Max - Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

αυτό που η σόνυ δεν έχει ημερομηνία κυκλοφορίας μου κάνει το νεύρο κρόσι!!!!!! είναι το τελευταίο μοντέλο!!! ας ελπίζουμε ότι μπορεί να το κάνουν όπως με το ΝeοV. τι να πω, ας ελπίζουμε... αλλά να κυκλοφορήσει όμως άντε...
'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

Yπαρχει δοκιμη στο Γερμανικο c't που κυκλοφορει. Δεν εχει κανενα μειον; μονο ουδετερα και συν, τιμη στα 285 εκει.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητά μου παιδιά γεια σας! Έχω στα χέρια μου το Xperia Pro (MK16i) από τις 11 Νοέμβρη, αλλά δυστυχώς δεν είχα ίντερνετ. Μαύρο χρώμα, QWERTZ, εισαγώμενο από Γερμανία όπως και του παιδιού που το πήρε πρώτο. Πολύ φοβάμαι πως θα είναι ακριβούτσικο όταν βγει στα ελληνικά καταστήματα και με ελληνικό πληκτρολόγιο. Ας μην ξεχνάμε πως όλα είναι πιο ακριβά στην Ελλάδα απ' ότι στο εξωτερικό. Είναι βολικότατο κατά τη γνώμη μου. Αυτό που μου έκανε μεγάλη εντύπωση είναι το ότι δε σχολίασε κάνεις τη λειτουργία [Β]xLoud[/b] που κάνει την ένταση του τηλεφώνου πολύ πιο δυνατή από τα προηγούμενα Xperia που πέρασαν από τα χέρια μου την οποία προσωπικά δεν έχω ξαναδεί σε καμία συσκευή. Όσο για το θαύμα που έχει κάνει η SE με το BRAVIA Engine δεν έχω λόγια. Υπέροχες φωτογραφίες συγκριτικά με πολλά άλλα κινητά των 8.1 MP. Μου τη δίνει το όλο θέμα της βίντεο κλήσης αλλά τι να κάνουμε. Κάλλιο 5 κ στο χέρι παρά καθόλου βίντεο κλήσεις. Σας έπρηξα λίγο αλλά καταλαβαίνετε.. Ο ενθουσιασμός είναι μεγάλος! :D
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητά μου παιδιά γεια σας! Έχω στα χέρια μου το Xperia Pro (MK16i) από τις 11 Νοέμβρη, αλλά δυστυχώς δεν είχα ίντερνετ. Μαύρο χρώμα, QWERTZ, εισαγώμενο από Γερμανία όπως και του παιδιού που το πήρε πρώτο. Πολύ φοβάμαι πως θα είναι ακριβούτσικο όταν βγει στα ελληνικά καταστήματα και με ελληνικό πληκτρολόγιο. Ας μην ξεχνάμε πως όλα είναι πιο ακριβά στην Ελλάδα απ' ότι στο εξωτερικό. Είναι βολικότατο κατά τη γνώμη μου. Αυτό που μου έκανε μεγάλη εντύπωση είναι το ότι δε σχολίασε κάνεις τη λειτουργία [Β]xLoud[/b] που κάνει την ένταση του τηλεφώνου πολύ πιο δυνατή από τα προηγούμενα Xperia που πέρασαν από τα χέρια μου την οποία προσωπικά δεν έχω ξαναδεί σε καμία συσκευή. Όσο για το θαύμα που έχει κάνει η SE με το BRAVIA Engine δεν έχω λόγια. Υπέροχες φωτογραφίες συγκριτικά με πολλά άλλα κινητά των 8.1 MP. Μου τη δίνει το όλο θέμα της βίντεο κλήσης αλλά τι να κάνουμε. Κάλλιο 5 κ στο χέρι παρά καθόλου βίντεο κλήσεις. Σας έπρηξα λίγο αλλά καταλαβαίνετε.. Ο ενθουσιασμός είναι μεγάλος! :D

 

Παιδιά το κινητό είναι φοβερό. Λέτε να έχει τόσο καλή τιμή όσο και το Neo V? Να ξέρω μήπως αξίζει η αναμονή!:p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό είναι φοβερό. Λέτε να έχει τόσο καλή τιμή όσο και το Neo V? Να ξέρω μήπως αξίζει η αναμονή!:p

 

Μονο αν το φερει καποια εταιρια «σε προσφορα»

 

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

 

θέλει να μου πει κάποιος αν τα μάτια μου βλέπουν καλά και αν οι νόες μου είναι στη θέση τους

 

http://www.wap5.gr/product_info.php?products_id=10104&s=1

 

αυτό συμβαίνει όντως και είναι αληθινό ή μας κοροιδεύουν;; είναι το ελληνικό άραγες όντως;; αν έχει αρχίσει να ξεμυτίζει δε θα αργήσιε πιστεύω, εύχομαι. γνωρίζουεμ κάτι για το μαγαζάκι;;

'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

 

θέλει να μου πει κάποιος αν τα μάτια μου βλέπουν καλά και αν οι νόες μου είναι στη θέση τους

 

http://www.wap5.gr/product_info.php?products_id=10104&s=1

 

αυτό συμβαίνει όντως και είναι αληθινό ή μας κοροιδεύουν;; είναι το ελληνικό άραγες όντως;; αν έχει αρχίσει να ξεμυτίζει δε θα αργήσιε πιστεύω, εύχομαι. γνωρίζουεμ κάτι για το μαγαζάκι;;

 

Έχω μιλήσει με το συγκεκριμένο κατάστημα, κι αυτοί το γερμανικό QWERTZ πουλάνε.

Xperia Z5 Premium, Xperia Z2, Xperia Z4 Tablet, Asus Nexus 7 (2013) 16GB
Link to comment
Share on other sites

Έχω μιλήσει με το συγκεκριμένο κατάστημα, κι αυτοί το γερμανικό QWERTZ πουλάνε.

 

αρα παραπληροφορουνε γιατι στο site λεει QWERTY

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αρα παραπληροφορουνε γιατι στο site λεει QWERTY

 

Ουσιαστικά ναι. Αν και νομίζω οτι το QWERTY στο σάιτ παραπέμπει απλά στο οτι έχει hardware πληκτρολόγιο...

 

Αν κρίνω απ' την τιμή που έχει το Expansys για το QWERTY version τότε κάτω απο 360 ευρώ αποκλείεται να το δούμε Ελλάδα...

Xperia Z5 Premium, Xperia Z2, Xperia Z4 Tablet, Asus Nexus 7 (2013) 16GB
Link to comment
Share on other sites

αυτό που η σόνυ δεν έχει ημερομηνία κυκλοφορίας μου κάνει το νεύρο κρόσι!!!!!! είναι το τελευταίο μοντέλο!!! ας ελπίζουμε ότι μπορεί να το κάνουν όπως με το ΝeοV. τι να πω, ας ελπίζουμε... αλλά να κυκλοφορήσει όμως άντε...

Τους είχα στειλει e-mail προχτες και μ απαντησαν

 

Αγαπητέ Κύριε / Κυρία,

 

Ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε με την Sony Ericsson.

 

Σχετικά με το αίτημά σας, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι προς το παρόν το Sony Ericsson Xperia™ Pro δεν είναι διαθέσιμο στην Ελλάδα και δεν υπάρχει ενημέρωση για το πότε και εάν αναμένεται να κυκλοφορήσει στην ελληνική αγορά. Παρακαλούμε πολύ λάβετε υπόψη σας ότι αυτή η ενημέρωση μελλοντικά υπόκειται σε αλλαγή.

 

Σε περίπτωση που επιθυμείτε περαιτέρω υποστήριξη, παρακαλούμε να επικοινωνήσετε ξανά μαζί μας στο τηλέφωνo 210 68 96 200. Για περισσότερες πληροφορίες αναφορικά με τα προϊόντα και τις υπηρεσίες μας επισκεφθείτε την ιστοσελίδα μας: http://www.sonyericsson.com.

 

Με εκτίμηση,

(εδω εχει το ονομα της υπευθυνου)

Sony Ericsson Exclusive Services

 

http://www.sonyericsson.com/xperia

Email: x1.gr@support.sonyericsson.com

Τηλέφωνο: 210 68 96 200

Link to comment
Share on other sites

Τους είχα στειλει e-mail προχτες και μ απαντησαν

 

Αγαπητέ Κύριε / Κυρία,

 

Ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε με την Sony Ericsson.

 

Σχετικά με το αίτημά σας, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι προς το παρόν το Sony Ericsson Xperia™ Pro δεν είναι διαθέσιμο στην Ελλάδα και δεν υπάρχει ενημέρωση για το πότε και εάν αναμένεται να κυκλοφορήσει στην ελληνική αγορά. Παρακαλούμε πολύ λάβετε υπόψη σας ότι αυτή η ενημέρωση μελλοντικά υπόκειται σε αλλαγή.

 

Σε περίπτωση που επιθυμείτε περαιτέρω υποστήριξη, παρακαλούμε να επικοινωνήσετε ξανά μαζί μας στο τηλέφωνo 210 68 96 200. Για περισσότερες πληροφορίες αναφορικά με τα προϊόντα και τις υπηρεσίες μας επισκεφθείτε την ιστοσελίδα μας: http://www.sonyericsson.com.

 

Με εκτίμηση,

(εδω εχει το ονομα της υπευθυνου)

Sony Ericsson Exclusive Services

 

http://www.sonyericsson.com/xperia

Email: x1.gr@support.sonyericsson.com

Τηλέφωνο: 210 68 96 200

 

Έλεος τι γίνεται τέρμα τα xperia στην ελληνική αγορά? Xperia pro, live with walkman. Σταμάτησε η SE να παράγει μου φαίνεται ή μας ξέχασαν τελείως. Παρεμπιπτόντως γιατί σε μένα είχανε απαντήσει στα αγγλικά?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά κανείς;;κανένα νέο;; καμιά υπόνοια νέου;; τα νεύρα μου!!! το live with walkman κυκλοφόρησε... το δικό μας;; έτσι και το φέρουν σε καμιά απάισια τιμή, έτσι και το φέρουν... το Neo V και το live with walkman ήρθαν πολύ καλά... αν δεν μας κάνουν και μας ένα τέτοιο θ αέιναι για πολύ ξύλο.. εμ το άφησαν τελευταίο, δλδ στο ράφι, πιο τελευταίο δεν έχει -έλεος... εμ και να μα ςδαγκώσιε δ ελέει... άντε ΣΕ..... άντε!!!
'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά κανείς;;κανένα νέο;; καμιά υπόνοια νέου;; τα νεύρα μου!!! το live with walkman κυκλοφόρησε... το δικό μας;; έτσι και το φέρουν σε καμιά απάισια τιμή, έτσι και το φέρουν... το Neo V και το live with walkman ήρθαν πολύ καλά... αν δεν μας κάνουν και μας ένα τέτοιο θ αέιναι για πολύ ξύλο.. εμ το άφησαν τελευταίο, δλδ στο ράφι, πιο τελευταίο δεν έχει -έλεος... εμ και να μα ςδαγκώσιε δ ελέει... άντε ΣΕ..... άντε!!!

 

Μου φαίνεται θα έρθει τελευταίο και καλύτερο!

Link to comment
Share on other sites

Εγω για το δικο μου καλο ,σταματησα να ασχολουμαι,ουτε video,ουτε review,ουτε να κοιταω καθε μερα,ουτε τπτ...........
Link to comment
Share on other sites

Εγω για το δικο μου καλο ,σταματησα να ασχολουμαι,ουτε video,ουτε review,ουτε να κοιταω καθε μερα,ουτε τπτ...........

 

χα χα χα.. σε καταλαβαίνω... :lol: κι εγώ για το δικό μου καλό αυτό πρέπει να κάνω.. μου φαίνεται σε αυτό το thread όλοι το ίδιο κάνουνε αλλά μπαίνει Δεκέμβρης... εντάξει i promess ως Δευτερότριτο μακριά από το thread μετά βλέπουμε...

'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

Όντως σπάσιμο νεύρων αυτή η αναμονή.

 

Αν υπάρχει επιβεβαιωμένος τρόπος να αλλαχθεί το keyboard layout (η συσκευή έχει ήδη rootαριστεί, οπότε μένει να βρει και να επεξεργαστεί κάποιος το κατάλληλο αρχείο) τότε θα χτυπήσω το γερμανικό.

Xperia Z5 Premium, Xperia Z2, Xperia Z4 Tablet, Asus Nexus 7 (2013) 16GB
Link to comment
Share on other sites

Αφού το θέλετε τόσο πολύ ρε παιδιά τι σας πειράζει το QWERTZ? Εμένα δεν με πειράζει καλόθου πλέον. Και μάλιστα να πω για ακόμη μια φορά ότι είναι υπέροχη συσκευή και είμαι πολύ ευχαριστημένη!! Το έχω "φτιάξει" έτσι όπως το θέλω!!:)
Link to comment
Share on other sites

Εμένα προσωπικά με πειράζει επειδή χρησιμοποιώ αποκλειστικά το hw keyboard (το σημαντικότερο για μένα feature της συσκευής) και όσο να ναι το γερμανικό layout είναι σπαστικό και δεν συνηθίζεται εύκολα μετά απο 20 χρόνια qwerty...
Xperia Z5 Premium, Xperia Z2, Xperia Z4 Tablet, Asus Nexus 7 (2013) 16GB
Link to comment
Share on other sites

εμένα δε με πειράζει αυτό, θέλω απλά να το βρω ανοιχτό, να το δω και να το πιάσω πρώτα συν ότι τώρα πια έιμαι πολύ περίεργη για την τιμή του!!! μην ξεχνάμε ότι και το NeoV η Vodafone το έφερε αποκλειστικα΄σε αρκετά χαμηλότερη τιμή από ότι πωλείται και στο ιντερνετ... άντε να δούμε
'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

Εμένα προσωπικά με πειράζει επειδή χρησιμοποιώ αποκλειστικά το hw keyboard (το σημαντικότερο για μένα feature της συσκευής) και όσο να ναι το γερμανικό layout είναι σπαστικό και δεν συνηθίζεται εύκολα μετά απο 20 χρόνια qwerty...

 

 

 

Στο kinitomania.com λέει για qwerty πληκτρολόγιο...:worry:

 

"Τεχνικά Χαρακτηριστικά

General

2G Network

GSM 850 / 900 / 1800 / 1900

3G Network

HSDPA 900 / 2100

HSDPA 850 / 1900 / 2100

Announced

2011, February

Status

Available. Released 2011, October

Size

Dimensions

120 x 57 x 13.5 mm

Weight

142 g

Display

Type

LED-backlit LCD, capacitive touchscreen, 16M colors

Size

480 x 854 pixels, 3.7 inches (~265 ppi pixel density)

"""- QWERTY keyboard""""

- Scratch-resistant surface

- Accelerometer sensor for auto-rotate

- Multi-touch input method

- Sony Mobile BRAVIA Engine

- Proximity sensor for auto turn-off

- Timescape UI"

:confused:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...