Jump to content

[ΠΡΟΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑ] Samsung Galaxy S II


kyrillos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω παλι σκεφτομαι να παρω αυτο και το ipad . Ειναι οντως καταπληκτικη συσκευη αλλα αν δεν δω χρηστες να λενε οτι ειναι ενταξει χωρις λαγκ και τις λοιπες λαλακιες που εκανε η σαμμυ με το γαλαξια 1 δεν το παιρνω , θα κρατηθω με νυχια και με δοντια . Κανενα νεοτερο περι κυκλοφορια δν ειχαμε ε ?

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Εγω πάλι δεν θα ξέρω τι να επιλέξω για επόμενο μου κινητο επειδή και αυτο μου φαίνεται τέλειο και το optimus 3D.
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Τελικα η θυρα του GSII τα κανει ολα σε ενα...who cares about hdmi.

 

 

Απαιτείται όμως συμβατή συσκευή ή προσαρμογέας για να φορτίζει παράλληλα :(

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Απαιτείται όμως συμβατή συσκευή ή προσαρμογέας για να φορτίζει παράλληλα :(

 

Μετά από αυτό μάθαμε ότι τελικά HDMI σε αυτό το Galaxy S, όχι στο επόμενο.

 

Ελπίζω να είσαι το ίδιο γουρλής και μετά από αυτό, να μάθουμε σε λίγο καιρό ότι τέτοιου είδους προσαρμογέας περιλαμβάνεται στη συσκευασία. :)

 

 

Αν και προσωπικά άλλα πράγματα με ανησυχούν και όχι το HDMI...

Edited by karlesg
Link to comment
Share on other sites

Αν παρεις MHL enabled συσκευη τοτε φορτωνει και παιζει παραλληλα. Επισης ποιος σου ειπε οτι δεν θα εχει μεσα το κινητο το ανταπτορακι για χρηση σε απλες usb συσκευες;

 

Αντε και δεν το εχει μεσα ποσοι απο αυτους που θα παρουν το κινητο θα χρησιμοποιησουν το κινητο για να το συνδεσουν σε hdmi ή usb τηλεοραση για να δουν ΟΛΟΚΛΗΡΗ ταινια; ε αυτο το μικρο ποσοστο που δεν ειχε προβλημα να δωσει 650 ευρω για το κινητο δεν θα εχει προβλημα να δωσει και αλλο ενα 10ρικο...

Στο άδειο δωμάτιο και στον κρύο αέρα

Να σ’ αγαπώ το μόνο που μου μένει

Να ‘μαι για σένα η ζωή που περιμένει

Να κλέψει να σου δώσει

Να σε στείλει να σε νοιώσει...

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αυτό μάθαμε ότι τελικά HDMI σε αυτό το Galaxy S, όχι στο επόμενο.

 

Ελπίζω να είσαι το ίδιο γουρλής και μετά από αυτό, να μάθουμε σε λίγο καιρό ότι τέτοιου είδους προσαρμογέας περιλαμβάνεται στη συσκευασία. :)

 

Δεν γνωρίζω αν έχεις στα χέρια σου κάποιο Galaxy S II που έχει (τελικά) hardware HDMI connector,πάντως τα περισσότερα βίντεο της συσκευής,δεν αποκαλύπτουν κάποιον απο τους γνωστούς τύπους βύσματος.Ούτε και στα επίσημα specs γίνεται λόγος για κάτι πέρα απο MicroUSB και 3.5mm Ear Jack,οπότε αν μπορείς,δώσε μας κάποια πληροφορία,για το τι ισχύει τελικά.:O

Εγώ απ'την πλευρά μου δεν μπορώ να αποκλείσω(ούτε να επιβεβαιώσω,φυσικά) αν θα περιλαμβάνει HDMI connector το επόμενο μοντέλο Galaxy S.Είναι νωρίς για κάτι περισσότερο απο εικασίες.:D

 

Αν παρεις MHL enabled συσκευη τοτε φορτωνει και παιζει παραλληλα. Επισης ποιος σου ειπε οτι δεν θα εχει μεσα το κινητο το ανταπτορακι για χρηση σε απλες usb συσκευες;

Κανείς.Γενικά δε νομίζω οτι υπάρχει σ'αυτό το στάδιο επαρκής πληροφόρηση για το τι θα περιλαμβάνει η συσκευασία.Θα είναι ευχάριστο πάντως.

Αντε και δεν το εχει μεσα ποσοι απο αυτους που θα παρουν το κινητο θα χρησιμοποιησουν το κινητο για να το συνδεσουν σε hdmi ή usb τηλεοραση για να δουν ΟΛΟΚΛΗΡΗ ταινια; ε αυτο το μικρο ποσοστο που δεν ειχε προβλημα να δωσει 650 ευρω για το κινητο δεν θα εχει προβλημα να δωσει και αλλο ενα 10ρικο...

 

Συμφωνώ με το σκεπτικό σου.;)

Edited by NTROPIC
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω αν έχεις στα χέρια σου κάποιο Galaxy S II που έχει (τελικά) hardware HDMI connector,πάντως τα περισσότερα βίντεο της συσκευής,δεν αποκαλύπτουν κάποιον απο τους γνωστούς τύπους βύσματος.Ούτε και στα επίσημα specs γίνεται λόγος για κάτι πέρα απο MicroUSB και 3.5mm Ear Jack,οπότε αν μπορείς,δώσε μας κάποια πληροφορία,για το τι ισχύει τελικά.:O

Εγώ απ'την πλευρά μου δεν μπορώ να αποκλείσω(ούτε να επιβεβαιώσω,φυσικά) αν θα περιλαμβάνει HDMI connector το επόμενο μοντέλο Galaxy S.Είναι νωρίς για κάτι περισσότερο απο εικασίες.

 

Τοση ωρα λεμε οτι το hdmi out ειναι κρυμμενο στο micro-usb με την μορφη mhl

Στο άδειο δωμάτιο και στον κρύο αέρα

Να σ’ αγαπώ το μόνο που μου μένει

Να ‘μαι για σένα η ζωή που περιμένει

Να κλέψει να σου δώσει

Να σε στείλει να σε νοιώσει...

Link to comment
Share on other sites

Τοση ωρα λεμε οτι το hdmi out ειναι κρυμμενο στο micro-usb με την μορφη mhl

 

Δεν αντιλήφθηκα κάτι διαφορετικό,ούτε διαφωνώ.

 

Απλώς επισήμανα οτι δεν υπάρχει hdmi connector στο σώμα της συσκευής.

 

Ελπίζω να γίνονται κατανοητά τα όσα γράφω :confused:

Edited by NTROPIC
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

πιστευω για καποιον που θελει να δωσει τα χρηματα θα ειναι οτι καλυτερο κυκλοφορει.Ξερω οτι δεν θα εχει εξοδο hdmi (που θα το θελα) αλλα μεσω της θυρας microusb θα μπορεις να συνδεσεις την τηλεοραση με ανταπτορα σε hdmi,δηλαδη στην μια ακρη θα ειναι microusb και στην αλλη hdmi,το ερωτημα μου ειναι κατα ποσο θα υπαρχει αυτο το καλωδιο οταν βγει το κινητο.Στην εκθεση που εγινε στην Βαρκελωνη ειδα ενα βιντεο που μια εταιρια εκανε παρουσιαση αυτο το καλωδιο
Link to comment
Share on other sites

Δεν αντιλήφθηκα κάτι διαφορετικό,ούτε διαφωνώ.

 

Απλώς επισήμανα οτι δεν υπάρχει hdmi connector στο σώμα της συσκευής.

 

Ελπίζω να γίνονται κατανοητά τα όσα γράφω :confused:

 

 

Μας αρέσουν τα παιχνιδάκια με τις λέξεις και τα mind games βλέπω... :)

 

οκ κανένα πρόβλημα. Τώρα μιλάς για hdmi connector στο σώμα της συσκευής. Αλήθεια ποιο είναι το πρακτικό αποτέλεσμα, το λαμβάνουμε καθόλου υπόψη μας;

 

Εδώ όταν σε ρωτάει κάποιος πώς θα βλέπει τις HD ταινίες του σε μια τηλεόραση γιατί του απαντάς HDMI (σκέτο) στο επόμενο Galaxy S;

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3516449#post3516449

 

Τι εννοεί εδώ ο ποιητής λοιπόν που τόσο πολύ προχωρημένο είναι και δε μπορούμε να καταλάβουμε οι υπόλοιποι; :confused:

 

Κι όσο αυτά για τα εικασίες που μου λες κλπ, όχι δεν έχω galaxy s2 στα χέρια και ίσως να μην αποκτήσω και ποτέ. Αλλά βγάζω κάποια συμπεράσματα βασιζόμενος στη λογική μου. Βέβαια δεν έπεσε και πολύ έξω η λογική μου. Τελικά δεν είναι μόνο εικασίες αλλά επιβεβαιώθηκε και επίσημα. Το Galaxy S II έχει MHL. Πλέον πιο επίσημα δε γίνεται... :D

 

http://www.samsungunpacked.com/press/press1_2_detail.html

 

 

Εγώ λοιπόν δε βλέπω καμία διαφορά πρακτικά αν έχει μια συσκευή mini-hdmi connector στο σώμα της συσκευής και να δίνει αντάπτορα mini-hdmi to standard hdmi, από το να έχει micro usb-mhl connector στο σώμα της συσκευής και να σου δίνει έναν αντάπτορα micro-usb to standard hdmi. Πριν μου πεις πάλι για την τροφοδοσία υπενθυμίζω ότι ο προσαρμογέας έχει ξεχωριστή micro usb θύρα πάνω του, που εξυπηρετεί αποκλειστικά για να φορτίζει η συσκευή.

 

 

Τώρα αν για σένα πρακτικά έχει διαφορά οκ πάω πάσο. Ο καθένας έχει την άποψή του και είναι απολύτως σεβαστή. Απλά αν σου είναι εύκολο ας μην παίζουμε με τις λέξεις... :)

 

Οκ κι εγώ αρχικά νόμιζα ότι δεν έχει HDMI. Μετά που το έψαξα είδα ότι τελικά έχει. Δηλαδή κι εγώ αρχικά λάθος έκανα. Τώρα το ν' αρχίζω να λέω άλλο είπα άλλο εννοούσα, πίσω από τις λέξεις κρύβεται ο Αλέξης, με λένε Ρίζο κι όπως θέλω τα γυρίζω, δεν έχει κάποιο νόημα. Εκτός κι αν είναι ή θέλει να γίνει κάποιος πολιτικός... :lol: Τότε κανένα πρόβλημα μπορούμε να συνεχίσουμε την πρακτική εξάσκηση. :p

 

 

Επειδή ο γραπτός λόγος παρεξηγείται απλά να επισημάνω ότι όλα αυτά είναι χάριν αστεϊσμού και φυσικά δεν έχω καμία διάθεση αντιδικίας ούτε να προσβάλω κανένα, προς Θεού. Απλά το επισημαίνω γιατί κάποια πράγματα τα γράφω με χιούμορ, που όπως είναι λογικό δε γίνεται άμεσα αντιληπτό μέσα από το γραπτό λόγο. :)

 

Φιλικά.

Edited by karlesg
Link to comment
Share on other sites

Απ οτι φαινεται ''το καλο'' το Galaxy S II θα ειναι αυτο με τον tegra.

 

http://images.anandtech.com/graphs/graph4177/35414.png

 

http://images.anandtech.com/graphs/graph4177/35412.png

 

http://images.anandtech.com/graphs/graph4177/35413.png

 

http://www.anandtech.com/show/4177/samsungs-galaxy-s-ii-preliminary-performance-mali400-benchmarked

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

τον απρίλιο θα κυκλοφορήσει στην ελλάδα.. είναι επίσημο απ την samsung hellas, και με τα χαρακτηριστικά που ξέρουμε τώρα..

 

οπότε tegra 2 γιοκ.. (τον απρίλιο που θα κυκλοφορήσει τουλάχιστον) ..αργότερα θα δείξει..

Link to comment
Share on other sites

Μας αρέσουν τα παιχνιδάκια με τις λέξεις και τα mind games βλέπω... :)

 

...

 

Επειδή ο γραπτός λόγος παρεξηγείται απλά να επισημάνω ότι όλα αυτά είναι χάριν αστεϊσμού και φυσικά δεν έχω καμία διάθεση αντιδικίας ούτε να προσβάλω κανένα, προς Θεού. Απλά το επισημαίνω γιατί κάποια πράγματα τα γράφω με χιούμορ, που όπως είναι λογικό δε γίνεται άμεσα αντιληπτό μέσα από το γραπτό λόγο. :)

 

Φιλικά.

 

Πω-πω πρέπει να να διαθέτεις πολύ ελεύθερο χρόνο,για να τον αφιερώνεις έτσι σε μια παρεξήγηση.:p

 

Θα προσπαθήσω περιεκτικά να εξηγηθώ:Στην ερώτηση που παραθέτεις απάντησα μόνο στο πρώτο σκέλος και όχι στο δεύτερο,εικάζοντας οτι το επόμενο Galaxy S θα διαθετει βύσμα HDMI.Αυτό είναι μια προσωπική εκτίμηση,σε συνάρτηση και με την διαγραφόμενη πορεία του MHL.Το αν έχω δίκιο θα το μάθουμε εν καιρώ :)

 

Εγώ δεν μπορω να ταυτίζω χαριν πρακτικότητας MHL και HDMI,τα οποία είνσι διαφορετικά πρότυπα με διαφορετικά specs.Το οτι χοντρικά προσφέρουν το ίδιο πρακτικό αποτέλεσμα στον τελικό χρήστη,είναι κάτι που το αναγνωρίζω και το κατανοώ.

Απο κει και πέρα όμως δεν έχω βρει αρκετά στοιχεία για να τα συγκρίνω.Κι εύλογα έχω κάποιες απορίες,π.χ

-Τι bandwidth και τι αναλύσεις,refresh rates(πέρα απο 1080p/60) υποστηρίζονται?

-Υπάρχει αλλοίωση του μεταφερόμενου σήματος με τη χρήση adaptor?

-Θα υποστηρίζεται λειτουργία mirroring?

-Πως θα αξιοποιείται η υποστήριξη USB OTG,στην περίπτωση χρήσης με συμβατή συσκευή,οταν η θύρα micro USB?

-Και πιο σημαντικό,πως συγκρίνεται το τελικό αποτέλεσμα σε σχέση με το HDMI,Display Port?

 

Πιθανότατα τα specs του MHL 1.0,να δίνουν κάποιες απαντήσεις,αλλα δεν τα βρήκα κάπου( στην ιστοσελίδα του MHL consortium,πρέπει να γίνεις επίσημα adopter για να αποκτήσεις πρόσβαση στα specs)

Με βεβαιότητα το MHL μοιάζει πολλά υποσχόμενο.Προσωπικά όμως,μέχρις ότου απαντηθούν κάποιες απορίες μου,δεν μπορώ να πω τελεσίδικα οτι κάποιο πρότυπο είναι προτιμότερο.

 

Αυτά απο μένα.Ελπίζω να τα διάβασες,γιατι δεν πρόκειται να τα ξαναγράψω:p

 

Πάντα φιλικά.

 

EDIT

Play.com

 

£649.99 Free Delivery

 

RRP: £679.99 | You save: £30.00 (4%)

 

Pre-order. | Due for release on 31 March 2011

 

Δεν ξεκαθαρίζεται η χωρητικότητα,

 

Internal Memory 16GB/32GB storage/1 GB RAM

Edited by NTROPIC
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

στο ebay ηδη υπαρχουν τετοια καλωδια (microusb to hdmi) το θεμα ειναι παιδια αν θα εχει τα ιδια χαρακτηριστικα και τις ιδιες δυνατοτητες,ξερει κανεις? Edited by vagelispyro
Link to comment
Share on other sites

Πω-πω πρέπει να να διαθέτεις πολύ ελεύθερο χρόνο,για να τον αφιερώνεις έτσι σε μια παρεξήγηση.:p

 

Άπλετο... Όλη μέρα άνεργος, χωρίς γυναίκα, ίντερνετ καφεδάκι τσιγαράκι και μέσω facebook προσπαθώ να γνωρίσω καμία...

 

[...]

Αυτά απο μένα.Ελπίζω να τα διάβασες,γιατι δεν πρόκειται να τα ξαναγράψω:p

 

Πάντα φιλικά.

 

Φιλικά ξεφιλικά δεν ξέρω, πάντως πλάκα πλάκα με αυτά που έγραψες εμένα προσωπικά με έπεισες. Στις επόμενες εκλογές άνετα σου δίνω ψήφο εμπιστοσύνης ;)

 

Θεωρώ το θέμα λήξαν λοιπόν :)

 

 

Και πέρα από την πλάκα για να το σοβαρέψω λίγο, 760 ευρώ από δεύτερο μαγαζί έστω για pre-order, δεν είναι καλά μαντάτα. Η αρχική μου εκτίμηση ήταν 600-650, αλλά αρχίζω να το αναθεωρώ προς τα πάνω...

 

Κάτι σαν το ΔΝΤ και το έλλειμμα, καταλαβαίνεις... :p

Edited by karlesg
Link to comment
Share on other sites

Μπα δεν νομίζω 800.

Αν το clove το δίνει 616€ και λάβουμε σαν παράδειγμα τις αντίστοιχες τιμες απο άλλες συσκευές, οι επίσημοι Vodafone, cosmote και Γερμανός θα το έχουν γύρω στα 700€ γιατί δεν τους παίρνει για παραπάνω.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

http://www.clove.co.uk/samsung-galaxy-s-ii-i9100-16gb

Και

http://www.handtec.co.uk/product.php/4203/samsung-galaxy-s-ii--16gb--sim-free-unlocked-

 

Παιδια με μεταφορικα άλλες 18 λίρες .αρα απο εξωτερικο σε ευρω με μεταφορικα 650 ευρω.εκτιμηση στα ελληνικα καταστηματα ,με το γνωστο καπελο(μωρε αρχικαπελο αλλα τελος παντων) στα 800 αρχικα μεχρι να το παρουμε ολοι απο εξω και να το κατεβαδουν.

 

Πες 1000 ευρώ, να είσαι μέσα. ...

Link to comment
Share on other sites

 

Φιλικά ξεφιλικά δεν ξέρω, πάντως πλάκα πλάκα με αυτά που έγραψες εμένα προσωπικά με έπεισες. Στις επόμενες εκλογές άνετα σου δίνω ψήφο εμπιστοσύνης ;)

 

Θεωρώ το θέμα λήξαν λοιπόν :)

 

Ok,μια ψήφο την έχω σίγουρη(εγω δεν ξέρω αν θα με ψήφιζα):lol:

 

-λήξαν κι απο μένα,τουλάχιστον μέχρι να μάθουμε περισσότερες πληροφορίες.:)

 

 

Τώρα για την τιμή,που προβληματίζεστε αρκετοί,νομίζω οτι είναι νωρίς για να βγάλουμε συμπεράσματα απο το στάδιο προπαραγγελίας.

Ρεαλιστικά βέβαια,όλοι περιμέναμε να είναι ακριβότερο απο τον προκάτοχο του.Αλλα 800-1000 ευρώ?...

Εγώ θα ήμουν ευχαριστημένος αν συμπέσει με τις τιμές των εκδόσεων του Iphone 4,είτε κινηθεί οριακά γυρω απο αυτές.

 

Συγκρατώ σαν ευχάριστο τα τέλη Μαρτίου για ημερομηνία άφιξης.:D

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να έχει 800€ και ειδικά 1000€. Πιστεύω στα 700€ περίπου θα έχει το κινητο δηλ 100€ παραπάνω απο το galaxy s 1.
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν πιστευω ουτε μια στο εκατομμύριο να εχει πανω απο 650euro αν καθισει και δει καποιος με τι τιμες βγαζει τα κινητα της η samsung θα δει οτι ειναι οι καλυτερες τιμες μαζι με lg, οι αστειες τιμες που αναφερονται πιο πανω ειναι τιμες apple!!!!!!!!:X
Link to comment
Share on other sites

οχι και 800ε ρε παιδια για κινητο, ημαρτον... :lol:

μια ρεαλιστικη τιμη νομιζω θα ηταν 650-700 το πολυ, παραπανω ξεφευγει

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

οχι και 800ε ρε παιδια για κινητο, ημαρτον... :lol:

μια ρεαλιστικη τιμη νομιζω θα ηταν 650-700 το πολυ, παραπανω ξεφευγει

Λογικα τοσο θα εχει μολις αρχισει να ειναι διαθεσιμο στην αγορα.Και παλι ειναι πολλα για μενα...optimus 2x και Motorola atrix θα ερθουν ευρωπη με τιμη κοντα στα 550.
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...