Jump to content

Nokia Series 40, Games, Applications, Wallpapers


KostasV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Geia sas!

To Nokia 6270 me poio allo kinito tairaizei apoluta stin egkatastasi paixnidiwn? Piga se auti ti selida http://www.getjar.com/software kai den uparxei to 6270! Poio kinito na dialexw pou den tha diaferei apo tis apaitiseis tou 6270????

 

Alitheia xerete kamia alli selida me dwrean paixnidia kai themes gia 6270?

 

Episis piga sto briefcase.pathfinder.gr/view/soniasim kai exei arketa kala paixnidia pou kanoun sto 6270!

Link to comment
Share on other sites

Borei kapoios na mou dosei ton klasiko ixo otan erxete sms tis nokia? Ton exo sinithisei tosa xronia kai tora me to k750i den boro na simvivasto me tous ixous tou! :p

Χρήστης: Nokia 5140i,PSP 1004k EU

Παλαιότερα: nokia 3510, Ipaq 1915, nokia 3200,Ipaq 1940, nokia 6600, Κ700i,6230i,K750i,W900i,Mitac Mio 168,K800i,N73 Music Edition,N95 8GB, HP 614c,Κ810i,JC777s,Nokia 5800,Nokia n97 mini

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να δω από το 6230i ιστοσελίδες που έχω σώσει στο PC μου; Αν ναι που πρέπει να αποθηκευτούν; Πρέπει να σώσω μόνο το αρχείο html ή και τον φάκελο με τα εικονίδια;

Link to comment
Share on other sites

Κανενα παιχνιδακι για Nokia 6020 υπαρχει??????

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

Τώρα τελευταία δοκίμασα το εορτολόγιο, μια πολύ ωραία εφαρμογούλα για Sony K750i κινητά που υπάρχει και στα download του myphone. Ήθελα να ρωτήσω αν ο δημιουργός της εφαρμογής την έχει μεταφέρει και για κινητά series 40 nokia, ή αν υπάρχει κάτι αντίστοιχο και που μπορώ να το βρω.. Συγκεκριμένα το ψάχνω για κινητά Nokia 3100 και 6021..

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Τώρα τελευταία δοκίμασα το εορτολόγιο, μια πολύ ωραία εφαρμογούλα για Sony K750i κινητά που υπάρχει και στα download του myphone. Ήθελα να ρωτήσω αν ο δημιουργός της εφαρμογής την έχει μεταφέρει και για κινητά series 40 nokia, ή αν υπάρχει κάτι αντίστοιχο και που μπορώ να το βρω.. Συγκεκριμένα το ψάχνω για κινητά Nokia 3100 και 6021..

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Εγω που εχω το 6020 (σαν δευτερο κινητο) την εχω βαλει μεσα και δουλευει αψογα.

Για δοκιμασε να την περασεις στο κινητο.

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

Εγω που εχω το 6020 (σαν δευτερο κινητο) την εχω βαλει μεσα και δουλευει αψογα.

Για δοκιμασε να την περασεις στο κινητο.

 

Δηλαδή θα κατεβάσω την "έκδοση" που έχει το myphone για Κ750, και ως Java εφαρμογή, θα λειτουργήσει σωστά και στο Nokia?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή θα κατεβάσω την "έκδοση" που έχει το myphone για Κ750, και ως Java εφαρμογή, θα λειτουργήσει σωστά και στο Nokia?

 

Ναι.Κατεβασε και βαλε την εκδοση 3.1 που ειναι και η τελευταια.

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

Borei kapoios na mou dosei ton klasiko ixo otan erxete sms tis nokia? Ton exo sinithisei tosa xronia kai tora me to k750i den boro na simvivasto me tous ixous tou! :p

 

Το βάζω σαν συνημμένο για όποιον άλλο το θέλει

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Από πού μπορώ να βρώ το java game Εκατομμυριούχος για το ΝΟΚΙΑ 6030 μου;
Link to comment
Share on other sites

καλισπέρα παιδιά. έχω αγοράσει πρόσφατα το nokia 6270 (ΤΕΛΕΙΟ!!!). Ξέρετε που μπορώ να βρώ εφαρμογές και παιχνίδια? Κανένα Link? Πριν είχα το 6600 και είχα κατεβάσει τα άπειρα αλλα δεν παίζουν στο καινούργιο μου κινητό. Μπορείτε να με βοηθήσετε? επίσης υπάρχει αντοίστιχο full screen caller για το νοκια 6270? οταν με παίρνει κάποιος είναι πολύ μικρή η φωτογραφία.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

ποια διαδικασία πρέπει να ακολουθήσω ετσι ώστε να μεταφέρω προγραμματακια java που γράφω στον υπολογιστή μου απο το pc μου στο κινητακι μου (6230)?

αν βέβαια αυτο γίνεται!!!

πολυ με απασχολεί αυτο το θέμα μιας και τελείωσαν όλα τα όμορφα προγραμματάκια απο το net και τι κινητάκι μου έχει μείνει στεγνο?

:(

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΜΙΑ ΜΟΝΟΝ ΕΡΩΤΗΣΗ....:wacko:

 

ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΑ JAVA ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΕ

ΜΟΡΦΗ jar & jad file...

 

ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΟΥ

jar file & jad file

 

ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΣΕΙΡΑ 40 Η' 60 :worry:

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ

Link to comment
Share on other sites

ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΟΥ

jar file & jad file

 

Jar = Java Archive = είναι το εκτελέσιμο συμπιεσμένο αρχείο της Java. Αυτό τρέχουν όλα τα λειτουργικά, είτε είναι Series 40/60/MS κλπ...

 

Jad = Java Application Descriptor = Μικρό και κάποιες φορές άχρηστο αρχείο, που δείχνει στο Jar, που να εγκατασταθεί και πως.

 

Και τα Series 40 δεν χρειάζονται τα Jad πολλές φορές.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ !!!

 

ΞΕΡΗΣ ΠΩΣ ΝΑ ΤΑ ΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΩ???

 

ΤΑ ΒΑΖΩ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΜΝΗΜΗΣ ΣΤΟ 6230

ΚΑΙ ΤΑ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙ ΑΛΛΑ ΜΕ ΕΡΩΤΗΜΑΤΙΚΟ....

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ !!!

 

(ΑΣΧΕΤΟ.... ΑΛΛΑ ΠΙΑ ΕΙΝΑΙ H ΜΕΓΑΛΗΤΕΡΗ ΚΑΡΤΑ SIM ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ??? H ΤΙΜ ΕΙΧΕ ΘΥΜΑΜΑΙ 64k.)

Link to comment
Share on other sites

ποια διαδικασία πρέπει να ακολουθήσω ετσι ώστε να μεταφέρω προγραμματακια java που γράφω στον υπολογιστή μου απο το pc μου στο κινητακι μου (6230)?

αν βέβαια αυτο γίνεται!!!

πολυ με απασχολεί αυτο το θέμα μιας και τελείωσαν όλα τα όμορφα προγραμματάκια απο το net και τι κινητάκι μου έχει μείνει στεγνο?

:(

 

 

Καλημερα:lol:

καταρχην εχεις εγκαταστήσει το PC Suite της NOKIA στο PC σου? Γιατι μεσω αυτου θα κανεις την εγκατασταση των java προγραμματων που θελεις. Αν το εχεις εγκατεστημενο τοτε θα πας στην εφαρμογη που λεγεται INSTALL APPLICATIONS και θα περασεις τα jar αρχεια απο το PC σου στο κινητο. Ειναι πολυ απλο. Αν εχεις απορια στην εφαρμογη στειλε μου μηνυμα.

Αν δεν εχεις το προγραμμα της ΝΟΚΙΑ μπορεις να το βρεις οπουδηποτε αλλα καλυτερα απο το επισημο site της δηλ εδω:http://www.europe.nokia.com/nokia/0,,72026,00.html

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

το κατεβασα και ολα οκ αλλα δεν μπορω να το κανω να λειτουργησει :(

ειναι συνεχεια σε επεξεργασια , μαλλον κατι δεν κανω σωστα :(

Link to comment
Share on other sites

ola ayta poy les file i fili marion ta xerw!!!!!

to thema einai oti ta programmatakia java poy ftiaxnw sto pc mou exoun patametro .class1 kai meta to compiler ginontai .class!!!!

egw thelw kati poy na kanei ta programmatakia .class ikana na paixoun sti platforma twn java kinitwn!kai ennoeitai oti de milaw gia apisteytoys algorithmous, kati na ypologizei tis pizes sistimatwnn, na kanei grafikes parastaseis synartisewn me tis efaptomenes se diafora simeia (plot) ktl...

de nomizw oti einai kati toso aplo!:(

kanw lathos!!!!

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...