Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus 3D (P920)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε 30 λεπτα χρησης για διαβασμα ειδησεων και εφημεριδων και μεσω wifi η μπαταρια επεσε 15%. Εχω χρησιμοποιησει πολλα android κινητα αλλα τετοιο "ρουφιγμα" δεν εχω ξαναδει.

Εντυπωση μου κανει το γεγονος οτι στη χρηση μπαταριας το συστημα android ειναι πρωτο με 57% και η προβολη τριτη με 13%. Στα αλλα μου κινητα αν σερφαρω μιση ωρα τοτε στη καταναλωση πρωτη μακραν ειναι η προβολη...Που να παιξω παιχνιδια η να αρχισω ν βλεπω βιντεο 3d...

 

το ιδιο κινητο εχουμε ? χεχε εγω επαιζα για 40 λεπτα 3D paιχνιδια και σερφαρα στο ιντερνετ και μετα η μπαταρια ηταν στο 60 με 65% περιπου. δεν δικαιολογιται να σου κλινει εσενα ουσιαστικα στα 40-50 λεπτα χρησης.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ωχ αντε παλι με τα χαλασμενα λειτουργικα....πρεπει να ερθει η 2.3 για να φτιαξει το πραγμα....κριμα :(

 

Performance not quite as convincing as other dual-cores

 

http://www.gsmarena.com/lg_optimus_3d-review-622.php

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο κινητο εχουμε ? χεχε εγω επαιζα για 40 λεπτα 3D paιχνιδια και σερφαρα στο ιντερνετ και μετα η μπαταρια ηταν στο 60 με 65% περιπου. δεν δικαιολογιται να σου κλινει εσενα ουσιαστικα στα 40-50 λεπτα χρησης.

Δεν με καταλαβες.. επεσε 15%, οχι στο 15%

Απο οτι γραφεις εχουμε ακριβως το ιδιο κινητο :)

Εσενα με 40 λεπτα παιχνιδια επεσε 35%

Εμενα με 30 λεπτα ibternet επεσε 15%

Και το τονιζω εγω δεν επαιξα ουτε ειδα κατι 3d. Δε ξερω αν φταιει η lg με το λογισμικο της η η μεγαλη οθονη...

Παντως ριξε μια ματια στη καταναλωση μπαταριας και γραψε τι ειχε τη μεγαλυτερη καταναλωση..

Επθσης κοιτα βα δεις αν σε αφηνει ν ενεργοποιησεις αναφορες παραδοσης, γιατι εμενα ειναι απενεργοποιημενη η επιλογη αυτη.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις την εντύπωση ότι μπορείς να ανοίγεις σελίδες ασταμάτητα χωρίς 3G; Δεν γίνεται αυτό που λες και κατά συνέπεια δεν μπορείς να πάρεις ρεαλιστική απάντηση.

οπερα μινι δεν υπάρχει για το συγκεκριμένο κινητό???

Εμένα με βολεύει αφάνταστα όσο δεν πάει άλλο!!!!

Άσε που υπάρχει και το edge όπου και αυτό με βολεύει αφάνταστα και πιάνει αδιάκοπα στο σημείο που αράζω ένα μεγάλο μέρος της ημέρας ..

Link to comment
Share on other sites

οπερα μινι δεν υπάρχει για το συγκεκριμένο κινητό???

Εμένα με βολεύει αφάνταστα όσο δεν πάει άλλο!!!!

Άσε που υπάρχει και το edge όπου και αυτό με βολεύει αφάνταστα και πιάνει αδιάκοπα στο σημείο που αράζω ένα μεγάλο μέρος της ημέρας ..

 

Και βέβαια υπάρχει μπορείς να το κατεβάσεις από το μάρκετ.

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ειδα αυτο το κινητο στο πλαισιο. Τελικα το 3d απαραδεκτο. Δοκιμαζα τη καμερα + εβλεπα τις φωτο και ζαλιζομουν. Σε αποσταση μεγαλυτερη των 10 εκατοστων απο την οθονη δε βλεπεις τιποτα. Η μαλλον βλεπεις..κατι αλλα δεν εισαι σιγουρος τι. Απ οτι καταλαβα αυτη η νεα τεχνολογια 3d ειναι ιδανικη να τη βλεπεις το βραδυ, η σε περιοχη χαμηλου φωτισμου και τα ματια σου να μην απεχουν απο την οθονη παραπανω απο 15 cm! Ειδα ακομη οτι μπορει και σου δειχνει τι τραβαει η καθε καμερα ξεχωριστα. Πιστευω θα εχει καποια ρυθμιση να τραβαει εικονες και σε 2d. Παντως καλο ειναι και το 3d αλλα.. δε ξερω ισως να φταιει και η ποιοτητα-τεχνολογια της οθονης.
Link to comment
Share on other sites

Σημερα ειδα αυτο το κινητο στο πλαισιο. Τελικα το 3d απαραδεκτο. Δοκιμαζα τη καμερα + εβλεπα τις φωτο και ζαλιζομουν. Σε αποσταση μεγαλυτερη των 10 εκατοστων απο την οθονη δε βλεπεις τιποτα. Η μαλλον βλεπεις..κατι αλλα δεν εισαι σιγουρος τι. Απ οτι καταλαβα αυτη η νεα τεχνολογια 3d ειναι ιδανικη να τη βλεπεις το βραδυ, η σε περιοχη χαμηλου φωτισμου και τα ματια σου να μην απεχουν απο την οθονη παραπανω απο 15 cm! Ειδα ακομη οτι μπορει και σου δειχνει τι τραβαει η καθε καμερα ξεχωριστα. Πιστευω θα εχει καποια ρυθμιση να τραβαει εικονες και σε 2d. Παντως καλο ειναι και το 3d αλλα.. δε ξερω ισως να φταιει και η ποιοτητα-τεχνολογια της οθονης.

 

Ισως δεν εχεις συνηθησει ακομα να βλεπεις 3d και στις tv καπως ετσι ειναι πρωτα απ ολα ρυθμιζεις το βαθος στο επιπεδο που δε σε ζαλιζει το 3d και τοτε βλεπεις το video η την φωτο που θες.

ειδικα στο κινητο πρεπει να το τοποθετεις εκει ακριβως που πρεπει για να δεις σωστα.Δεν ειναι κακο αφου εχουμε και την δυνατοτητα να δουμε κατι σε 3d στο κινητο μας οπως δεν ειναι κακο οτι μεσω hdmi μπορουμε να δουμε σε 3d οτι τραβηξαμε πριν λιγο 3d video και 3d φωτογραφιες ειναι μια καλη εππιλογη λοιπον.:)

History:apple iphone 1.alcatel one touch easy,motorola star tac 70,star tac 130,motorola e770m,Tel.Me. T919.panasonic gd90,nokia 3310. 3330.5210.N-Gage,6600,e71,N85. Ericsson 377,T68,W800, Xperia 10 mini.Sony Ericsson "Live with Walkman".UBiQUiO 401 . Qtek 1010,2020i,s100.HTC TANAGER SPV E100,artemis p3300,HTC X7500.touchcruise.DesireHd.SamsungS5510,i900Omnia,I8000 Omnia II.Galaxy Tab.Zte Blade.LG optimus e900. optimus 3D. etc...
Link to comment
Share on other sites

Σημερα ειδα αυτο το κινητο στο πλαισιο. Τελικα το 3d απαραδεκτο. Δοκιμαζα τη καμερα + εβλεπα τις φωτο και ζαλιζομουν. Σε αποσταση μεγαλυτερη των 10 εκατοστων απο την οθονη δε βλεπεις τιποτα. Η μαλλον βλεπεις..κατι αλλα δεν εισαι σιγουρος τι. Απ οτι καταλαβα αυτη η νεα τεχνολογια 3d ειναι ιδανικη να τη βλεπεις το βραδυ, η σε περιοχη χαμηλου φωτισμου και τα ματια σου να μην απεχουν απο την οθονη παραπανω απο 15 cm! Ειδα ακομη οτι μπορει και σου δειχνει τι τραβαει η καθε καμερα ξεχωριστα. Πιστευω θα εχει καποια ρυθμιση να τραβαει εικονες και σε 2d. Παντως καλο ειναι και το 3d αλλα.. δε ξερω ισως να φταιει και η ποιοτητα-τεχνολογια της οθονης.

 

Δε νομίζω οτι είναι τοσο χάλια οσο λες. Εγω σε όσους το έδειξα το βρήκαν τρομερό. Εννοείται οτι σε μια οθόνη τοσο μικρή δε μπορείς να εχεις απαιτήσεις που εχεις απο μια τηλεόραση.. και μη ξεχνάς οτι ειναι αυτοστερεοσκοπική...χωρις γυαλιά...αρα σκεψου τι τεχνολογία κρύβει...για την αποσταση και τη γωνία θεασης εχεις απόλυτο δικιο.παντως αλλο ειναι το προβλημα..η μπαταρία του..

 

 

Sent from my LG-P920 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πριν αγοράσω το κινητό ακόμη,ήμουν σίγουρος για την μπαταρία οτι θα κρατούσε τουλάχιστον μια μέρα.Τόσο κρατάει σε εμένα,και η χρήση που κάνω δεν είναι σκληρή.

Αλλά με οθόνη 4,3'',με 3D Engine,και τα λοιπά καλούδια που έχει,δεν περίμενα και τίποτα άλλο.

 

Μικρά tips για την μπαταρία;

-Φωτεινότητα στο αυτόματο.Εκτός εαν χρησιμοποιούμε το κινητό και για πορτατιφ το βράδυ.:p

-Απενεργοποίηση 3G-WIFI-GPS απο τον διαχειριστή ενέργειας (που υπάρχει σαν widget) οταν δεν τα χρησιμοποιούμε.

-Οταν τρέχουμε πρόγραμμα GPS στο αμάξι,δεν είναι κακό να το φορτίζουμε παράλληλα.Ενας φορτιστής USB αυτοκινήτου έχει 11 ευρώ στα καταστήματα.Αν για κάποιο λόγο αρχίζει και ζεσταίνεται η μπαταρία,το κινητό θα διακόψει μόνο του την φόρτιση,για την προστασία της μπαταρίας,οπότε δεν έχει κανένα ρίσκο στο να "σκάσει"(στο αυτοκίνητο μέσα αναπτύσονται μεγάλες θερμοκρασίες και ειδικά οταν έχουμε το κινητό στο παρ-μπριζ με μια βάση).

-Απενεργοποιήση συχρονισμού Widget οταν δεν τα θέλουμε.Θες να μάθεις τον καιρό και είσαι σπίτι;Δες τον παππούλη (respect!) στον ΑΝΤ1 και οχι απο το κινητό!:D

 

Όσο αναφορά το 3D,και μιλάω για την προβολή και για το πόσο ζαλίζει,οταν αγοράζουμε μια συσκευή προβολής 3D ποτέ δεν πλακωνόμαστε σε αυτό με της ώρες..

Επειδή πουλάω και χρησιμοποιώ σε καθημερινή βάση τέτοια προϊόντα,οι κατασκευαστές λένε πώς για μια εβδομάδα θα πρέπει να το χρησιμοποιούμε 1-2 ώρες το πολύ για να συνηθήσει το μάτι και ο εγκέφαλος και να γίνει στο τέλος οικίο.

Βλέπουμε 3D,30-50 cm απόσταση απο την οθόμη,το κινητό πρέπει να είναι στην ευθεία και όχι υπο γωνία,και φυσικά ρυθμίζουμε το βάθος στο επιθυμητό μη ενοχλητικό επίπεδο.

 

Τέλος,πιστευω οτι το κινητό αξίζει τα λεφτά του.Έχει μια άριστη ποιότητας οθόνη,απο κατασκευή είναι αρκετά βελτιωμένο σε σχέση με άλλα κινητά της LG,είναι εύχρηστο και βέβαια πλήρως παραμετροποιήσιμο,όσον αναφορά το UI της LG και το Android Φυσικά.

 

Αυτά.Δεν πιστεύω να ανέφερα κάτι άγνωστο,αλλά ελπίζω να βοήθεισα τουλάχιστον αυτόυς που δεν γνωρίζουν!:)

Keep calm it just works.
Link to comment
Share on other sites

Πριν αγοράσω το κινητό ακόμη,ήμουν σίγουρος για την μπαταρία οτι θα κρατούσε τουλάχιστον μια μέρα.Τόσο κρατάει σε εμένα,και η χρήση που κάνω δεν είναι σκληρή.

Αλλά με οθόνη 4,3'',με 3D Engine,και τα λοιπά καλούδια που έχει,δεν περίμενα και τίποτα άλλο.

 

Μικρά tips για την μπαταρία;

-Φωτεινότητα στο αυτόματο.Εκτός εαν χρησιμοποιούμε το κινητό και για πορτατιφ το βράδυ.:p

-Απενεργοποίηση 3G-WIFI-GPS απο τον διαχειριστή ενέργειας (που υπάρχει σαν widget) οταν δεν τα χρησιμοποιούμε.

-Οταν τρέχουμε πρόγραμμα GPS στο αμάξι,δεν είναι κακό να το φορτίζουμε παράλληλα.Ενας φορτιστής USB αυτοκινήτου έχει 11 ευρώ στα καταστήματα.Αν για κάποιο λόγο αρχίζει και ζεσταίνεται η μπαταρία,το κινητό θα διακόψει μόνο του την φόρτιση,για την προστασία της μπαταρίας,οπότε δεν έχει κανένα ρίσκο στο να "σκάσει"(στο αυτοκίνητο μέσα αναπτύσονται μεγάλες θερμοκρασίες και ειδικά οταν έχουμε το κινητό στο παρ-μπριζ με μια βάση).

-Απενεργοποιήση συχρονισμού Widget οταν δεν τα θέλουμε.Θες να μάθεις τον καιρό και είσαι σπίτι;Δες τον παππούλη (respect!) στον ΑΝΤ1 και οχι απο το κινητό!:D

 

Όσο αναφορά το 3D,και μιλάω για την προβολή και για το πόσο ζαλίζει,οταν αγοράζουμε μια συσκευή προβολής 3D ποτέ δεν πλακωνόμαστε σε αυτό με της ώρες..

Επειδή πουλάω και χρησιμοποιώ σε καθημερινή βάση τέτοια προϊόντα,οι κατασκευαστές λένε πώς για μια εβδομάδα θα πρέπει να το χρησιμοποιούμε 1-2 ώρες το πολύ για να συνηθήσει το μάτι και ο εγκέφαλος και να γίνει στο τέλος οικίο.

Βλέπουμε 3D,30-50 cm απόσταση απο την οθόμη,το κινητό πρέπει να είναι στην ευθεία και όχι υπο γωνία,και φυσικά ρυθμίζουμε το βάθος στο επιθυμητό μη ενοχλητικό επίπεδο.

 

Τέλος,πιστευω οτι το κινητό αξίζει τα λεφτά του.Έχει μια άριστη ποιότητας οθόνη,απο κατασκευή είναι αρκετά βελτιωμένο σε σχέση με άλλα κινητά της LG,είναι εύχρηστο και βέβαια πλήρως παραμετροποιήσιμο,όσον αναφορά το UI της LG και το Android Φυσικά.

 

Αυτά.Δεν πιστεύω να ανέφερα κάτι άγνωστο,αλλά ελπίζω να βοήθεισα τουλάχιστον αυτόυς που δεν γνωρίζουν!:)

 

Μια χαρά τα λες και σωστά....

Αλλά αυτό που λέω για κατανάλωση είναι με μετριότατη χρήση....

3G - Data κλειστά.Αυτόματη φωτεινότητα..WIFI ανοιχτό μόνο όταν το χρησιμοποιώ. 3D μόνο για να το δείξω σε κανένα γνωστό. Κλήσεις 10 λεπτά κάνω την ημέρα και sms δε στέλνω. Και κυρίως το πρωί μόλις ξυπνάω βλέπω facebook, twitter, zougla.gr και myphone.gr . Σε αυτή την μια ώρα το πρωΐ χάνει ένα 15 με 20%

Έχω αλλάξει πολλά android κινητά και ξέρω απο διάρκεια μπαταρίας. π.χ. το otpimus 2x και κυρίως το DHD με μεγάλη οθόνη δεν έχανε πάνω από 5-7% κατά τη πρωινή μου ενημέρωση. Αυτό που κυρίως θεωρώ απαράδεκτο είναι ότι σε αναμονή η κατανάλωση δε πάει κάτω από 30 mA. Αυτό είναι καθαρά θέμα υλοποίησης και μόλις βγάλει ο paul custom ROM είμαι σίγουρος ότι η κατανάλωση θα πάει στο 1-4% και θα αυξηθεί δραματικά η αυτονομία.

Αλλά επειδή κινητό δεν είναι μόνο η μπαταρία.....Ταχύτητα τρομερή, οθόνη μεγάλη για εύκολο και ξεκούραστο browsing και απίστευτη απόδοση χρωμάτων. Νομίζω χτυπάει στα ίσα τις samsung Amoled. Αν είχαν βάλει και qHd ανάλυση θα ήταν ακόμα καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα καταναλώνει πολύ περισσότερο.Εγω,πριν απο αυτό,είχα το Legend και,εντάξει,κρατούσε η μπαταρία..Βέβαια,το Legend είχε άλλες απαιτήσεις κατανάλωσης....

Φαντάζομαι οτι και με το επερχόμενο update κάτι μπορεί να διορθωθεί.Υπάρχει και ενα widget,που λέγεται "Διαχείριση εφαρμογής".Την βάζεις στην επιφάνεια και "σκοτώνεις" οποιαδήποτε εφαρμογή έχει παραμείνει ανοικτή,που παίζει και αυτό ρόλο στην κατανάλωση.To widget είναι προ-εγκατεστημένο απο την LG.

 

Κατά την γνώμη μου,όποιος σκέφτεται να αγοράσει το κινητό,θα κάνει μια πολύ καλή αγορά.

ΥΓ: Θήκη βρήκα και του έβαλα (12 ευρώ απο multirama) αλλά screen protector δεν εχω βρεί.Εχει πάρει το μάτι σας σε κανένα κατάστημα λιανικής; (Multirama-Πλαίσιο δεν έχει).

Ευχαριστώ.

Keep calm it just works.
Link to comment
Share on other sites

..Εμένα που το κινητό τώρα απολαμβάνει το καθισιότου

λέει πως έχει ελεύθερη ram 357MB χρησιμοποιεί 81,03 MB & ελεύθερα Cpu:11-22 % (παίζει)

Εχω το wifi ανοικτό και στο παρασκήνιο τρέχουν foursquare & whatsupp και συχρονισμος email.Και μετά τα κλασικά,το συστημα κλπ.

Keep calm it just works.
Link to comment
Share on other sites

οπως δεν ειναι κακο οτι μεσω hdmi μπορουμε να δουμε σε 3d οτι τραβηξαμε πριν λιγο 3d video και 3d φωτογραφιες ειναι μια καλη εππιλογη λοιπον.:)

 

θα πρεπει να εχεις 3d tv γιαυτο το πραγμα και δε παιζει χωρις γυαλια.....δε νομιζω οτι η αγορα των 3d tv ειναι μεγαλη :p

Link to comment
Share on other sites

θα πρεπει να εχεις 3d tv γιαυτο το πραγμα και δε παιζει χωρις γυαλια.....δε νομιζω οτι η αγορα των 3d tv ειναι μεγαλη :p

 

όσοι έχουνε όμως, έχουνε και έναν λόγο παραπάνω να το αγοράσουν.

 

εγώ πχ δεν θα το αγόραζα αν δεν είχα.. δεν το θέλω για να βλέπω 3d μόνο στις 4,3 ίντσες

Link to comment
Share on other sites

..Εμένα που το κινητό τώρα απολαμβάνει το καθισιότου

λέει πως έχει ελεύθερη ram 357MB χρησιμοποιεί 81,03 MB & ελεύθερα Cpu:11-22 % (παίζει)

Εχω το wifi ανοικτό και στο παρασκήνιο τρέχουν foursquare & whatsupp και συχρονισμος email.Και μετά τα κλασικά,το συστημα κλπ.

 

Φιλε satelsat ανάποδα τα λεει...τα 375 χρησ. Και τα 85 ελευθερα...

 

Sent from my LG-P920 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

θα πρεπει να εχεις 3d tv γιαυτο το πραγμα και δε παιζει χωρις γυαλια.....δε νομιζω οτι η αγορα των 3d tv ειναι μεγαλη :p

εχω 3d tv της samsung και ειναι μια χαρα τα βιντεακια.

οσο περναει ο καιρος μεγαλωνει η αγορα των 3d τηλεορασεων αφου πεφτουν και οι τιμες,γιατι να παρεις tv μονο 2d αφου με ενα σχετικα μικρο μπατζετ περνεις 3d και αν θες βλεπεις και 2d αν θες?

υγ. συγνωμη για το spam.

History:apple iphone 1.alcatel one touch easy,motorola star tac 70,star tac 130,motorola e770m,Tel.Me. T919.panasonic gd90,nokia 3310. 3330.5210.N-Gage,6600,e71,N85. Ericsson 377,T68,W800, Xperia 10 mini.Sony Ericsson "Live with Walkman".UBiQUiO 401 . Qtek 1010,2020i,s100.HTC TANAGER SPV E100,artemis p3300,HTC X7500.touchcruise.DesireHd.SamsungS5510,i900Omnia,I8000 Omnia II.Galaxy Tab.Zte Blade.LG optimus e900. optimus 3D. etc...
Link to comment
Share on other sites

Φιλε satelsat ανάποδα τα λεει...τα 375 χρησ. Και τα 85 ελευθερα...

 

Sent from my LG-P920 using Tapatalk

 

:blink: Blink δεν λες τίποτα...Ουπς..Πρέπει να ξαναπάω Δημοτικό μήπως;:lost::dizzy:

Keep calm it just works.
Link to comment
Share on other sites

Ενα bug που ανακάλυψα...Αφήστε το κινητό να πεσει η μπαταρία του κάτω από 15% .Συνδεστε το στο φορτιστή και δοκιμάστε την οθόνη με ενα multitouch tester. Θα δείτε ότι ενω ακουμπάς ενα δαχτυλο μερικες στιγμές δειχνει να εμφανίζονται 2 η 3 σημεία πίεσης...Αν βγάλετε και ξαναβάλετε τον φορτιστη ή περιμενετε ένα δεκάλεπτο το πρόβλημα εξαφανίζεται...Ας δοκιμάσει να το αναπαράγει και κάποιος άλλος φίλος αν μπορεί...

 

Sent from my LG-P920 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Φιλε satelsat ανάποδα τα λεει...τα 375 χρησ. Και τα 85 ελευθερα...

 

Πόσα ελεύθερα; :confused:

 

Κρίμα για μία συσκευή με τα πλέον εξελιγμένα χαρακτηριστικά, τον καλύτερο επεξεργαστή και με μόνο 512ΜΒ RAM!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι κάτι που παρατήρησα:

 

Πατώντας παρατεταμένα -οταν το τηλέφωνο βρίσκεται στην αρχική όθονη- το κουμπί 3D,το τηλέφωνο μπαίνει στο 3D menu.

 

Αν στο μενού πατήσουμε το κάτω αριστερό πλήκτρο (το τετραγωνάκι)και πατήσουμε "διάταξη" επίλεγουμε την εμφάνιση του μενου σε κατηγορία,λίστα ή σελίδα (το "σελίδα" θυμίζει διάταξη I-phone).

Επίσης απο την διαχείριση εφαρμογών μπορούμε να αλλάξουμε την σειρά των εικονιδίων στο μενού,και να απεγκαταστήσουμε εφαρμογές.

 

Αυτά.Θα γράψω για οτι άλλο ανακαλύψω!

Keep calm it just works.
Link to comment
Share on other sites

Ναι κάτι που παρατήρησα:

 

Πατώντας παρατεταμένα -οταν το τηλέφωνο βρίσκεται στην αρχική όθονη- το κουμπί 3D,το τηλέφωνο μπαίνει στο 3D menu.

 

Αν στο μενού πατήσουμε το κάτω αριστερό πλήκτρο (το τετραγωνάκι)και πατήσουμε "διάταξη" επίλεγουμε την εμφάνιση του μενου σε κατηγορία,λίστα ή σελίδα (το "σελίδα" θυμίζει διάταξη I-phone).

Επίσης απο την διαχείριση εφαρμογών μπορούμε να αλλάξουμε την σειρά των εικονιδίων στο μενού,και να απεγκαταστήσουμε εφαρμογές.

 

Αυτά.Θα γράψω για οτι άλλο ανακαλύψω!

Αν και είναι ωραίο να ανακαλύπτεις αυτά που λες και άλλα πολλά είναι ήδη γραμμένα στο gsmarena αν πας στο LG optimus 3d. Έχει ωραία καλούδια το κινητό...

Link to comment
Share on other sites

Ενα bug που ανακάλυψα...Αφήστε το κινητό να πεσει η μπαταρία του κάτω από 15% .Συνδεστε το στο φορτιστή και δοκιμάστε την οθόνη με ενα multitouch tester. Θα δείτε ότι ενω ακουμπάς ενα δαχτυλο μερικες στιγμές δειχνει να εμφανίζονται 2 η 3 σημεία πίεσης...Αν βγάλετε και ξαναβάλετε τον φορτιστη ή περιμενετε ένα δεκάλεπτο το πρόβλημα εξαφανίζεται...Ας δοκιμάσει να το αναπαράγει και κάποιος άλλος φίλος αν μπορεί...

 

Sent from my LG-P920 using Tapatalk

 

Παιδιά αν μπορεί και κάποιος άλλος ας δοκιμάσει να το αναπαράγει να δούμε τι γίνεται...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...