Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus 3D (P920)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσπαθησα να αντιγραψω μια 3d ταινια στη καρτα του κινητου για να δω τι αποτελεσμα θα εχει το 3d, ομως δεν αντιγραφτηκε και λεει οτι δεν μπορει να αντιγραφει γιατι ειναι μεγαλο το αρχειο(4GB). Αυτο προφανως γινεται λογω του οτι η καρτα εχει μορφοποιηση FAT-32. Ισχυει το οτι αν μορφοποιηθει η καρτα στο τηλεφωνο μορφοποιειται σε FAT-32?Πως μπορω να το αλλαξω αυτο? Μπορω να δω ταινιες (4 gb 720p 3d η 8 gb 1080p 3d?)Αν ναι πως τις αντιγραφω?Ευχαριστω

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δοκίμασε με install των drivers.

http://boohay.com/lg-optimus-3d-p920-pc-sync-software.html

 

Σε εναν αλλο δουλεψε με το εξης:Πηγαινε settings->wirless and networks->usb tethering και τικαρέ το.

 

απλα επρεπε να τικαρο το usb tethering ευχαριστω :)

τωρα προσπαθω να το κανω root αλλα ... http://imageupload.org/?d=42CD840E1 - http://imageupload.org/?d=FC8444841

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Σε ερώτηση που έστειλα στην LG σχετικά με τo ραδιόφωνο, η απάντηση που έλαβα δεν παραπέμπει σε updates, αλλά λέει απλά οτι η έκδοση που έρχεται στην Ελλάδα δεν έχει τη λειτουργία του ραδιοφώνου...:(

Ιδού η απάντηση της LG Ελλάδος:

 

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε, η έκδοση LGP920 που εισάγεται από την LG Electronics για την ελληνική αγορά, έρχεται χωρίς την λειτουργία του ραδιοφώνου. Τα επίσημα τεχνικά χαρακτηριστικά όπως και άλλες πληροφορίες για την συσκευή LGP920 μπορείτε να βρείτε στην ιστοσελίδα μας:

 

http://www.lg.com/gr/mobile-phones/all-lg-phones/LG-smart-phones-P920.jsp

 

Για οποιαδήποτε άλλη πληροφορία ή διευκρίνηση επικοινωνήστε με την LGE στο 801 11 200 900 ή 210 4800564, Δευτέρα με Κυριακή, από τις 8 το πρωί έως τις 9 το βράδυ.

 

 

Με εκτίμηση,

Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών

LG Electronics

Edited by john_daskal
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν περίμενα κάτι διαφορετικό, λογικό είναι να δώσουν τέτοια απάντηση μιας και ότι ακούγεται είναι ακόμα φήμες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει τροπος να αποθηκευω τα apps απο το android market απευθειας στην micro sd ? (το εχω κανει root το κινητο)
Link to comment
Share on other sites

Σε ερώτηση που έστειλα στην LG σχετικά με τo ραδιόφωνο, η απάντηση που έλαβα δεν παραπέμπει σε updates, αλλά λέει απλά οτι η έκδοση που έρχεται στην Ελλάδα δεν έχει τη λειτουργία του ραδιοφώνου...:(

Ιδού η απάντηση της LG Ελλάδος:

 

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε, η έκδοση LGP920 που εισάγεται από την LG Electronics για την ελληνική αγορά, έρχεται χωρίς την λειτουργία του ραδιοφώνου. Τα επίσημα τεχνικά χαρακτηριστικά όπως και άλλες πληροφορίες για την συσκευή LGP920 μπορείτε να βρείτε στην ιστοσελίδα μας:

 

http://www.lg.com/gr/mobile-phones/all-lg-phones/LG-smart-phones-P920.jsp

 

Για οποιαδήποτε άλλη πληροφορία ή διευκρίνηση επικοινωνήστε με την LGE στο 801 11 200 900 ή 210 4800564, Δευτέρα με Κυριακή, από τις 8 το πρωί έως τις 9 το βράδυ.

 

 

Με εκτίμηση,

Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών

LG Electronics

Ελα ρε συ κανεις δεν εχει γνωστικές απαιτησεις από LG Hellas,Samsung Hellas etc και γενικότερα για ηλεκτρονικές συσκευές και επισημες αντιπροσωπειες στην ελλάδα....οι ανθρωποι δεν γνωρίζουν τιποτε περισσότερο απο τα επισημα δελτία τυπου.....μεχρι και ενας υπαλληλος του πλαισιο που κατα μεσο ορο ειναι ''ασχετος'' γνωρίζει περισσότερα για τα κινητα τους απ οτι αυτοι.Ο τυπος κοιταξε τα specs στο site της LG και σου απαντησε με βαση αυτα.Δλδ μας λέει οτι ειδικα για ελλάδα εστειλαν 3d μοντελα με διαφορετικο chip στο Bluetooth (που εκεί ειναι ενσωματωμένο το radio)...?

 

παιδια υπαρχει τροπος να αποθηκευω τα apps απο το android market απευθειας στην micro sd ? (το εχω κανει root το κινητο)

 

Φίλε μου πρέπει να ριξεις λίγο διάβασμα :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=270440

 

Και γενικα στην παρακάτω ενότητα

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=115

 

Πηγαίνεις ρυθμισεις->εφαρμογές->oλες και ανοιγοντας μια μια τις εφαρμογές θα βλέπεις ποιες έχουν επιλογή για move to sdcard.

 

Αλλιώς γίνεται και με την παρακάτω εφαρμογή

https://market.android.com/details?id=com.IQBS.android.app2sd

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία ρε παιδιά για την λειτουργία της εγγραφής σε 3d.

H απορία δεν είναι μόνο για το optimus αλλά και για τα 3d κινητά που θα ακολουθήσουν όπως το HTC EVO 3D.

Έστω ότι τραβάμε μια φωτογραφία ή ένα βίντεο σε 3d. Θα το βλέπουμε μετά κανονικά σε 3d στην οθόνη της συσκευής.

Αν όμως μεταφέρουμε το αρχείο (βίντεο ή φωτογραφία) στον υπολογιστή μας, θα μπορούμε να δούμε 3d φορώντας τα γνωστά γυαλιά (κόκκινο-μπλε) ή τα βίντεο αυτά είναι αποκλειστικά για να τα βλέπουμε μόνο στις συσκευές αυτές;

Edited by metmat
Link to comment
Share on other sites

εγω που το ειδα σημερα γιατι απογοητετικα απο την αναλυση τις οθονης στο 3d mode ;

 

αυτό ογειλετε στο Parallax φίλτρο που δημιουργεί το 3d. Όταν βλέπεις βίντεο και φωτογραφίες δεν παρατηρείς πρόβλημα (ίσως από πολύ κοντά βλέπεις πολλές παράλληλες γραμμές!) στην αναληση

αυτό φαίνεται κυρίως στα γράμματα φαίνεται να pixelιαζουν λιγο λόγω τον παραλλήλων γραμμών του paralLax.

 

Αυτο το φαινόμενο παρατηρείτε και στις νεες 3d tv της lg που ειναι parallax και βλέπεις με τα απλά παθητικά γυαλιά του cinema

 

 

Έχω μια απορία ρε παιδιά για την λειτουργία της εγγραφής σε 3d.

H απορία δεν είναι μόνο για το optimus αλλά και για τα 3d κινητά που θα ακολουθήσουν όπως το HTC EVO 3D.

Έστω ότι τραβάμε μια φωτογραφία ή ένα βίντεο σε 3d. Θα το βλέπουμε μετά κανονικά σε 3d στην οθόνη της συσκευής.

Αν όμως μεταφέρουμε το αρχείο (βίντεο ή φωτογραφία) στον υπολογιστή μας, θα μπορούμε να δούμε 3d φορώντας τα γνωστά γυαλιά (κόκκινο-μπλε) ή τα βίντεο αυτά είναι αποκλειστικά για να τα βλέπουμε μόνο στις συσκευές αυτές;

 

με ενα ιδικό πρόγραμμα (πχ nvidia 3d player) μπορείς να το δεις σε απλή οθόνη, 3d με κόκκινο και μπλε (νομίζω, επειδή εγώ έχω 3d οθονη μου το δείχνει στερεοσκοπικά αλλα εσύ που δεν εχεις λογικά αυτόματα θα λειτουργεί με μπλε κόκκινο)

 

αλλη επιλογή είναι να το ανεβάσεις στο youtube που αυτόματα στο μετατρέπει σε κάθε είδους 3d video

Link to comment
Share on other sites

αυτό ογειλετε στο Parallax φίλτρο που δημιουργεί το 3d. Όταν βλέπεις βίντεο και φωτογραφίες δεν παρατηρείς πρόβλημα (ίσως από πολύ κοντά βλέπεις πολλές παράλληλες γραμμές!) στην αναληση

αυτό φαίνεται κυρίως στα γράμματα φαίνεται να pixelιαζουν λιγο λόγω τον παραλλήλων γραμμών του paralLax.

 

Αυτο το φαινόμενο παρατηρείτε και στις νεες 3d tv της lg που ειναι parallax και βλέπεις με τα απλά παθητικά γυαλιά του cinema

αυτο ακριβως αδερφε
Link to comment
Share on other sites

Το έχω κι εγώ εδώ και καμιά εβδομάδα. Παραθέτω μερικά δικά μου σχόλια παρακάτω.

 

Η μπαταρία είναι όντως ανεπαρκής για το τηλέφωνο, δυστυχώς... Κατά τα άλλα εντυπωσιάζει αρχικά η αίσθηση του 3D, αλλά η αλήθεια είναι ότι σε κάποια παιχνίδια που απαιτούν διαρκή χειρισμό κουράζει.

 

π.χ στο παιχνίδι με το αυτοκινητο που πρέπει συνεχώς να στρίβεις ή στο shoot em up που πρέπει να προχωράς να στρίβεις κτλ

 

Αυτό το λέω επειδή το "ωφέλιμο εύρος", στο οποίο δηλαδή βλέπεις καθαρά σε 3D είναι μικρό, ζαλίζεσαι.

 

Όσοι το έχουν ήδη πρέπει να το παραδεχτούν για να δώσουμε τα φώτα μας και στους υπόλοιπους που θέλουν να το πάρουν γιατι δεν είναι και φτηνό. Εγώ 480 το πήρα.

 

Για να καταλάβετε λοιπόν, αν τα χέρια σας την ώρα που παίζετε κουνηθούν πάνω από 1 εκατοστό σε όχι ίδια διεύθυνση χάνεται η εστίαση και απλά ζαλίζεστε.

 

Το ίδιο ισχύει για όλο το 3d content. (π.χ video).

 

Τα θετικά τα ξέρετε ήδη όλοι εδώ μέσα.

 

Τα αρνητικά από κάποιον που το έχει είναι τα εξής:

1) η χρήση του 3D απαιτεί απόλυτη σταθερότητα, σε κάθε άλλη περίπτωση κουράζει.

2) η μπαταρία αποδεικνύεται ανεπαρκής αν θέλετε όντως να χρησιμοποιήσετε τις δυνατότητες του τηλεφώνου. ( το φορτίζεις π.χ μέχρι τις 6 το απόγευμα και στις 10 το βράδυ αν ασχολείσαι μαζί του 4 ώρες (όχι να παίρνεις τηλέφωνο, αλλά να δεις browser, 3d video και να ψάξεις τις εφαρμογές που έχει) είναι στο 22% η μπαταρία.

3) το καπάκι της μπαταρίας δεν κλείνει με ακριβώς απλό τρόπο... Κουμπώνει σε διάφορα σημεία περιμετρικά του τηλεφώνου και πρέπει να προσέχετε ότι όλα έχουν κουμπώσει καλά.

 

Μόλις έχω περισσότερα θα σας πω...

Edited by labrosa
Link to comment
Share on other sites

τα θέματα με το 3d μπορει κάποιος να τα παρατηρήσει και πριν την αγορά του κινητού και αν τον ικανοποιούν να το αγοράσει.

 

Πάντως το θέμα με την μπαταριά κοίταξε μήπως το ρυθμίσεις χαμηλώνοντας την φωτεινότητα και απενεργοποιώντας τον συγχρονισμό τον widgets.

Link to comment
Share on other sites

Οποιος μπορει ας δοκιμάσει root με το superoneclick....αν πετύχει δωστε μου feedback :)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=803682

Link to comment
Share on other sites

Οποιος μπορει ας δοκιμάσει root με το superoneclick....αν πετύχει δωστε μου feedback :)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=803682

 

μετα απο παρα μα παρα πολλες προσπαθειες τα καταφερα εγω να το κανω root με το superoneclick. αμα θες στειλε μου pm γιατι πραγματικα ειναι παρα πολυ κουραστικη η διαδικασια. τουλαχιστον στο pc μου ηταν.

Edited by narinos321
Link to comment
Share on other sites

Το έχω κι εγώ εδώ και καμιά εβδομάδα. Παραθέτω μερικά δικά μου σχόλια παρακάτω.

 

Η μπαταρία είναι όντως ανεπαρκής για το τηλέφωνο, δυστυχώς... Κατά τα άλλα εντυπωσιάζει αρχικά η αίσθηση του 3D, αλλά η αλήθεια είναι ότι σε κάποια παιχνίδια που απαιτούν διαρκή χειρισμό κουράζει.

 

π.χ στο παιχνίδι με το αυτοκινητο που πρέπει συνεχώς να στρίβεις ή στο shoot em up που πρέπει να προχωράς να στρίβεις κτλ

 

Αυτό το λέω επειδή το "ωφέλιμο εύρος", στο οποίο δηλαδή βλέπεις καθαρά σε 3D είναι μικρό, ζαλίζεσαι.

 

Όσοι το έχουν ήδη πρέπει να το παραδεχτούν για να δώσουμε τα φώτα μας και στους υπόλοιπους που θέλουν να το πάρουν γιατι δεν είναι και φτηνό. Εγώ 480 το πήρα.

 

Για να καταλάβετε λοιπόν, αν τα χέρια σας την ώρα που παίζετε κουνηθούν πάνω από 1 εκατοστό σε όχι ίδια διεύθυνση χάνεται η εστίαση και απλά ζαλίζεστε.

 

Το ίδιο ισχύει για όλο το 3d content. (π.χ video).

 

Τα θετικά τα ξέρετε ήδη όλοι εδώ μέσα.

 

Τα αρνητικά από κάποιον που το έχει είναι τα εξής:

1) η χρήση του 3D απαιτεί απόλυτη σταθερότητα, σε κάθε άλλη περίπτωση κουράζει.

2) η μπαταρία αποδεικνύεται ανεπαρκής αν θέλετε όντως να χρησιμοποιήσετε τις δυνατότητες του τηλεφώνου. ( το φορτίζεις π.χ μέχρι τις 6 το απόγευμα και στις 10 το βράδυ αν ασχολείσαι μαζί του 4 ώρες (όχι να παίρνεις τηλέφωνο, αλλά να δεις browser, 3d video και να ψάξεις τις εφαρμογές που έχει) είναι στο 22% η μπαταρία.

3) το καπάκι της μπαταρίας δεν κλείνει με ακριβώς απλό τρόπο... Κουμπώνει σε διάφορα σημεία περιμετρικά του τηλεφώνου και πρέπει να προσέχετε ότι όλα έχουν κουμπώσει καλά.

 

Μόλις έχω περισσότερα θα σας πω...

 

Η κριτική σου για το 3d είναι σεβαστή αλλά μάλλον υπερβολική. Η κούραση από τη θέαση του 3d είναι καθαρά υποκειμενική. Άλλος κουράζεται γρηγορότερα, άλλος αργότερα, άλλος καθόλου. Και στο κάτω κάτω το κινητό δεν το παίρνουν οι περισσότεροι για να παίζουν 3d παιχνίδια αλλά για να "γυρίσουν" ολοζώντανα βιντεο και φωτογραφίες απο προσωπικές, οικογενειακές και κοινωνικές τους στιγμές που μπορούν να τις απολαύσουν μετά και σε οποιαδήποτε 3d τηλεοπτική συσκευή. Το ατού λοιπόν αυτής της συσκευής είναι το 3d, αλλά και η ταχύτητα, χωρίς να αμελούμε τις android εφαρμογές.

Σε ό,τι αφορά την μπαταρία, εμένα μετά από 4 φορτίσεις και με αρκετή χρήση μου κρατάει μια μέρα.

Σε κάθε περίπτωση είναι το κινητό που το έχω απολαύσει περισσότερο απ΄όλα τα άλλα που έχω πάρει, στα οποία περιλαμβάνονται το μηλόφωνο(3gs) και το Ν8.

Link to comment
Share on other sites

Ναι όπως αναφέρω, τα προτερήματα όλα έχουν αναφερθεί και είναι γνωστά. Κι εγώ γι'αυτά που λες το πήρα. Απλά επειδή είναι κάποιοι που ίσως σκεφτούν να το πάρουν για να παίζουν 3d παιχνίδια, να ξέρουν ότι με το που το κουνας λίγο πέρα δώθε το βάθος παίζει και χαλάει η αίσθηση. Δεν θέλω να πω ότι είναι άχρηστη σα τεχνολογία, άλλωστε κι εγώ γι'αυτό το αγόρασα, απλά όσες περισσότερες πληροφορίες παίρνουν οι υποψήφιοι αγοραστές καλό είναι. Πρέπει λοιπόν όλοι να ξέρουν οτι σε λειτουργία 3D η γωνία θέασης είναι πραγματικά πολύ πολύ μικρή, κι αν στις ταινίες είναι οκ γιατι δεν κουνιέσαι, στα παιχνίδια ουσιαστικά καθιστά σχεδόν ανέφικτη τη χρήση. Προσωπικά ούτε το ραλάκι, ούτε το shoot em up το ευχαριστήθηκα. Πρέπει ή να πάθεις αγκύλωση ή να βγάλεις τα μάτια σου
Link to comment
Share on other sites

μετα απο παρα μα παρα πολλες προσπαθειες τα καταφερα εγω να το κανω root με το superoneclick. αμα θες στειλε μου pm γιατι πραγματικα ειναι παρα πολυ κουραστικη η διαδικασια. τουλαχιστον στο pc μου ηταν.

Γιατι τι σου πηγε στραβα?.....απλως τρεχεις την εφαρμογη και επιλεγεις Root.Σου εκανε abort στα logs?

Link to comment
Share on other sites

Ναι όπως αναφέρω, τα προτερήματα όλα έχουν αναφερθεί και είναι γνωστά. Κι εγώ γι'αυτά που λες το πήρα. Απλά επειδή είναι κάποιοι που ίσως σκεφτούν να το πάρουν για να παίζουν 3d παιχνίδια, να ξέρουν ότι με το που το κουνας λίγο πέρα δώθε το βάθος παίζει και χαλάει η αίσθηση. Δεν θέλω να πω ότι είναι άχρηστη σα τεχνολογία, άλλωστε κι εγώ γι'αυτό το αγόρασα, απλά όσες περισσότερες πληροφορίες παίρνουν οι υποψήφιοι αγοραστές καλό είναι. Πρέπει λοιπόν όλοι να ξέρουν οτι σε λειτουργία 3D η γωνία θέασης είναι πραγματικά πολύ πολύ μικρή, κι αν στις ταινίες είναι οκ γιατι δεν κουνιέσαι, στα παιχνίδια ουσιαστικά καθιστά σχεδόν ανέφικτη τη χρήση. Προσωπικά ούτε το ραλάκι, ούτε το shoot em up το ευχαριστήθηκα. Πρέπει ή να πάθεις αγκύλωση ή να βγάλεις τα μάτια σου

 

εγω παλι τα ευχαριστηθηκα μια χαρα . κατεβασα και το real football που εκει τα σπαει ;) βεβαια πρεπει να εχεις παρα πολυ σταθερο χερι γιατι αμα κουνισεις την οθονη ζαλιζεσαι . τωρα λες να κατεβασω μια 3D ταινια να δω πως θα φενεται . οποιως εχει απορια τι ειδους 3D χρειαζεται και απο που θα βρει ας δει αυτο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1174902

Link to comment
Share on other sites

Γιατι τι σου πηγε στραβα?.....απλως τρεχεις την εφαρμογη και επιλεγεις Root.Σου εκανε abort στα logs?

 

win 7 εχεις ? οταν περασες το κινητο στον υπολογιστη απλα το αναγνορισε η περασε και τους driver ? γιατι εμενα μου το αναγνωριζε σαν κινητο αλλα δεν μου περνουσε με τπτ τους driver ετσι ωστε να μπορεσω να το κανω ροοτ

Link to comment
Share on other sites

win 7 εχεις ? οταν περασες το κινητο στον υπολογιστη απλα το αναγνορισε η περασε και τους driver ? γιατι εμενα μου το αναγνωριζε σαν κινητο αλλα δεν μου περνουσε με τπτ τους driver ετσι ωστε να μπορεσω να το κανω ροοτ

Δεν έχω το κινητο.Πριν περάσεις τους drivers με εντοπισμο σφαλμάτων τικαρισμένο στο αναγνώριζε το pc?

Link to comment
Share on other sites

καταρχιν το κινητο δεν εχει αυτοματο τικαρισμενο το usb tethering οποτε αμα δεν το ξερεις σου ερχεται να το σπασεις γιατι μονο φορτιζει το κινητο xD αμα το τικαρεις αυτο το pc αναγνοριζει μια χαρα το κινητο αλλα χωρις να περασει τους driver . για να τους περασεις πρεπει να κατεβασεις το lg mobile update

 

εδω ενα tutorial http://www.knowyourcell.com/lg/lg-optimus-3d/optimus-3d-guides/790102/how_to_convert_videos_and_transfer_them_to_the_lg_optimus_3d.html για 3D ταινιες

Edited by narinos321
Link to comment
Share on other sites

τα θέματα με το 3d μπορει κάποιος να τα παρατηρήσει και πριν την αγορά του κινητού και αν τον ικανοποιούν να το αγοράσει.

 

Πάντως το θέμα με την μπαταριά κοίταξε μήπως το ρυθμίσεις χαμηλώνοντας την φωτεινότητα και απενεργοποιώντας τον συγχρονισμό τον widgets.

Πως μπορω να αποενεργοποιησω τον συγχρονισμο των widjets?

Link to comment
Share on other sites

καταρχιν το κινητο δεν εχει αυτοματο τικαρισμενο το usb tethering οποτε αμα δεν το ξερεις σου ερχεται να το σπασεις γιατι μονο φορτιζει το κινητο xD αμα το τικαρεις αυτο το pc αναγνοριζει μια χαρα το κινητο αλλα χωρις να περασει τους driver . για να τους περασεις πρεπει να κατεβασεις το lg mobile update

 

H ερωτηση μου ειναι για τον εντοπισμο σφαλμάτων....ρυθμίσεις-εφαρμογές-εντοπισμος σφαλμάτων.Αν με αυτο τικαρισμενο στο αναγνωριζε το pc.Το usb tethering είναι στα wireless.
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να αποενεργοποιησω τον συγχρονισμο των widjets?

 

 

ρυθμίσεις > λογαριασμοί και συγχρονισμός > ξε-τικαρε το δεδομένα φόντου και αυτόματος συγχρονισμός (έτσι είναι στο galaxy tab μου, λογικά και στο lg κάπως έτσι θα είναι)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...