Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus 3D (P920)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να και η αφίσα του "Πλαίσιο" που την ψάχναμε... Το 3D έρχεται στις 15 Ιουλίου...Σε 5 ημέρες.... Την Παρασκευή:happy: Edited by john_daskal
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Περίπου τέτοιο νούμερο περίμενα και κατά συνέπεια πρέπει να αναφέρεσαι στο σωστό. Το λίγα είναι σχετικό, μια χαρά είναι για την ορθή λειτουργία της συσκευής. Πρόβλημα θα υπάρχει αν μειωθεί στο 1/4 με εκτεταμένη χρήση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Να και η αφίσα του "Πλαίσιο" που την ψάχναμε... Το 3D έρχεται στις 15 Ιουλίου...Σε 5 ημέρες.... Την Παρασκευή:happy:

 

για το καλο τους να το εχουν :lol: :lol: . αντε γιατι η επιδοτηση μου ειναι μεχρι 31/7

Link to comment
Share on other sites

για το καλο τους να το εχουν :lol: :lol: . αντε γιατι η επιδοτηση μου ειναι μεχρι 31/7

 

Πάντως, όταν επικοινώνησα τηλεφωνικώς με τον υπεύθυνο στο πόστο των κινητών, στο "Πλαίσιο" Αλίμου, μου εδήλωσε άγνοια. Όταν του είπα για το site, φαίνεται οτι τον έβγαλα από τη δύσκολη θέση, γιατί μου απάντησε αφελώς: "Α, τότε θα πρέπει να γίνει παραγγελία από το site". Από τη μια αυτό με χάλασε, από την άλλη όμως ...αναθάρρησα, ξέροντας οτι είναι άσχετοι οι συγκεκριμένοι υπάλληλοι- δηλαδή μαθαίνουν το τι θα πουλήσουν, τελευταίοι:!:

Βέβαια, υπάρχει πάντα και η λύση των ηλεκτρονικών καταστημάτων, που δίνουν πλέον διαθεσιμότητα μόλις 1-3 ημερών...

Edited by john_daskal
Link to comment
Share on other sites

για το καλο τους να το εχουν :lol: :lol: . αντε γιατι η επιδοτηση μου ειναι μεχρι 31/7

 

καλά χτυπιόμουν εγώ οτι την είχα δει την αφίσα, άντε γιατί με την ασχετοσύνη των υπαλλήλων του πλαισίου κόντευα να χάσω τα λογικά μου, νόμιζα οτι την ονειρεύτηκα

Link to comment
Share on other sites

καλά χτυπιόμουν εγώ οτι την είχα δει την αφίσα, άντε γιατί με την ασχετοσύνη των υπαλλήλων του πλαισίου κόντευα να χάσω τα λογικά μου, νόμιζα οτι την ονειρεύτηκα

 

ελα μωρε σιγα... εμενα απλα μου ειπαν πως θα το εχουν τον σεπτεμβρι :lol: :lol: :lol: :lol:

Edited by narinos321
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνα με την LG Italy το LG 3D εχει gorilla glass και απλως δεν έχει προστεθει ακομα στην λιστα του site της Gorilla.Urban legent ή οχι θα δείξει....:p
Link to comment
Share on other sites

ελα μωρε σιγα... εμενα απλα μου ειπαν πως θα το εχουν τον σεπτεμβρι :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Πάντως από το Γερμανό, όπου είχα κάνει προπαραγγελία, με ενημέρωσαν σήμερα με mail, οτι σε 5 εργάσιμες ημέρες μπορώ να το πάρω από το κατάστημα στο οποίο το παρήγγειλα:).

Link to comment
Share on other sites

παιδια σημερα περιεργαζομουν το κινητο που το πηρε φιλος..απο εξω το φερε...

 

το 3d ειναι αλλου!!!! επαθα πλακα :blink::blink: αξιζει...

Device: HTC Desire

Radio: 32.49.00.32U_5.11.05.27

Rom:RCMix S v2.0 A2SD + BravoHboot

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
το 3d ειναι αλλου!!!! επαθα πλακα :blink::blink: αξιζει...

 

Θα μπορούσες βέβαια να γίνεις περισσότερο επεξηγητικός.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσες βέβαια να γίνεις περισσότερο επεξηγητικός.

Μήπως από την πολύ ασχολία με το 3D δεν βλέπει για να γράψει?:lol:

 

θυμάται κάποιος αν στης προηγούμενες εκπτώσεις οι εταιρίες είχανε βάλει και στα smartphone έκπτωση και πόσο?

Νομίζω η wind είχε βάλει 10%

Αν το βρούμε 20% αξίζει τότε να το πάρουμε από εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Επίσημη Hard Case με Kick

Stand

 

Επίσημo Desk Dock

 

Y.Γ. Στην πρώτη σελίδα προστέθηκε κ mini οδηγός για custom recovery.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

το χρειαζομαι απο καταστημα που κανει επιδοτησεις . δηλαδη cosmote-plaisio-germanos ... η γενικα οποιος κανει επιδοτηση cosmote , και στα περισσοτερα μου ειπαν πος απλα υπαρχει στις αποθηκες τους και ακομα οχι στα καταστηματα. Edited by narinos321
Link to comment
Share on other sites

το χρειαζομαι απο καταστημα που κανει επιδοτησεις . δηλαδη cosmote-plaisio-germanos ... η γενικα οποιος κανει επιδοτηση cosmote , και στα περισσοτερα μου ειπαν πος απλα υπαρχει στις αποθηκες τους και ακομα οχι στα καταστηματα.

 

Είναι θέμα ελάχιστων ημερών να υπάρχει και στα τρία. Από αύριο Γερμανός και Πλαίσιο θα διαθέτουν τα προπαραγγελμένα και αμέσως μετά θα ακολουθήσουν τα ελεύθερα. Αν όμως ψάξεις μπορεί να το βρεις και στα προπαραγγελμένα, αφού όλο και κάποιοι που το είχαν προπαραγγείλει θα το έχουν ήδη αγοράσει από ηλεκτρονικό κατάστημα (μέσω skroutz).

Link to comment
Share on other sites

Επειδή όπως εγώ βλέπω έχετε αρκετές απορίες...θα σας πω δυο πραγματάκια.

Αν και βολεμένος θα έλεγα πλέον με το iphone, γι' αυτό και δίνω το 3d... ξεχωρίζω τα εξής.

Όπως είχε αναφερθεί και ο Λάζαρος στο κινητό σε προηγούμενα ποστ, το κινητό είναι φανταστικό!

 

Σε διαστάσεις είναι κοντά στου galaxy sII, ίσως πιο παχύ, η οθόνη όμως είναι στο ίδιο στύλ, δεν ειναι μακρόστενη όπως του 2x, ή του sensation.

To 3d σαν πρώτη ματιά είναι ότι καλύτερο έχω δει σε 3d, του nitendo πραγματικά φαίνεται πατάτα, δείχνει να έχει μεγαλύτερο βάθος και φυσικά το γεγονός ότι είναι μεγαλύτερη οθόνη προσθέτει θετικά!!

 

Λίγα πραγματάκια για το 3d για αυτούς που δε τα γνωρίζουν:

1.Το 3d δε φαίνεται απο όλες τις οπτικές γωνίες αλλά αρκούν λίγα λεπτά για να βρεί ο καθένας την τοποθέτησή του! Εγώ για παράδειγμα, έχοντας ασχοληθεί κανά μισάωρο στο παρελθόν με το 3ds κατευθείαν το βρήκα.

2.Αυτό που κουράζει ποτέ δε το κατάλαβα, το κρατάνε λάθος 100% , όπου και λογικό μου φαίνεται γιατί θολώνει η εικόνα! Το έδειξα σε άτομα μεγαλύτερης ηλικίας και ενθουσιάστηκαν, για τους μικρότερους δε το συζητάμε καν!!

3.To 3d σε πολλές εφαρμογές-παιχνίδια έχει ρύθμιση βάθους, έτσι ώστε ο χρήστης έχει τον έλεγχο αναλόγως των δυνατοτήτων του να ρυθμίσει το βάθος, φυσικά μιλάω για πολύωρο παιχνίδι.

4.Οι 3d φωτογραφίες μπορούν να γίνουν 2d με το πάτημα του αντίστοιχου κουμπιού στο πλάι. Και οι 2d όμως γίνονται 3d!! Το έκανα με φωτογραφίες απο το iphone μου και μου έκανε φοβερή εντύπωση, αν και το αποτέλεσμα δεν είναι όπως το να τραβάς κατευθείαν 3d.

5.Δεν έχει φλας στο 3d γιατί προφανώς χρειάζεται φως σωστά μοιρασμένο παντού για να ενώσει δυο φωτογραφίες και δε γίνεται ζουμ στην 3d φωτογραφία.

6.Το 3d συναντά ένας χρήστης στο κινητό:

α. στο ειδικό μενού της lg

β. στην φωτογραφική για κάμερα-βίντεο

γ. στα παιχνίδια που υπάρχουν με υποστήριξη 3d (best of απο 4-5 που έπαιξα: real football, nova)

δ.youtube 3d φυσικά, έχει όλα τα trailer 3d ταινιών, αξίζει να τα δει κάποιος που θέλει να διαλέξει να δει 3d στο σινεμά!

 

Αυτά τα λίγα για το 3d, ότι άλλο θέλετε μπορείτε να με ρωτήσετε...

Γενικά σαν συσκευή σε σχέση με το 2x ας πούμε, που μου έδινε την αίσθηση του ψεύτικου το 3d είναι πολύ βελτιωμένο, παρότι έχει πλαστικό πάλι καπάκι με την μεταλλική επένδυση δίνει την αίσθηση ίσως λόγω του γυαλιού και του βάρους ενός στιβαρού και καλοφτιαγμένου κινητού. Ναι, είμαι απο αυτούς που αν ελαφρύνουν το iphone θα ξενερώσω.

 

Δε μου έρχεται κάτι αλλο...αυτά! :p

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσες βέβαια να γίνεις περισσότερο επεξηγητικός.

 

 

:lol::lol: οντως ημουν περιγραφικοτατος :p

 

το καλυτερο ειναι να το δεις απο κοντα... απλα σαν εμπειρια ειναι πρωτογνωρη και ειναι πολυ ωραιο.. η απεικονιση ειναι παρα πολυ καλη... ειναι "ποιοτικο" 3D . πρεπει βεβαια οπως ειπε ο φιλος να εχεις τη σωστη γωνια θεασης.. σημαντικο αυτο...

και οταν τραβας φωτο ισως θελει μερικα sec στo 3d για να μπορεσει να παρει καλη φωτο 3d ..

Device: HTC Desire

Radio: 32.49.00.32U_5.11.05.27

Rom:RCMix S v2.0 A2SD + BravoHboot

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω τι λετε εσεις παντως για το καλο τους ας υπαρχει αυριο ετοιμοπαραδοτο σε πλαισιο η γερμανο το κινητο γιατι αλλιως τους σκοτωσα (οπως σκοτονω την ορθογραφια αυτη τη στηγμη , ειμαι της τεχνολογικης εγω :P ) . hehhehe ετσι για πλακα πηρα και σημερα ενα τηλεφωνο τον γερμανο και μου ειπαν πως θα το εχουν τελος αυγουστου :P οτι νανε ...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
:lol::lol: οντως ημουν περιγραφικοτατος :p

 

το καλυτερο ειναι να το δεις απο κοντα... απλα σαν εμπειρια ειναι πρωτογνωρη και ειναι πολυ ωραιο.. η απεικονιση ειναι παρα πολυ καλη... ειναι "ποιοτικο" 3D . πρεπει βεβαια οπως ειπε ο φιλος να εχεις τη σωστη γωνια θεασης.. σημαντικο αυτο...

και οταν τραβας φωτο ισως θελει μερικα sec στo 3d για να μπορεσει να παρει καλη φωτο 3d ..

 

Η συσκευή όμως δεν είναι μόνο το 3D. Τελικά από αυτό το dual core, dual channel, dual memory βλέπουμε κάποια βελτίωση σε σχέση με τους ανταγωνιστές;

 

δεν ξερω τι λετε εσεις παντως για το καλο τους ας υπαρχει αυριο ετοιμοπαραδοτο σε πλαισιο η γερμανο το κινητο γιατι αλλιως τους σκοτωσα (οπως σκοτονω την ορθογραφια αυτη τη στηγμη , ειμαι της τεχνολογικης εγω :P ) . hehhehe ετσι για πλακα πηρα και σημερα ενα τηλεφωνο τον γερμανο και μου ειπαν πως θα το εχουν τελος αυγουστου :P οτι νανε ...

 

Δεν ξέρω που θα μπορούσε να μας φανεί χρήσιμη αυτή η πληροφορία.

 

Παρακαλώ να μη spammάρουμε τα thread και γεμίζουν με ανούσια post.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...