Jump to content

Tι χρησιμοποιείτε για την μετακίνησή σας στην πόλη;


TrobocopR
 Κοινοποίηση

Πώς μετακινήστε συνήθως;  

156 members have voted

  1. 1. Πώς μετακινήστε συνήθως;

    • Αστικές συγκοινωνίες(Λεωφορεία τρόλεϋ)
      35
    • Αστικές συγκοινωνίες(Μετρό-ΗΣΑΠ)
      30
    • Αυτοκίνητο
      31
    • μηχανάκι
      20
    • ποδήλατο
      10
    • Πεζό2
      27
    • Άλλο/δεν ξέρω/δεν απαντώ
      3


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 68
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λεωφορείο και αν μου περισεύουν λεφτά ταξί. Αν θέλω να πάω κέντρο Αθήνας παίρνω το 171 και μετά μετρό.
Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

τελικα απ' οτι φαινεται για μετακινησεις μεσα στην πολη σε ωρες αιχμης χρησιμοποιατε τα λεωφορια...σε αντιθεση με εμας που δεν....

http://tbn0.google.com/images?q=tbn:lEYIzMDZH05CHM:http://www.boston.com/ae/movies/blog/surfer.gif

 

SuRf to the EdGe!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος SuRfeRCy (23 Μάρ. 2004 , 21:09)

 

τελικα απ' οτι φαινεται για μετακινησεις μεσα στην πολη σε ωρες αιχμης χρησιμοποιατε τα λεωφορια...σε αντιθεση με εμας που δεν....

 

 

το τελευταίο καιρό βρίσκομαι συχνά στη Λευκωσία όπου πραγματικά τα λεωφορεία και το σύστημα συγκοινωνιών είναι πολύ πίσω... γι'αυτό και ο κόσμος χρησιμοποιεί περισσότερο το ταξί ( 5μετρες mercedes και τέτοια ... αλλά αρκετά φθηνό ).

 

SuRfeRCy χωρίς παρεξήγηση αλλά νομίζω οτι καλά κάνετε και δεν μπαίνετε σε αυτά τα λεωφορεία .... (για όσους δεν γνωρίζουν τα λεωφορεία (στην Λευκωσία τουλάχιστον) είναι τα λεωφορεία τα οποία κυκλοφορούσαν στην Αθήνα μέχρι περίπου τις αρχές της δεκαετίας του '80 όπου ήρθαν τα πρώτα "μπλέ" λεωφορεία ....)

 

πάντα φιλικά...

Link to comment
Share on other sites

Είμαι από τους ...άτυχους που το μετρό είναι 150 μέτρα από το σπίτι μου και 50 από τη δουλειά μου, άρα είναι η πρώτη μου επιλογή

Συνεχίζω με Πεζό2 για τις μετακινήσεις μου στο κέντρο και αυτοκίνητο βράδια και Σ/Κ- αργίες

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/874.gif

MyPhone Forum Moderator @ "Κινητά τηλέφωνα"

Link to comment
Share on other sites

μια καλη συμβουλη ειναι να δοκιμασετε κ τα μηχανακια!διευκολυνουν παρα πολυ!δεν διαφωνω καλα κ τα μεσα μαζικης μεταφορας... (αλλα ωρες ωρες οι "μυρωδιες" δεν τις αντεχεις...) σιγουρα για βραδυ κ εγω το αυτοκινητο για μετακινησεις πιο ασφαλεις αλλα μεσα στην πολη μου εχει λυσει τα χερια το μηχανακι!παω οπου θελω σε χρονο dt! :)

"What humans can be, they must be. They must be true to their own nature." Abraham Maslow

ΚΩΣΤΑΣ

 

Οι αξιολογήσεις μου στο Buy & Sell

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος brutus (23 Μάρ. 2004 , 23:09)

 

Είμαι από τους ...άτυχους που το μετρό είναι 150 μέτρα από το σπίτι μου και 50 από τη δουλειά μου

 

κρίμα ... γκίνια μεγάλη γκίνια ....:D

εγώ περπατάω 15' για να πάω στον σταθμο που μπαίνω και άλλα 15' για να πάω στη δουλειά απο το σταθμό που βγαίνω.... :o

Link to comment
Share on other sites

Ο παππούς μου που λέτε έχει ένα κάρο που το σέρνουν 4 ίπποι!!

Πολύ γρήγορο και κομψό!!

 

Πλάκα κάνω φυσικά!! Απλά πέρνω λεοφωρείο!!

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Σηνήθως με την κούκλα της φώτο από κάτω, αν χρειάζεται να κουβαλίσω κάτι με το τουτούνι μου και τρένο όταν πάω την κούκλα για service.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδία, στα αστικά μόλις πατήσει ένα κουμπί ο οδηγός, κάτι γίνεται στο λεοφωρείο και κατεβαίνει πιο χαμηλά, από τη μία μόνο πλευρά συνήθως.

Τι στο καλό είναι αυτό; :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Einai gia tous antropous me karotsaki kanonika alla diefkolinei kai tous ipoloipous.

Den eheis dei pou stis staseis iparhei mia platforma?

Mutilator :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Aυτό υποψιάστηκα κι εγώ αλλά ο οδηγός το έκανε 2 φορές σε ανύποπτο χρόνο μακριά απο στάση. Εξάλλου τέτοιες ράμπες δεν έχει στο Ηράκλειο.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gkr41 (24 Μάρ. 2004 , 15:57)

 

Aυτό υποψιάστηκα κι εγώ αλλά ο οδηγός το έκανε 2 φορές σε ανύποπτο χρόνο μακριά απο στάση. Εξάλλου τέτοιες ράμπες δεν έχει στο Ηράκλειο.

 

 

Θα ήταν γκαζιάρης ο οδηγός! :p

Link to comment
Share on other sites

Tι γκαζιάρης ρε; Τι σχέση έχει το γκάζωμα με το ανεβοκατέβασμα του λεωφορείου;
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gkr41 (24 Μάρ. 2004 , 16:25)

 

Tι γκαζιάρης ρε; Τι σχέση έχει το γκάζωμα με το ανεβοκατέβασμα του λεωφορείου;

 

 

Mπερδεύτηκα! Κορτάκιας ήθελα να πω! Θα είδε καμία γκόμενα στο δρόμο και άρχισε να κάνει επίδειξη το εργαλείο του! :D

Link to comment
Share on other sites

επιδειξιας... τι αλλο!κ δεν βρει κανενα τουτου σαν αυτα στο 2 fast 2 furious κ πηγε να κανει μαγκιες με το bus??:lol: :lol: :)

"What humans can be, they must be. They must be true to their own nature." Abraham Maslow

ΚΩΣΤΑΣ

 

Οι αξιολογήσεις μου στο Buy & Sell

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia3510i/1.0 (04.44) Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Twra kalh wra px ka8omai k perimenw to a5 k ekmetaleuomai to free gprs giati alliws den pernaei h wra.!

Link to comment
Share on other sites

egw menw katerini kai etsi einai pio xalllllara ta pragmata oson afora tous "biory8mous" etsi den yparxei kai kana megalo kykloforiako problem ara to amaksi einai kalo gia meso metakinisi.Episis podarakia poly syxna epeidi menw sto kentro kai euelpistw tin anoiksh na parw diplwma gia mixanaki kai na niw8w ton aera na mou xaideuei ta mallia :)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος aggelopas (24 Μάρ. 2004 , 15:51)

 

Einai gia tous antropous me karotsaki kanonika alla diefkolinei kai tous ipoloipous.

Den eheis dei pou stis staseis iparhei mia platforma?

 

Ποιά πλατφόρμα, σε ποιές στάσεις;

 

Πάντως για να απαντήσω στο ερώτημά του thread, εγώ πηγαίνα με το αμάξι μέχρι ένα πάρκινγκ του μετρό και μετά με το μετρό. Δύο προβλήματα σε αυτό: τα λίγα πάρκινγκ και το ότι από δύο γνωστούς μου κλέψανε τα τουτού από πάρκινγκ του μετρό, γιατί απλά δεν φυλάσσονται.

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος aimilios (24 Μάρ. 2004 , 19:29)

 

Ποιά πλατφόρμα, σε ποιές στάσεις;

 

Πάντως για να απαντήσω στο ερώτημά του thread, εγώ πηγαίνα με το αμάξι μέχρι ένα πάρκινγκ του μετρό και μετά με το μετρό. Δύο προβλήματα σε αυτό: τα λίγα πάρκινγκ και το ότι από δύο γνωστούς μου κλέψανε τα τουτού από πάρκινγκ του μετρό, γιατί απλά δεν φυλάσσονται.

 

 

Pou meneis esi???

Se osa dromologia hrisimopoio ehoun ola platforma!

 

Kai kati allo gia ta parking tou metro: Einai panta gemata giati vazoun ta dika tous oi perioikoi..!

Mutilator :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος aggelopas (24 Μάρ. 2004 , 22:23)

 

Pou meneis esi???

Se osa dromologia hrisimopoio ehoun ola platforma!

 

Kai kati allo gia ta parking tou metro: Einai panta gemata giati vazoun ta dika tous oi perioikoi..!

 

Αγ. Παρασκεύη. Ειλικρινά δεν έχω δεί πουθενά τέτοιο πράγμα, στη Μεσογείων τουλάχιστον... Και Αθήνα, Ακαδημίας π.χ. που είναι οι αφετηρίες δεν θυμάμαι τέτοιο πράγμα. Διορθώστε με σας παρακαλώ αν κάνω λάθος...

 

Όσο για τα parking, είναι λίγο επικύνδυνο αυτό που κάνουν οι περίοικοι που λες. Εκεί κλεύουν τρελά!

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Γενικώς μέσα μαζικής μεταφοράς. Το αυτοκίνητο πλέον στην Αθήνα συμφέρει μόνο για ό,τι δεν καλύπτεται από λεωφορεία κλπ : περίεργες ώρες/διαδρομές.
KCB
Link to comment
Share on other sites

Kala min perimeneis kai esi na deis platforma se mia lorida dromou!

An ehei mia kikloforias kai mia ''parkarismatos'' tha tin deis sigoura.Tis evalan gia tous anapirous alla kai gia na min parkaroun mprosta stis staseis.

Mutilator :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος aggelopas (25 Μάρ. 2004 , 01:00)

 

Kala min perimeneis kai esi na deis platforma se mia lorida dromou!

An ehei mia kikloforias kai mia ''parkarismatos'' tha tin deis sigoura.Tis evalan gia tous anapirous alla kai gia na min parkaroun mprosta stis staseis.

 

Α, κατάλαβα ποιές λες. Νόμιζα ότι ήταν μόνο για να μην παρκάρουν μπροστά στις στάσεις. Και είναι σε δρόμους με δύο λωρίδες μόνο έτσι; Στους άλλους δεν έχει νόημα.

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...