Jump to content

Samsung Galaxy Ace (S5830)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου γραφει δεν μπορει να βρεθει η ιστοσελιδα!!:(

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3969102#post3969102

 

Για δες μηπως εκανα κανενα λαθος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3969102#post3969102

 

Για δες μηπως εκανα κανενα λαθος

Την έβαλα σήμερα το πρωϊ την ROM αυτή, αλλά από μπαταρία η ίδια μούφα είναι...

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3969102#post3969102

 

Για δες μηπως εκανα κανενα λαθος

 

Οκκκ!!Ευχαριστω!Και μια απορια με λιγο που το κοιταξα!Μπορω να μπω σε cwm χωρις να το εχω περασει??Γιατι αν διαβασεις το 1 βημα και το 3 στο 1 ηδη βημα αναφερει να μπουμε σε cwm!

Και κατι ακομα!Αλλη ρομ θελω να περασω γιατι εχω προβλημα με το gps(δεν πιανει με τιποτα δορυφορο!) και γενικα θελω να το κανω ροοτ και για αλλους λογους!Υπαρχει και κανα fix για το gps??

Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα σήμερα το πρωϊ την ROM αυτή, αλλά από μπαταρία η ίδια μούφα είναι...

 

εμενα 3μερες μου κραταει ανετα.Θελει ομως να γινει εγκατασταση οπως λεει ο nikos523.

Δες το link που σου εστειλα.Αυτη και μια ρομ απο τον Jusada ηταν οτι καλητερο εχω δοκιμαση.

Η μπαταρια ετσι και αλλιως δεν ειναι και το φορτε του τηλεφωνου μας.

 

Οκκκ!!Ευχαριστω!Και μια απορια με λιγο που το κοιταξα!Μπορω να μπω σε cwm χωρις να το εχω περασει??Γιατι αν διαβασεις το 1 βημα και το 3 στο 1 ηδη βημα αναφερει να μπουμε σε cwm!

Και κατι ακομα!Αλλη ρομ θελω να περασω γιατι εχω προβλημα με το gps(δεν πιανει με τιποτα δορυφορο!) και γενικα θελω να το κανω ροοτ και για αλλους λογους!Υπαρχει και κανα fix για το gps??

 

ναι μπορεις να μπεις στο cwm, με κλειστο το τηλεφωνο πατας το κεντρικο κουμπι σταθερα και μετα το power περιμενεις και με τα δυο πατημενα μεχρι να ξεκινηση σε cwm, βαλε μετα την εκδοση που λεει ο Νικος

Εγω εχω βαλει το fixgps απο το market ειναι ολα οκ.

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by Sol_Ballads
Link to comment
Share on other sites

ναι μπορεις να μπεις στο cwm, με κλειστο το τηλεφωνο πατας το κεντρικο κουμπι σταθερα και μετα το power περιμενεις και με τα δυο πατημενα μεχρι να ξεκινηση σε cwm, βαλε μετα την εκδοση που λεει ο Νικος

Εγω εχω βαλει το fixgps απο το market ειναι ολα οκ.

 

Ευχαριστω και παλι!Αυτο εβαλες απο το android market?? https://market.android.com/details?id=com.androidlab.gpsfix&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5hbmRyb2lkbGFiLmdwc2ZpeCJd

Aν οχι στειλε μου ποιο εβαλες να το βαλω μηπως και δεν χρειαστει να βαλω αλλη ρομ!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω και παλι!Αυτο εβαλες απο το android market?? https://market.android.com/details?id=com.androidlab.gpsfix&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5hbmRyb2lkbGFiLmdwc2ZpeCJd

Aν οχι στειλε μου ποιο εβαλες να το βαλω μηπως και δεν χρειαστει να βαλω αλλη ρομ!

 

οχι αυτο βαλε και πατα στον δορυφορο europe και μετα ok

 

https://market.android.com/details?id=com.Double.FasterFix&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwyLDEsImNvbS5Eb3VibGUuRmFzdGVyRml4Il0.

ποια ρομ εχεις τωρα ?

Edited by Stavrosl
Link to comment
Share on other sites

οχι αυτο βαλε και πατα στον δορυφορο europe και μετα ok

 

https://market.android.com/details?id=com.Double.FasterFix&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwyLDEsImNvbS5Eb3VibGUuRmFzdGVyRml4Il0.

 

Πρεπει πρωτα να το κανς ροοτ ομως απο οτι διαβασα ε??Οποτε δεν το αποφευγω το ροοτ μου φαινεται!Και μετα μεσα στην εφαρμογη λεει καπου για δορθφορο για να βαλω europe?

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει πρωτα να το κανς ροοτ ομως απο οτι διαβασα ε??Οποτε δεν το αποφευγω το ροοτ μου φαινεται!Και μετα μεσα στην εφαρμογη λεει καπου για δορθφορο για να βαλω europe?

Βεβαια, ολα τα περιεργα app θελουν ρουτ

αφου το βαλεις και ξεκινησει τοτε κανεις τα υπολοιπα

Link to comment
Share on other sites

Βεβαια, ολα τα περιεργα app θελουν ρουτ

αφου το βαλεις και ξεκινησει τοτε κανεις τα υπολοιπα

 

Και κατι τελευταιο...Root απλα χωρις να περασω αλλη ρομ δεν γινεται ε?

Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα σήμερα το πρωϊ την ROM αυτή, αλλά από μπαταρία η ίδια μούφα είναι...

Δεν κανεις λαθος αυτη ειναι.

Αν εκανες και τα βηματα οπως πρεπει , οτι λενε οι οδηγιες... τι να πω δεν ξερω.κανε και διαγραφη του logfile για την μπαταρια.

Αλλα για την ρομ ειμαι πολυ συγουρος.. τα παει πολυ καλα με την μπαταρια

Στην εγκατασταση μη ξεχασεις να βαλεις τα samsung app.!!!

 

Και κατι τελευταιο...Root απλα χωρις να περασω αλλη ρομ δεν γινεται ε?

 

αν εχεις βαλει αυτη που λεμε ειναι ρουτ.

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by Sol_Ballads
Link to comment
Share on other sites

αν εχεις βαλει αυτη που λεμε ειναι ρουτ.

 

Oχι ελεγα να μην βαλω καμια ρομ και να το κανω ροοτ απλα με καποιον τροπο!Ας πουμε στο GS2 που ειχα γινοταν ροοτ χωρις να αλλαξω ρομ!

Link to comment
Share on other sites

Oχι ελεγα να μην βαλω καμια ρομ και να το κανω ροοτ απλα με καποιον τροπο!Ας πουμε στο GS2 που ειχα γινοταν ροοτ χωρις να αλλαξω ρομ!

ψαξε λιγο εδω καποιο θα βρεις.Δεν ξερω γιατι δεν εχω βαλει ποτε

Link to comment
Share on other sites

ψαξε λιγο εδω καποιο θα βρεις.Δεν ξερω γιατι δεν εχω βαλει ποτε

 

Οκ φιλαρακι!Σε ευχαριστω για το χρονο σου!

Link to comment
Share on other sites

Oχι ελεγα να μην βαλω καμια ρομ και να το κανω ροοτ απλα με καποιον τροπο!Ας πουμε στο GS2 που ειχα γινοταν ροοτ χωρις να αλλαξω ρομ!

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1282011

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

Κατεβαζω το 3d regina launcher μια και μου λεει το market οτι ειναι συμβατο με την συσκευη μου αλλα τιποτα.Δεν μου ανοιγει το αρχειο. Samsung ace 5830.

Κανω κατι λαθος η θελει ρυθμιση η συσκευη μου

Link to comment
Share on other sites

εχει κανει καποιος Streaming tv σε dreabox?με dreamdroid?η με καποιο αλλο ? Edited by markosm711
Link to comment
Share on other sites

Guys, τα φώτα σας γιατι θα με τρελάνει αυτό το κινητό.

Το έχω μια βδομάδα μόνο και ή η μπαταρία του είναι για τα μπάζα ή είναι ελαττωματική και εξηγούμαι

Απενεργοποιημένα:

wifi,

gps.

3g.

δεδομενα,

συγχρονισμος εφαρμογων,

φωτεινοτητα μηδεν

και ολα τα λοιπα που εππηρεαζουν την μπαταρια

με ενεργοποιημενο μονο ενα Launcher, τον Go Launcher E και παω να διαγραψω καποιες επαφες και πεφτει στο 90%. Ειναι φυσιολογικό;;;Τι αλλο να κανω;

Link to comment
Share on other sites

Guys, τα φώτα σας γιατι θα με τρελάνει αυτό το κινητό.

Το έχω μια βδομάδα μόνο και ή η μπαταρία του είναι για τα μπάζα ή είναι ελαττωματική και εξηγούμαι

Απενεργοποιημένα:

wifi,

gps.

3g.

δεδομενα,

συγχρονισμος εφαρμογων,

φωτεινοτητα μηδεν

και ολα τα λοιπα που εππηρεαζουν την μπαταρια

με ενεργοποιημενο μονο ενα Launcher, τον Go Launcher E και παω να διαγραψω καποιες επαφες και πεφτει στο 90%. Ειναι φυσιολογικό;;;Τι αλλο να κανω;

 

Εγραψα σχετικά πριν 3 σελίδες αλλά δεν συγκινήθηκε κανείς.....

 

http://www.ebay.co.uk/itm/NEW-GOLD-BATTERY-2430mAh-SAMSUNG-GALAXY-ACE-S5830-HIGH-QUALITY-/180784580613?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item2a1799c805#ht_3008wt_954

 

Είμαι 1 βήμα πριν την παραγγείλω. Το μόνο που με προβληματίζει *ΠΟΛΥ* είναι οι ώρες που θα κάνει για να φορτιστεί πλήρως (...3 ώρες με την μαμίσια... θα πάει στο 5ωρο??!!??)

SGS2 R.I.P. > SGS4 i9505 με Kushan ROM v.9.0 Ultra Lite > SGS6 flat με stock ROM ...και μάλλον τέλος από Samsung...
Link to comment
Share on other sites

Ίσως να μην είναι θέμα συγκίνησης, απλώς να μην την έχει δοκιμάσει κανείς εδώ μέσα. Φαντάσου όμως πως οι 2-3 πρώτες φορτίσεις/αποφορτίσεις πρέπει να είναι πλήρης όχι όλες, άρα μετά από λίγες ημέρες θα το βάζεις στην πρίζα όποτε γουστάρεις. Στη θέση σου θα την έπαιρνα, απλώς δεν έχω να διαθέσω για το κινητό χρήματα :)
Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. εγω εβαλα τη ΤΗΕ ΕΝD 2,5 και ησυχασα. ουτε κοληματα , ουτε restart ουτε τιποτα. εβαλα και το turboboost 8.5, κατεβασα το density στα 140 και εγινε υποφερτη η οθονη. κατα τα αλλα οc στα 886 και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

 

Guys, τα φώτα σας γιατι θα με τρελάνει αυτό το κινητό.

Το έχω μια βδομάδα μόνο και ή η μπαταρία του είναι για τα μπάζα ή είναι ελαττωματική και εξηγούμαι

Απενεργοποιημένα:

wifi,

gps.

3g.

δεδομενα,

συγχρονισμος εφαρμογων,

φωτεινοτητα μηδεν

και ολα τα λοιπα που εππηρεαζουν την μπαταρια

με ενεργοποιημενο μονο ενα Launcher, τον Go Launcher E και παω να διαγραψω καποιες επαφες και πεφτει στο 90%. Ειναι φυσιολογικό;;;Τι αλλο να κανω;

 

αλλαξε rom και δεν θα εχεις θεμα. κανε σωστε φορτισεις αποφορτισεις και δες το. εγω δεν εχω θεμα μετα απο μια εβδομαδα.

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

αλλαξε rom και δεν θα εχεις θεμα. κανε σωστε φορτισεις αποφορτισεις και δες το. εγω δεν εχω θεμα μετα απο μια εβδομαδα.

Πώς να αλλάξω rom δηλαδή; Μήπως να ξανακάνω update;Τι να πω ειλικρινά έχω απογοητευτεί με την λειτουργία της μπαταρίας.

Βοηθήστε όσο μπορείτε περιεκτικά γιατί είμαι νέος και στο android. Το wp 6.5 2 ετών περισσότερο κρατάει πάντως

Link to comment
Share on other sites

Πώς να αλλάξω rom δηλαδή; Μήπως να ξανακάνω update;Τι να πω ειλικρινά έχω απογοητευτεί με την λειτουργία της μπαταρίας.

Βοηθήστε όσο μπορείτε περιεκτικά γιατί είμαι νέος και στο android. Το wp 6.5 2 ετών περισσότερο κρατάει πάντως

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3969102#post3969102

Link to comment
Share on other sites

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την παραπομπή αν και δεν καταλαβαίνω τίποτα από όσα λέει :lol:

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την παραπομπή αν και δεν καταλαβαίνω τίποτα από όσα λέει :lol:

 

Δεν ξέρεις ελληνικά? :p

 

Είναι κάπου δυσνόητος ο οδηγός ρε παιδιά? Πείτε μου που χωλαίνει να τον διορθώσω :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Ace (S5830)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...