Jump to content

Samsung Galaxy Ace (S5830)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγώ πού έκανα πάντως την αναβάθμιση σε 2.3.3 μέσω του kies.. δεν κατάλαβα και καμιά διαφορά από το 2.2 που είχαμε..

άλλαξαν λίγο τα εικονίδια στο πάνω μέρος της αρχικής οθόνης και προστέθηκε ένα κλείδωμα με σείρσιμο του δαχτύλου στην αρχική οθόνη..

έχει κανένα χτυπητό πλεονέκτημα το gingerbread που δεν το πήρα χαμπάρι;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εγώ πού έκανα πάντως την αναβάθμιση σε 2.3.3 μέσω του kies.. δεν κατάλαβα και καμιά διαφορά από το 2.2 που είχαμε..

άλλαξαν λίγο τα εικονίδια στο πάνω μέρος της αρχικής οθόνης και προστέθηκε ένα κλείδωμα με σείρσιμο του δαχτύλου στην αρχική οθόνη..

έχει κανένα χτυπητό πλεονέκτημα το gingerbread που δεν το πήρα χαμπάρι;

πλέον τραβάς βίντεο σε ανάλυση 640x480... και δε θα έχεις (αν είχες εσύ) Standby Of Death, δλδ να κλείνει μόνο του το κινητό και σε όποιον σε καλούσε να δείχνει πως απλώς... δεν απαντάς.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη εβδομαδα σε ολους...Πως μπορω να επιστρεψω στην εργοστασιακη ρομ και γενικα το κινητο να γινει οπως το αγορασα?εχω την TheMyth ICS beta 2Lite... ευχαριστω πολυ!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη εβδομαδα σε ολους...Πως μπορω να επιστρεψω στην εργοστασιακη ρομ και γενικα το κινητο να γινει οπως το αγορασα?εχω την TheMyth ICS beta 2Lite... ευχαριστω πολυ!

κάνεις wipe data και wipe cache και διαλέγεις μια 2.2.1 και βάζεις ;) με ODIN γίνεται συνήθως...

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Πως κανω wipe data και wipe cache?? :D :P

 

Εντωμεταξυ το KIES δν το αναγνωριζει το κινητο και ουτε το Odin... :/

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς φίλε μου.. Είναι ένας από τους περιορισμούς του λειτουργικού..

 

Sent from my customized sgs2 powered by Omega!

Ευχαριστώ πολύ παιδιά, για τον χρόνο σας!

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το galaxy ace με 2.2.1...δν μπορω να το κανω update μεσω kies αν και αλλαξα το regional code σε (EUR) εφόσον ήταν για άλλη χώρα..συνεχιζει να λεει οτι το κινητο δεν υποστηριζει αναβάθμιση λογισμικου μεσω KIES..γνωρίζει κανείς τίποτα γι αυτο? Edited by sketorakos
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολη την παρεα .. ξερει κανεις την διαδικασια με τα a2sd sripts στο κινητο και να μεταφερουμε τα αρχεια μας στην sd ? βρηκα κατι αλλα δεν μπορω να ενεγοποιησω το swap.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια για να περασω μια Custom Rom(http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1452040) πρεπει να του περασω τη στοκ 2.3.* πρωτα?Εχει ηδη το τηλεφωνο την CM RC 2.2 που βασιζεται στην 2.3.7
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το galaxy ace με 2.2.1...δν μπορω να το κανω update μεσω kies αν και αλλαξα το regional code σε (EUR) εφόσον ήταν για άλλη χώρα..συνεχιζει να λεει οτι το κινητο δεν υποστηριζει αναβάθμιση λογισμικου μεσω KIES..γνωρίζει κανείς τίποτα γι αυτο?

 

Μαλλον υπαρχει πιθανοτητα να μην σε αφηνει..:( Γιατι δεν του φλασαρεις εσυ μια ρομ..?;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα...προσπαθω να κανω το κινητο να ειναι οπως οταν το αγορασα.εχω την The Myth ICS beta 2 lite και δν ξερω πως να περασω την ρομ που το αγορασα...αυτη τη ρομ την εβαλε ενας φιλος και δν ξερω τωρα τι να κανω.μπορει να με βοηθησει καποιος?ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. εχω το samsung galaxy ace GT-S5830

θα ηθελα να Αποθηκευσω τις εφαρμογές στην κάρτα μνήμης του τηλεφωνου μου.

εχω την εκδοση 2.3.5

ξερω οτι υπαρχει τροπος αλλα εχω μπερδευτει με τις πολλες εφαρμογες που κυκλοφορουν.

καποια βοηθεια...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. εχω το samsung galaxy ace GT-S5830

θα ηθελα να Αποθηκευσω τις εφαρμογές στην κάρτα μνήμης του τηλεφωνου μου.

εχω την εκδοση 2.3.5

ξερω οτι υπαρχει τροπος αλλα εχω μπερδευτει με τις πολλες εφαρμογες που κυκλοφορουν.

καποια βοηθεια...

 

 

Το ίδιο θέλω να μάθω κ εγώ. Ακολουθώντας τα βήματα απο το πατακάτω link είναι οκ για partition στην κάρτα για να μεταφέρουμε μετά τις εφαρμογές με το link 2sd

 

http://www.angroid.info/2011/02/13/%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-%CE%B1%CF%80%CE%BF%CE%B8%CE%B7%CE%BA%CE%B5%CF%85%CF%83%CF%84%CE%B5-%CF%84%CE%B9%CF%82-%CE%B5%CF%86%CE%B1%CF%81%CE%BC%CE%BF%CE%B3%CE%AD%CF%82-%CF%83%CF%84%CE%B7/

 

Κ το σημαντικότερο..πρέπει να είμαστε root για να μπορέσουμε να μεταφέρουμε τα apps απο τν κάρτα στο κινητό??

Edited by nexus82
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να απαντήσεις σε κάποιο απο αυτά που ρωτάω?

 

Έκανα partition 512 mb, βάζω την κάρτα αλλά τίποτα. Βγάζει μηνυμα οτι πρέπει να είμαι rooted....

 

 

Πρέπει να είμαι root για να γίνει αυτό? Άν μπορεί να γίνει ας δώσει κάποιος ένα Link

Link to comment
Share on other sites

Βεβαια πρεπει φιλε να ειναι το τηλεφωνο root.Για να το κανεις root to λινκ ειναι

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=306732

Link to comment
Share on other sites

Παιδια που μπορω να βρω την εργοστασιακη ρομ??θελω να κανω το κινητο οπως το αγορασα

 

απο εδω http://www.sammobile.com/firmware/?page=3&t=1&o=1&m=GT-S5830&r=1#regiona

TCe
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παρα πολυ φιλε...Απλα ποια απ ολες ειναι???για να μν πολυλογω θελω να στειλω το κινητο στo service και ειναι μεσα στην εγγυηση γι αυτο πρεπει να το κανω οπως οταν το αγορασα..
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει πεσει στο χερι μου ενα samsung ace. To εκανα αναβαθμιση χρησιμοποιωντας το odin downloader 4.38. Παρολαυτα μετα το pass, destroy instant, killed timer στο odin downloader περιμενω να μπει στην αρχικη οθονη (το εχω ακομα συνδεμενο) αλλα παντα παει μεχρι το samsung logo μετα απο το vodafone logo (εβαλα την 2.3.5 Vodafone GR γιατι ειxe επανω την vodafone 2.3.3) . Δε νομιζω οτι κολλαει απλα κανει τα animation μεχρι εκει ξανα και ξανα χωρις να μπαινει στην αρχικη οθονη. Περιμενω ποση ωρα. Παρακαλω βοηθηστε γιατι ειναι η πρωτη μου επαφη με android

 

edit: τελικα μπηκα στο μενου χρησιμοποιωντας το home+power και επελεξα απο εκει factor reset και μπηκε στην αρχικη οθονη μετα απο reboot. Ισως αυτο ηταν αναγκαιο αφου ειχα φτασει μεχρι και την 2.3.7 cyanogen mod. Μετα δοκιμασα και περασα την καθαρη ολλανδικη 2.3.5. ολα πηγαν μια χαρα αυτη τη φορα. Παντως μεσα σε λιγες ωρες εμαθα πως κανεις root, clockworkmod, custom rom. Καλη αρχη για android. Για την ωρα το πρωτο android που χρησιμοποιω δεν ειναι δικο μου αλλα μαλλον συντομα θα αποκτησω το δικο μου android

Edited by aristotelhs2060
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Μετά από σχεδόν 3 μήνες με το KS2 πέρασα το fw ...

S5830XWKS9 -- 2.3.5 -- 2011 November -- S5830OXXKS2 -- Spain

...που βρήκα εδώ:

http://www.sammobile.com/firmware/?page=3&t=1&o=1&m=GT-S5830&r=1#regiona

 

Βασικά δεν είχα κανένα παράπονο από το KS2 - απλά είπα να δοκιμάσω την πιο πρόσφατη 2.3.5 που θα βρω καθότι για την 2.3.6 δεν έχω βρει ιδιαίτερα καλά σχόλια. Πρώτες εντυπώσεις καλές: το fw ξεκινάει στα ισπανικά, δεν είναι branded και δεν έχει επιπλέον εφαρμογές - θα ποστάρω λεπτομέρειες μετά απο 10ημερο που θα έχω τεστάρει ό,τι χρειάζεται, συμπεριλαμβανομένης της διάρκειας της μπαταρίας (...άν και από το Πάσχα μέχρι τώρα τα έχει κάνει τα χιλιόμετρά της...).

 

Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι τα ΑΡΝ της VodafoneGR υπήρχαν μέσα στο fw και φτιάχτηκαν χωρίς να κάνω τίποτε. Τα mobile data τα δοκίμασα (παίζουν ΟΚ), μένει να δω τα MMS μπας και στρώσανε - είδα όμως ότι φτιάχτηκε ακόμα 1 ΑΡΝ με το όνομα "Vf Wap" το οποίο δεν έχω ξαναδεί... και διαπιστώνω ότι δεν έχω ιδέα τί είναι. Αν μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει σε τί χρειάζεται ... :O:O:O:O

 

...:: eDiT ::...

Αν καταλαβαίνω καλά...

http://forum.vodafone.co.uk/t5/HTC-Desire-Series/APN-Internet-or-APN-Wap/td-p/658407

...το Wap APN χρειάζεται για πρόσβαση στις υπηρεσίες της Vodafone (Live! κλπ)? Οπότε, άν δεν θέλω να μπαίνω στο Live! της Vf, σβήνω το Wap APN και είμαι ΟΚ?

Edited by spyros88
SGS2 R.I.P. > SGS4 i9505 με Kushan ROM v.9.0 Ultra Lite > SGS6 flat με stock ROM ...και μάλλον τέλος από Samsung...
Link to comment
Share on other sites

Εχω κανα 3ήμερο που έβαλα την 2.3.6. μέσω kies και δέν ξέρω αν είναι η ιδέα μου αλλά το κινητό μου φαίνεται πιό αργό

 

Όταν πάω να μπώ στην οθόνη με τις εφαρμογές κ ειδικά άν το έχω αρκετή ώρα αφημένο

Link to comment
Share on other sites

*** !!! Με Προσοχή !!! ***

 

(Μην με αρχίσετε στα καντήλια άν πάθετε καμία ζημιά)

 

Για όποιον φίλο είναι root και θέλει να απενεργοποιήσει system apps, εδώ υπάρχει ένας -γνωστός σε αρκετό κόσμο- κατάλογος...:

https://spreadsheets.google.com/spreadsheet/pub?hl=en_US&hl=en_US&key=0Ag43oj7rLQP4dENZcmhGN0ZUa3pHSENVeXlqUm5vV0E&single=true&gid=0&output=html

 

Επισυνάπτω τις system apps που "πάγωσα" στο KS9 με βάση τις δικές μου ανάγκες (άν π.χ. δεν σας αρέσει το παλιό κλασσικό Market μην παγώσετε το Market Updater). Τονίζω ότι δεν χρησιμοποιώ το Titanium backup αλλά το AntTek App Manager ...

https://market.android.com/details?id=com.anttek.am

... και ότι δεν απεγκαθιστώ τις system apps αλλά τις "παγώνω" για να μπορώ να τις γυρίσω πίσω άν γίνει λάθος (γλιτώνω έτσι το φλασάρισμα από την αρχή).

Edited by spyros88
SGS2 R.I.P. > SGS4 i9505 με Kushan ROM v.9.0 Ultra Lite > SGS6 flat με stock ROM ...και μάλλον τέλος από Samsung...
Link to comment
Share on other sites

Εχω μια χαζη (μαλλον) απορια γιατι εσεις απο οτι φαινετε ειστε πολυ μπροστα...εχω ενα προβλημα..στην μουσικη μου στο εικονιδιο εχει μπει μια φωτο μου κ θελω να την βγαλω...δε θελω να εχω φωτπγραφια μου..πως θα το κανω αυτο;;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σκεφτομαι να αγορασω το galaxy ace και θελω να ρωτησω αν ξερει καποιος αν υπαρχει καποιο αρνητικο θεμα με την μικρη εσωτερικη μνημη του 158mb. οταν ας πουμε το φορτωσεις με πολλες εφαρμογες κολλαει? Και επισης αν υπαρχει προβλημα με τη μνημη ram που δεν ειναι 512 αλλα ειναι μικροτερη. και κατι για την καμερα, εχει ζουμ?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Ace (S5830)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...