Jump to content

Samsung Galaxy Ace (S5830)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρυθμισεις > Ασυρμ. εοικοιν. και δικτυα > δικτυα κινητης τηλεφωνιας > βγαζεις τη χρηση δεδομενων πακετων κι αν θελεις ανοιγεισ και τη χρηση μονο δικτυων 2G!

 

 

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟ ΕΚΑΝΑ (ΤΩΡΑ ΜΕ ΧΡΕΩΣΕ Η ΚΟΣΜΟΤΕ 1 ΕΥΡΩ ΓΙΑ 24 ΩΡΕΣ Κ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΣΕΚΑΡΩ) ΜΟΛΙΣ ΛΗΞΕΙ ΘΑ ΞΑΝΑΜΠΩ ΑΠΟ ΤΟ WIFI ΝΑ ΤΟ ΔΩ.ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΟΥ ΕΙΠΕΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ Κ ΠΑΛΙ!!!!!:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα,

θέλω να ρωτήσω κατι σχετικα με τις επαφες του κινητου αυτου... εσβησα απο τις επαφες μια απο αυτες και ενω δεν εμφανιζεται πια στην αναζητηση επαφων εξακολουθει να εμφανιζεται στις επαφες οταν παω να κανω δημιουργια sms... στον παραληπτη δηλαδη πως μπορει να γινει να διαγραψω την επαφη εντελως απο την συσκευη?? και να μην υπαρχει σε κανενα σημειο?

ευχαριστω!

 

Ή την έχεις περασμένη και στην sim ή είναι περασμένη και στο gmail σου. Θα πας επαφές θα πατήσεις το αριστερό πλήκτρο να σου βγάλει το μενού θα επιλέξεις περισσότερα μετά επιλογές οθόνης κι εκεί που λέει επιλογή επαφών για εμφάνιση θα δεις που λέει google πάτα πάνω και τίκαρε να σου δείξει τις επαφές. Όσες είναι στο google σου τις δείχνει με ένα g δίπλα.

 

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟ ΕΚΑΝΑ (ΤΩΡΑ ΜΕ ΧΡΕΩΣΕ Η ΚΟΣΜΟΤΕ 1 ΕΥΡΩ ΓΙΑ 24 ΩΡΕΣ Κ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΣΕΚΑΡΩ) ΜΟΛΙΣ ΛΗΞΕΙ ΘΑ ΞΑΝΑΜΠΩ ΑΠΟ ΤΟ WIFI ΝΑ ΤΟ ΔΩ.ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΟΥ ΕΙΠΕΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ Κ ΠΑΛΙ!!!!!:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

 

Τι δεν μπορείς να τσεκάρεις; Από την στιγμή που απενεργοποίησες τα δεδομένα ότι κατεβάζεις είναι μέσω wifi.

Edited by DeathAngel

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Ή την έχεις περασμένη και στην sim ή είναι περασμένη και στο gmail σου. Θα πας επαφές θα πατήσεις το αριστερό πλήκτρο να σου βγάλει το μενού θα επιλέξεις περισσότερα μετά επιλογές οθόνης κι εκεί που λέει επιλογή επαφών για εμφάνιση θα δεις που λέει google πάτα πάνω και τίκαρε να σου δείξει τις επαφές. Όσες είναι στο google σου τις δείχνει με ένα g δίπλα.

 

 

 

Τι δεν μπορείς να τσεκάρεις; Από την στιγμή που απενεργοποίησες τα δεδομένα ότι κατεβάζεις είναι μέσω wifi.[/quote

 

 

 

ΚΑΤΙ ΘΑ ΞΕΡΕΙΣ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΑΙΡΝΩ ΤΕΤΟΙΟ ΚΙΝΗΤΟ Κ ΕΙΜΑΙ ΟΛΙΓΟΝ ΑΣΧΕΤΗ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΧΟΜΑΙ :p ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ:)

 

Εκ της Ομάδας Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να μην γράφεις αποκλειστικά με κεφαλαία γιατί απαγορεύεται από τον κανονισμό του φόρουμ επειδή φαίνεται σαν να φωνάζεις.

Edited by Sol_Ballads
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ φιλέ αν αφήσω το S μου στα 1000 και δεν το δουλεψω καθόλου, βγάζει 12 μέρες το λιγότερο (χωρίς υπερβολές).

 

anyway,

Στην gr2 δοκιμάστε αντί για το link2sd, το a2sdgui του darktremor αν θέλετε.

Για να δουλέψει πρέπει στην εφαρμογή tweeks να επιλέξετε το DT autostart (dt= Darktremor).

"Πιστεύω" θα δουλέψει.

 

εμένα δουλεύει Νίκο:) ακριβώς όπως το λες

Link to comment
Share on other sites

καλημερα φιλοι. εχω εδω και καιροτο ace αλλα το ειχα σαν δευτερο τηλεφωνο και δεν το ... τζολεψα. επειδή έδωσα το πρώτο κινητό, θα ήθελα να βάλω κάποια custom rom . πήγα στην πρώτη σελίδα για οντιν κλπ αλλά εκεί που με παραπέμπει δεν ισχύει το download. υπάρχει κάποιος εύκολος οδηγός για φλασάρισμα(πληρης οδηγός); τι καινούργια ρομ υπάρχεις έχω την οφίσιαλ 2.3.3.

ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα φιλοι. εχω εδω και καιροτο ace αλλα το ειχα σαν δευτερο τηλεφωνο και δεν το ... τζολεψα. επειδή έδωσα το πρώτο κινητό, θα ήθελα να βάλω κάποια custom rom . πήγα στην πρώτη σελίδα για οντιν κλπ αλλά εκεί που με παραπέμπει δεν ισχύει το download. υπάρχει κάποιος εύκολος οδηγός για φλασάρισμα(πληρης οδηγός); τι καινούργια ρομ υπάρχεις έχω την οφίσιαλ 2.3.3.

ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4019127#post4019127

Link to comment
Share on other sites

 

επειδή δεν έχω ξεκινήσει ακόμα, διαβάζοντας τις οδηγίες ήθελα να ρωτήσω:

1. το update.zip στην 4Η οδηγία υπάρχει μέσα σ' αυτά που έκανα αποσυμπίεση ή το βρίσκω κάπου αλλού;

2. το samsung kies θα κάνει συγχρονισμό;

3. άσχετο, back up στις επαφές του τηλεφώνου πως κάνουμε; το λεω γιατι εδώ και αρκετό διάστημα δεν .. βλέπω το κιες και οταν κάνω αποθήκευση se vcard στην sd απλά αποθηκεύει μόνο μια επαφη.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ξερεις κανεις που μπορω να βρω αλλες γραμματοσειρες για το κινητο αλλα να υποστυρειζουν τα ελληνικα ;

εβαλα αυτο το apps αλλα ειναι μονο για τα αγγλικα στα ελληνικα ευμαφιζεται τα κλασσικα γραμμτα .

 

Ευχαριστω .

Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

επειδή δεν έχω ξεκινήσει ακόμα, διαβάζοντας τις οδηγίες ήθελα να ρωτήσω:

1. το update.zip στην 4Η οδηγία υπάρχει μέσα σ' αυτά που έκανα αποσυμπίεση ή το βρίσκω κάπου αλλού;

2. το samsung kies θα κάνει συγχρονισμό;

3. άσχετο, back up στις επαφές του τηλεφώνου πως κάνουμε; το λεω γιατι εδώ και αρκετό διάστημα δεν .. βλέπω το κιες και οταν κάνω αποθήκευση se vcard στην sd απλά αποθηκεύει μόνο μια επαφη.

 

1. Αυτό που λέει στο 4 είναι η rom

2. Όχι αλλά θα σου δώσω λύση στο κάτω ερώτημα.

3. Myphone explorer. Περνάς στο Pc σου από εδώ το πρόγραμμα και στο κινητό σου το aplication

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

με την rom αυτη η μπαταρια του Ace την βγαζει την μερα?

 

Μέρα για πλάκα και με γεμάτη χρήση εμένα μου έβγαλε μια μέρα με 3G και DATA ανοιχτό όλη μέρα και 3 ώρες προβολή. Με νορμάλ χρήση βγάζει 2-3 μέρες.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

1. Αυτό που λέει στο 4 είναι η rom

2. Όχι αλλά θα σου δώσω λύση στο κάτω ερώτημα.

3. Myphone explorer. Περνάς στο Pc σου από εδώ το πρόγραμμα και στο κινητό σου το aplication

 

 

εντάξει. όλα πήγαν εντάξει και την έβαλα την νέα ρομ. Θα το τζολέψω το κινητό και θα αναφέρω εντυπώσεις. ευχαριστώ πάντος για την άμεση βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια..τις τελευταιες μερες εχω παρατηρησει κατι παραξενο..μερικες φορες παταω το wifi να ανοιξει, γραφει ενεργο, αλλα μετα το κουμπακι γινεται και παλι γκρι και τελικα το wifi μενει ανενεργο. Αυτο στρωνει με restart του κινητου. Σημερα ομως εγινε το εξης παραξενο..ενω πατησα το κουμπακι του wifi και εκανε παλι το ιδιο,μετα απο μερικες προσπαθειες το τηλεφωνο εκανε μονο του επανεκκινηση. Ξερει κανεις τι παιζει; εχει αρχισει να με ανησυχει λιγακι!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια..τις τελευταιες μερες εχω παρατηρησει κατι παραξενο..μερικες φορες παταω το wifi να ανοιξει, γραφει ενεργο, αλλα μετα το κουμπακι γινεται και παλι γκρι και τελικα το wifi μενει ανενεργο. Αυτο στρωνει με restart του κινητου. Σημερα ομως εγινε το εξης παραξενο..ενω πατησα το κουμπακι του wifi και εκανε παλι το ιδιο,μετα απο μερικες προσπαθειες το τηλεφωνο εκανε μονο του επανεκκινηση. Ξερει κανεις τι παιζει; εχει αρχισει να με ανησυχει λιγακι!

 

Το rom φοράς;

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

2.3.3, 2.3.5; Έχεις κάνει αναβάθμιση μέσω KIES;

 

2.3.5 το kies μου ελεγε οτι ειμαι στην πιο προσφατη εκδοση!!

Link to comment
Share on other sites

2.3.5 το kies μου ελεγε οτι ειμαι στην πιο προσφατη εκδοση!!

 

Μάλιστα, η μόνη λύση που μπορώ να σου προτείνω σε πρώτη φάση είναι η επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Λογικά θα επανέλθει στα σωστά του. Απλά πάρε πρώτα backup τα πάντα.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα, η μόνη λύση που μπορώ να σου προτείνω σε πρώτη φάση είναι η επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Λογικά θα επανέλθει στα σωστά του. Απλά πάρε πρώτα backup τα πάντα.

 

Οταν λες εργοστασιακες ρυθμισεις εννοεις hard reset; επισης υπαρχει καποιο site που μπορω να δω roms με λεπτομερειες screenshots κλπ; ισως δοκιμασω να βαλω καποιο αλλο με την ευκαιρια..

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες εργοστασιακες ρυθμισεις εννοεις hard reset; επισης υπαρχει καποιο site που μπορω να δω roms με λεπτομερειες screenshots κλπ; ισως δοκιμασω να βαλω καποιο αλλο με την ευκαιρια..

 

Ναι hard reset εννοεί.

Πληθώρα από roms/mods κλπ, θα βρεις στο xda. Μην συμμερίζεσαι ότι διαβάζεις εκεί όμως, γιατί υπάρχει πολύ παραπληροφόρηση όπως και πολλοί άσχετοι.

 

Εγώ πιστεύω ότι το πρόβλημα σου οφείλεται στη ραμ. Λογικά πέφτει κάτω από 50mb free. Αν βγάλεις ή σταματήσεις εφαρμογές που τρέχουν συνέχεια, πιστεύω θα διορθωθεί το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

2.3.3, 2.3.5; Έχεις κάνει αναβάθμιση μέσω KIES;

Έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα. Έχω διαπιστώσει πως αυτό συμβαίνει όταν αλλάζω WiFi δίκτυα, αλλά όχι πάντα. Χθες μάλιστα, μου έβγαζε "error" στα WiFi settings και ενώ πήγα να του βάλω "κουμπωτά" ΙΡ ξαφνικά έκανε ΜΟΝΟ του reset.

 

Νίκο, δεν φταίει η RAM διότι την άδειασα για να τσεκάρω και αυτό το ενδεχόμενο αλλά τπτ...

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Νίκο, δεν φταίει η RAM διότι την άδειασα για να τσεκάρω και αυτό το ενδεχόμενο αλλά τπτ...

 

dunno..

περυσι με 2.2 στο galaxy S ειχα παρομοια προβληματα και ο λογος ηταν η ραμ.

δεν εχω μεινει με στοκ στο ace βεβαια σχεδον καθολου, οποτε δεν ειδα αυτο το προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Να μαι και γω πάλι..

Το άφησα το θέμα για λίγο αλλά δεν υποχωρώ:lol:

Βασικά.. Έχω 2.3.5 αλλα δεν ειμαι ικανοποιημενος! Θελω να αλλαξω.. τι μου προτεινετε;

θεωρειτε την 2.3.5 καλη;

εκτος αυτου, μια απορία .. υπαρχει προγραμμα που να κατεβαζω εφαρμογες για το κινητο μου απ τον υπολογιστη και να μπαινουν απευθειας στο κινητο απ το market?ευχαριστω εκ των προτερων!

Link to comment
Share on other sites

Να μαι και γω πάλι..

Το άφησα το θέμα για λίγο αλλά δεν υποχωρώ:lol:

Βασικά.. Έχω 2.3.5 αλλα δεν ειμαι ικανοποιημενος! Θελω να αλλαξω.. τι μου προτεινετε;

θεωρειτε την 2.3.5 καλη;

εκτος αυτου, μια απορία .. υπαρχει προγραμμα που να κατεβαζω εφαρμογες για το κινητο μου απ τον υπολογιστη και να μπαινουν απευθειας στο κινητο απ το market?ευχαριστω εκ των προτερων!

Θεωρώ πως η 2.3.5 είναι η καλύτερη stock που υπάρχει. Αυτό που θες για εγκατάσταση εφαρμογών από το market, γίνεται ήδη. Ανοίγεις στο (πλέον) Google Play και αφού κάνεις login με το google account σου, πατάς "Εγκατάσταση" στο κουτάκι κάθε εφαρμογής που θες και στο στέλνει κατευθείαν στο κινητό σου. Αν έχεις internet στο κινητό, το κάνει κατευθείαν εγκατάσταση.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Ace (S5830)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...