Jump to content

[Modding] Motorola DEFY


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με την MS2 παω να κατεβασω μερικες εφαρμογες που παλια ηταν συμβατες με το DEFY και τωρα μου λεει πως δεν ειναι.Το skype π.χ.Ξερει κανεις τι μπορει να φταιει??
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με την MS2 παω να κατεβασω μερικες εφαρμογες που παλια ηταν συμβατες με το DEFY και τωρα μου λεει πως δεν ειναι.Το skype π.χ.Ξερει κανεις τι μπορει να φταιει??

 

σε μερικές ρομ που δεν έχουν πειράξει κάτι για να ξεκλειδώσουν τελείως το google play

πχ. σε ρομ wiui 2,16 μου έβγαζε περιορισμούς σε ορισμένες εφαρμογές ενώ στην 2,40 κάτι πείραξε και της κατεβάζει όλες

τώρα έχεις πολλές επιλογές για να κατεβάζεις εφαρμογές

fdroid

1 mobile market

blackmart

getjar

που σε όλες μπορείς να κατεβάζεις εφαρμογές χωρίς κανένα περιορισμό

λινκ δεν βάζω αλλωστε για αυτό έχουμε το γοογλη μην ξεχνας την κατάληξη .apk στην έρευνα

http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

μου φαινεται πιο αργη η ms2g σε σχεση με wiui κ cm7.2... ισχυει ή ιδεα μου ειναι??

...

ισχύει....

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμαε να διαγραψεις το δικτυο απο το κινητο σου και ξανασυνδεσου...

Δεν ξέρω τι ακριβώς έφταιγε, αφού έκανα reset ξανά στο router και διέγραψα το WiFi μου από την μνήμη, συνδέθηκε. Όλα καλά λοιπόν, δεν ήταν κάτι σοβαρό!

:D

Ένα κι Ένα -->
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με το swap αν κάνω στο defy θα του αυξήσω την ram κατά 512mb άρα στο σύνολο 1gb?Kι αν ναι πρέπει να του κάνω και partition?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.....

μποριτε να μου προτινετε καποιες miui roms για να κατεβασς να δοκιμασω στο multyboot?

θα εκτιμουσα αν μου δινατε τα link απο τα threads των xda-developers για να διαβασω και λιγο τι εχουν κλπ.

ευχαριστω εκ των προτερων ,

Link to comment
Share on other sites

Απο την MS2 ginger 3.0 για να περασω σε WIUI πρεπει να βαλω την froyo η μπορω απ ευθειας να το κανω? (DEFY PLUS)
Link to comment
Share on other sites

πρεπει να βαλεις froyo αλλα θα εχεις το γνωστο προβλημα με τη φορτιση της μπαταριας!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. χρησιμοποιω την WIUI 2.4.20 και είμαι πολυ ευχαριστημενος. Απλα εχω παρατηρησει οτι τα μηνυματα τα στελενει με την ρυθμιση που ειναι λιγοι οι χαρακτηρες και διατηρει τονους και μικρα ελληνικα. Ξερει κανεις πως μπορω να το αλλαξω αυτο; ειδα στις ρυθμισεις αλλα δεν βρισκω κατι σχετικο

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Βαλε το gosms και βαλε ρυθμ.αποστολης-> υποστιριξη τοπικων ρυθμισεων
Link to comment
Share on other sites

Βαλε το gosms και βαλε ρυθμ.αποστολης-> υποστιριξη τοπικων ρυθμισεων

 

Εχεις δικαιο! Thanx.. Μετα θυμιθηκα οτι χρειαζεται go sms η handcent για υποστηριξη ελληνικων...

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

αν έχει κάποιος το bravia engine for defy σε ζιπ να το ανεβάσει γιατί τα λίνκ έχουν νέκρωση όλα

ευχαριστώ

http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

εχασα κατι? τι ειναι αυτο? δουλευει με ολες τις ρομ? οσοι το βαλατε πειτε μου τι διαφορες ειδατε...

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν το εχω βαλει απλα εβαλα το site για τον φιλο που ζητησε απο που μπορει να το κατεβασει.Στο XDA παντως που διαβασα λιγο μερικοι που το εβαλαν δεν ειδαν διαφορα...
Link to comment
Share on other sites

ολα αυτα τα beats audio-bravia engine και δεν συμαζευεται πιο πολυ για placebo μου κανουν....η συσκευη δεν θα αποκτησει ξαφνικα αλλη οθονη..:P
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παλληκαροι μετα απο καιρο το πηρα αποφαση να αλλαξω την froyo 2.2 αλλα ειμαι εντελως μυρωδιας δεν εχω ιδεα τι και πως πρεπει να το κανω....θα το εκτιμουσα αν καποιος μου παρεθεται την καλυτερη επιλογη και ακριβεις οδηγιες για το πως θα την εγκαταστησω...Ευχαριστω εκ των προτερων:D
Link to comment
Share on other sites

ενας οδηγος που ειχα γραψει παλιοτερα:

 

1)φορτιστε πληρως τη μπαταρια σας

2)κατεβαστε και βαλτε στη καρτα σας τη WajkIui ROM και το 2ndInit

3)ανοιξτε τον εντοπισμο σφαλματων (ρυθμισεις->εφαρμογες->αναπτυξη)

4)ροοταρετε το κινητο με το superoneclick και καντε επανεκκινηση http://www.multiupload.nl/VGCN3ZTFM8

5)εγκαταστηστε το 2ndInit Recovey ανοιξτε την εφαρμογη και πατηστε "Install 2ndInit Recovery" (κανουμε εγκατασταση τη stable εκδοση και οχι τη latest)

6)απενεργοποιηστε τον εντοπισμο σφαλματων

7)ξανα επανεκκινηση το κινητο..και επιλεξτε Recovery -> [Custom Recovery]

8)μετα κανετε "wipe cache partition" και "wipe data/factory reset" και μετα πατε advanced ->"wipe dalvik cache"

9)μετα παραμενοντας στο recovery παμε "install zip from sdcard" και μετα "choose zip from sdcard" και απο τον explorer που εμφανιζει επιλεγουμε το αρχειο που κατεβασαμε στο 1 βημα.

10) μετα κανουμε ξανα wipe cache και μετα πατε advanced ->"wipe dalvik cache"

11)μετα κανετε επανεκκινηση (θα αργησει λιγο την πρωτη φορα να ξεκινησει)

12)μετα ρυθμιζετε απο το basebandswitcher τις συχνοτητες για κεντρικη ευρωπη και ειστε ετοιμοι!!!!!!!!!!

 

*ολα τα παραπανω ισχυουν εφοσον εχετε την επισημη ελληνικη φρογιο

*για να μετακινηθειτε μεσα στο recovery χρησιμοποιηστε τα volume +- button και το power button για να επιλεξετε

*μετα την εγκατασταση της ρομ μπορειτε να βαλετε οποιοδηποτε launcher θελετε(π.χ. launcher pro-go launcher....etc)

Edited by saltofx_v
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας.

 

Χτες περασα επιτυχως την ms2ginger 3.0 στο green Defy μου.

 

Εχω 2 ερωτησεις:

 

1) Αν και μεχρι τωρα δεν εχω διακυμανσεις στο σημα, πρεπει να εγκαταστησω basebandswitcher και να ρυθμισω τις Europe συχνοτητες?

2) Η μπαταρία μου μετα απο πληρη φορτιση σταματαει στο 99%. Ειναι φυσιολογικο αυτο στην εν λογο ROM ή με ενα battery calibration διορθώνεται?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Φυσιολογικό είναι..καλό είναι να βάλεις το baseband switcher

 

Σε ευχαριστώ, μολις εγκατεστησα το basebandswitcher V4 multilanguage. Εχεις να προτείνεις καποιο συγκεκριμενο Baseband απο την λιστα που εχει ?

Link to comment
Share on other sites

Απο σημερα δοκιμη την CM7 WhiteRabbit Plus Edition....Για να την περασω μελανιασα λιγο βεβαια και αυτο γιατι στο 2ndInit επρεπε να βαλω την latest version και οχι την stable...(DEFY PLUS 2.3.6)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...