Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με το adb ? γινεται ε? οπως εκανα root, θα χασω τιποτα??

 

Οχι, απλα κλεισε και ανοιξε ξανα το τηλεφωνο.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

τιποτα, το εκανα, δεν δειχνει τιποτα

Αν έχεις το market enabler ή market access πρέπει να το γυρίσεις στις αρχικές του ρυθμίσεις, αλλιώς δείχνει μαύρο στα apn. Αν έχεις χρησιμοποιήσει κάποιον άλλο τρόπο για να βλέπεις τις επι πληρωμή εφαρμογές και το κάνει κατά το boot, πρέπει να το κάνεις disable και να το γυρίσεις στις αρχικές ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Mα ουτως η αλλως αναλογα με τον παροχο στελνεις ενα απλο μυνημα χωρις χρεωση και σου απαντανε σχεδον αμεσως με 3 μυνηματα ποσο χρονο ομιλιας,ποσα μυνηματα εχεις υπολοιπο,ποσα data σου απομενουν και εισαι σουπερ.:)

 

Oπως λεει ο υποπτος21 υπαρχουν τα παντα στο μαρκετ,πιστευω δεν θα λειψει τιποτα στον φιλο που θελει να μεταπηδησει σε Android απο Symbian.:happy:

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Πολλά παιδιά φύγαμε από windows mobile και ήρθαμε στο android και όχι μόνο δεν μας έχει λείψει τίποτα αλλά το android μας υπερκαλύπτει κιόλας !!!!

Αν συνυπολογίσουμε ότι στα windows mobile ήμασταν power users τότε θεωρώ ότι η μετάβαση από symbian σε android θα φανεί στον φίλο σαν μια...γλυκιά απόλαυση !!!!

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Πολλά παιδιά φύγαμε από windows mobile και ήρθαμε στο android και όχι μόνο δεν μας έχει λείψει τίποτα αλλά το android μας υπερκαλύπτει κιόλας !!!!

Αν συνυπολογίσουμε ότι στα windows mobile ήμασταν power users τότε θεωρώ ότι η μετάβαση από symbian σε android θα φανεί στον φίλο σαν μια...γλυκιά απόλαυση !!!!

 

+1000 σε αυτο. Τα ειχα συνηθισει τα winmo και το σκεφτομουν πολυ να κανω την μεταβαση λογω του οτι θα επρεπε να μαθω πραγματα απο την αρχη. Ε λοιπον κανενα προβλημα, το αντιθετο θα ελεγα. Οποτε απο symbian δεν τιθεται καν θεμα, οσοι το εκαναν μονο καλα ειχαν να πουν απο την πρωτη ημερα :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα.δεν ξερω αν απευθυνομαι στο σωστο τοπικ αλλα δεν ξερω και τοσα πολλα.ηθελα απλως να αναφερω ενα προβλημα που εχω στο κινητο.εδω και 3-4 μερες ξαφνικα το τηλ μειωνει την ενταση του(κλησεις και ολα γενικα) χωρις να πειραξω τιποτα.μολις κανω restart ολα διορθωνονται.εχει τυχει σε κανεναν αλλον αυτο?υπαρχει καμια λυση?ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις το market enabler ή market access πρέπει να το γυρίσεις στις αρχικές του ρυθμίσεις, αλλιώς δείχνει μαύρο στα apn. Αν έχεις χρησιμοποιήσει κάποιον άλλο τρόπο για να βλέπεις τις επι πληρωμή εφαρμογές και το κάνει κατά το boot, πρέπει να το κάνεις disable και να το γυρίσεις στις αρχικές ρυθμίσεις.

 

το εβγαλα εντελως το market enabler κ απο οτι βλεπω μου δειχνει μονο τις ρυθμισεις απο τα ΜΜS απο το ιντερνετ δεν τις αποθηκευει, το περασα χειροκινητα

Edited by Tyxerakias
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα.δεν ξερω αν απευθυνομαι στο σωστο τοπικ αλλα δεν ξερω και τοσα πολλα.ηθελα απλως να αναφερω ενα προβλημα που εχω στο κινητο.εδω και 3-4 μερες ξαφνικα το τηλ μειωνει την ενταση του(κλησεις και ολα γενικα) χωρις να πειραξω τιποτα.μολις κανω restart ολα διορθωνονται.εχει τυχει σε κανεναν αλλον αυτο?υπαρχει καμια λυση?ευχαριστω πολυ

 

ειχα κι εγω ενα παρομοιο προβλημα, βγαλε τις εφαρμογες που εβαλες αυτες τις 3-4 τελευταιες μερες που ειχες το προβλημα.....μια μια μεχρι να δεις ποια φταιει, εμενα ετσι λυθηκε, ελπιζω να βοηθησα

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ειχα κι εγω ενα παρομοιο προβλημα, βγαλε τις εφαρμογες που εβαλες αυτες τις 3-4 τελευταιες μερες που ειχες το προβλημα.....μια μια μεχρι να δεις ποια φταιει, εμενα ετσι λυθηκε, ελπιζω να βοηθησα

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

το εκανα αυτο.ελπιζω να βοηθησει.θα φανει.!!!!!ευχαριστω πολυ παντως

Link to comment
Share on other sites

χαίρομαι που βοήθησα, για το vlingo τώρα δεν νομίζω πως είναι ιδιαίτερα χρήσιμο γιατί χρειάζεται internet για να δουλέψει.

Η αναβάθμιση η επίσημη γίνεται μόνο από kies δυστηχώς, αργότερα πάντως όταν με το καλό πάρουμε την 2.2.1 έχει για επιλογή OTA δηλαδή μέσω wifi. :)[/Q]

 

 

να δω πως θα περάσω την 2,2,1 αφού το βλαμμενο kies δεν μου παίζει!!!

Link to comment
Share on other sites

 

να δω πως θα περάσω την 2,2,1 αφού το βλαμμενο kies δεν μου παίζει!!!

 

Δεν εχει καμμια σχεση το 2.2.1 με το KIES,διαβασε καλα τους οδηγους νεων χρηστων και μετα βουρ στον πατσα (αναβαθμιση σε 2.2.1) με τα πρωτα ποστ στο θεμα Hacks/Roots.:)

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει καμμια σχεση το 2.2.1 με το KIES,διαβασε καλα τους οδηγους νεων χρηστων και μετα βουρ στον πατσα (αναβαθμιση σε 2.2.1) με τα πρωτα ποστ στο θεμα Hacks/Roots.:)

Τους διαβασα, θελω την επισημη 2. 2. 1. Αν την παρουμε ποτε. Δεν θελω να πειραξω ακομη το τηλ μου. Εκτος αν το odin κανει δουλεια με την επισημη.

 

 

Sent from my GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταιες μερες ειμουν αρκετα απασχολημενος λογω εξεταστικης και ειπα να κανω ενα τεστ, να χρησιμοποιησω το κινητο κατα κυριο λογο σαν απλο τηλεφωνο, δηλαδη κλησεις και μηνυματα και λιγοτερο σαν smartphone και να δω ποσο θα κρατησει η μπαταρια. Ιδου τα αποτελεσματα :

 

 

http://i54.tinypic.com/211kzm.png http://i51.tinypic.com/saxsic.png http://i56.tinypic.com/2m43mzm.png http://i53.tinypic.com/2gvpoc6.png

Link to comment
Share on other sites

:blink::blink::blink::blink:

κοντα 9 μερες ε???

με 2 ωρες ανοιχτη την οθονη?

 

αυτο το without sleeping δεν καταλαβα τι ειναι...

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

:blink::blink::blink::blink:

κοντα 9 μερες ε???

με 2 ωρες ανοιχτη την οθονη?

 

αυτο το without sleeping δεν καταλαβα τι ειναι...

 

Σχεδον 2,5 ωρες ανοιχτη οθονη,τη χρησιμοποιησα 15 λεπτα ακομα στο τελος, αλλα δεν προλαβα να βγαλω φωτογραφια γιατι εκλεισε. Το without sleeping αν δεν κανω λαθος περιλαμβανει και το χρονο που χρησιμοποιεις το κινητο, αλλα και με σβηστη οθονη, οπως κατα τη διαρκεια των κλησεων ή οταν ακους μουσική.

Link to comment
Share on other sites

ρε γμτ εμενα με 4-5 ωρες ανοιχτη την οθονη βγαζει 3-3.5 μερες

αμα το αφησω λες να μου βγαλει και μενα τοσο?

:lol::lol::lol:

 

οπως και να εχει ειναι σιγουρα εντυπωσιακα αποτελεσματα...

και αυτο θα μπορουσε να ειναι μια απαντηση σε ολους αυτους που λενε οτι smartphone και δη android δεν ταυτιζονται με την λεξη αυτονομια

ε βεβαια, αμα το σκαλιζεις ολη μερα ποσο να αντεξει :lol:

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

ρε γμτ εμενα με 4-5 ωρες ανοιχτη την οθονη βγαζει 3-3.5 μερες

αμα το αφησω λες να μου βγαλει και μενα τοσο?

:lol::lol::lol:

 

Λογικα τοσο θα σου βγαλει γιατι και εμενα τελευταια φορα που το κοιταξα με 5 ωρες οθονη μου εβγαλε 3 μερες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Ολα σωστα τα παραπανω αλλα αν ειναι να το χρησιμοποιω σαν σκετο τηλ τι να το κανω;εμενα κραταει σχεδον 2 μερες με χρηση smartphone,gps αν το χρειαστω τα mail που λαμβανω κ στελνω με σχεδον παντα επισυναπτωμενα αρχεια excel που τα ανοιγω και αποθηκευω η εκθετω σε πελατες μου με sms/internet browsing/taptalk και fb οτι χρειαζομαι δηλαδη (εκτος το fb)σε καθημερινη βαση mini tablet κοινως

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Ολα σωστα τα παραπανω αλλα αν ειναι να το χρησιμοποιω σαν σκετο τηλ τι να το κανω;εμενα κραταει σχεδον 2 μερες με χρηση smartphone,gps αν το χρειαστω τα mail που λαμβανω κ στελνω με σχεδον παντα επισυναπτωμενα αρχεια excel που τα ανοιγω και αποθηκευω η εκθετω σε πελατες μου με sms/internet browsing/taptalk και fb οτι χρειαζομαι δηλαδη (εκτος το fb)σε καθημερινη βαση mini tablet κοινως

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

ο φιλος παραπανω ειπε απλα οτι με απλη χρηση το κινητο κραταει τοσες μερες

και εγω θελω να πω οτι ολοι αναπολουμε το παρελθον που τα κινητα μας κρατουσαν μια εβδομαδα χωρις φορτισμα ενω τα σημερινα σε 1-2 μερες κλαταρουν

οποτε αυτο σημαινει οτι λογω αυξημενης χρησης εχει μειωθει η διαρκεια της μπαταριας και οχι λογω μικροτερης μπαταριας, μεγαλυτερης καταναλωσης κτλ που πιστευουν οι περισσοτεροι

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

γνωριζει καποιος γιατι ο launcher pro plus v8.0.3 δεν μου κραταει τις ρυθμισεις...;κανω τις ρυθμισεις που θελω και ενω τον επανεκκινω κανονικα οπως μου ζηταει δεν υπακουει...:blink:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

γνωριζει καποιος γιατι ο launcher pro plus v8.0.3 δεν μου κραταει τις ρυθμισεις...;κανω τις ρυθμισεις που θελω και ενω τον επανεκκινω κανονικα οπως μου ζηταει δεν υπακουει...:blink:

 

/dbdata/databases και εκει θα βρεις εναν φακελο fedeκατι. Διαγραψε τον και θα στα κραταει ;)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

επειδη δεν μπορω να περασω τα apn σκεφτομαι να κανω κατι σαν reset, να ρωτησω στο hard reset τι κανει ακριβως? τα σβηνει ολα? και στην επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων τι κανει?
Link to comment
Share on other sites

/dbdata/databases και εκει θα βρεις εναν φακελο fedeκατι. Διαγραψε τον και θα στα κραταει ;)

 

που ακριβως ειναι ρε Πετρο το /dbdata γιατι δε το βλεπω

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...