Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα σου πρότεινα να βάλεις μία Gingerbread 2.3.6 (η JW1 είναι αρκετά καλή) ακολουθώντας τον οδηγό αφού κάνεις ένα Factory Reset στο κινητό σου.

Εννοείται ότι πρέπει να πάρεις όλα τα απαραίτητα Backups πριν ξεκινήσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

και μετά από πολύ καιρό η samsung έβγαλε σήμερα ""στο φως"" καινούρια value pack για την γερμανία και την ισπανία την JW9 :p :p
Link to comment
Share on other sites

To Android δεν έχει ραδιόφωνο. Είναι "πατέντα" της Samsung. Αν σου είναι απαραίτητο τότε βάζεις stock rom, κατα προτιμιση JW1.

 

Για "καθαρό" android (και χωρίς ραδιόφωνο) οι καλύτερες επιλογές είναι Cyanogen και slim. Υπάρχουν οδηγίες και για τις δύο.

 

Εγώ προσωπικά είμαι με την τελευταία CM10 μέχρι να σταθεροποιηθεί η CM10.1 στο θεματάκι που έχει με τα random reboots

 

καλησπερα..

θα μου φερει αυριο ενας συνάδελφος το SGI του γιατι λεει του κολλάει κτλ κτλ κτλ...

σκεφτομαι να του βαλω cm (εχω cm10.1 στο note μου και εχω παθει ζημια!..)

ο ανθρωπος το θελει για σερφαρισμα κλησεις και κανα παιχνιδι που και που..!

internet μονο με wifi..3g πακετο δεν εχει!

ειναι ευκολο καποιος να μου δωσει ενα Link με την καλυτερη cm για τον samusng 1 και οδηγιες πως να την βαλω?

θα ειμαι ευγνώμον...

 

EDIT ..

Ειδα οτι εχετε οδηγιες εδω..

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=341329

βλεπω ομως οτι με cm10.1 εχετε επανεκκινήσεις και προβληματα...

οποτε να του βαλω cm9?

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

και μετά από πολύ καιρό η samsung έβγαλε σήμερα ""στο φως"" καινούρια value pack για την γερμανία και την ισπανία την JW9 :p :p

:lol::lol::lol:

αυτά είναι...

είδα ότι έχει build date Σεπτέμβρη, να έχει και καινούριο kernel άραγε?

παίζει και να τη δοκιμάσω κάποια στιγμή :D

καλησπερα..

θα μου φερει αυριο ενας συνάδελφος το SGI του γιατι λεει του κολλάει κτλ κτλ κτλ...

σκεφτομαι να του βαλω cm (εχω cm10.1 στο note μου και εχω παθει ζημια!..)

ο ανθρωπος το θελει για σερφαρισμα κλησεις και κανα παιχνιδι που και που..!

internet μονο με wifi..3g πακετο δεν εχει!

ειναι ευκολο καποιος να μου δωσει ενα Link με την καλυτερη cm για τον samusng 1 και οδηγιες πως να την βαλω?

θα ειμαι ευγνώμον...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=346549

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

suspect slim προτείνεις ετσι??:)

 

και μενα εκει επεσε το ματι μου τωρα...

Link to comment
Share on other sites

suspect slim προτείνεις ετσι??:)

 

και μενα εκει επεσε το ματι μου τωρα...

 

Και γω φιλαρακι slim σου προτεινω ειναι η καλυτερη για αυτα που ζητας...

Edited by splus

Samsung Galaxy S/GT-I9000

Rom-Slim-i9000-3.1.0-OFFICIAL

Kernel-3.0.52-Semaphore-JB-2.6.0s

Link to comment
Share on other sites

Ναι οντως η slim δεν παιζεται...ειναι πολυ smooth αλλα να παρακαλας να μην βαλει πακετο δεδομενων και ανοιξει το 3g ....Κατα τη γνωμη μου το 3g τρωει κατα 40%-50% πιο γρηγορα την μπαταρια απο το wifi.....
Link to comment
Share on other sites

Ναι οντως η slim δεν παιζεται...ειναι πολυ smooth αλλα να παρακαλας να μην βαλει πακετο δεδομενων και ανοιξει το 3g ....Κατα τη γνωμη μου το 3g τρωει κατα 40%-50% πιο γρηγορα την μπαταρια απο το wifi.....

 

ναι αλλα αυτο δεν ειναι θεμα της slim...

το ιδιο ισχυει σε ολες τις cm-aosp roms του gs τουλαχιστον απο την ics και μετα...

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol:

αυτά είναι...

είδα ότι έχει build date Σεπτέμβρη, να έχει και καινούριο kernel άραγε?

παίζει και να τη δοκιμάσω κάποια στιγμή :D

 

χαχαχα εγω θα την βαλω την παρασκευη απο περιεργεια και μονο και θα την έχω μέχρι την κυριακή γιατί μετά πρέπει να κλείσω τον γαλαξία στο κουτί του επειδή πάω φαντάρος την δευτερα :P και θα πρέπει να βολευτώ με κάποιο παλιό κινητό με κουμπιά δυστυχώς :/

Edited by themis0009
Link to comment
Share on other sites

χαχαχα εγω θα την βαλω την παρασκευη απο περιεργεια και μονο και θα την έχω μέχρι την κυριακή γιατί μετά πρέπει να κλείσω τον γαλαξία στο κουτί του επειδή πάω φαντάρος την δευτερα :P και θα πρέπει να βολευτώ με κάποιο παλιό κινητό με κουμπιά δυστυχώς :/

Την εβαλα προχθες στο πολυαγαπημενο μου galaxy (μου χαρισε ο πεθερος μου το s2 :) και ειναι πολυ καλη, πριν ειχα την jw8 η οποια μου παρουσιαζε και παλι καποια μικροκολληματα οπως και παλαιοτερα αλλα μεχρι στιγμης η jw9 φαινεται σταθεροτατη!!

 

Καλη θητεια φιλε Θεμη και καλος πολιτης :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Την εβαλα προχθες στο πολυαγαπημενο μου galaxy (μου χαρισε ο πεθερος μου το s2 :) και ειναι πολυ καλη, πριν ειχα την jw8 η οποια μου παρουσιαζε και παλι καποια μικροκολληματα οπως και παλαιοτερα αλλα μεχρι στιγμης η jw9 φαινεται σταθεροτατη!!

 

Καλη θητεια φιλε Θεμη και καλος πολιτης :)

 

στην αρχή όλες καλές είναι, μετά αρχίζουν και τα πίνουν με τον πολυαγαπημένο touchwiz...

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

στην αρχή όλες καλές είναι, μετά αρχίζουν και τα πίνουν με τον πολυαγαπημένο touchwiz...

 

Στις περισσοτερες ναι ετσι γινεται αν και οπως ειπα η jw8+semaphore 2.7.4 με το "καλημερα" αρχισε να ψιλοκολλαει.Μεχρι και wipe data reset εκανα απο cwm και ενω εδειχνε done! μετα το reboot παρεμεναν ολα στην θεση τους. Anyway για την ωρα εγω παραμενω στην jw9...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα .εχω μείνει στην 2.3.6 jw4 rom και ενώ στην αρχή έχω ελεύθερη μνήμη 146 μβ και μετά απο κάποια χρήση φτάνει στα 30-50μβ. Υπάρχει τρόπος να γίνει εκκαθάριση μνήμης όπως με το level 2 που είχαμε στη 221? αν μετακινήσω τις πιο συνήθεις εφαρμογές στην εξωτερική κάρτα γλυτώνω καποια μνήμη?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!Εδω και λιγο καιρο ψαχνομαι να αλλαξω την rom γιατι με την προηγουμενη (xwjw8) το κινητο πολλες φορες τραβαει πολλα κολληματα.Την εχω 3 μηνες βεβαια αλλα δεν με εχει αφησει ικανοποιημενο..Ποια μου προτεινετε?
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα .εχω μείνει στην 2.3.6 jw4 rom και ενώ στην αρχή έχω ελεύθερη μνήμη 146 μβ και μετά απο κάποια χρήση φτάνει στα 30-50μβ. Υπάρχει τρόπος να γίνει εκκαθάριση μνήμης όπως με το level 2 που είχαμε στη 221? αν μετακινήσω τις πιο συνήθεις εφαρμογές στην εξωτερική κάρτα γλυτώνω καποια μνήμη?

 

κάθε 3-4 μέρες κάνε του ένα reboot

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Όταν έχω τις εφαρμογές στην sd card τι κερδίζω και τι χάνω; οι εφαρμογές είναι λίγο πιό αργές;
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα ... Διάβασα παραπάνω οτι δόθηκε απο την samsung η jw9 και διάβασα οτι είναι καλύτερη απο την jw8 που έχω ... Θέλω να ρωτήσω αν θα την βάλετε για κατέβασμα στις official rom που έχετε ... Αλλιώς από που μπορώ να την κατεβάσω?

Ευχαριστώ ....

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα ... Διάβασα παραπάνω οτι δόθηκε απο την samsung η jw9 και διάβασα οτι είναι καλύτερη απο την jw8 που έχω ... Θέλω να ρωτήσω αν θα την βάλετε για κατέβασμα στις official rom που έχετε ... Αλλιώς από που μπορώ να την κατεβάσω?

Ευχαριστώ ....

 

μπορείς να την κατεβάσεις με 3 αρχεία από εδώ ;)

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=36715551&postcount=7

Link to comment
Share on other sites

μπορείς να την κατεβάσεις με 3 αρχεία από εδώ ;)

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=36715551&postcount=7

 

Ποιο απο τα 2 να κατεβάσω ? το 1ο αρχείο JW9 ODIN (PDA+CSC+PHONE) (odex) ή

το 2ο JW9 ODIN (PDA+CSC+PHONE) (odex) csc oxajw4 (open europe) ?

Η εγκατάσταση του είναι η ίδια που ακολούθησα και για την jw8 ?

Sorry , αλλα δεν ξερω και πολλά ...

Ευχαριστώ για την πληροφορία

Link to comment
Share on other sites

Ποιο απο τα 2 να κατεβάσω ? το 1ο αρχείο JW9 ODIN (PDA+CSC+PHONE) (odex) ή

το 2ο JW9 ODIN (PDA+CSC+PHONE) (odex) csc oxajw4 (open europe) ?

Η εγκατάσταση του είναι η ίδια που ακολούθησα και για την jw8 ?

Sorry , αλλα δεν ξερω και πολλά ...

Ευχαριστώ για την πληροφορία

 

Εγω εβαλα την δευτερη.

Η διαδικασια ειναι ιδια οπως και της jw8 :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Εγω εβαλα την δευτερη.

Η διαδικασια ειναι ιδια οπως και της jw8 :)

 

Παίδες και ένα τελευταίο ... Έχω cosmote τι αρχικά βάζω για να μπορώ να χρησιμοποιήσω και το 3g ?

Link to comment
Share on other sites

Παίδες και ένα τελευταίο ... Έχω cosmote τι αρχικά βάζω για να μπορώ να χρησιμοποιήσω και το 3g ?

Εγω την φλασαρα με το jvc csc απο τη jw5 και ειναι ολα ετοιμα :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, μολις έβαλα στο Samsung galaxy S την JW9 , καλη και σαφώς ανώτερη από την JW8. Όμως, ενώ έχει ελληνική γλώσσα για το κινητό , δεν έχει ελλήνική γραφή??? Τί να κάνω? λύνεται το θέμα???
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...