Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστηση μου φιλε, παρακαλω :)

Με την jw6 που εισαι τωρα βαλε μεσω οντιν απλα μονο το csc της jw5 που ειναι το δηλαδη το jvc.Αυτα προς διευκρινηση;)

 

δυστηχώς τζίφος. Στο τηλέφωνο τα πλήκτρα συνεχίζουν να έχουν αγγλικούς χαρακτήρες και πατώντας τα δεν κάνουν αναζήτηση σε ονόματα στον τηλεφωνικό κατάλογο γραμμένα στα ελληνικά.

 

Δεν μπορεί να μην υπάρχει phone.apk με τα png με ελληνικά γραμματα και contacts.apk που να δουλεύει στα ελληνικά το t9 του.

Το γνωρίζω ότι μπορώ απλά να αλλάξω τον dialer και να τα έχω απλά και εύκολα αλλά το τηλέφωνο πάει σε μεγάλο άνθρωπο και δεν θέλω να τα κάνω πιο περίπλοκα απο όσο ήδη είναι.

 

Σε froyo έστω θυμάται κανείς να είναι όλη η ρομ στα ελληνικά? Η έστω κάποια εντελώς ελληνική ρομ (μενού, dialer, contacts, t9 στα contacts απο τον dialer?). Τι διάολο κανείς δεν έχει ασχοληθεί να κάνουμε μια ρομ εντελώς ελληνική? Όλες μπασταρδεμένες τις έχουμε?

Edited by GnF
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

θα το δοκιμασω να δω .τωρα εχω τη jw6 αλλα μου το εκανε και με τη jw5 δε νομιαω οτι ειναι θεμα ρομ αλλα εφαρμογης
μαλλον κατι εγινε εκανα οτι ειπες ενα widget εορτολογιο εκανε τη ζημια θα το δω και αυριο μεχρι στιγμης ολα οκ σε ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

μαλλον κατι εγινε εκανα οτι ειπες ενα widget εορτολογιο εκανε τη ζημια θα το δω και αυριο μεχρι στιγμης ολα οκ σε ευχαριστω πολυ

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=gandevs.eortologio&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImdhbmRldnMuZW9ydG9sb2dpbyJd αυτό είναι το εορτολόγιο που έχεις;; αν ναι και αυτό φταίει τελικά να το βγάλω γιατί είναι πολύ σπαστικό αυτό που αναβοσβήνει η οθόνη, το κάνει συχνά.

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο ειχα τωρα ειναι οκ

 

Thanks! Θα το απεγκαταστήσω τότε να δω αν θα σταματήσει να αναβοσβήνει η οθόνη. Κρίμα αν φταίει αυτό γιατί ήταν καλή εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Thanks! Θα το απεγκαταστήσω τότε να δω αν θα σταματήσει να αναβοσβήνει η οθόνη. Κρίμα αν φταίει αυτό γιατί ήταν καλή εφαρμογή.

 

Αν είναι όντως αυτό γιατί δεν το αναφέρετε στον developer της εφαρμογής να το κοιτάξει? :happy:

(offtopic :X)

Link to comment
Share on other sites

εγω το ξαναπερασα για δοκιμη και τωρα ειναι οκ εχει σχεση σε ποιον louncher ειναι το widget ? το ειχα στο tw τωρα στον go ειναι οκ
Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο ειχα τωρα ειναι οκ

 

Το απεγκατέστησα αλλά δεν σταμάτησε το άναψε-σβήσε άρα κάτι άλλο το προκαλεί... :mad:

Link to comment
Share on other sites

Το απεγκατέστησα αλλά δεν σταμάτησε το άναψε-σβήσε άρα κάτι άλλο το προκαλεί... :mad:

 

Κανε και μια διαγραφη δεδομενων στην εφαρμογη "Χαρτες".Το εχω διαβασει και αλλου και το μεταφερω....

Link to comment
Share on other sites

Κανε και μια διαγραφη δεδομενων στην εφαρμογη "Χαρτες".Το εχω διαβασει και αλλου και το μεταφερω....

 

Ευχαριστώ που το μεταφέρεις φίλε!! Το 'χα κάνει παλιότερα και αυτό αλλά τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ που το μεταφέρεις φίλε!! Το 'χα κάνει παλιότερα και αυτό αλλά τίποτα.

 

Δεν φλασαρεις καμια ρομ λεω εγω..:rolleyes:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Δεν φλασαρεις καμια ρομ λεω εγω..:rolleyes:

 

Το έχω στο πρόγραμμα από βδομάδα που τελειώνει και η εξεταστική να μπω και γω στον κόσμο του root και των φλασαρισμάτων! :)

Link to comment
Share on other sites

Και factory reset να κάνει θα λυθεί :p

 

Μα αυτο ακριβως, αφου πρεπει να το ξαναστησει απο την αρχη ας φλασαρει μια ρομ καλυτερα ωστε να ειναι σιγουρος οτι δεν θα επαναληφθει κατι τετοιο :rolleyes:

και να μαθαινει σιγα σιγα ;)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτο ακριβως, αφου πρεπει να το ξαναστησει απο την αρχη ας φλασαρει μια ρομ καλυτερα ωστε να ειναι σιγουρος οτι δεν θα επαναληφθει κατι τετοιο :rolleyes:

και να μαθαινει σιγα σιγα ;)

Πράγματι ήρθε η ώρα να αρχίσω να μαθαίνω :lol:

Και factory reset να κάνει θα λυθεί :p

 

Σε φίλο μου με XPERIA mini που είχε το ίδιο πρόβλημα δεν το έλυσε το factory reset.

Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμασει κανεις σε 2.3.6 να περασει αλλον laucher?ωρες και φορες αισθανομαι οτι ο factory λαγαρει-κανει σπασιματα οταν ανοιγεις-ξεκλειδωνεις το κινητο + οτι τρωει καποιες φορες καποια σκαλωματα..ειναι θεμα laucher η Rom?
Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμασει κανεις σε 2.3.6 να περασει αλλον laucher?ωρες και φορες αισθανομαι οτι ο factory λαγαρει-κανει σπασιματα οταν ανοιγεις-ξεκλειδωνεις το κινητο + οτι τρωει καποιες φορες καποια σκαλωματα..ειναι θεμα laucher η Rom?

 

Με tw δεν γίνεται δουλειά φίλε μου (με εξαίρεση τον tw του s3 :lol: )

Υπάρχουν δεκάδες αξιόλογοι launchers δωρεάν ή και επί πληρωμή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Εδώ και 2 μήνες έχω κάποιο πρόβλημα με το κινητό μου. Μετά από παρατεταμένη χρήση του internet ή κάποιου παιχνιδιού (όχι πάνω από μισή ώρα) η οθόνη μαυρίζει, όπως όταν κλειδώνει, και δεν είναι δυνατόν να ενεργοποιηθεί με κανένα πλήκτρο. Το πρόβλημα διορθώνεται μόνο με restart, ενώ 2 φορές χρειάστηκε να αφαιρέσω και τη μπαταρία. Έχει κανείς καμιά ιδέα σε τι μπορεί να οφείλεται αυτό? Εγώ το αποδίδω ενδεχομένως σε υπερθέρμανση του κινητού ή σε κάποιες εφαρμογές που μπλοκάρουν συχνά, τις οποίες και αφαίρεσα και περιμένω τα αποτελέσματα
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δει τι θερμοκρασία φτάνει το κινητό όταν τρέχεις αυτές τις εφαρμογές; Επίσης καλό θα ήταν να μας έλεγες και ποια έκδοση Firmware έχει το κινητό σου.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Εδώ και 2 μήνες έχω κάποιο πρόβλημα με το κινητό μου. Μετά από παρατεταμένη χρήση του internet ή κάποιου παιχνιδιού (όχι πάνω από μισή ώρα) η οθόνη μαυρίζει, όπως όταν κλειδώνει, και δεν είναι δυνατόν να ενεργοποιηθεί με κανένα πλήκτρο. Το πρόβλημα διορθώνεται μόνο με restart, ενώ 2 φορές χρειάστηκε να αφαιρέσω και τη μπαταρία. Έχει κανείς καμιά ιδέα σε τι μπορεί να οφείλεται αυτό? Εγώ το αποδίδω ενδεχομένως σε υπερθέρμανση του κινητού ή σε κάποιες εφαρμογές που μπλοκάρουν συχνά, τις οποίες και αφαίρεσα και περιμένω τα αποτελέσματα

 

Παρομοιο γνωστο προβλημα των πρωτων desire που κυκλοφορησαν και ηθελαν αλλαγη πλακετας.Πρωτη φορα ακουω κατι τετοιο ομως στο galaxy αλλα μπορει και να ειναι κατι φυσιολογικο.Ελεγξε την θερμοκρασια της cpu, επικρατουν κι αυτην την εποχη υψηλες θερμολρασιες, οποτε μπορει να ειναι normal :rolleyes:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Εδώ και 2 μήνες έχω κάποιο πρόβλημα με το κινητό μου. Μετά από παρατεταμένη χρήση του internet ή κάποιου παιχνιδιού (όχι πάνω από μισή ώρα) η οθόνη μαυρίζει, όπως όταν κλειδώνει, και δεν είναι δυνατόν να ενεργοποιηθεί με κανένα πλήκτρο. Το πρόβλημα διορθώνεται μόνο με restart, ενώ 2 φορές χρειάστηκε να αφαιρέσω και τη μπαταρία. Έχει κανείς καμιά ιδέα σε τι μπορεί να οφείλεται αυτό? Εγώ το αποδίδω ενδεχομένως σε υπερθέρμανση του κινητού ή σε κάποιες εφαρμογές που μπλοκάρουν συχνά, τις οποίες και αφαίρεσα και περιμένω τα αποτελέσματα

Λίγο χλωμό νομίζω να φταίνε εφαρμογές για το θέμα αυτό

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παρομοιο γνωστο προβλημα των πρωτων desire που κυκλοφορησαν και ηθελαν αλλαγη πλακετας.Πρωτη φορα ακουω κατι τετοιο ομως στο galaxy αλλα μπορει και να ειναι κατι φυσιολογικο.Ελεγξε την θερμοκρασια της cpu, επικρατουν κι αυτην την εποχη υψηλες θερμολρασιες, οποτε μπορει να ειναι normal :rolleyes:

 

Φυσιολογικό δεν μπορείς να το πείς σε καμία περίπτωση. Ίσως όμως να διορθώνεται. Μάλλον θα το δώσω να το ελέγξει κάποιος

 

Έχεις δει τι θερμοκρασία φτάνει το κινητό όταν τρέχεις αυτές τις εφαρμογές; Επίσης καλό θα ήταν να μας έλεγες και ποια έκδοση Firmware έχει το κινητό σου.

 

Το firmware που έχω είναι το τελευταίο επίσημο που έδωσε η Samsung μέσω kies. Η jvi. Τη θερμοκρασία δεν τη γνωρίζω.

Edited by Superuser
Link to comment
Share on other sites

Το firmware που έχω είναι το τελευταίο επίσημο που έδωσε η Samsung μέσω kies. Η jvi. Τη θερμοκρασία δεν τη γνωρίζω.

Κακώς! Δε μπορείς να καταλάβεις αν το κινητό έχει πρόβλημα με αυτό το firmware! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, υπάρχει κάποια επιλογή με την οποία να γίνεται ηχητική ειδοποίηση για χαμένες κλήσεις και sms (2.3.6 value pack ics).

 

Eμένα με είχε βόλεψει αφάνταστα το bln.. Mε οπτική ένδειξη..βέβαια πρέπει να είσαι root.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...