Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

JW1 με semaphore 2.4.0 είμαι. Ότι και να το βάλω (είτε συσκευή αποθήκευσης είτε kies) δεν κάνει τίποτα... Μόνο φορτίζει. Εϊμαι στα προθυρα να το πετάξω από το παράθυρο! :lol: Το βράδυ θα δοκιμάσω και σε άλλο pc.

 

Προσφατα ειχα αγορασει απο την wind ενα noname καλωδιο usb κι ενω στην αρχη δουλευε μια χαρα, τωρα οταν το συνδεω με το pc οχι μονο δεν το βλεπει αλλα δεν φορτιζει κιολας !!

Κι αν το δεις, εμφανισιακα ειναι πανεμορφο :p

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δοκίμασες να ξαναπεράσεις τη ρομ με odin;

 

Οχι. Αν ειναι θα κανω factory reset και ξανα φλασαρισμα

Link to comment
Share on other sites

Οχι. Αν ειναι θα κανω factory reset και ξανα φλασαρισμα

Και πως θα φλασαρεις αν δεν μπορείς να το συνδέσεις με το pc???

Link to comment
Share on other sites

Και πως θα φλασαρεις αν δεν μπορείς να το συνδέσεις με το pc???

 

Σωστό αυτό, δε το σκέφτηκα... Βρήκα μπελά δηλαδή...

Link to comment
Share on other sites

Ε δοκιμασε αν το βλεπει σε download mode το odin χωρις να φλασαρεις κάτι. Μετα βγαζεις την μπαταρια και το ξανα ανοιγεις κανονικα. Αν το βλεπει τοτε νομιζω πως μπορεις να αποκλισεις το hardware problem και να καταληξεις οτι φταιει κατι με τους drivers στο pc.
Link to comment
Share on other sites

Δεν του το βλέπει Μιχάλη ο υπολογιστής για να κάνει κάτι τέτοιο.Δοκίμασε βρε άνθρωπε ένα άλλο καλώδιο μην φταίει αυτό.Το ότι είναι εντάξει το δικό σου εξωτερικά δεν σημαίνει απαραίτητα ότι είναι και μέσα οκ

 

:cool: Σωστά:!: Τότε ας περάσει ο φίλος μεσω bluetooth μια CM και να φλασάρει με CWM. Αν όμως και πάλι έχει το ίδιο πρόβλημα, και δεν φταίνε τα καλώδια ή το pc, τότε δέν θα μπορεί να επιστρέψει σε στοκ:!:

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους .Λογω πωλησης του γαλαξια τη firm προτεινετε να του περάσω .Εχω 4.1 μεσα root αλλα η νεα κατοχος ενδιαφερετε κυριως ομιλία , αναμονη μπαταρια και τιποτα αλλο . Να παω 2.3.6 ? :confused:
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πως αφού θέλει μόνο αυτά θα βάλεις μια 2.3.6. Βάλε μια από τις τελευταίες που να έχει Ελληνικά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

:cool: Σωστά:!: Τότε ας περάσει ο φίλος μεσω bluetooth μια CM και να φλασάρει με CWM. Αν όμως και πάλι έχει το ίδιο πρόβλημα, και δεν φταίνε τα καλώδια ή το pc, τότε δέν θα μπορεί να επιστρέψει σε στοκ:!:

 

Υπάρχει και το Odin mobile... ;)

- Alex
Link to comment
Share on other sites

:cool: Σωστά:!: Τότε ας περάσει ο φίλος μεσω bluetooth μια CM και να φλασάρει με CWM. Αν όμως και πάλι έχει το ίδιο πρόβλημα, και δεν φταίνε τα καλώδια ή το pc, τότε δέν θα μπορεί να επιστρέψει σε στοκ:!:

 

Υπάρχει και το Odin mobile... ;)

 

Λοιπόν παιδιά λύθηκε το πρόβλημα! Εγκατέστησα το kies σε άλλο pc και εκεί μετά από μια επανεκκίνηση του pc το αναγνώρισε και σε mass storage και σε kies. Μετά ήρθα στο προηγούμενο pc και όλως παραδόξως το αναγνώριζε ξαφνικά!!! :) Τώρα που το θυμήθηκα αυτό είχα κάνει και πριν 5-6 μήνες που είχε ξανασυμβεί αυτό το πρόβλημα και είχε λυθεί και τότε έτσι! Τώρα όποιος μας δώσει μια εξήγηση γιατί συμβαίνει αυτό αξίζει nobel android/win vista/win7!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά λύθηκε το πρόβλημα! Εγκατέστησα το kies σε άλλο pc και εκεί μετά από μια επανεκκίνηση του pc το αναγνώρισε και σε mass storage και σε kies. Μετά ήρθα στο προηγούμενο pc και όλως παραδόξως το αναγνώριζε ξαφνικά!!! :) Τώρα που το θυμήθηκα αυτό είχα κάνει και πριν 5-6 μήνες που είχε ξανασυμβεί αυτό το πρόβλημα και είχε λυθεί και τότε έτσι! Τώρα όποιος μας δώσει μια εξήγηση γιατί συμβαίνει αυτό αξίζει nobel android/win vista/win7!!!! :lol:

Γιατί σου κάνει λαλακιες το καλώδιο,να γιατί.Εχε το νου σου γιατί μπρικαρισα το κινητό ετσι,κάποια επαφή κουνιέται συνήθως (αν δεν το τσακιζεις με στενο κουλουριασμα και είναι μέσα).Θα στο ξανακάνει να είσαι σιγουρος

Link to comment
Share on other sites

Γιατί σου κάνει λαλακιες το καλώδιο,να γιατί.Εχε το νου σου γιατί μπρικαρισα το κινητό ετσι,κάποια επαφή κουνιέται συνήθως (αν δεν το τσακιζεις με στενο κουλουριασμα και είναι μέσα).Θα στο ξανακάνει να είσαι σιγουρος

 

Εννοείς να μην το κρατάω διπλωμένο όταν το αποθηκεύω το καλώδιο;

Link to comment
Share on other sites

Αφού βρε Κώστα παιδεύεσαι που παιδεύεσαι και ευτυχώς το κινητό σου το αναγνώρισε το pc σου, γιατί δεν βρίσκεις έστω και δανικό ένα καλώδιο άλλο να κάνεις μια δοκιμή ??

εν ανάγκη αγόρασε ένα φθηνό να δεις αν γίνεται δουλειά ..

στην τελική ποτέ δεν πάει χαμένο ένα δεύτερο καλώδιο ...και καλό είναι πάντα να μην έχουμε μόνο ένα ;)

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς να μην το κρατάω διπλωμένο όταν το αποθηκεύω το καλώδιο;
Kοιτα,δυο περιπτωσεις συμβαινουν,η να κουνιεται ελαφρα επαφη στο usb φισακι(συνηθως στο μεγαλο γινεται) οποτε με το βαλε βγαλε σου ξαναειδε το κινητο γιατι ηρθε στα ισια της,ειτε αν το διπλωνεις σε στενη κουλουρα να εχει ψιλοκοψει καλωδιο.Αν τα δεις ειναι σαν τριχες,πολυ λεπτα και ειναι πολυ ευκολο με το συχνο τυλιγμα,ειδικα αν το κανεις σφιχτα,να γινει εσωτερικη διακοπη
Link to comment
Share on other sites

Αφού βρε Κώστα παιδεύεσαι που παιδεύεσαι και ευτυχώς το κινητό σου το αναγνώρισε το pc σου, γιατί δεν βρίσκεις έστω και δανικό ένα καλώδιο άλλο να κάνεις μια δοκιμή ??

εν ανάγκη αγόρασε ένα φθηνό να δεις αν γίνεται δουλειά ..

στην τελική ποτέ δεν πάει χαμένο ένα δεύτερο καλώδιο ...και καλό είναι πάντα να μην έχουμε μόνο ένα ;)

Κοσμάς όχι Κώστας! :) Αυτό το καλώδιο είναι το κλασικό USB-micro USB ή κάποιο διαφορετικό;

Kοιτα,δυο περιπτωσεις συμβαινουν,η να κουνιεται ελαφρα επαφη στο usb φισακι(συνηθως στο μεγαλο γινεται) οποτε με το βαλε βγαλε σου ξαναειδε το κινητο γιατι ηρθε στα ισια της,ειτε αν το διπλωνεις σε στενη κουλουρα να εχει ψιλοκοψει καλωδιο.Αν τα δεις ειναι σαν τριχες,πολυ λεπτα και ειναι πολυ ευκολο με το συχνο τυλιγμα,ειδικα αν το κανεις σφιχτα,να γινει εσωτερικη διακοπη

Ευχαριστώ! Κατατοπιστικότατος!

Link to comment
Share on other sites

Κοσμάς όχι Κώστας! :) Αυτό το καλώδιο είναι το κλασικό USB-micro USB ή κάποιο διαφορετικό;

 

Ναι το κλασσικό micro USB είναι. Βρίσκεις παντού πάμφθηνα. (κάνα 2ευρω υπολογίζω :p) Και από άλλη συσκευή αν έχεις θα κάνει. Υποτίθεται πως το micro USB είναι ένα standard πρότυπο που είναι παντού ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Θέλω να ρωτήσω κάτι που θα ξαφνιάσει αρκετούς εδώ πέρα! :confused: Ψάχνω να φλασάρω την επίσημη froyo 2.2 rom που έδινε το kies για τους συνδρομητές της cosmote (XWJPH/XXJPP/XXJP9). Τον λόγο δεν τον αναλύω για να μην σας κουράσω. Επίσης για να μην τρομάξετε, σας λέω ότι απλά θα κάνω ένα πολύ σύντομο πέρασμα λίγων λεπτών από την συγκεκριμένη rom και μετά θα επιστρέψω στο σήμερα! :lol:

Στην σελίδα με τα επίσημα firmwares, το link δεν λειτουργεί. Μήπως την έχει κανείς σας ή ξέρετε που να την βρω; Σας ευχαριστώ και να ξέρετε ότι εμπιστεύομαι την μνήμη σας! Άλλωστε και σε άλλες ανάλογες περιπτώσεις αποδείξατε ότι από ROM και RAM καλά πάτε! :lol:

 

Υ.Γ.: Τώρα είμαι με την 2.3.6 JW1. Downgrade κάνω κανονικά μέσω odin ή πρέπει να κάνω και τίποτε άλλο;

Edited by aeroplano
Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά με odin φλασάρεις ότι έκδοση θες, αλλά δε ξέρω αν θα την βρεις τη συγκεκριμένη... Μήπως αυτό που θες να κάνεις γίνεται και με άλλο τρόπο?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!

Έχω το εξής θέμα, είμαι με CM9 και αφού εγκατέστησα τον firefox μου πέταξε το μήνυμα low space, τσεκάρω και βλέπω έχω καμια 20αρια MB ελέυθερα στο datadata αν θυμάμαι καλά

όμως μετά από κάμποση ώρα άρχισαν να κρασάρουν εφαρμογές, στην πορεία δηλαδή τελειώσε ολόκληρος ο χώρος στο datadata απ'ότι πρόλαβα να τσεκάρω

έκανα κι εγώ reboot να δω μήπως ξεμπλοκάρει, αλλά το κινητό κολλάει στην οθόνη με το ανθρωπάκι του CM, δεν την περνάει ποτέ αυτή την οθόνη

δοκίμασα wipe cache και dalvik cache από CWM αλλά τίποτα...

υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω, χωρίς να χάσω τα δεδομένα μου; δεν έχω πάρει και backup δυστυχώς...

κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη παιδιά, είμαι χωρίς τηλ προς το παρόν... :(

ευχαριστώ προκαταβολικά για τον χρόνο σας :)

 

ΥΓ. συγγνώμη αν τυχόν δεν πόσταρα στο σωστό μέρος

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.

Θα ηθελα νε με βοηθησετε να αναστησω τον γαλαξια μου. Εχω την 2.3.3 επισημη και θελω να κανω καποιο φορματ ετσι ωστε να σβηστουν παλια apps και αρχεια για να μην κολαει σε σερφαρισμα αλλα κ να ειναι γενικοτερα πιο γρηγορο και smooth. Τι πρεπει να κανω; ας εχω παλι την 2.3.3 δεν με πειραζει.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

galaxy s, Note 8
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.

Θα ηθελα νε με βοηθησετε να αναστησω τον γαλαξια μου. Εχω την 2.3.3 επισημη και θελω να κανω καποιο φορματ ετσι ωστε να σβηστουν παλια apps και αρχεια για να μην κολαει σε σερφαρισμα αλλα κ να ειναι γενικοτερα πιο γρηγορο και smooth. Τι πρεπει να κανω; ας εχω παλι την 2.3.3 δεν με πειραζει.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

 

Αν θελεις να τον αναστησεις φιλε μου τον γαλαξια σου τοτε να περασεις μια προσφατη 2.3.6, αφου θελεις να κανεις φορματ και θα σβηστουν ολα ευκαιρια ειναι να του περασεις με το odin καποιο καινουργιο firmeware.

Αλλωστε, να ξερεις οτι με την 2.3.3 που εισαι τωρα ελοχευει παντα ο κινδυνος του battery drain :rolleyes:

PS. Πριν κανεις φορματ, μην ξεχασεις να παρεις μπακ απ.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια.

Προσπαθώ να συνδεθω στο internet με 3g, οχι wifi. Αλλα τίποτα.

Ειμαι με JW8 . Εχω ελεγξει τα APN, και ενεργοποιησει τα δεδομένα.

ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΣΠΑΣΕΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ.

Καποιο διαστημα παλαιοτερα δουλευε, και συγκεκριμένα μεχρι την αναβάθμιση σε CyanMode 10, όπου επίσης δουλευε. Με το που επέστεψα σε JW8 και παρόλο που επανεφερα το backup που είχα κρατήσει σταματησε να λειτουργει. Εκανα εγκατάσταση ξανά απο την αρχη, πάλι τίποτε. Δοκίμασα άλλη ROM , παλι τίποτε Τώρα ΤΙΠΟΤΕ

HELP HELP HELP

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!

Εχω ενα Galaxy S το οποιο μετα απο φλασαρισμα εκλεισε..

δοκιμασα με τα τρια κουμπια πατημενα ταυτοχρονα τιποτα ....

αν μπορει καποιος να με βοηθησει

ευχαριστω:)

Link to comment
Share on other sites

Αν θελεις να τον αναστησεις φιλε μου τον γαλαξια σου τοτε να περασεις μια προσφατη 2.3.6, αφου θελεις να κανεις φορματ και θα σβηστουν ολα ευκαιρια ειναι να του περασεις με το odin καποιο καινουργιο firmeware.

Αλλωστε, να ξερεις οτι με την 2.3.3 που εισαι τωρα ελοχευει παντα ο κινδυνος του battery drain :rolleyes:

PS. Πριν κανεις φορματ, μην ξεχασεις να παρεις μπακ απ.

 

 

Είμαι άσχετος απο αυτά δυστηχώς.

α)τι είναι το battery drain?

b)μπορείς να μου δώσεις κάποιες οδηγίες για να περάσω την 2.3.6?

 

αν κάνω επαναφορά σε εργοστασιακές ρυθμίσεις θα κάνω τίποτα ή θέλει hard reset?

galaxy s, Note 8
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...