Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την JW8 τελικά την έχει δοκιμάσει κανένας;

 

Ναι Αλεξανδρε, μολις βγηκε την εβαλα την ειχα μια εβδομαδα και την σουταρα :rolleyes:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σε εμένα πάντως η JW8 δουλεύει άψογα και σταθερότατα

 

Και μενα στην αρχη :p

Ποσο καιρο την εχεις..;δεν σου εμφανιζει το προβλημα με το network problem,please check the network..;:rolleyes:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.

θα ηθελα την βοηθεια σας.

εχω το ιδιο κινητο εδω και καιρο.σημερα το εκλεισα και δεν ξανα ανοιξε ποτε. μονο σε downloading mode μπαινει. αλλα το odin δεν το βρισκει.τι μπορω να κανω... εχω απελπιστει

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.

θα ηθελα την βοηθεια σας.

εχω το ιδιο κινητο εδω και καιρο.σημερα το εκλεισα και δεν ξανα ανοιξε ποτε. μονο σε downloading mode μπαινει. αλλα το odin δεν το βρισκει.τι μπορω να κανω... εχω απελπιστει

 

Δοκίμασες μήπως μπαίνει σε recovery mode για να κάνεις factory reset? Τι εννοείς δεν ξανα άνοιξε? Τι σου δείχνει δηλαδή? :blink:

 

Το ότι δεν το βλέπει το odin υποθέτω πως είναι θέμα drivers στο PC. Έχεις εγκαταστήσει το KIES, ή τους drivers?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την αμεση απαντηση!!!

 

οσο και αν παταω το κουμπι δεν ανοιγει,δεν δειχνει κατι.ουτε σε recovery μπαινει.

να βαλω drivers ή το kies?

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε την μπαταρία για λίγα δευτερόλεπτα και όταν την ξαναβάλεις πάτα τα πλήκτρα: volume up+home+power για να δεις αν μπαίνει recovery και αν μπει να δοκίμαζες να κάνεις factory reset (σβήνονται όλα όμως). Περίεργο μου φαίνεται πάντως το να μην δείχνει τίποτα.

 

Για το odin μπορείς να βάλεις τους drivers από εδώ αν δε θες να μπλέξεις με το KIES.

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε την μπαταρία για λίγα δευτερόλεπτα και όταν την ξαναβάλεις πάτα τα πλήκτρα: volume up+home+power για να δεις αν μπαίνει recovery και αν μπει να δοκίμαζες να κάνεις factory reset (σβήνονται όλα όμως). Περίεργο μου φαίνεται πάντως το να μην δείχνει τίποτα.

 

Για το odin μπορείς να βάλεις τους drivers από εδώ αν δε θες να μπλέξεις με το KIES.

 

το εχω προσπαθησει αλλα τιποτα. μονο σε download mode μπαινει. εχω κατεβασει κ τα drivers αλλα και παλι καμια εκδοση του odin δεν το βρισκει.

Link to comment
Share on other sites

το εχω προσπαθησει αλλα τιποτα. μονο σε download mode μπαινει. εχω κατεβασει κ τα drivers αλλα και παλι καμια εκδοση του odin δεν το βρισκει.

 

Μένει μόνο να δοκιμάσεις σε άλλη θύρα USB, άλλο καλώδιο, και στην τελική περίπτωση σε άλλο PC αν είναι δυνατόν. Αλλιώς μετά λυπάμαι αλλά θα πρέπει να αρχίσεις να αγχώνεσαι :rolleyes:

Μα πως έγινε στα καλά καθούμενα? Το είχες φλασάρει ποτέ ή ήταν με το εργοστασιακό λογισμικό? Αν ήταν με το εργοστασιακό και έχεις εγγύηση ακόμα ίσως να το στείλεις στο σέρβις αν δεν καταφέρει να το δει το odin

Link to comment
Share on other sites

Μένει μόνο να δοκιμάσεις σε άλλη θύρα USB, άλλο καλώδιο, και στην τελική περίπτωση σε άλλο PC αν είναι δυνατόν. Αλλιώς μετά λυπάμαι αλλά θα πρέπει να αρχίσεις να αγχώνεσαι :rolleyes:

Μα πως έγινε στα καλά καθούμενα? Το είχες φλασάρει ποτέ ή ήταν με το εργοστασιακό λογισμικό? Αν ήταν με το εργοστασιακό και έχεις εγγύηση ακόμα ίσως να το στείλεις στο σέρβις αν δεν καταφέρει να το δει το odin

 

δοκιμασα και σε αλλη θυρα και σε αλλο pc και με αλλο καλωδιο.δεν το εχω φλασαρει ποτε. εντελως εργοστασιακο.

εχει εγγυηση ακομη.

οταν κανω εγκατασταση τους drivers και τα δυο pc τουσ βγαζουν Χ.

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα και σε αλλη θυρα και σε αλλο pc και με αλλο καλωδιο.δεν το εχω φλασαρει ποτε. εντελως εργοστασιακο.

εχει εγγυηση ακομη.

οταν κανω εγκατασταση τους drivers και τα δυο pc τουσ βγαζουν Χ.

 

Εκανες επανεκκίνηση στo PC αφού πέρασες του drivers?

Κουτή η ερώτηση αλλά μου έτυχε πριν λίγο σε σπίτι φίλου να μην βλέπει το λαπτοπ το κινητό παρα μόνο όταν έκανα επανεκκίνηση αφού είχα εγκαταστήσει τους drivers.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον είσαι με στοκ firmware και εντός εγγύησης πήγαινέ το στο service. Δεν βλέπω άλλη λύση :(
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Και φυσικά μην τους πεις ότι μπήκες download mode και προσπάθησες να το φλασάρεις με odin. Απλά την αλήθεια ότι δεν ξανα άνοιξε.

 

Εξακολουθεί να μου φαίνεται πολύ παράξενο όμως. Αν αποτελειωθεί δεν μπαίνει ούτε καν download mode.

Επίσης παράξενο αυτό με τους drivers... Δε δοκιμάζεις να βάλεις και το KIES να δούμε? Κάνε απεγκατάσταση τους drivers (αν εμφανίζονται στην προσθαφαίρεση προγραμμάτων, δε θυμάμαι αν φαίνονται εκεί σαν πρόγραμμα) και μετά βάλε το KIES. Ενδιάμεσα σε κάθε βήμα κάνε και επανεκκίνηση το PC.

Link to comment
Share on other sites

Και μενα στην αρχη :p

Ποσο καιρο την εχεις..;δεν σου εμφανιζει το προβλημα με το network problem,please check the network..;:rolleyes:

 

Την έχω εδώ και τρεις εβδομάδες και δεν μου έχει εμφανίσει τίποτε. Ειδικά το wifi είναι jet. Eνδιάμεσα έβαλα yanogenmod 9.1 stable, αλλά δεν την κράτησα ούτε μισή ημέρα. Αρκετές δυσλειτουργίες, ειδικά στην εξωτερική κάρτα έβλεπε τα μισά αρχεία. Δεν έβγαλα άκρη.

Link to comment
Share on other sites

Την έχω εδώ και τρεις εβδομάδες και δεν μου έχει εμφανίσει τίποτε. Ειδικά το wifi είναι jet. Eνδιάμεσα έβαλα yanogenmod 9.1 stable, αλλά δεν την κράτησα ούτε μισή ημέρα. Αρκετές δυσλειτουργίες, ειδικά στην εξωτερική κάρτα έβλεπε τα μισά αρχεία. Δεν έβγαλα άκρη.
το wifi ηταν αυτο που σιχαθηκα περισσοτερο στην jw8.Οχι οτι δεν δουλευε σωστα,αλλα δεν μπορουσες να απομακρυνθεις πανω απο 5 μετρα απο το ρουτερ γιατι αρχιζε τα κουλα του.Γενικα δεν μου αρεσε σαν λειτουργια αυτη η ρομ.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απάντηση σου...!!! αλλα πατώντας το volume up+home button+power button αλλα δεν μπαίνει σε recovery ώστε να με μπορέσω να κάνω reset
Link to comment
Share on other sites

Εμενα η jw8 ενω στην αρχη ηταν αψογη μετα αρχισαν τα lag και αυτο το σπαστικο μυνημα που εβγαζε με το network problem οταν ξεκλειδωνα την οθονη το οποιο ηταν ανυποφορο.

Το τελειο δεν υπαρχει, και στην cm9.1 που ειμαι τωρα κανω λιγο τα στραβα ματια :rolleyes:

Το θεμα ειναι οταν θα θελω να γυρισω σε στοκ δεν ξερω πλεον πια θα βαλω...

Το wifi παντως ολων των στοκ gb ειναι μακραν το χειροτερο!!!

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Εμενα η jw8 ενω στην αρχη ηταν αψογη μετα αρχισαν τα lag και αυτο το σπαστικο μυνημα που εβγαζε με το network problem οταν ξεκλειδωνα την οθονη το οποιο ηταν ανυποφορο.

Το τελειο δεν υπαρχει, και στην cm9.1 που ειμαι τωρα κανω λιγο τα στραβα ματια :rolleyes:

Το θεμα ειναι οταν θα θελω να γυρισω σε στοκ δεν ξερω πλεον πια θα βαλω...

Το wifi παντως ολων των στοκ gb ειναι μακραν το χειροτερο!!!

 

Χειρότερο από αυτό της cm9 εννοείς;

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Χειρότερο από αυτό της cm9 εννοείς;

 

Και βεβαια:)

Η ics εχει πολυ καλο wifi ενω των στοκ 2.3 ειναι για τον....

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απάντηση σου...!!! αλλα πατώντας το volume up+home button+power button αλλα δεν μπαίνει σε recovery ώστε να με μπορέσω να κάνω reset

 

Θυμάσαι τί λογισμικό φόραγε? Android 2.3 ή παλαιότερο? Αν πατήσεις τον volume down+home+power μπαίνει download mode? (αν μπει δες εδώ για να περάσεις νέο λογισμικό και να φύγει ο κωδικός) Ότι άλλη απορία έχεις γράψτην εδώ ή εδώ αν αφορά τροποποιήσεις της συσκευής. Γενικότερα το θέμα για το galaxy είναι εδώ

Link to comment
Share on other sites

Και βεβαια:)

Η ics εχει πολυ καλο wifi ενω των στοκ 2.3 ειναι για τον....

και που να δεις το wifi της cm10, 2 φορες για τον π%#&@ !!! :lol: εβαλα την jw6 και νομιζω οτι αλλαξα τηλεφωνο σε αυτο το θεμα
Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι τι λογισμικό είχε το είχα ως 2ο τηλέφωνο της δουλειάς μου...

Παροχου που πατάω και το volume down+home button+power button σαν νιώθει

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά από δεκάδες φλασαρίσματα καταλήγουμε οτι ιδεν υπάρχει rom είτε στοκ είτε custom που να μην έχει τα προβλήματά της. Και το παράδοξο είναι οτι οι παρατηρήσεις του κάθε ένα μας εδω μέσα για μια συγκεκριμένη Rom είναι διαφορετικές. Πχ εγώ δεν είδα ποτέ το πρόβλημα στην JW8 με το network που γράφει παραπάνω ο Ηρακλής ή κάποιο άλλο κουλό, και την είχα ένα μήνα+ γενικά μου είχε κάτσει πολύ καλά.

Ένα άλλο παράδοξο είναι το θέμα του χρόνου, τι εννοώ, στην αρχή όλες οι rom πάνε μια χαρά και μετά από χ χρόνο οχι ίδιο στον καθένα αρχίζουν τα παρατράγουδα, ο ένας έχει το ένα ο άλλος το άλλο και πάει λέγοντας.

Και κάτι που όλοι πιστεύω συμφωνούν είναι οτι κάνοντας restart βελτιώνεται η κατάσταση από πχ αν το έχεις συνέχεια ανοιχτό για δυο εβδομάδες.

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

και που να δεις το wifi της cm10, 2 φορες για τον π%#&@ !!! :lol: εβαλα την jw6 και νομιζω οτι αλλαξα τηλεφωνο σε αυτο το θεμα

 

Ναι τα εμαθα φιλε για αυτο μεχρι τωρα δεν εχω καν δοκιμασει jb, το wifi του απλου desire ακομα δεν το φτανει ο γαλαξιας :rolleyes:

 

Ο παραγοντας του χρονου που αναφερει ακριβως απο πανω ο φιλος εχει σιγουρα δικιο και αυτη ειναι η ουσια αλλωστε, η διαρκεια αλλα νομιζω ειναι του android γενικοτερα και οχι της ρομ...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...