Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους!

Εχω ενα Galaxy S το οποιο μετα απο φλασαρισμα εκλεισε..

δοκιμασα με τα τρια κουμπια πατημενα ταυτοχρονα τιποτα ....

αν μπορει καποιος να με βοηθησει

ευχαριστω:)

 

 

Σίγουρα φλάσαρες σωστή ρομ; Ή μήπως από άλλο κινητό;

Βγάλε την μπαταρία για κάνα λεπτό και μετά βάλτην και δοκίμασε πάλι τον συνδιασμό volume down+home+power. Αν δε μπει download mode για να ξαναφλασάρεις, θα χρειαστείς USB Jig για να ξεκινήσει σε download mode. Σε περίπτωση που έβαλες λάθος ρομ όμως σκούρα τα πράματα.

 

(α και δεν ανοίγουμε νέα θέματα :) ποστάροντας εδώ και ή εδώ ανάλογα με την ερώτηση, τα βλέπουμε όλα εμείς!)

Φιλικά :)

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα παιδιά!

Έχω το εξής θέμα, είμαι με CM9 και αφού εγκατέστησα τον firefox μου πέταξε το μήνυμα low space, τσεκάρω και βλέπω έχω καμια 20αρια MB ελέυθερα στο datadata αν θυμάμαι καλά

όμως μετά από κάμποση ώρα άρχισαν να κρασάρουν εφαρμογές, στην πορεία δηλαδή τελειώσε ολόκληρος ο χώρος στο datadata απ'ότι πρόλαβα να τσεκάρω

έκανα κι εγώ reboot να δω μήπως ξεμπλοκάρει, αλλά το κινητό κολλάει στην οθόνη με το ανθρωπάκι του CM, δεν την περνάει ποτέ αυτή την οθόνη

δοκίμασα wipe cache και dalvik cache από CWM αλλά τίποτα...

υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω, χωρίς να χάσω τα δεδομένα μου; δεν έχω πάρει και backup δυστυχώς...

κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη παιδιά, είμαι χωρίς τηλ προς το παρόν... :(

ευχαριστώ προκαταβολικά για τον χρόνο σας :)

 

ΥΓ. συγγνώμη αν τυχόν δεν πόσταρα στο σωστό μέρος

Επειδή βλέπω δεν απάντησε κάποιος με καμιά ιδέα, εγώ είχα μία ιδέα αλλά δε ξέρω αν είναι καλή... :rolleyes: Αν είχες semaphore (την 1,3,0 έκδοση) μέσα στο cwm recovery έχει μία επιλογή Aroma filemanager. Εκεί ανοίγει ένα προγραματάκι που βλέπεις τα αρχεία που υπάρχουν στο κινητό και μπορείς να σβήσεις κιόλας. Εγώ με αυτό το τρόπο θα έσβηνα τον firefox από όπου είχε μπει (ίσως στο /data/app ή /datadata). Αν δεν είχες semaphore μπορείς να τον βάλεις και μέσω download mode με το Odin αν κατεβάσεις την έκδοση σε αρχείο .tar.

Αυτή είναι η ιδέα μου δε φέρω ευθύνη όμως. Κράτα backup πριν κάνεις οτιδήποτε, τουλάχιστον να υπάρχει μία ελπίδα επιστροφής σε αυτή τη κατάσταση που είσαι τώρα.

Είμαι άσχετος απο αυτά δυστηχώς.

α)τι είναι το battery drain?

b)μπορείς να μου δώσεις κάποιες οδηγίες για να περάσω την 2.3.6?

 

αν κάνω επαναφορά σε εργοστασιακές ρυθμίσεις θα κάνω τίποτα ή θέλει hard reset?

α) πρόβλημα της 2.3.3 που μπορεί να σου ρουφήξει το 100% της μπαταρίας μέσα σε λίγες ώρες.

β) Αναλυτικότατος οδηγός εδώ

hard reset είναι και η επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Πάντα κάνει κάτι θετικό αρχικά, αλλά μετά από λίγο καιρό πάλι θα αρχίσει να αργεί. Βάζοντας άλλη έκδοση (2,3,6) έχεις περισσότερες ελπίδες να σου κρατήσει σφαιράτο και χωρίς προβλήματα για περισσότερο καιρό.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή βλέπω δεν απάντησε κάποιος με καμιά ιδέα, εγώ είχα μία ιδέα αλλά δε ξέρω αν είναι καλή... :rolleyes: Αν είχες semaphore (την 1,3,0 έκδοση) μέσα στο cwm recovery έχει μία επιλογή Aroma filemanager. Εκεί ανοίγει ένα προγραματάκι που βλέπεις τα αρχεία που υπάρχουν στο κινητό και μπορείς να σβήσεις κιόλας. Εγώ με αυτό το τρόπο θα έσβηνα τον firefox από όπου είχε μπει (ίσως στο /data/app ή /datadata). Αν δεν είχες semaphore μπορείς να τον βάλεις και μέσω download mode με το Odin αν κατεβάσεις την έκδοση σε αρχείο .tar.

Αυτή είναι η ιδέα μου δε φέρω ευθύνη όμως. Κράτα backup πριν κάνεις οτιδήποτε, τουλάχιστον να υπάρχει μία ελπίδα επιστροφής σε αυτή τη κατάσταση που είσαι τώρα.

Σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντηση nikospot :)

Δεν είχα βάλει κάποιον άλλον kernel, πάντα το άφηνα για πιο μετά... κοίτα που είναι λίγο αργά τώρα...

Κατάφερα και πήρα ένα nandroid backup, πάλι καλά που είχε μείνει λίγος χώρος στην internal SD να το χωρέσει

θα δοκιμάσω να περάσω τον semaphore μέσω odin όπως λες να σβήσω κάτι από την datadata μήπως ξεκολλήσει και βλέπουμε

ευχαριστώ και πάλι για τη βοήθεια :)

 

Πάντως το θεωρώ λίγο τραγικό το limitation με τα 170MB του datadata

Δεν θέλω να φανώ αχάριστος, αξίζουν πολλά συγχαρητήρια στα παιδιά που είναι πίσω από την cyanogen, αλλά δεν το είδανε ότι είναι λίγα τα 170MB;

το ξέρω ότι υπάρχουν τρίτες λύσεις με script κτλ... αλλά μου φαίνεται γενικά ένας μπελάς χωρίς λόγο

Αν καταφέρω και το επαναφέρω βλέπω να παίρνω titanium και να βάζω καποιο άλλο firmware χωρίς τόσο μικρό χώρο για το datadata

 

ΥΓ. Το battery drain μου είχε σπάσει τα νεύρα όταν είχα πάρει το κινητό, με 2.3.6 είχα βρει την υγειά μου θυμάμαι

Link to comment
Share on other sites

Αν θες περισσότερα από 170MB τότε βάλε την CM10 η οποία έχει 1,5GB.

Γενικά για την CM9 και την CM10 έχουμε συγκεκριμένη ενότητα με αντίστοιχα θέματα για τις διάφορες απορίες μας.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια.

Προσπαθώ να συνδεθω στο internet με 3g, οχι wifi. Αλλα τίποτα.

Ειμαι με JW8 . Εχω ελεγξει τα APN, και ενεργοποιησει τα δεδομένα.

ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΣΠΑΣΕΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ.

Καποιο διαστημα παλαιοτερα δουλευε, και συγκεκριμένα μεχρι την αναβάθμιση σε CyanMode 10, όπου επίσης δουλευε. Με το που επέστεψα σε JW8 και παρόλο που επανεφερα το backup που είχα κρατήσει σταματησε να λειτουργει. Εκανα εγκατάσταση ξανά απο την αρχη, πάλι τίποτε. Δοκίμασα άλλη ROM , παλι τίποτε Τώρα ΤΙΠΟΤΕ

HELP HELP HELP

HELP HELP

Συναγωνιστές όλοι μπαινετε μόνο με wifi

Link to comment
Share on other sites

Αν θες περισσότερα από 170MB τότε βάλε την CM10 η οποία έχει 1,5GB.

Γενικά για την CM9 και την CM10 έχουμε συγκεκριμένη ενότητα με αντίστοιχα θέματα για τις διάφορες απορίες μας.

Ευχαριστώ, μάλλον αυτό θα κάνω...

 

Μέσα από τον aroma απ'ότι είδα δεν υπάρχει πλέον datadata folder.... :(

στο root δεν έπρεπε να είναι αυτός ο φάκελος;

δηλαδή τα έχω χάσει όλα τα δεδομένα των εφαρμογών μου πλέον...;

τι να πω, εχω απογοητευτεί...

Link to comment
Share on other sites

HELP HELP

Συναγωνιστές όλοι μπαινετε μόνο με wifi

Όχι βέβαια,όπου δεν υπάρχει wifi βουρ για data δικτυου.Ποιος είναι ο πάροχος σου?Καρτα η συμβόλαιο?Το ενδεχόμενο να σου έχει διακόψει τη σύνδεση σε ίντερνετ ο πάροχος σου το έχεις κοιτάξει?Στα apn που είπες ότι ελεγξες,το πάνω που γράφει internet,είναι πράσινο? Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, μάλλον αυτό θα κάνω...

 

Μέσα από τον aroma απ'ότι είδα δεν υπάρχει πλέον datadata folder.... :(

στο root δεν έπρεπε να είναι αυτός ο φάκελος;

δηλαδή τα έχω χάσει όλα τα δεδομένα των εφαρμογών μου πλέον...;

τι να πω, εχω απογοητευτεί...

 

Πρέπει να πειράξεις κάποιες ρυθμίσεις στον Aroma για να σου δείξει κάποιους φακέλους. Κάτσε να μπω κι εγώ να δω και θα σου πω

 

Λοιπόν πήγαινε στις ρυθμίσεις του AROMA και κάτω κάτω επέλεξε mount all devices at starup. Κάνε exit και ξαναμπες. Αν πάλι δεν εμφανίζεται κάνε και Show hidden files.

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να πειράξεις κάποιες ρυθμίσεις στον Aroma για να σου δείξει κάποιους φακέλους. Κάτσε να μπω κι εγώ να δω και θα σου πω

 

Λοιπόν πήγαινε στις ρυθμίσεις του AROMA και κάτω κάτω επέλεξε mount all devices at starup. Κάνε exit και ξαναμπες. Αν πάλι δεν εμφανίζεται κάνε και Show hidden files.

ευχαριστώ nikospot, τα έχω επιλέξει και τα δύο αυτά που λες αλλά δεν είχα δει κάτι διαφορετικό

θα ξαναδοκιμάσω άλλη μία τώρα μπας και

στο root δεν πρέπει να είναι ο datadata φάκελος στο μεταξύ; δεν θυμάμαι ακριβώς που τον έβρισκα

γενικά με βλέπω να πηγαίνω gia factory reset δυστυχώς...

 

 

EDIT: Δεν βλέπω datadata φάκελο δυστυχώς...

μέχρι και ο φάκελος efs είναι άδειος... (ντάξει τον είχα πάρει ένα backup πριν βάλω cm9)

πρέπει να έφαγε χοντρή φρίκη το τηλέφωνο.. και όλα αυτά από το γέμισμα του datadata.. τι να πεις..

μπορώ να κάνω κάτι άλλο λέτε ή να προχωρήσω σε factory reset;

CM10 από odin μπαίνει;

Edited by RickDangerous
Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν μπαίνει με Odin. Βάλε πρώτα μία 2.3.6 με τρία αρχεία, re-partition και pit σύμφωνα με αυτόν τον οδηγό και μετά περνάς την CM10.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Όχι βέβαια,όπου δεν υπάρχει wifi βουρ για data δικτυου.Ποιος είναι ο πάροχος σου?Καρτα η συμβόλαιο?Το ενδεχόμενο να σου έχει διακόψει τη σύνδεση σε ίντερνετ ο πάροχος σου το έχεις κοιτάξει?Στα apn που είπες ότι ελεγξες,το πάνω που γράφει internet,είναι πράσινο?

Στην Wind βρίσκομαι με συμβόλαιο και το product Code το έχω στο ΕUR.

Tα APN είναι αυτά που βγάζει απο προεπιλογή Wind Internet και Wind MMS.

Οσον αφορά το συμβόλαιο, δεν έχω κάποιο ιδιαίτερο που να μου παρέχει και internet. Απλά χρεωνόμουν ανάλογα με την κίνηση.

Τι άλλο μπορεί να φταίει;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, προσπαθω να ακολουθησω τις οδηγιες του forum για να κανω root το SGS αλλα εκει που μου λεει να βαλω το τηλέφωνο σε download mode με τα 3 κουμπιά (vol. down + home + power) δεν μου κανει κατι (εκτος και και αν δεν πρεπει να κανει κατι). Απλα μου βγαζει τη λειτουργεια οποιου πληκτρου πατηθει τελευταιο και μενει εκει. Κανω κατι λαθος? Θελει καποιο κολπο που δεν το πιανω?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, προσπαθω να ακολουθησω τις οδηγιες του forum για να κανω root το SGS αλλα εκει που μου λεει να βαλω το τηλέφωνο σε download mode με τα 3 κουμπιά (vol. down + home + power) δεν μου κανει κατι (εκτος και και αν δεν πρεπει να κανει κατι). Απλα μου βγαζει τη λειτουργεια οποιου πληκτρου πατηθει τελευταιο και μενει εκει. Κανω κατι λαθος? Θελει καποιο κολπο που δεν το πιανω?

 

Κλεινεις το τηλ. (power off) περιμενεις να σβησει..(κανει μια μικρη δονηση) και μετα τα κρατας πατημενα.....

Link to comment
Share on other sites

Πανω που το εγραψες μου περασε απο το μυαλο να το δοκιμασω κλειστο. Thank's anyway.

 

Να κανω και μια αλλη ερωτηση, εγω εχω ακομα την 2.3.3 που φοραγε απο τη μανα του. Σε ποια εκδοση μου προτεινεται να περασω μιας και αρχισα να ασχολουμαι να τα κανω ολα μαζι να τελειωνω. Η 4.1 λειτουργει ικανοποιητηκα στο κινητο η το "γονατιζει"? Αν οχι την 4.1 τοτε ποια εκδοση ειναι η ποιο λειτουργικη με βαση την εμπειρια σας?

Edited by sertin
Link to comment
Share on other sites

Πανω που το εγραψες μου περασε απο το μυαλο να το δοκιμασω κλειστο. Thank's anyway.

 

Να κανω και μια αλλη ερωτηση, εγω εχω ακομα την 2.3.3 που φοραγε απο τη μανα του. Σε ποια εκδοση μου προτεινεται να περασω μιας και αρχισα να ασχολουμαι να τα κανω ολα μαζι να τελειωνω. Η 4.1 λειτουργει ικανοποιητηκα στο κινητο η το "γονατιζει"? Αν οχι την 4.1 τοτε ποια εκδοση ειναι η ποιο λειτουργικη με βαση την εμπειρια σας?

 

Η 4.1 δεν το γονατιζει αλλα το απογειωνει :p απευθυνεται ομως σε πιο εμπειρους χρηστες. Διαβασε τους οδηγους και αν νομιζεις οτι μπορεις βαλε την, αλλιως βαλε καμια 2.3.6 value pack ;)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ nikospot, τα έχω επιλέξει και τα δύο αυτά που λες αλλά δεν είχα δει κάτι διαφορετικό

θα ξαναδοκιμάσω άλλη μία τώρα μπας και

στο root δεν πρέπει να είναι ο datadata φάκελος στο μεταξύ; δεν θυμάμαι ακριβώς που τον έβρισκα

γενικά με βλέπω να πηγαίνω gia factory reset δυστυχώς...

 

 

EDIT: Δεν βλέπω datadata φάκελο δυστυχώς...

μέχρι και ο φάκελος efs είναι άδειος... (ντάξει τον είχα πάρει ένα backup πριν βάλω cm9)

πρέπει να έφαγε χοντρή φρίκη το τηλέφωνο.. και όλα αυτά από το γέμισμα του datadata.. τι να πεις..

μπορώ να κάνω κάτι άλλο λέτε ή να προχωρήσω σε factory reset;

CM10 από odin μπαίνει;

παιδιά το παλεύω κάπως τελικά έπρεπε να κάνω πρώτα mount τον datadata από cwm, πριν ανοίξω τον aroma

δηλαδή προηγουμένως που στον aroma επέλεγα automount all devices at startup και show hidden files και του έκανα επανεκκίνηση, δεν ήταν αρκετό για να φανεί ο datadata, έπρεπε να τον κάνω mount από cwm

τελικά τον αντέγραψα στην εξωτερική microSD να έχω ένα πρόχειρο backup

αλλά συνεχίζει και κολλάει στο boot animation το κινητό

μπορεί κάποιος να με βοηθήσει να μου πει αν μέσα από τον aroma βλέπει να έχει αρχεία ή υποφακέλους ο φάκελος efs;

σ'εμένα μέσα από τον aroma φαίνεται να είναι εντελώς άδειος, να τσεκάρω μήπως είναι αυτό

ευχαριστώ προκαταβολικά για το χρόνο σας

 

 

EDIT:

Λοιπόν κι έτσι ξαφνικά μετά από ένα reboot εκεί που το είχα αφήσει... και δεν κοίταζα καν την οθόνη... γυρνάω και βλέπω στην οθόνη το εξής

Android is upgrading...
optimizing application x of y

Και αφού τελείωσε με όλες, πέταξε

Starting applications

και τελικά πράγματι ξεκίνησε!!! I can't believe it!!!

 

ίσως να έπαιξε ρόλο ότι έσβησα από τον datadata τα δεδομένα του firefox και μετά έκανα reboot αλλά δεν είμαι και σίγουρος...

τι τρέλα ήταν αυτή 2 μέρες ήμαρτον... παίρνω ότι backup υπάρχει τώρα, χωρίς να κάνω reboot πρώτα (νιώθω μια μικρή ανασφάλεια) και πάω για CM10 ή slimbean

 

ευχαριστώ για την βοήθεια όσους αφιερώσανε έστω και λίγο χρόνο ν'ασχοληθούν με το πρόβλημά μου, nikospot κυρίως δηλαδή και superuser

ευτυχώς έφτασα πολύ κοντά στο factory reset αλλά στο τσακ το γλύτωσα και μαζί τα δεδομένα μου... phew

Edited by RickDangerous
Link to comment
Share on other sites

Ωραία! Τώρα το είδα όμως λίγο αργά αλλά οκ :p Αφού άνοιξε πάλι καλά. Ενημερωτικά πάντως και σε μένα μέσα από τον AROMA κενός φαίνεται ο efs.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθεια

Ενα κλειδι χτυπησε το γυαλι πανο απο το κεντρικο κουμπι και εχει ραγισει η οθονη σε πολλα σημεια

Ομως μονο το εξωτερικο γυαλι, γιατι η οθονη δουλευει τελεια και τα χρωματα μια χαρα.

Στο service στο χαιδαρι θελουν 140 ευρω για αλλαγη οθονης αλλα δεν αξιζει.

Ξερει κανεις αν μπορω να αλαξω μονο το εξωτερικο γυαλι πουθενα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθεια

Ενα κλειδι χτυπησε το γυαλι πανο απο το κεντρικο κουμπι και εχει ραγισει η οθονη σε πολλα σημεια

Ομως μονο το εξωτερικο γυαλι, γιατι η οθονη δουλευει τελεια και τα χρωματα μια χαρα.

Στο service στο χαιδαρι θελουν 140 ευρω για αλλαγη οθονης αλλα δεν αξιζει.

Ξερει κανεις αν μπορω να αλαξω μονο το εξωτερικο γυαλι πουθενα?

 

Ειχα εναν φιλο με το ιδιο προβλημα σε sony xperia mini και μπηκε στο ebay εψαξε βρηκε και παραγγειλε ενα digitizer (ετσι λεγεται το πανω-πανω στρωμα) και τελικα το εβαλε μονος του....(αλλα γενικα πιανουν τα χερια του).....Αν θες να το παλεψεις ψαξε απο ebay για digitizer for samsung i9000.....Με λιγη προσοχη ολα γινονται ;)

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς για κάτι τέτοιες επισκευές το Ελλάντα δε συμφέρει καθόλου! Είναι απαράδεκτο το σέρβις της samsung που το ανταλλακτικό το φέρνει ως εξής: digitizer+οθόνη+πλαστικό ασημένιο πλαισιο+κουμπιά (home και αφής) για αυτό και κοστίζει 140 ευρώ. Ρώτα σε κάνα γερμανό να δεις μήπως υπάρχει κάτι άλλο (ίσως παίρνουν από αλλού ανταλλακτικά) ή σε κάνα άλλο εξουσιοδοτημένο της samsung (που δε νομίζω να έχει διαφορά)

Όπως είπε ο φίλος από πάνω το ebay είναι η λύση σε κάτι τέτοια προβλήματα, αλλά για μία τέτοια επισκευή όχι απλά πρέπει να πιάνουν τα χέρια σου, αλλά να έχεις ασχοληθεί έστω και λίγο με επισκευή κινητών :p Είναι αρκετά δύσκολη διαδικασία ώστε να μην σπάσεις τίποτε άλλο (οθόνη κυρίως) την ώρα που ξεκολλάς το digitizer.

Μπορείς όμως από ebay να βρεις digitizer μαζί με οθόνη πολυ πιο φθηνά, αλλά δε ξέρω τι σόι ποιότητα θα είναι η οθόνη...

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς για κάτι τέτοιες επισκευές το Ελλάντα δε συμφέρει καθόλου! Είναι απαράδεκτο το σέρβις της samsung που το ανταλλακτικό το φέρνει ως εξής: digitizer+οθόνη+πλαστικό ασημένιο πλαισιο+κουμπιά (home και αφής) για αυτό και κοστίζει 140 ευρώ. Ρώτα σε κάνα γερμανό να δεις μήπως υπάρχει κάτι άλλο (ίσως παίρνουν από αλλού ανταλλακτικά) ή σε κάνα άλλο εξουσιοδοτημένο της samsung (που δε νομίζω να έχει διαφορά)

Όπως είπε ο φίλος από πάνω το ebay είναι η λύση σε κάτι τέτοια προβλήματα, αλλά για μία τέτοια επισκευή όχι απλά πρέπει να πιάνουν τα χέρια σου, αλλά να έχεις ασχοληθεί έστω και λίγο με επισκευή κινητών :p Είναι αρκετά δύσκολη διαδικασία ώστε να μην σπάσεις τίποτε άλλο (οθόνη κυρίως) την ώρα που ξεκολλάς το digitizer.

Μπορείς όμως από ebay να βρεις digitizer μαζί με οθόνη πολυ πιο φθηνά, αλλά δε ξέρω τι σόι ποιότητα θα είναι η οθόνη...

 

Ετσι οπως μας τα λεει ο φιλος μαλλον θα χρειαστει μονο το digitizer γιατι λεει οτι η οθονη απο μεσα του φαινεται οκ....Και νομιζω οτι το πουλανε και χωρις οθονη (οποτε θα του ερθει και πιο φθηνα)...Α πατα το και στο youtube να παρεις μια ιδεα τι προκειται να συναντησεις κατα την αποσυναρμολογηση του τηλεφωνου.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το πουλάνε και ξεχωριστά, απλά η διαδικασία είναι πιο δύσκολη.

 

Mαλον αδυνατη απο οτι λενε στα φορα.

Δεν υπαρχει λεει περιπτωση να ξεκολησεις το digitizer απο την οθονη χωρις να την σπασεις.

Και ναι πουλανε σκετα γυαλακια αλλα στην ουσια ειναι αχρηστα γιαυτο και ειναι τοσο φτηνα....:(

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...