Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βγάλε την και μετά βάλε το πάλι σε Download Mode και ακολούθησε τον οδηγό όπως σου είπα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Βγάλε την και μετά βάλε το πάλι σε Download Mode και ακολούθησε τον οδηγό όπως σου είπα.

 

Τα εκανα ολα και εγραψε παντου success εκει που ειχε fail πριν..Λειτουργει πλεον ολα καλα σε ευχαριστώ:):D

 

To σημαντικοτερο σε αυτες τις περιπτωσεις ειναι να μην πανικοβαλεται κανεις.Βεβαια σου περναει απ το μυαλο οτι θα σου βγει brick το τηλεφωνο αλλα ΔΕΕΕΕν πρεπει:rolleyes::lol:

 

Tωρα εχω τις εφαρμογες που ειχα αλλα καποιες μου κανουν FC.Τι να κανω για να γινει clean install? Μην μου πεις παλι flasharisma?:lol:

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπες το βασικό είναι να μην σε πιάσει πανικός.

Κάνε μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων (Ρυθμίσεις> Απόρρητο> Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων) ώστε να καθαρίσει το κινητό σου και πέρνα πάλι τις εφαρμογές που θες.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορουσα Νικο θα ερχομουνα αλλα ειδικα σημερα ειναι αδυνατον, συνεχιζει ακομη και ανεβαζει θερμοκρασια..;

 

Πλακίζω βρε σιγά μη σου έλεγα σοβαρά να έρθεις :p

ε ανεβάζει περισσότερο όταν σερφάρω... Τέλος πάντων :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,προσεξα οτι η οθονη ειναι πιο σκουρα στην πανω πλευρα του κιν. και οσο παει προς το κατω μερος ειναι πιο φωτεινη.

Εχω την JW5 με semaphore 2.7.4

προσπαθησα λιγο με το voodo sound, αλλα δεν εγινε τιποτα,μονο ελατωσα το μπλε.

Τι να κανω;

Link to comment
Share on other sites

http://www.semaphore.gr/downloads/i9000 μηπως να κατεβαζες την κανονικη εκδοση του semaphore με ολες τις λειτουργιες?
Link to comment
Share on other sites

http://www.semaphore.gr/downloads/i9000 μηπως να κατεβαζες την κανονικη εκδοση του semaphore με ολες τις λειτουργιες?

 

Νομιζω οτι ειχα βαλει τον 2.7.4, να βαλω τον 2.7.4 sc;

η να ξαναπερασω απο την αρχη την JW5, κανοντας επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων(οπως λεει ο οδηγος)και format στην μνημη του κιν.;

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι ειχα βαλει τον 2.7.4, να βαλω τον 2.7.4 sc;

η να ξαναπερασω απο την αρχη την JW5, κανοντας επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων(οπως λεει ο οδηγος)και format στην μνημη του κιν.;

 

Περνα απλα με odin τον 2.7.4sc...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Περνα απλα με odin τον 2.7.4sc...

 

τον περασα,παντα εχει διαφορα η πανω πλευρα της οθονης με την κατω (λιγο βεβαια αλλα στο λευκο φαινεται)

τωρα θυμηθηκα ειχα βαλει το voodo sound απο το market, για να μειωσω το μπλε.

Link to comment
Share on other sites

τον περασα,παντα εχει διαφορα η πανω πλευρα της οθονης με την κατω (λιγο βεβαια αλλα στο λευκο φαινεται)

τωρα θυμηθηκα ειχα βαλει το voodo sound απο το market, για να μειωσω το μπλε.

 

Eπομενως δεν εφταιγε ο κερνελ...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Eπομενως δεν εφταιγε ο κερνελ...

 

Δεν εχω καταλαβει....

Υπαρχει ακομα ισως λιγοτερο

Αυριο θα δοκιμασω με τον κερνελ της JW5

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! μόλις εβαλα το 2.3.6 Gingerbread Value Pack, ειδα οτι υπάρχει και αυτο διαθέσιμο.. Android 4.0.4 via Dark Knight 4 ROM να μεινω με αυτο που μολις εβαλα η να παω στο 4.0.4 ?

 

Επίσης παρατηρησα δεν εχει ελληνικα για να χρησιμοποιο στα μηνυματα... μπορω καπως να το προσθεσω ???

Ευχαριστώ.

Edited by GhostRideRSpeeD
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! μόλις εβαλα το 2.3.6 Gingerbread Value Pack, ειδα οτι υπάρχει και αυτο διαθέσιμο.. Android 4.0.4 via Dark Knight 4 ROM να μεινω με αυτο που μολις εβαλα η να παω στο 4.0.4 ?

 

Επίσης παρατηρησα δεν εχει ελληνικα για να χρησιμοποιο στα μηνυματα... μπορω καπως να το προσθεσω ???

Ευχαριστώ.

 

Υπαρχουν πολλες custom roms βασισμενες στο android 4.0.4 με τις πιο διαδεδομενες να ειναι η slim ics και cm9.

Η επιλογη ειναι δικη σου.

Παντως η cm9 που ειμαι τωρα ειναι super ;)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Θα κυκλοφορήσει galaxy s και με dual sim!

Samsung Galaxy S DUOS

το καλύτερο: με λειτουργικό android ICS! Η ίδια η samsung που έλεγε πως δεν δίνει ICS στον γαλαξία μας (λόγω ελλιπών τεχνικών χαρακτηριστικών) θα δώσει σε ένα κινητό με ίδια (σχεδόν) χαρακτηριστικά.

Απορία: Αφού θα φτιάξει ICS για ένα κινητό σχεδόν ίδιο με το δικό μας γιατί δεν την δίνει και στο δικό μας; Λίγος κόπος θα ήταν αφού η "βάση" θα υπήρχε. Όπως και να εχει ίσως βοηθήσει το XDA σε αυτό ώστε να δούμε ICS made by samsung στο κινητό μας.

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Θα κυκλοφορήσει galaxy s και με dual sim!

Samsung Galaxy S DUOS

το καλύτερο: με λειτουργικό android ICS! Η ίδια η samsung που έλεγε πως δεν δίνει ICS στον γαλαξία μας (λόγω ελλιπών τεχνικών χαρακτηριστικών) θα δώσει σε ένα κινητό με ίδια (σχεδόν) χαρακτηριστικά.

Απορία: Αφού θα φτιάξει ICS για ένα κινητό σχεδόν ίδιο με το δικό μας γιατί δεν την δίνει και στο δικό μας; Λίγος κόπος θα ήταν αφού η "βάση" θα υπήρχε. Όπως και να εχει ίσως βοηθήσει το XDA σε αυτό ώστε να δούμε ICS made by samsung στο κινητό μας.

 

Τετοια ακουμε και διαβαζουμε και θα καραφλιασουμε σε λιγο μου φαινεται!!!

Αλλη μια περιπτωση απατης απο την samsung, που ταχα μου το hardware ειναι αδυναμο για ics!!! Και να σκεφτει κανεις οτι του δικου μας s ειναι καλυτερο απο του duos :eek:

Παντως, το ξερουν και οι ιδιοι οτι αυτοαναιρουνται, αλλα ειναι θεμα μαρκετινγκ :rolleyes:

Τουλαχιστον, εγω τρεχω μια χαρα το ics με την cm9 και δεν με απασχολει πλεον.

Σκεψου ομως, τι να πουν και οι κατοχοι του s2 που παραλιγο να μην τους δωσει ζελε, για φαντασου τι θα γινοταν μετα ;)

Edited by hraklhs57

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Θα κυκλοφορήσει galaxy s και με dual sim!

Samsung Galaxy S DUOS

το καλύτερο: με λειτουργικό android ICS! Η ίδια η samsung που έλεγε πως δεν δίνει ICS στον γαλαξία μας (λόγω ελλιπών τεχνικών χαρακτηριστικών) θα δώσει σε ένα κινητό με ίδια (σχεδόν) χαρακτηριστικά.

Απορία: Αφού θα φτιάξει ICS για ένα κινητό σχεδόν ίδιο με το δικό μας γιατί δεν την δίνει και στο δικό μας; Λίγος κόπος θα ήταν αφού η "βάση" θα υπήρχε. Όπως και να εχει ίσως βοηθήσει το XDA σε αυτό ώστε να δούμε ICS made by samsung στο κινητό μας.

 

Εγώ απλά να θυμίσω ότι η Samsung είχε πει πως δεν μπορεί να αναβαθμίσει το κινητό μας λόγω μικρής ram (512 κουτσουρεμένα) αφού το TouchWiz είναι απαιτητικό και θα γονάτιζε το κινητό. Δείχνοντας μια σχετική συνέπεια στα λεγόμενά της, δεν αναβάθμισε ούτε το galaxy W ούτε το galaxy s plus (και τα δύο 512 ram) που είναι μάλιστα μοντέλα του 2011.

 

Το Galaxy S DUOS απο την άλλη θα έχει μνήμη 768 MB οπότε πληρεί τις προδιαγραφές της Samsung για να πάρει ICS

 

Και σαν τελευταίο σχόλιο, δεν βλέπω ιδιαίτερες ομοιότητες Galaxy S Duos με το δικό μας (άλλο chip γραφικών, άλλος κατασκευαστής cpu, άλλη ram)

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Το Galaxy S DUOS απο την άλλη θα έχει μνήμη 768 MB οπότε πληρεί τις προδιαγραφές της Samsung για να πάρει ICS

 

Και σαν τελευταίο σχόλιο, δεν βλέπω ιδιαίτερες ομοιότητες Galaxy S Duos με το δικό μας (άλλο chip γραφικών, άλλος κατασκευαστής cpu, άλλη ram)

 

Το techgear στο link που έχω στο πρηγούμενο post έλεγε 512mb ram αλλά όντως μάλλον θα έχει 768mb... Με τη μεγαλύτερη μνήμη αλλάζουν τα πράγματα φυσικά για το ICS. Η cpu,gpu δεν είναι καλύτερα σε σχέση με τον γαλαξία μας.

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Το techgear στο link που έχω στο πρηγούμενο post έλεγε 512mb ram αλλά όντως μάλλον θα έχει 768mb... Με τη μεγαλύτερη μνήμη αλλάζουν τα πράγματα φυσικά για το ICS. Η cpu,gpu δεν είναι καλύτερα σε σχέση με τον γαλαξία μας.

 

Όχι καλύτερα άλλα διαφορετικά, οπότε αν αναπτυξουν ICS για αυτή τη συσκευή δεν θα υπάρχει η βάση για το δικό μας :)

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Αφου αναβαθμισα στην JW5 , το GPS σαφως βελτιωθηκε , και πλεον ειναι σε καλο (οχι αριστο ομως) επιπεδο.

Δηλαδη αυτη τη στιγμη δεν μου πεφτει καθολου ασχημα:)

το μονο "αρνητικο" ειναι οτι παρατηρω ακομη καποιες καθυστερησεις πχ οταν ειμαι στον browser και βλεπω μια σχετικα βαρια σελιδα , αν πατησω το home button , το κινητο προσπαθει να ξανα φορτωσει τον launcher.

Επισης πανω απο 3-4 εφαρμογες[ενδεικτικος αριθμος]δεν μπορω να εχω .Αναγκαστικα θα κλεισει μια .

 

Διορθωνεται αυτο καπως? Με custom rom πχ ics , υπαρχει βελτιωση;

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Αφου αναβαθμισα στην JW5 , το GPS σαφως βελτιωθηκε , και πλεον ειναι σε καλο (οχι αριστο ομως) επιπεδο.

Δηλαδη αυτη τη στιγμη δεν μου πεφτει καθολου ασχημα:)

το μονο "αρνητικο" ειναι οτι παρατηρω ακομη καποιες καθυστερησεις πχ οταν ειμαι στον browser και βλεπω μια σχετικα βαρια σελιδα , αν πατησω το home button , το κινητο προσπαθει να ξανα φορτωσει τον launcher.

Επισης πανω απο 3-4 εφαρμογες[ενδεικτικος αριθμος]δεν μπορω να εχω .Αναγκαστικα θα κλεισει μια .

 

Διορθωνεται αυτο καπως? Με custom rom πχ ics , υπαρχει βελτιωση;

 

Στην ics σαφως και ειναι καλυτερα, καθως υπαρχει καλυτερη διαχειριση μνημης ομως δεν θα εχεις καλο gps.

Θα σου προτεινα να βαλεις τον semaphore 2.7.4 kernel και μετα να κανεις μετατροπη του rfs σε ext4 στην jw5 που εισαι τωρα και αν δεν ικανοποιηθεις, τοτε αρχισε να διαβαζεις τον οδηγο για να μεταβεις σε cm9. :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Στην ics σαφως και ειναι καλυτερα, καθως υπαρχει καλυτερη διαχειριση μνημης ομως δεν θα εχεις καλο gps.

Θα σου προτεινα να βαλεις τον semaphore 2.7.4 kernel και μετα να κανεις μετατροπη του rfs σε ext4 στην jw5 που εισαι τωρα και αν δεν ικανοποιηθεις, τοτε αρχισε να διαβαζεις τον οδηγο για να μεταβεις σε cm9. :)

 

Χμμ μαλιστα..Βασικα παρατηρησα οτι το ιδιο το κινητο κλεινει τις εφαρμογες οταν εξαντληθουν καπου τα 300/364ΜΒ .

Ειναι θεμα software μαλλον εε?Οποτε με τον semaphore ισως να βελτιωθει η κατασταση:)

 

 

Ααα κατι αλλο πριν το ξεχασω..Ειχα δει καπου οτι το κινητο αυτο ειχε αφτου του ειδους τα notification, κατω στο deck (?ετσι δεν λεγεται) πχ οταν σου ερχεται ενα μηνυμα , πανω και διπλα απο το εικονιδιο μηνυματος εμφανιζεται το 1 πχ.Το ιδιο με το Gmail , στο menu για παραδειγμα.Εφαγα το μενου αλλα δεν ειδα καμια ρυθμιση.Εψαξα και στο μενου των μηνυματων , και στις ρυθμισεις της συσκευης.Εχεις κατι υπ οψην σου;

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Χμμ μαλιστα..Βασικα παρατηρησα οτι το ιδιο το κινητο κλεινει τις εφαρμογες οταν εξαντληθουν καπου τα 300/364ΜΒ .

Ειναι θεμα software μαλλον εε?Οποτε με τον semaphore ισως να βελτιωθει η κατασταση:)

 

 

Ααα κατι αλλο πριν το ξεχασω..Ειχα δει καπου οτι το κινητο αυτο ειχε αφτου του ειδους τα notification, κατω στο deck (?ετσι δεν λεγεται) πχ οταν σου ερχεται ενα μηνυμα , πανω και διπλα απο το εικονιδιο μηνυματος εμφανιζεται το 1 πχ.Το ιδιο με το Gmail , στο menu για παραδειγμα.Εφαγα το μενου αλλα δεν ειδα καμια ρυθμιση.Εψαξα και στο μενου των μηνυματων , και στις ρυθμισεις της συσκευης.Εχεις κατι υπ οψην σου;

 

Με τον semaphore κανοντας και τις καταλληλες ρυθμισεις θα βελτιωθει καπως.Το προβλημα θα παραμενει ομως εστω και σε μικρο βαθμο, πραγμα το οποιο στην ics ειναι πολυ καλυτερο, η διαχειριση που κανει ειναι φοβερη ;)

Τα notification counters που λες νομιζω ειναι feauture του tw, θελεις να τα βγαλεις..;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα,

 

Ενα ωραιο πρωι σαν και αυτο ειχα τη συσκευη στα χερια μου και διαπιστωσα οτι δεν κλειδωνε με το power button του. Παταω δεν κλειδωνει η οθονη ξαναπαω τιποτα. Ε λεω κατσε να το κανω ενα restart. Το κλεινω βγαζωντας την μπαταρια αφου δεν λειτουργουσε το button και παω να το ανοιξω. Εκ τοτε δεν ανοιξε ποτε, το power button πεισμωσε και δεν θελει να λειτουργησει. Το τηλεφωνο ειναι εκτος εγγυησης. Που μπορω να το διορθωσω? (το αγορασα απο Cosmote)

 

Thank u

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα,

 

Ενα ωραιο πρωι σαν και αυτο ειχα τη συσκευη στα χερια μου και διαπιστωσα οτι δεν κλειδωνε με το power button του. Παταω δεν κλειδωνει η οθονη ξαναπαω τιποτα. Ε λεω κατσε να το κανω ενα restart. Το κλεινω βγαζωντας την μπαταρια αφου δεν λειτουργουσε το button και παω να το ανοιξω. Εκ τοτε δεν ανοιξε ποτε, το power button πεισμωσε και δεν θελει να λειτουργησει. Το τηλεφωνο ειναι εκτος εγγυησης. Που μπορω να το διορθωσω? (το αγορασα απο Cosmote)

 

Thank u

 

απο οσο βλεπω εδω http://www.pds.com.gr/index.asp?mod=eshop_item&ID=62&p=12787 εχει 13,90ευρω το ανταλλακτικο. μπορεις να το αγορασεις και να το βαλεις μονος σου . δες εδω

δεν μου φαινεται και πολυ ευκολο αλλα επειδη ειναι σκοτεινο το βιντεο δεν μπορω να διακρινω το κουμπι. Edited by JOHNMEGARYTHMOS

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

απο οσο βλεπω εδω http://www.pds.com.gr/index.asp?mod=eshop_item&ID=62&p=12787 εχει 13,90ευρω το ανταλλακτικο. μπορεις να το αγορασεις και να το βαλεις μονος σου .

 

Να μην το στειλω στο service τους? Βασικα η cosmote εχει service για τα εν λογω κινητα? Αμα εχει καλο service να το στειλω εκει.. Αλλιως το κανω μονος..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...