Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα νούμερα δεν λένε τίποτα για την απόδοση του κινητου. Δεν βάζεις lagfix για να ανεβάσεις τα νούμερα αλλα για να βελτιώσεις την απόδοση και στην 2.2.1 δεν χρειάζεται...

 

 

Το ιδιο πραγμα ειναι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σε ολους...αν περασω την Darkys ExtremeEdition 9.2 τα Ελληνικά υπάρχουνε?(sms-επαφές κτλ)Η είναι σε αλλη γλώσσα??

 

Ναι τα ελληνικά υπάρχουν!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια λύση σχετικά με τα πολύ μικρά σε χαρακτήρες sms; Sorry αν έχει δημοσιευθεί κάπου και δεν το είδα..

Κωνσταντίνος

--------------------------------------

Samsung Galaxy S23 256GB - Samsung Galaxy Note 8 Dual Sim 64 GB - Microsoft Lumia 640 Dual Sim

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια λύση σχετικά με τα πολύ μικρά σε χαρακτήρες sms; Sorry αν έχει δημοσιευθεί κάπου και δεν το είδα..

 

Πρώτα διαβάζουμε τους Οδηγούς για νέους χρήστες... μετά αν δεν υπάρχει εκεί, ρωτάμε, για να μη γεμίζει το θέμα με επαναλήψεις.

 

Βάλε το Handcent sms, ή γράφε μόνο κεφαλαία με GSM αλφάβητο.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Από ότι έχω καταλάβει το κινητό δε μπορεί να κάνει φωνητική κλήση, υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να βοηθάει ώστε να γίνονται φωνητικές κλήσεις, δηλαδή να λές το όνομα αυτού που θες να καλέσεις και να κάνει κλήση.

 

Θα ήθελα και εγώ να ξέρω αν υπάρχει κάποια εφαρμογή φωνητικής κλίσης!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους!Ρε παιδια μαμω τα κινητα αυτο το galaxy,το εχω απ το Σεπτεμβριο,ΑΛΛΑ,ειδικα μετα το froyo η μπαταρια κραταει ορισμενες φορες και μια μονο μερα χωρις πολυ χρηση,κολλαει συνεχεια,κανει και καποια restart,μου βγαζει ενα μνμ τωρα τελευταια μνημη ημερολογιου πληρης,σβηστε τις σημειωσεις απ τις επαφες,απ το ημερολογιο,τα μνμ και ξαναδοκιμαστε.Κατι τετοιες βλακειες,ειναι δυνατον τηλεφωνο με 8gb εσωτερικη μνημη να εχει γεμισει με 40μνμ,καμια στις επαφες,και στο ημερολογιο το μονο που εχω κανει νομιζω καπου εδω στο forum το διαβασα,ειναι οτι συγχρονισα το κινητο με το gmail,με το outlook,δε θυμαμαι ακριβως και περασε ολες τις γιορτες που υπαρχουν αυτοματα στο κινητο.Αυτο εγινε πριν κανενα μηνα.Εσβησα επισης το αρχειο κλησεων ξερετε κραταει κανενα μηνα μηπως και φταει αυτο αλλα τιποτα.Εσβησα οτι περιτο απο εφαρμογες αλλα κατι αλλο πρεπει να φταιει.Εκτος απ τα κοληματα καμια φορα μενει και το γραναζακι απ τη σαρωση πολυμεσων πανω αριστερα στην οθονη για πολυ ωρα ανοιχτο.Καμια ιδεα κανενας για το τι φταιει?

Και κατι τελευταιο το κινητο το ειχα αγορασει απο amazon.de και σε συγκριση με καποιου φιλου μου που το πηρε απο εδω,ναι μεν γραφουν εκδοση 2,2 FROYO αλλα εμενα λεει FROYO.XXJPO και εκεινου κατι αλλο που δε θυμαμαι αυτη τη στιγμη.Επισης δεν εχω ουτε Ελληνικο swype ουτε Ελληνικα στη δεξια μπαρα του τηλεφωνικου καταλογου.

δεν εχεις ελληνικο swype κτλ γιατι αυτη η rom δεν εχει ελληνικα

εγω θα σου προτεινα να ξαναφλασαρεις την js5 καλυτερα, οδηγιες υπαρχουν στην πρωτη σελιδα του hack/root

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

1352 Εβγαλε το δικο μου. Με την 2.2.1. μεσα και LagFix.

Αρα φυσιολογικα ειμαστε . Παραπανω για να παει θελει "πειραγμα " το Cpu.

 

εμενα ο πιτσιρικας που το εφτιαξε πειραζε κατι τασεις αρα την πειραξε και αυτην....;)οσο για 2.3 παιδια αν το παρουν οι αλλοι μαρτιο απριλη εμεις δεκαπενταυγουστο μετα τις διακοπες θα το χουμε χαχαχαχαχαχαχα

galaxy note 2,iphone5,ipad3....kai keep walking!
Link to comment
Share on other sites

εμενα ο πιτσιρικας που το εφτιαξε πειραζε κατι τασεις αρα την πειραξε και αυτην....;)οσο για 2.3 παιδια αν το παρουν οι αλλοι μαρτιο απριλη εμεις δεκαπενταυγουστο μετα τις διακοπες θα το χουμε χαχαχαχαχαχαχα

 

ας την παρει ενας επισημα και μετα θα την εχουμε ολοι... ;)

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

παιδιά υπάρχει τρόπος να εμφανίζονται οι επαφές με όνομα και τηλέφωνο μαζί ???

 

Χμμμμ.

Λογικα αυτο που θες πρεπει να γινεται με καποια εφαρμογη απο market ψαξε κατι σε "contacts"

 

Ξερει κανεις πως βαζω τονους στις λεξεις με το samsung keyboard της js5;

 

 

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια βοηθεια!

εχθες στα καλα καθουμενα το κινητο δονησε λιγο και μολις το πηρα να δω τι εκανε εγραφε κατω κατω ασφαλης λειτουργια!δεν ηξερα τι να κανω και το εκλεισα και το ανοιξα παλι,δουλευει αλλα οι μισες εφαρμογες απο της αρχικες οθονες και winget χαθηκαν,σαν να μην εφτανε αυτο δεν χτυπησε και το ξυπνητηρι σημερα το πρωι!

τι εχει γινει??

 

Υ.Γ επισης ταυτοχρονα χαλασε και ενα se K800 poy eixa για δευτερο!:mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια με κλειστω το κινητο κατα την διαρκεια της νυχτας, το πρωι χτυπαει το ξυπνητιρι;

 

Πειτε μου και για το ηχειο.. Ειναι δυνατο; ικανοποιητικο; Mέτριο;

Σε σχεση με το wave ας πουμε; η με το Ν8 5800 της Νοκια αν ακουσε καποιος;

 

Aς δοκιμασει καποιος να μπει στην σελιδα του σκαι, (να εχει εγκατεστημένο το flash 10.1) βλέπει live TV του σκαι; Δεν θελω να χανω το moto gp στις κυριακατικες εξορμήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια με κλειστω το κινητο κατα την διαρκεια της νυχτας, το πρωι χτυπαει το ξυπνητιρι;

 

Πειτε μου και για το ηχειο.. Ειναι δυνατο; ικανοποιητικο; Mέτριο;

Σε σχεση με το wave ας πουμε; η με το Ν8 5800 της Νοκια αν ακουσε καποιος;

 

Aς δοκιμασει καποιος να μπει στην σελιδα του σκαι, (να εχει εγκατεστημένο το flash 10.1) βλέπει live TV του σκαι; Δεν θελω να χανω το moto gp στις κυριακατικες εξορμήσεις....

 

οταν ειναι κλειστο το κινητο, το ξυπνητηρι δεν χτυπαει

για το ηχειο εχεις ξαναρωτησει, ειναι αρκετα δυνατο, δεν νομιζω να απογοητευει κανεναν με την ενταση του

το skai tv το δειχνει κανονικα, ωστοσο μην περιμενεις απο καμια κινητη συσκευη την ομαλοτητα του flash στο pc, γενικα ομως ειναι ικανοποιητικη η ποιοτητα

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Χμμμμ.

Λογικα αυτο που θες πρεπει να γινεται με καποια εφαρμογη απο market ψαξε κατι σε "contacts"

 

Ξερει κανεις πως βαζω τονους στις λεξεις με το samsung keyboard της js5;

 

 

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

παιδια το βρήκα. εγκατέστησα το dialer one απο μάρκετ και είμαι κομπλέ

 

Θα ήθελα και εγώ να ξέρω αν υπάρχει κάποια εφαρμογή φωνητικής κλίσης!!!

μονο το vlingo το κανει αυτό. απλά πρέπει να αλλάξεις τη γλώσσα του τηλεφωνου στα αγγλικά και τις πιο συχνεσ σου επαφες να τις γραψεις με λατινικους χαρακτηρες.

 

τελικά για τις επαφές έκανα δουλειά με το myphoneexplorer. τώρα σε περίπτωση που βγεί αναβάθμιση επίσημη μόνο με Kies γίνεται η αυτή? αν γίνεται με άλλο πρόγραμμα ακόμη καλύτερα για να ξεφορτωθώ το ηλίθιο το κιες.

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

μονο το vlingo το κανει αυτό. απλά πρέπει να αλλάξεις τη γλώσσα του τηλεφωνου στα αγγλικά και τις πιο συχνεσ σου επαφες να τις γραψεις με λατινικους χαρακτηρες.

 

τελικά για τις επαφές έκανα δουλειά με το myphoneexplorer. τώρα σε περίπτωση που βγεί αναβάθμιση επίσημη μόνο με Kies γίνεται η αυτή? αν γίνεται με άλλο πρόγραμμα ακόμη καλύτερα για να ξεφορτωθώ το ηλίθιο το κιες.

 

χαίρομαι που βοήθησα, για το vlingo τώρα δεν νομίζω πως είναι ιδιαίτερα χρήσιμο γιατί χρειάζεται internet για να δουλέψει.

Η αναβάθμιση η επίσημη γίνεται μόνο από kies δυστηχώς, αργότερα πάντως όταν με το καλό πάρουμε την 2.2.1 έχει για επιλογή OTA δηλαδή μέσω wifi. :)

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Επανερχομε με τις ενοχλητικες μου ερωτησεις, και ζητάω συγνωμη..

Τι να κανω. Εχω επιδοτιση τον αλλο μηνα και λεω να το χτυπισω. Αλλα, μια ζωη symbian, kαι δεν θελω να μου λυπουν βασικα πραγματα. Ειχα και μια κακια εμπειρία απο το omnia με τα windows 6.1...

 

Στο ψητό λοιπών...

 

1. Μετρητής κλήσεων και data υπαρχει απο την samsung;

Mην μου πειτε δεν χρειαζετε. Πως θα ξερω να σταματισω στα 100mb ας πουμε που εχω στο προγραμμα. Εξτρα εφαρμογες σιγουρα θα υπαρχουν, αλλα θελω να ξερω αν εχει προεγκατεστιμενο.

2. Αναφορά στα μηνύματα;

3. Δεν μπορεις να γραψεις 160 ελληνικους χαρακτήρες sta sms;

Kαπου διαβασα οτι γινετε με καποιο προγραμμα, αλλα δεν εχει αναφορά. Ισχύει;

4.Στο symbian υπηρχαν πολλες εφαρμογες, που ειναι και στα Ελληνικα. Στο androit market σπανιζουν απ οτι ειδα, πχ shazam..

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα ... να μαθω .. ποσο (περιπου);) θα μου κοστισει η αντικατασταση της οθονης του galaxy s :( .... eyxaristo :D
Link to comment
Share on other sites

Επανερχομε με τις ενοχλητικες μου ερωτησεις, και ζητάω συγνωμη..

Τι να κανω. Εχω επιδοτιση τον αλλο μηνα και λεω να το χτυπισω. Αλλα, μια ζωη symbian, kαι δεν θελω να μου λυπουν βασικα πραγματα. Ειχα και μια κακια εμπειρία απο το omnia με τα windows 6.1...

 

Στο ψητό λοιπών...

 

1. Μετρητής κλήσεων και data υπαρχει απο την samsung;

Mην μου πειτε δεν χρειαζετε. Πως θα ξερω να σταματισω στα 100mb ας πουμε που εχω στο προγραμμα. Εξτρα εφαρμογες σιγουρα θα υπαρχουν, αλλα θελω να ξερω αν εχει προεγκατεστιμενο.

2. Αναφορά στα μηνύματα;

3. Δεν μπορεις να γραψεις 160 ελληνικους χαρακτήρες sta sms;

Kαπου διαβασα οτι γινετε με καποιο προγραμμα, αλλα δεν εχει αναφορά. Ισχύει;

4.Στο symbian υπηρχαν πολλες εφαρμογες, που ειναι και στα Ελληνικα. Στο androit market σπανιζουν απ οτι ειδα, πχ shazam..

1. Οχι

2. Ναι

3. Μπορεις/Οχι

4. Οχι δεν σπανιζουν. Αλλα αυτο ειναι και σχετικο.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να μπω στο ιντερνετ περναω τις ρυθμισεις τις Q αλλα οταν αποθηκευω τα apn μετα δειχνει οτι αδεια κ ειναι μαυρη η οθονη , τι προβλημα εχει κ δεν τα αποθηκευει?
Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να μπω στο ιντερνετ περναω τις ρυθμισεις τις Q αλλα οταν αποθηκευω τα apn μετα δειχνει οτι αδεια κ ειναι μαυρη η οθονη , τι προβλημα εχει κ δεν τα αποθηκευει?

http://antonis-news.blogspot.com/2011/01/apn-internet-mms-android.html

δοκίμασε αυτό από το blog toy συμφορουμίτη Tonyk

 

Θα μου λείψετε όλοι σας παιδιά και κάντε μου και μια τελευταία χάρη, ψηφίστε στο link που έχω στην υπογραφή μου.

Edited by Tyxerakias

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

σε αυτο που ειπε ο Πετρος (pratteinaloga) απλά να πω οτι μετρητής για data δεν υπαρχει απο την samsung αλλα μπορεις να κατεβάσεις πολυ εύκολα το αντίστοιχο απο το market δωρεαν φυσικα, φαντάζομα πως υπαρχει και για τις κλησεις κατι αντιστοιχο...
οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα ... να μαθω .. ποσο (περιπου);) θα μου κοστισει η αντικατασταση της οθονης του galaxy s :( .... eyxaristo :D

 

Η σπασμενη οθονη ειναι δικη σου υπαιτιοτητα οποτε λογικα δεν ειναι στην εγγυηση. Θεωρω οτι θα πληρωσεις σιγουρα μια 200αρα+ (αν κρινω απο περιπτωσεις αλλαγης πλακετας που παιρνουν 150-160€)

 

Ριξε μια ματια και εδω αν θες http://cgi.ebay.com/Super-Amoled-Screen-Digitizer-f-Samsung-Galaxy-S-i9000-/390272859657?pt=PDA_Accessories&hash=item5ade133e09

 

Τωρα για αξιοπιστια του προιοντος κλπ δεν γνωριζω, παντως εχει τον πωλητη ως top seller. Παρολα αυτα δεν το συνιστω.

Edited by red_herring

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

http://antonis-news.blogspot.com/2011/01/apn-internet-mms-android.html

δοκίμασε αυτό από το blog toy συμφορουμίτη Tonyk

εκανα ακριβως οτι λεει , απλα μετα οταν μπαινω να δω τα apn δεν υπαρχει τιποτα κ ειναι κενα

Edited by Tyxerakias
Link to comment
Share on other sites

εκανα ακριβως οτι λεει , απλα μετα οταν μπαινω να δω τα apn δεν υπαρχει τιποτα κ ειναι κενα

 

Κανε reboot το τηλεφωνο.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...