Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλε μου μην με παρεξηγησεις αλλα εδωσες τοσα λεφτα για κατι που δεν ειχες δει εστω πως ειναι? Οχι το froyo που θελεις δεν μπαινει. Το ελληνικο froyo ειναι για το galaxy s καμια σχεση δηλαδη με το δικο σου μοντελο. Δες εδω http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=708 και καλη τυχη...

 

ευχαριστω.αν παντως καποιοσ εχει καποιεσ γνωσεις σχετικες, θα περιμενω.τα αγγλικα μου δεν φτανουν για να ψαξω σ αυτο το φορουμ. ευχαριστω και παλι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δυσκολο μου φαινεται ,μιας και δεν προοριζεται για την Ελλαδα να εχει Ελληνικα.Αν και δε το βλεπω σαν μεγαλο προβλημα να εχεις αγγλικα μενου
Link to comment
Share on other sites

Δυσκολο μου φαινεται ,μιας και δεν προοριζεται για την Ελλαδα να εχει Ελληνικα.Αν και δε το βλεπω σαν μεγαλο προβλημα να εχεις αγγλικα μενου

 

vai αλλα να μην εχεισ καμερα και βιντεο?

Link to comment
Share on other sites

vai αλλα να μην εχεισ καμερα και βιντεο?

 

εφοσον εχεις δικαιωμα να το επιστρεψεις εντος 3 ημερων επεστρεψε το χωρις πολλα πολλα...

και αν μπορεις παρε το gt-i900 galaxy s και απο Ευρωπη αμα γινεται, αν παλι δεν μπορεις, δεν ξερω, τι να σου πω...

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια χάρη όποιος μπορεί.Στο site http://extra3.tv/ παίζει το live ή δεν ανοίγει τίποτα?

Παίζει κανονικά και σε jpy :).

 

έχω παίξει και cityville στο fb, αλλά μην το ψάχνεις υπάρχει ακόμα μεσαίωνας στα flash games :)

Κι' όμως υπάρχει φως στο τούνελ :).

Το xda έβαλε πάλι το χεράκι του όπως πάντα :).

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=939156

 

Σε κάποιους δουλεύει μια χαρά. Δοκιμάστε το :).

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

vai αλλα να μην εχεισ καμερα και βιντεο?

 

Kαλησπέρα. Αυτό το πρόβλημα έχει παρουσιαστεί και στο δικό μας Galaxy S, δεν έχει σχέση με την έκδοση. Συνήθως το πρόβλημα είναι κάποια εφαρμογή που χρησιμοποιεί την κάμερα. Αν δεν ξέρεις ποιά εφαρμογή έβαλες, βγάλε μία-μία όσες χρησιμοποιούν την κάμερα. Αν δε δουλέψει, δοκίμασε να κάνεις ένα Factory reset (Settings, Privacy)... και πες μας αν διορθωθεί.

Αν πάλι όχι, μια αναβάθμιση firmware θα σε βοηθήσει. (Φυσικά πρέπει να είναι firmware για το Vibrant).

Όσο για τα Ελληνικά, μπορείς να τα βάλεις αν γίνεις root, όπως μπορείς να κάνεις και οτιδήποτε άλλο. Αλλά στην περίπτωσή σου, αν έχεις δυνατότητα επιστροφής, κάντο, νομίζω είναι το καλύτερο.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλημερα, μετα απο ενα reset που εκανα στον γαλαξια, παρατηρησα πως λειπουν απο το μαρκετ οι εφαρμογες youtube downloader και γενικα οτι εχει να κανει με κατεβασμα βιντεο απο το γνωστο καναλι. Τις αφαιρεσαν η ειναι επι πληρωμη?
Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλημερα, μετα απο ενα reset που εκανα στον γαλαξια, παρατηρησα πως λειπουν απο το μαρκετ οι εφαρμογες youtube downloader και γενικα οτι εχει να κανει με κατεβασμα βιντεο απο το γνωστο καναλι. Τις αφαιρεσαν η ειναι επι πληρωμη?

 

απο οτι εχω παρατηρησει και εγω αφαιρουνται σε λιγο χρονικο διαστημα

ισως ειναι παρανομες οι εφαρμογες και καλα, δεν ξερω...

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Όταν η οθόνη και τα πλήκτρα είναι κλειδωμένα και πατήσω παρατεταμένα το κουμπί ON/OFF η συσκευή κλείνει, από τι στιγμή που είναι κλειδωμένα τα πλήκτρα αυτό δε θα έπρεπε κανονικά να συμβαίνει, γνωρίζει μήπως κανείς πως μπορεί να διορθωθεί;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όταν η οθόνη και τα πλήκτρα είναι κλειδωμένα και πατήσω παρατεταμένα το κουμπί ON/OFF η συσκευή κλείνει, από τι στιγμή που είναι κλειδωμένα τα πλήκτρα αυτό δε θα έπρεπε κανονικά να συμβαίνει, γνωρίζει μήπως κανείς πως μπορεί να διορθωθεί;

 

Αυτή είναι η φυσιολογική λειτουργία του νομίζω...

 

//Darky's v9.3 Beta 1/Speedmod Kernel K13B//

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η φυσιολογική λειτουργία του νομίζω...

 

//Darky's v9.3 Beta 1/Speedmod Kernel K13B//

 

Κανονικά δε θα έπρεπε να είναι έτσι πιστεύω γιατί έτσι μπορεί να κλείσει το κινητό κατάλάθος. Να αλλάξει αυτό γίνεται ξέρει κανείς;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά δε θα έπρεπε να είναι έτσι πιστεύω γιατί έτσι μπορεί να κλείσει το κινητό κατάλάθος. Να αλλάξει αυτό γίνεται ξέρει κανείς;

 

Προσπάθησα πολλές φορές να το κλείσω κλειδωμένο, και δεν τα κατάφερα. Το μόνο που κατάφερα είναι μετά από παρατεταμένο κράτημα να μου βγει το μενού επιλογών, power off, data κτλ. Αν είναι αυτός ο "κατά λάθος" τρόπος που μπορεί να κλείσει, δηλαδή να το κρατήσεις πρώτα πατημένο πολύ ώρα, μετά να επιλέξεις το power off και να το κλείσεις....νομίζω δημιουργούμε προβλήματα εκεί που δεν υπάρχουν.

Εκτός αν είναι θέμα firmware. Eγώ με JPY δεν έχω κανένα πρόβλημα πάντως.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα πολλές φορές να το κλείσω κλειδωμένο, και δεν τα κατάφερα. Το μόνο που κατάφερα είναι μετά από παρατεταμένο κράτημα να μου βγει το μενού επιλογών, power off, data κτλ. Αν είναι αυτός ο "κατά λάθος" τρόπος που μπορεί να κλείσει, δηλαδή να το κρατήσεις πρώτα πατημένο πολύ ώρα, μετά να επιλέξεις το power off και να το κλείσεις....νομίζω δημιουργούμε προβλήματα εκεί που δεν υπάρχουν.

Εκτός αν είναι θέμα firmware. Eγώ με JPY δεν έχω κανένα πρόβλημα πάντως.

 

και εγω το πατησα παρατεταμενα για 15-20 δευτερολεπτα και οταν το αφησα εκανε reboot

δεν το ηξερα οτι γινεται, αλλα δεν με απασχολει κιολας μιας και για να πατηθει τοση ωρα συνεχομενα το κουμπι οn/off το βρισκω εξαιρετικα δυσκολο...

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

και εγω το πατησα παρατεταμενα για 15-20 δευτερολεπτα και οταν το αφησα εκανε reboot

δεν το ηξερα οτι γινεται, αλλα δεν με απασχολει κιολας μιας και για να πατηθει τοση ωρα συνεχομενα το κουμπι οn/off το βρισκω εξαιρετικα δυσκολο...

 

Eγω το πρωτοειδα αυτο οταν με τις παλιες καλες εποχες του 2.1 μου ειχε κανει ενα τρελο κολλημα σε μια κ@λοεφαρμογη και το πατησα να κλεισει παρατεταμενα για πολλη ωρα και εκανε reboot.Ισως γι'αυτον τον λογο να ειναι ετσι.:)

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω μια ερωτηση..Θελω να κανω hard resset και ειμαι root.Πρεπει να κανω unroot πρωτα ή δεν θα υπαρξει προβλημα?Επισης εχω κανει Unistall το layrar με το titanium.Θα δημιουργηθει προβλημα αν κανω hard resset τωρα που δεν υπαρχει το layar???
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κ απο εμενα!ειμαι νεος κατοχος του εν λογο κινητου κ μπορω να πω οτι μεχρι στιγμης ειμαι αρκετα ευχαριστημενος..αφου εκανα την αναβαθμιση κ μετα.αυτο που με προβληματιζει ειναι το πως ενημερωνομαι αμεσα για τα μειλ μου ενω εχω κλειστα το wi fi κ το gps...ρωταω μηπως κ μου ερθει κανενας τρελος λογαριασμος κ τραβαω τα μαλλια μου μετα...ευχαριστω!

 

κ κατι ακομη.πως μπορω να σβησω τις επαφες απο την καρτα sim?οταν παω να στειλω μνμ μου εμφανιζει τις επαφες κ απο τη sim κ απο το τηλ με αποτελεσμα να γινεται ενα μπαχαλο...

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω μια ερωτηση..Θελω να κανω hard resset και ειμαι root.Πρεπει να κανω unroot πρωτα ή δεν θα υπαρξει προβλημα?Επισης εχω κανει Unistall το layrar με το titanium.Θα δημιουργηθει προβλημα αν κανω hard resset τωρα που δεν υπαρχει το layar???

 

οχι δεν χρειάζεται να κάνεις unroot ούτε υπάρχει θέμα με το layar προχώρα άφοβα. κι εγω έχω ξηλώσει αρκετές "μανίσιες" εφαρμογές χωρίς πρόβλημα :)

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο hard format (2.2.1 ολλ) ΔΕΝ λειτουργεί το backspace.Το πατάω και δεν με γυρίζει στην πίσω σελίδα με βγάζει έξω απο την εφαρμογή(market π.χ)...εχει γίνει κάποιο λάθος στην εγκατάσταση ή κάποια ρύθμιση?Ξέρει κανείς κάτι?
Link to comment
Share on other sites

Μετά απο hard format (2.2.1 ολλ) ΔΕΝ λειτουργεί το backspace.Το πατάω και δεν με γυρίζει στην πίσω σελίδα με βγάζει έξω απο την εφαρμογή(market π.χ)...εχει γίνει κάποιο λάθος στην εγκατάσταση ή κάποια ρύθμιση?Ξέρει κανείς κάτι?

 

Eβαλες σιγουρα το firmware του Ευρωπαικου μοντελου Galaxy S που ειναι στην πρωτη σελιδα του hacks/roots?Μηπως εβαλες απο καποιο αλλο μοντελο αμερικης?

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Eβαλες σιγουρα το firmware του Ευρωπαικου μοντελου Galaxy S που ειναι στην πρωτη σελιδα του hacks/roots?Μηπως εβαλες απο καποιο αλλο μοντελο αμερικης?

Sorry λάθος δικο μου...λαθος kernel ολα οκ.

Edited by Tyxerakias
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κ απο εμενα!ειμαι νεος κατοχος του εν λογο κινητου κ μπορω να πω οτι μεχρι στιγμης ειμαι αρκετα ευχαριστημενος..αφου εκανα την αναβαθμιση κ μετα.αυτο που με προβληματιζει ειναι το πως ενημερωνομαι αμεσα για τα μειλ μου ενω εχω κλειστα το wi fi κ το gps...ρωταω μηπως κ μου ερθει κανενας τρελος λογαριασμος κ τραβαω τα μαλλια μου μετα...ευχαριστω!

 

κ κατι ακομη.πως μπορω να σβησω τις επαφες απο την καρτα sim?οταν παω να στειλω μνμ μου εμφανιζει τις επαφες κ απο τη sim κ απο το τηλ με αποτελεσμα να γινεται ενα μπαχαλο...

 

E.. τί σχέση έχει το GPS με τα data? Μάλλον εννοείς GPRS... αν δεν έχεις κλειστά τα δεδομένα του παρόχου (αν δηλαδή βλέπεις 2 βελάκια με το γράμμα G ή Ε ή 3G ή Η δίπλα στις γραμμές του σήματος, ναι, έχεις ανοιχτά data και χρεώνεσαι.

 

Στις επαφές, πάτα το μενού, μετά πήγαινε στις επιλογές εμφάνισης, και βγάλε τα τικ που έχει δίπλα στη sim, έτσι δε θα βλέπεις τίποτα από εκεί.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να βάλω το sygic με χάρτη σπασμένο στο κινητό, αλλά δεν ξέρω πως...Μήπως υπάρχει κανένας οδηγός εδώ μέσα για την εγκατάσταση κρακαρισμένων εφαρμογών? Ή αν μπορείτε να μου πείτε πως να το κάνω εγκατάσταση?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να βάλω το sygic με χάρτη σπασμένο στο κινητό, αλλά δεν ξέρω πως...Μήπως υπάρχει κανένας οδηγός εδώ μέσα για την εγκατάσταση κρακαρισμένων εφαρμογών? Ή αν μπορείτε να μου πείτε πως να το κάνω εγκατάσταση?

 

Δεν υπαρχει αυτο που ζητας εδω και δεν θα γινει κιολας τετοιος οδηγος. Δεν επιτρεπεται εδω κουβεντα για σπασμενα λογισμικα.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει αυτο που ζητας εδω και δεν θα γινει κιολας τετοιος οδηγος. Δεν επιτρεπεται εδω κουβεντα για σπασμενα λογισμικα.

 

παιδια εκανε κανεις αναβαθμιση το mls?

πρεπει να εχουμε εγκατεστήμενη την προηγουμενη εκδοση κατα την εγκατασταση?

πρεπε να εχουμε στο κινητο την sdcard?

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να εχουμε εγκατεστήμενη την προηγουμενη εκδοση κατα την εγκατασταση?

πρεπε να εχουμε στο κινητο την sdcard?

 

Όχι, και εάν την έχεις πρέπει πρώτα να την βγάλεις.

Ναι !

;)

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...