Jump to content

[Tablet] Motorola XOOM


zafos90
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά έβαλα την EOS JB 100 και απογοητεύτηκα. Σχετικά αργή απόκριση και αρκετά Bug. Χθες όμως πέρασα την 102 και δεν έχω λόγια!!! Δεν υπάρχει η ταχύτητα της JB!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά έβαλα την EOS JB 100 και απογοητεύτηκα. Σχετικά αργή απόκριση και αρκετά Bug. Χθες όμως πέρασα την 102 και δεν έχω λόγια!!! Δεν υπάρχει η ταχύτητα της JB!!!

 

πες σε παρακαλω που την βρισκουμε και μερικες συντομες οδηγιες εγκαταστασης στα ελληνικα..

ευχαριστω

LG G4
Link to comment
Share on other sites

το amazon.co.uk, έχει την original xool portofolio θήκη, στα 5€ !

 

http://www.amazon.co.uk/Genuine-Motorola-Folio-Case-Xoom/dp/B004TVN5B2/ref=cm_cr_pr_product_top

 

αν και δεν είναι οτι καλύτερο υπάρχει σαν θήκη, για 12€ που βγαίνει μαζί με μεταφορικά είναι αυτή τη στιγμή η απολύτως φθηνότερη folding θήκη! εντυπώσεις όταν την παραλάβω.

Link to comment
Share on other sites

Ξαδερφε σε προλαβα στην προηγουμενη σελιδα :)

Την παραγγειλα κι εγω. Αντε με το καλο να μας ερθει να δουμε και τι λεει απο κοντα!

LG G2, Galaxy Note, Galaxy Tab II 10.1, Motorola XooM, CT 1002
Link to comment
Share on other sites

Ξαδερφε σε προλαβα στην προηγουμενη σελιδα :)

Την παραγγειλα κι εγω. Αντε με το καλο να μας ερθει να δουμε και τι λεει απο κοντα!

εγω την πηρα δωρο απο το media markt με την αγορα του....ειναι πολυ βολικη...!!!!καθως και τον επιτραπεζιο φορτιση..!!!

LG G4
Link to comment
Share on other sites

εγω την πηρα δωρο απο το media markt με την αγορα του....ειναι πολυ βολικη...!!!!καθως και τον επιτραπεζιο φορτιση..!!!

 

Εσύ είσαι ο καλύτερος του χωριού!!! :lol::lol::lol:

Και γώ απο τα ΜΜ το πήρα μαζί με την βάση αλλά απο θήκη γιόκ!!!!:O

LG G2, Galaxy Note, Galaxy Tab II 10.1, Motorola XooM, CT 1002
Link to comment
Share on other sites

πες σε παρακαλω που την βρισκουμε και μερικες συντομες οδηγιες εγκαταστασης στα ελληνικα..

ευχαριστω

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1777987

Link to comment
Share on other sites

Εγω διαβασα, διαβασα, αλλα απαντηση δεν βρηκα.

Μου πεταξε το παραθυρακι της αναβαθμησης και μου ζητησε να το εχω στην πριζα για να μην μεινει απο ρευμα..

Ετσι και εκανα, εκανε το download και εκει που περασε η οθονη σε μια μπαρα να φορτωνει, αλλαξε ξαφνικα και εχει βγαλει ενα Θαυμαστικο μεσα σε ενα τριγωνακι και απο κατω το ανθρωπακι του Android..

Εμεινε ετσι ολο το βραδυ (με πηρε ο υπνος), ε ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ,

κανω Restart και μολις ανοιγει η αρχικη οθονη ξανασβηνει μονο του και ξανα η ιδια διαδικασια, δηλαδη ουτε να το δουλεψω οπως πριν δεν μπορω..

 

Καμια ιδεα η να το βαλω στο τζακι ???

(απειραχτη rom εχω)

Υπογράφω
Link to comment
Share on other sites

Επίσημη έκδοση λες φοράει, μήπως όμως είχες κάνει καμία απόπειρα (πετυχημένη η όχι) για root? Μήπως το πήρες μεταχειρισμένο και είχε πειράξει κάτι ο προηγούμενος? Ρωτάω γιατί η αδυναμία εγκατάστασης που περιγράφεις οφείλεται στο ότι κατά την διάρκεια εντοπίζει κάποια μεταβολή σε system file και δεν προχωράει παρακάτω

Σε κάθε περίπτωση, ζέστη έχει, μην ανάβεις τζάκι, θα την βρούμε την άκρη! :)

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

εγω την πηρα δωρο απο το media markt με την αγορα του....ειναι πολυ βολικη...!!!!καθως και τον επιτραπεζιο φορτιση..!!!

Εγω είχα πάρει δωρο μόνο τον επιτραπέζιο φορτιστή και επειδή δεν το είχαν άμεσα (το xoom) και μια δωροεπιταγή 20 ευρώ. Οσες φορές και να ξαναπήγα στο mm, θήκη δεν έφεραν ποτέ...:mad::mad::mad:

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

 

Παιδιά έβαλα την EOS JB 100 και απογοητεύτηκα. Σχετικά αργή απόκριση και αρκετά Bug. Χθες όμως πέρασα την 102 και δεν έχω λόγια!!! Δεν υπάρχει η ταχύτητα της JB!!!

 

εβαλα την 102..αλλα δεν ειδα καμια σπουδαια διαφορα με την 4.0.4 ..εβαλα και την εφαρμογη sms αλλα στελνει μονο σε 4ψηφιους αριθμους...????

LG G4
Link to comment
Share on other sites

και σε μένα ενώ δέχεται sms, δεν μπορεί να στείλει...

wind και jb102+sms 102

LG G2, Galaxy Note, Galaxy Tab II 10.1, Motorola XooM, CT 1002
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχει δοθεί επίσημα η ICS αναβαθμιση απο Motorola; Ακόμη για εμένα τίποτα!!!!!

 

Δεν αμφισβητώ εσένα αλλά την εγκυρότητα της πληροφόρησης από τον υπάλληλο του customer care, με τα οποία έχω μάθει να είμαι επιφυλακτικός....

 

Ακριβώς.

Αν ισχύει αυτό που είπαν στον φίλο για την αναβάθμιση από την ΜΟΤΟ, και δεν θες να περιμένεις άλλο(που το βρίσκω πολύ λογικό :) ) έχεις και την επιλογή να κάνεις αυτό που δοκίμασα πριν ένα μήνα, δηλαδή να φλασαρεις την ακριβώς από πάνω που λέει Telefonica Spain, δεν έχει καμία απολύτως διαφορά η customization, και θα δεις την αναβάθμιση άμεσα. Και σου το λέει αυτό ο πιο φανατικός stock supporter :p

 

Χωρίς αλλά σχόλια.

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Τό έχω ξαναγραψει πως και εμενα μου είχε έρθει η αναβαθμιση άλλα είπα να την κάνω τό επόμενο πρωί. Απο την επομένη όμως νέο update δεν μου ήρθε. Σέ επικοινωνία με Motorola Hellas μου απάντησαν πως τό update αυτό δεν ήταν τό σωστο και πως θά ξαναδοθει.Αλλα σέ εμένα δεν έχει έρθει τίποτα μέχρι τώρα

 

Του αδερφού μου,το πήρε κανονικά...... Από την πρώτη μέρα....τι "δεν ήταν το σωστό",μας λένε???

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς ιδέα πώς μπορούμε να αποκτήσουμε το νέο baseband? (07)

Προσπαθώ να το καταλάβω αλλά ψιλομπερδεύομαι!

'Εχει να κάνει με αναβάθμιση ΟΤΑ απο στόκ πρίν περάσουμε την custom jb...

LG G2, Galaxy Note, Galaxy Tab II 10.1, Motorola XooM, CT 1002
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θα ήθελα τη γνώμη σας. Μετά από 2 συσκευές motorola (defy και τώρα razr) είμαι πολύ ευχαριστημένος από την ποιότητα κατασκευής τους. Έχω βρει μεταχειρισμένα το xoom στα 220 με 240 και το asus tf101 στα 260 μαζί με τη βάση-πληκτρολόγιο του. Υπάρχει κάποιος που να έχει άποψη και για τα δύο? Γενικά είστε ευχαριστημένοι από το xoom? Είμαι από αυτούς που με το πάρουν συσκευή στα χέρια τους , rootάρουν, ξεκλειδώνουν αν ξεκλειδώνει και φλασάρουν. Είναι κάτι συγκεκριμένο που μου προτείνετε να ελέγξω σε περίπτωση που πάρω το xoom? Η αλήθεια είναι ότι κλείνω προς το asus λόγω καλύτερης οθόνης (όχι ανάλυσης) απότι έχω διαβάσει και φυσικά λόγω πληκτρολογίου στην ίδια τιμή. Παρόλ αυτά δεν μπορώ να παραβλέψω το feeling που σου δίνει μία συσκευή μοτορόλα κρατώντας την. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα έχω κι εγώ. Λέει κάπου η Motorola ότι δεν κάνει να κοιμόμαστε την ώρα του update γιατί επηρεάζεται το tablet από το ροχαλητό???

 

Εγω διαβασα, διαβασα, αλλα απαντηση δεν βρηκα.

Μου πεταξε το παραθυρακι της αναβαθμησης και μου ζητησε να το εχω στην πριζα για να μην μεινει απο ρευμα..

Ετσι και εκανα, εκανε το download και εκει που περασε η οθονη σε μια μπαρα να φορτωνει, αλλαξε ξαφνικα και εχει βγαλει ενα Θαυμαστικο μεσα σε ενα τριγωνακι και απο κατω το ανθρωπακι του Android..

Εμεινε ετσι ολο το βραδυ (με πηρε ο υπνος), ε ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ,

κανω Restart και μολις ανοιγει η αρχικη οθονη ξανασβηνει μονο του και ξανα η ιδια διαδικασια, δηλαδη ουτε να το δουλεψω οπως πριν δεν μπορω..

 

Καμια ιδεα η να το βαλω στο τζακι ???

(απειραχτη rom εχω)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

μετά την αναβάθμιση σε ICS έχει κανείς σας επιβεβαιώσει ότι μπορεί να διαβάζει το xoom στικάκια ή ακόμη και σκληρούς δίσκους 2,5' ???

Το ρωτάω γιατί σκέφτομαι να αγοράσω απο amazon το καλώδιο για σύνδεση usb συσκευών (μαζί με τη θήκη portfolio).

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Xoom wi fi. Εχτές το βράδυ άνοιξε ειδοποίηση για αναβάθμιση και προχώρησα.

Όλα ok αλλά όταν το tablet έκανε επανεκκίνηση από μόνο του κόλλησε στην οθόνη με το λογότυπο Μ και τους ομόκεντρους κύκλους να ανοιγοκλείνουν.

Του κάνω επανεκκίνηση, ανοίγει η οθόνη με το λογότυπο και μένει εκεί.

Επίσης δεν λειτουργεί το οn-off…δεν μπορώ να κλείσω τελείως την συσκευή. Περιμένω να πέσει τελείως η μπαταρία και να ξαναπροσπαθήσω αλλά δε νομίζω ότι θα αλλάξει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Πάτα το πάνω κουμπί που είναι για να αυξάνει ο ήχος μαζί και το κουμπί on/off για λίγα δευτερόλεπτα και θα κλείσει.

 

Το δοκίμασα...δεν κλείνει...κάνει επανεκκίνηση

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...