Jump to content

[Tablet] Motorola XOOM


zafos90
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα εχω την EOS JB EVEREST 110. Τωρα τελευταια μου σβηνει η συσκευη οταν παραμενει σε αδρανεια 2-3 λεπτα. Ειναι θεμα της Rom?
smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χτες έφαγε ένα κόλημα στο boot και δεν άνοιγε με τίποτε. Εμεινε στο "starting network protocol" μέχρι που πέθανε η μπαταρία :lol:. Πως κάνουμε reset σε ανάλογη περίπτωση ?

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.7.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Χτες έφαγε ένα κόλημα στο boot και δεν άνοιγε με τίποτε. Εμεινε στο "starting network protocol" μέχρι που πέθανε η μπαταρία :lol:. Πως κάνουμε reset σε ανάλογη περίπτωση ?

 

κρατάς πατημένο το power + volume up

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα εχω την EOS JB EVEREST 110. Τωρα τελευταια μου σβηνει η συσκευη οταν παραμενει σε αδρανεια 2-3 λεπτα. Ειναι θεμα της Rom?

 

Δεν νομίζω, εμένα τρέχει άψογα!

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας το XOOM 8 μήνες, αποφάσισα πλέον ότι είναι καιρός να το κάνω root. Όλα πήγαν καλά και του φόρεσα και το JB πάνω και όλα ωραία και καλά, εκτός από ένα.

Η Adobe σταμάτησε την υποστήριξη του Flash Player και μοιραία δεν υποστηρίζει JB.

Βρήκα στο Google Play αυτή την εφαρμογή "Android Flash Player Browser" η οποία υποστηριζει το JB.

Την έχει δοκιμάσει κανείς; Σελίδες με flash θα παίζουν νορμάλ; ή μήπως να βάλω το original της Adobe παρά τη μη υποστήριξη και θα μου αρχίσει τα περίεργα το xoom (το οποίο πάει σφαίρα);

Device: Samsung Galaxy S III 32GB

Device: Motorola XOOM 3G

Device: HTC Desire

Device: iPhone 4 16GB

Device: iPad Mini 16GB

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας το XOOM 8 μήνες, αποφάσισα πλέον ότι είναι καιρός να το κάνω root. Όλα πήγαν καλά και του φόρεσα και το JB πάνω και όλα ωραία και καλά, εκτός από ένα.

Η Adobe σταμάτησε την υποστήριξη του Flash Player και μοιραία δεν υποστηρίζει JB.

Βρήκα στο Google Play αυτή την εφαρμογή "Android Flash Player Browser" η οποία υποστηριζει το JB.

Την έχει δοκιμάσει κανείς; Σελίδες με flash θα παίζουν νορμάλ; ή μήπως να βάλω το original της Adobe παρά τη μη υποστήριξη και θα μου αρχίσει τα περίεργα το xoom (το οποίο πάει σφαίρα);

 

μια χαρά παίζει και στο JB... απλά εγκατέστησε το :D

Link to comment
Share on other sites

σήμερα παρέλαβα τον matt screen protector, μπας και σταματήσω να καθρεπτίζομαι :D

 

ναι, δουλεύει πολύ καλα... α δεν αφήνει και δακτυλιες!

 

http://img341.imageshack.us/img341/1777/20120904115853.png

 

http://img442.imageshack.us/img442/1529/20120904115956.png

Edited by sfortis
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει δοκιμάσει κανείς το Nexus Media Importer?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.homeysoft.nexususb.importer&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5ob21leXNvZnQubmV4dXN1c2IuaW1wb3J0ZXIiXQ..

Δείχνει να κάνει την δουλειά και γράφει πως κάνει για το Xoom.

"Requires the following hardware:

1) An Android 3.2+ device. Examples include Google Nexus devices or the Motorola Xoom.

2) A USB OTG (On-The-Go) cable. Cost approximately $1 USD on Amazon), see screenshots for examples.

3) A USB Flash Drive or USB SD Card Reader and SD Card, see screenshots for examples."

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε zvasilios είσαι φοβερός την εγκατέστησα και παίζει μια χαρά.

Τώρα το Χοομ είναι τέλειο.

 

Μήπως μπορείς να μου πεις σε τι έκδοση είσαι?

Link to comment
Share on other sites

την έκδοση 4.1.1 της EOS δεν την υποστηρίζει? γιατί δεν μ το αναγνωρίζει....

Εμένα δεν μου το αναγνώρισε με την official 4.0.4. γιαυτό ρώτησα πρίν αλλά μάλλον είχα κακό otg. Παρήγγειλα άλλο σήμερα και αύριο που θα το έχω θα ενημερώσω. Το otg σου το είχες ξαναδοκιμάσει με κάτι άλλο? Μήπως έχει καμιά παραξενιά εκεί...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου το αναγνώρισε με την official 4.0.4. γιαυτό ρώτησα πρίν αλλά μάλλον είχα κακό otg. Παρήγγειλα άλλο σήμερα και αύριο που θα το έχω θα ενημερώσω. Το otg σου το είχες ξαναδοκιμάσει με κάτι άλλο? Μήπως έχει καμιά παραξενιά εκεί...

Δεν το εχω ξαναδοκιμασει ειναι η αληθεια αλλα τωρα που το λες δεν μ φαινεται κ πολυ καλο θα παραγγειλω κ γω ενα να δω αν δουλεψει...:blink::blink:

Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχω ξαναδοκιμασει ειναι η αληθεια αλλα τωρα που το λες δεν μ φαινεται κ πολυ καλο θα παραγγειλω κ γω ενα να δω αν δουλεψει...:blink::blink:

 

Εάν δεν βιάζεσαι περίμενε να σου πω εάν θα δουλέψει αυτό που περιμένω επειδή το βρήκα σε καλή τιμή και από ελλάδα... λογικά αύριο παραλαβή.

Link to comment
Share on other sites

Αφού έκανα την αναβάθμιση σε JB το συνδέω με usb στο laptop και δεν το αναγνωρίζει. Δοκίμασα και USB debugging αλλά και πάλι τίποτα....
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα βρηκα σε παρα πολυ καλη τιμη το xoom 3g απο amazon.de http://www.amazon.de/gp/offer-listing/B004Q7E8FQ/ref=sr_1_1_olp?ie=UTF8&qid=1347174524&sr=8-1&condition=new ,το εχει παρεις κανεις απο εδω? Εχω το xoom 2 media edition και παει προς πωληση λογω ανελεητων lags,η εκδοση 3g με JB εχει κολληματα-προβληματα? Αξιζει η αγορα του?

Ευχαριστω

 

Στα 299 παιζει και το acer iconia tab a210 quad core

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς κάποιο πληκτρολόγιο με το οποίο όταν πατάω δύο φορές γρήγορα κάποιο γράμμα π.χ. το α να μου το τονίζει αντί να γράφει δυο α στην σειρά? Το έκανε το razr μου με το stock πληκτρολόγιο και ήτανε πολύ βολικό. Τώρα χρησιμοποιώ το Multiling αλλά δεν βρήκα κάποια ρύθμιση.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά όταν για παράδειγμα η team EOS βγάζει ένα update για την ρομ της πρέπει να κάνω full wipe (factory reset) ή μπορώ να την φλασάρω κατευθείαν ?

ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

παιδιά όταν για παράδειγμα η team EOS βγάζει ένα update για την ρομ της πρέπει να κάνω full wipe (factory reset) ή μπορώ να την φλασάρω κατευθείαν ?

ευχαριστώ...

 

για updates ναι, απλά την φλασάρεις, τίποτα άλλο!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά όταν για παράδειγμα η team EOS βγάζει ένα update για την ρομ της πρέπει να κάνω full wipe (factory reset) ή μπορώ να την φλασάρω κατευθείαν ?

ευχαριστώ...

για καλύτερο αποτέλεσμα κάνεις.....

 

wipe cache

wipe dalvik cache

format system

flash rom

flash gapps

 

από τα δεδομένα χρήστη δεν θα σβηστεί τίποτα..!!!.

LG G4
Link to comment
Share on other sites

για να περάσεις καμιά καινούργια Nightly, τσάμπα κόπος όλα αυτά...εγγυημένα :D

 

ναι έχω την 112 κ θέλω να περάσω την 113 κ βαριέμαι να το ξαναστήνω απ την αρχή....ευχαρίστω....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κυριοι...εχω το εξης προβλημα...

1)Η σησκευη δεν μπαινει στο google play γραφει οτι δεν υπαρχει συνδεση...

2)στις περισσοτερες σελιδες του εξπλορερ...πεταει συνεχεια το μυνημα ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΕ ΤΟ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΙΣΟΤΟΠΟΥ

3) ΣΤΟ google maps δεν βρισκει την τοποθεσια μου....

 

γενικοτερα απο οτι εχετε καταλαβει τα ψιλο κακαρωσε σε ολους τους τομεις...

Δεν μου ανοιγε ασ πουμε καποιες εφαρμογες..π.χ facebook κ για πριν κανω επαναφορα στισ εργοστασιακες ρυθμισεις μπας κ σωθουμε ειπα να ρωτησω..τους γνωστες...

ΑΑ εσβησα κ το avg μηπως εφταιγε αυτο για τα κολληματα ..αλλα τιποτα...

 

Σωστε με ευχαριστω εκ των προταιρο κοπελια!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...