Jump to content

[Tablet] Motorola XOOM


zafos90
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βασικα ηταν ο λογος που εδωσα το αλλο μου tab για να παρω το xoom..Το 3G και η sd slot...Οποτε οταν βγει ολοκληρωμενη JB θα την βαλω..Κατι αλλο:το xoom δεν κανει κλησεις;Ειτε με ακουστικα ειτε με ανοιχτη ακροαση;Το 3G ειναι μονο για συνδεση στο ιντερνετ;

 

Δεν κάνει κλήσεις. Το μόνο που μπορεί να γίνει (δεν το έχω δοκιμάσει) είναι κάποιο χάκεμα για να στέλνει μηνύματα sms.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα παιδια την περασα προχτεσ....πολυ ασταθες και πηγα να κατεβασω καποιες εφαρμογες και δεν τις επαιζε....δοκιμαστε και εσεις ....σημερα ξαναπερασα την EOS 2
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια την περασα προχτεσ....πολυ ασταθες και πηγα να κατεβασω καποιες εφαρμογες και δεν τις επαιζε....δοκιμαστε και εσεις ....σημερα ξαναπερασα την EOS 2

 

Παραξενο αυτο που λες.Την εχω απο εχθες και δουλευει μια χαρα..Ουτε κολληματα (οχι οτι ειχα τετοια με την eos ics) ουτε καθυστερησεις.Και νομιζω πως ειναι και λιγο καλυτερη η αυτονομια του..Εκανες wipe και restore πριν την περασεις;Το λεω γιατι εγω την πατησα ετσι και δεν εμπαινε καν...

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

το JB είναι smoooooooth!!! λίγα bug, όχι τίποτα σοβαρό... ειναι μια χαρά για καθημερινή χρήση.

 

εγώ το πέρασα απο πάνω και παίζει μια χαρά πάντως.

Edited by sfortis
Link to comment
Share on other sites

Αστέρι η νέα Rom. Το Google now δουλεύει κανονικά. Μόνο το 3Τζι δε δοκίμασα ακόμα αλλά λένε ότι δεν έχει θέμα.
Link to comment
Share on other sites

Παραξενο αυτο που λες.Την εχω απο εχθες και δουλευει μια χαρα..Ουτε κολληματα (οχι οτι ειχα τετοια με την eos ics) ουτε καθυστερησεις.Και νομιζω πως ειναι και λιγο καλυτερη η αυτονομια του..Εκανες wipe και restore πριν την περασεις;Το λεω γιατι εγω την πατησα ετσι και δεν εμπαινε καν...

 

Καλησπερα...εκανα τα παντα...αλλα μου κολαγε πολυ ...θα ξαναδοκιμασω και θα δω....λες να μην εκανα? :blink: ιδωμεν....

Link to comment
Share on other sites

Το XOOM θέλει ξεκλείδωμα του bootloader και root. Το πρώτο για να μπορείς να εκκινείς σε recovery mode και το δεύτερο για να έχεις δικαιώματα super user (σαν administrator σε windows) στη συσκευή.

Σπασμένες εφαρμογές μπορείς να βάζεις και χωρίς root αλλά (α) είναι παράνομο (β) γενικά οι εφαρμογές είναι φτηνές οπότε καλό είναι να στηρίζουμε τους developers και (γ) είναι αρκετά επικίνδυνο να είναι φορτωμένες με malware=θέλει πολύ προσοχή.

Οδηγίες: λίγο πιο πριν είχα δώσει link για το ξεκλείδωμα του bootloader. Τo root το έκανα με οδηγίες από εδώ

 

Έτσι μου "κάτσανε" καλά και χωρίς πολλά πολλά.

Bricked αν γίνει το πετάς. Μου λές όμως που και πότε για να έρθω να το μαζέψω! :lol::lol::lol:

Δύσκολα θα γίνει, και πολύ δύσκολα θα βρεθεί σε θέσει να μην επανέρχεται. (δεν έχω ακούσει κανένα να του συμβεί αυτό)

Στην χειρότερη περίπτωση, το πας στο σερβις, και στο επαναφέρουν (με κόστος, καθώς δεν το καλύπτει η εγγύηση).

 

εαν κανω ξεκλείδωμα του bootloader και root το motorola xoom 3g που εχω ..εκτος απο την εγγυηση θα χασω και την δυνατοτητα του 3g?

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις απλά ξεκλείδωμα και ρουτ όχι θα δουλεύει. Η μόνη περίπτωση να μη σου δουλεύει μετά, είναι αν περάσεις κάποια custom ρομ με προβληματικό 3Τζι.
Link to comment
Share on other sites

jelly bean έως ποιο nightly βάλατα και είναι σταθερό? διαβάζω για μερικές αστάθειες στο xda

 

Πάει σχετικά καλά, δεν αντιμετωπίζω κάποιο συγκεκριμένο πρόβλημα. ειμαι στην 88JB

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι με το πρώτο που έβγαλαν σε jelly bean και επειδή δεν έχω κάποιο πρόβλημα θα περιμένω να βγει σε κάποια φάση η final.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είχα ένα XOOM αμερικάνικο και το πουλησα πριν 6 μηνες σε ενα φίλο.Αυτός αλλαξε μοτιβο σε καποια φαση και μετα τις διακοπές που γυρισε ,το ξεχασε και του κλειδωσε μετα απο αρκετες προσπάθειες...τα πηγε τοσο καλά που δεν θυμαται ουτε τον κωδικο απο το email....τι να κανω για να τον βοηθήσω?
...Εχω προβλημα και ξερω πως το ξερω...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά είχα ένα XOOM αμερικάνικο και το πουλησα πριν 6 μηνες σε ενα φίλο.Αυτός αλλαξε μοτιβο σε καποια φαση και μετα τις διακοπές που γυρισε ,το ξεχασε και του κλειδωσε μετα απο αρκετες προσπάθειες...τα πηγε τοσο καλά που δεν θυμαται ουτε τον κωδικο απο το email....τι να κανω για να τον βοηθήσω?

 

Hard reset... https://motorola-global-en-uk.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/64061/~/motorola-xoom---master-reset-%2F-factory-data-reset

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έτσι φιλολογικά, η επίσημη αναβάθμιση σε 4.0.4 (η ευρωπαϊκή όχι η ισπανική) έχει έρθει σε κανέναν η ακόμα να αρχίσει το rollout?

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

εαν κανω ξεκλείδωμα του bootloader και root το motorola xoom 3g που εχω ..εκτος απο την εγγυηση θα χασω και την δυνατοτητα του 3g?

 

Ποιεςειναι οι καλυτερες μεθοδοι για unlocked bootloader & root? ??

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Καλα...οσο η motorola πεδευεται να βγαλει ics, η team eos εχει ενα πολυ σταθερο JB release που το απολαμβανω εδω και λιγες μερες:D τοσο smooth xoom δεν εχετε ξαναδει!
Link to comment
Share on other sites

Καλα...οσο η motorola πεδευεται να βγαλει ics, η team eos εχει ενα πολυ σταθερο JB release που το απολαμβανω εδω και λιγες μερες:D τοσο smooth xoom δεν εχετε ξαναδει!

link please...πως το εβαλες?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

εγώ που έχω EOS 1 μπορώ να περάσω την jb χωρίς να χάσω κάτι απο τα προγράμματα και τις ρυθμίσεις ή θέλει reset και μετά restore με titanium?
LG G2, Galaxy Note, Galaxy Tab II 10.1, Motorola XooM, CT 1002
Link to comment
Share on other sites

link please...πως το εβαλες?

 

κανε μια βόλτα στο XDA και θα το βρεις. Γράφω απο το Xoom/tapatalk και θα βαλω το σύνδεσμο πιο μετά.

 

Edit είναι στην υπογραφή μου!

Edited by Tsaglis

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Ναι, γενικά. Μου είπαν ότι κατανοούν τη δυσαρέσκειά μου, αλλά εργάζονται για τη βέλτιστη εμπειρία ICS. Μπούρδες. Οι modders έχουν κάνει θαυμάσια δουλειά εδώ και μήνες. Έχε χάρη που τρώω κόλλημα με τις μανίσιες ROM. Πάντως για JB δε με βλέπω. Τι θα γίνει με το flash;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...