Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus Black / White (P970)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά την αναβάθμιση χάθηκε το smartshare από συνδεσιμότητα και δικτύα . Υπάρχει στις εφαρμογές αλλά δεν αναγνωρίζει την τηλεόραση μου.Πριν δεν είχα πρόβλημα . Έχεται παρατηρήσει κάτι παρόμοιο ;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν ανοίξεις το Updater της lg θα το δεις και εσύ . Τώρα λογικά έχεις την 10g . Απο το τηλέφωνο δεν σου βγάζει update . :p

Παιδια το updater τις lg

Απο που το κατεβαζουμε υπαρχει κανενα λινγκ?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Θα ήθελα να σας ρωτήσω δύο πράγματα. Πως μπορώ να κατεβάζω φωτογραφίες από το Facebook και πως μπορώ αφού κάνω ένα check in μετά από λίγη ώρα να προσθέσω κι άλλα άτομα! :happy:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το updater τις lg

Απο που το κατεβαζουμε υπαρχει κανενα λινγκ?

 

για κοιτα εδω τις οδηγιες

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=327456

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση χάθηκε το smartshare από συνδεσιμότητα και δικτύα . Υπάρχει στις εφαρμογές αλλά δεν αναγνωρίζει την τηλεόραση μου.Πριν δεν είχα πρόβλημα . Έχεται παρατηρήσει κάτι παρόμοιο ;

 

Οκ. το βρηκα

Link to comment
Share on other sites

αν κατάλαβα καλά έχεις περάσει την 2.3.4 europe open και τώρα το updater δεν σου βλέπει την Ελληνική;(λογικό είναι την ίδια έκδοση έχουν 20Ν). Αν είναι έτσι για να περάσεις την Ελληνική, άνοιξε το LG update χωρίς να συνδέσεις το κινητό, πας ''βοήθεια'' και διαλέγεις χώρα, γλώσσα (μπορεί να το βγάλει και μόνο του) μετά από την ''υποστήριξη πελατών'' διαλέγεις ''διαδικασία επαναφοράς'' εκεί βάζεις το IMEI του κινητού σου, πατάς check (επιβεβαίωσε τα στοιχεία) και πρίν πατήσεις ΟΚ σύνδεσε το κινητό (σβηστό) μέσω usb με πατημένο το πλήκτρο ένταση+ και έπειτα πατάς ΟΚ στον updater. Αρχίζει η διαδικασία και όλα εντάξει. Καλή προσπάθεια!!!!!!!!

 

Καλά παιδιά μιλάμε τα έχω πάρει... προσπαθώ και προσπαθώ να κάνω αναβάθμιση στο κινητό που έχω την 2.2.2 έχω πάρει τόσα τηλέφωνα στην Lg... και αρχίζω και υποψιάζομαι στο τι φταίει.... τέλη Δεκέμβρη είχε πρόβλημα το κινητό μου και έγινε αντικατάσταση πλακέτας λογικής με νέο ΙΜΕΙ και πιστεύω ότι αυτό φταίει και δεν καταφέρνω να το αναβαθμίσω... :blink: Φίλε προσπάθησα να δοκιμάσω αυτό που είπες εδώ παραπάνω αλλά και πάλι φαίνεται η ίδια έκδοση που είχα και πριν.... Το παράλογο με το κινητό μου είναι που λέει android 2.2.2 και έκδοση λογισμικού LG-P970-V10c :blink:

Link to comment
Share on other sites

παρελαβα το black μου, του εκανα αμεσως αναβαθμιση στην 2.3.4 παιζω με το adroid . ενθουσιασμενος :)
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γιατί μόνο εγώ έχω πρόβλημα να το αναβαθμίσω;;;; Η LG μου είπε ότι η μόνη λύση είναι να το στείλω στο service και αυτό σημαίνει ότι θα πρέπει να το αποχωριστώ για καμιά βδομάδα :cry:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γιατί μόνο εγώ έχω πρόβλημα να το αναβαθμίσω;;;; Η LG μου είπε ότι η μόνη λύση είναι να το στείλω στο service και αυτό σημαίνει ότι θα πρέπει να το αποχωριστώ για καμιά βδομάδα :cry:

 

Δοκίμασες να το κάνεις μέσω ΟΤΑ ; κατά πάσα πιθανότητα να μην είναι το imei ξεκλείδωτο για τις τρέχον χώρες που το έχουν δώσει. Μια λύση είναι να το κάνεις χειροκίνητα δλδ να κατεβάσεις το αρχείο και το περνάς μέσω του KDZ flasher έτσι το έκανα και εγώ πριν το δώσουν για την Ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να το κάνεις μέσω ΟΤΑ ; κατά πάσα πιθανότητα να μην είναι το imei ξεκλείδωτο για τις τρέχον χώρες που το έχουν δώσει. Μια λύση είναι να το κάνεις χειροκίνητα δλδ να κατεβάσεις το αρχείο και το περνάς μέσω του KDZ flasher έτσι το έκανα και εγώ πριν το δώσουν για την Ελλάδα

 

Τι είναι αυτό το ΟΤΑ που λες; όχι δεν δοκιμασα χειροκίνητα. μπορείς να μου δώσεις κάποιες οδηγίες για να το κάνω;;; :-)

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι αυτό το ΟΤΑ που λες; όχι δεν δοκιμασα χειροκίνητα. μπορείς να μου δώσεις κάποιες οδηγίες για να το κάνω;;; :-)

 

Ξέρει κανείς να μου πει;

Link to comment
Share on other sites

To OTA, αν δεν κάνω λάθος, είναι να κάνεις αναβάθμιση λογισμικού μεσά από το ιδιό το κινητό μεσω wifi κατα προτίμηση. Πας στις ρυθμίσεις μετά στην τελευταία επιλογή που λέει "σχετικά με το τηλέφωνο" και μετά "ενημέρωση λογισμικού" και δοκιμάζεις να το κάνεις απο εκεί.
Link to comment
Share on other sites

Ναι sorry αυτό ήθελα να πω. Για δοκιμάσει και πες μας

 

Α παιδιά αυτό το είχα δοκιμάσει επανειλλημένα και μου έλεγε και πάλι πως έχω τη νεότερη έκδοση. Σήμερα το πρωί ήρθε και μου το πήρε η κούριερ, θα μου κάνει η lg την αναβάθμιση τελικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Θα ήθελα τη βοήθειά σας...

Πριν κάποιες μέρες έστειλα μήνυμα mms σε κάποιον, αλλά ο παραλήπτης είχε κλειστό το κινητό και δεν το έλαβε ποτέ. Εντάξει, μέχρι εδώ, όλα καλά. Από χθες όμως, λαμβάνω συνέχεια στην γραμμή κατάστασης του κινητού (δηλαδή πάνω ψηλά στην αρχική οθόνη) μια ειδοποίηση που λέει "Δεν έγινε αποστολή του μηνύματος". Σβήνω την ειδοποίηση, αλλά όταν πάω στα μηνύματα, ξαναεμφανίζεται. Έσβησα όλα τα μηνύματα, και πάλι η ειδοποίηση επιμένει! Τελικά αναγκάστηκα να απενεργοποιήσω την εμφάνιση ειδοποιήσεων στην γραμμή κατάστασης. Αλλά αυτό δεν λύνει το πρόβλημα, απλά το "κρύβει"... Γνωρίζετε κάποιον τρόπο για να με βοηθήσετε; Μήπως παίζει κάτι με την εφαρμογή com.android.mms?

Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμασει κανεισ αυτη την μπαταρια?

http://www.batteryupgrade.gr/shopBrowser.php?shopGroupId=67670221&tracker=adwords_gr_Mobile&langId=10&gclid=CK6Tu__FkK4CFVE8fAodEU58gQ#/assortmentProductId/62216813/shopGroupId/67670221

φανταζομαι δεν ειναι η αυθεντικη...το θεμα ειναι θα κουμπωνει καλα το κάλυμμα ή θα υπαρχει προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμασει κανεισ αυτη την μπαταρια?

http://www.batteryupgrade.gr/shopBrowser.php?shopGroupId=67670221&tracker=adwords_gr_Mobile&langId=10&gclid=CK6Tu__FkK4CFVE8fAodEU58gQ#/assortmentProductId/62216813/shopGroupId/67670221

φανταζομαι δεν ειναι η αυθεντικη...το θεμα ειναι θα κουμπωνει καλα το κάλυμμα ή θα υπαρχει προβλημα?

 

όχι δεν κουμπώνει γιαυτό σου δίνει και μεγαλύτερο καπάκι μαζί το γράφει "Συμπεριλαμβάνεται δωρεάν μεγαλύτερη κάλυψη "

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά, έπεσαι στα χερια μου αυτές τις μέρες ένα optimus black και θέλω να κάνω root για να στρώσει λιγάκι,:P

αλλα είναι τελείως διαφορετικό από το SGSII που έχω.

από μια γρηγορη ματια που έχω ρίξει υπάρχουν πολύ τρόποι για να το rootareis αυτό το τηλέφωνο ανάλογα με την έκδοση λογισμικού που έχει και τέτοια και με έχει μπερδέψει λιγάκι

μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε λιγάκι να μου πείτε κανένα τρόπο και τι πρέπει να προσέξω για να μην το κάψω κιόλας :D

 

αυτό που έχω στα χερια μου έχει την v20n έκδοση

 

 

αυτά τα ολίγα λοιπόν περιμένω τις απάντησης σας μπας και δω λίγο φως και ευχαριστώ εκ των προτέρων;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι!

Έχει κάνει κάποιος από εσάς επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων στο κινητό του;

Σκέφτομαι να κάνω, αλλά μήπως είναι πολύ επικίνδυνο και καταστρέψω το κινητό; Να σας ενημερώσω ότι δεν έχω αποθηκευμένες φωτογραφίες, ούτε πολλά τραγούδια, και δεν με ενδιαφέρει αν σβηστούν, παρόλο που τα έχω αποθηκεύσει στην κάρτα μνήμης. Όσο για τις επαφές μου, τις έκανα εξαγωγή στην κάρτα SD και νομίζω ότι είναι ασφαλείς.

Τι λέτε; Να το τολμήσω; 'Η θα καταστραφεί όλο το λογισμικό και δεν θα παίζει μετά τίποτα;;

Θα προτιμούσα να μου απαντήσει κάποιος που το έχει επιχειρήσει... ;) Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά, έπεσαι στα χερια μου αυτές τις μέρες ένα optimus black και θέλω να κάνω root για να στρώσει λιγάκι,:P

αλλα είναι τελείως διαφορετικό από το SGSII που έχω.

από μια γρηγορη ματια που έχω ρίξει υπάρχουν πολύ τρόποι για να το rootareis αυτό το τηλέφωνο ανάλογα με την έκδοση λογισμικού που έχει και τέτοια και με έχει μπερδέψει λιγάκι

μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε λιγάκι να μου πείτε κανένα τρόπο και τι πρέπει να προσέξω για να μην το κάψω κιόλας :D

 

αυτό που έχω στα χερια μου έχει την v20n έκδοση

 

 

αυτά τα ολίγα λοιπόν περιμένω τις απάντησης σας μπας και δω λίγο φως και ευχαριστώ εκ των προτέρων;)

Θα σε στεναχωρήσω αλλα δεν υπάρχει κάποιο root exploit προς το παρών για την 20Ν . Όλοι αυτο περιμένουμε ...

My Phones :

 

HTC HD Touch Windows mobile 6.5/Android 2.2.2 Rooted

LG Optimus Black P970 Android 2.3.4 (Rooted Finaly :p)

Nokia N95-1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι!

Έχει κάνει κάποιος από εσάς επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων στο κινητό του;

Σκέφτομαι να κάνω, αλλά μήπως είναι πολύ επικίνδυνο και καταστρέψω το κινητό; Να σας ενημερώσω ότι δεν έχω αποθηκευμένες φωτογραφίες, ούτε πολλά τραγούδια, και δεν με ενδιαφέρει αν σβηστούν, παρόλο που τα έχω αποθηκεύσει στην κάρτα μνήμης. Όσο για τις επαφές μου, τις έκανα εξαγωγή στην κάρτα SD και νομίζω ότι είναι ασφαλείς.

Τι λέτε; Να το τολμήσω; 'Η θα καταστραφεί όλο το λογισμικό και δεν θα παίζει μετά τίποτα;;

Θα προτιμούσα να μου απαντήσει κάποιος που το έχει επιχειρήσει... ;) Ευχαριστώ!

 

Έκανα πριν απο 5 μέρες που πέρασα την 20Ν και δουλεύει μια χαρα . Απλώς σβηνοντε ΟΛΑ .

My Phones :

 

HTC HD Touch Windows mobile 6.5/Android 2.2.2 Rooted

LG Optimus Black P970 Android 2.3.4 (Rooted Finaly :p)

Nokia N95-1

Link to comment
Share on other sites

Έκανα πριν απο 5 μέρες που πέρασα την 20Ν και δουλεύει μια χαρα . Απλώς σβηνοντε ΟΛΑ .

Φίλε μου, ευχαριστώ για την απάντηση. Όταν λες ότι σβήστηκαν όλα, εννοείς απλά φωτογραφίες, τραγούδια και επαφές. Δεν φαντάζομαι να σβήνει και το λογισμικό Android και μετά να χρειάζεται εγκατάσταση όλων των εφαρμογών... Δηλαδή το κινητό δεν βγαίνει άχρηστο, σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, ευχαριστώ για την απάντηση. Όταν λες ότι σβήστηκαν όλα, εννοείς απλά φωτογραφίες, τραγούδια και επαφές. Δεν φαντάζομαι να σβήνει και το λογισμικό Android και μετά να χρειάζεται εγκατάσταση όλων των εφαρμογών... Δηλαδή το κινητό δεν βγαίνει άχρηστο, σωστά;

Με την επαναφορά το κινητό γίνεται σαν να το πήρες μόλις καινούριο δηλαδή χάνονται τα προγράμματα που ΕΣΥ είχες περάσει μόνο. για τις φώτο και τα αρχεία της κάρτας SD κλπ εχει επιλογη να την φορμάρεις η όχι και αυτήν, αν δεν την φορμάρεις τότε δεν χάνεις τίποτα, Προσοχή στις επαφές καντες Back up αν και αναφέρεις ότι έχεις κάνει ήδη.

Καλή επιτυχία

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...