Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus Black / White (P970)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο. Εμένα έχει συνεχώς φουλ σήμα.

 

Charger για αυτοκίνητο έχει πάρει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχει κανεις σας προβλημα μετο σημα?Σημερα 4 φορες επεσε εντελως,δυοβφορεες στην τσεπη κ δυο στο τραπεζι.κ μολις αρχισα να το σκαλιζω επανηλθε

 

Τσέκαρε στις ρυθμίσεις του wi-fi->mobile Παροχοι αν το network mode σου ειναι σε αυτοματο...αν ναι γυρισε το μόνιμα σε 2G (GSM δλδ).

Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις σας προβλημα μετο σημα?Σημερα 4 φορες επεσε εντελως,δυοβφορεες στην τσεπη κ δυο στο τραπεζι.κ μολις αρχισα να το σκαλιζω επανηλθε

 

Τσέκαρε στις ρυθμίσεις του wi-fi->mobile Παροχοι αν το network mode σου ειναι σε αυτοματο...αν ναι γυρισε το μόνιμα σε 2G (GSM δλδ).

όντως ένα θεματάκι με το σήμα υπάρχει κυρίως σε περιοχές που βρίσκεται σε οριακά επίπεδα ισχύος. Πάντα μιλάω βέβαια και με ρύθμιση του τηλεφώνου σε 2G μόνιμα. Το διαπίστωσα μετά από σύγκριση με το LG P500 που έχει ίσως το δυνατότερο δέκτη (εξαιρετική λήψη σήματος-μετά από σύγκριση με διάφορα κινητα με την ίδια κάρτα sim) το οποίο χρησιμοποιούσα ως δεύτερο κινητό το αντικατέστησα με το Optimus Black βάζοντας την ίδια κάρτα sim (wind) που είχα στο πρώτο. Βέβαια είναι λογικό να ''θυσιάζονται'' μερικώς κάποια πράγματα, προκειμένου να αποδοθούν τέτοιες διαστάσεις και βάρος σε ένα εξαιρετικό τηλέφωνο με 4 ίντσες οθόνη.

Edited by frastgr
frastgr
Link to comment
Share on other sites

Σε τι charger αναφερεσαι; Οποιοσδηποτε microUSB φορτιστης κανει, πχ. ο καθε ΝΟΚΙΑ που κρεμεται σε οποιοδηποτε καταστημα κινητης. ;)

 

Εννοούσα απτό ebay κάτι κινεζιές με 3 ευρώ :p

Link to comment
Share on other sites

 

Ισως να ναι το καλυτερο βιντεο που χω δει για κινητο . Τα σπαει

 

Οσο για το κινητο ακουω παραπονα οπως και για το 2χ , α ρε Lg θα βγαλεις τιποτα σωστο ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Ισως να ναι το καλυτερο βιντεο που χω δει για κινητο . Τα σπαει

 

Οσο για το κινητο ακουω παραπονα οπως και για το 2χ , α ρε Lg θα βγαλεις τιποτα σωστο ?

 

Φίλε μου το κινητό είναι σούπερ και συγκρίνεται άνετα με κινητά πολύ ανώτερης τιμής και κατηγορίας. Το συγκεκριμένο κινητό το έχω σαν δεύτερο (μάλλον θα γίνει σύντομα σαν πρώτο) και μπορώ να πω με έχει εκπλήξει ευχάριστα για αυτά που προσφέρει σε αυτή την τιμή, ιδίως η οθόνη του τα σπάει κυριολεκτικά όπως και η υποστήριξη flash.

 

 

 

Υ.Γ. Εδώ έχουμε παράπονα άπο κινητά που τα αγοράσαμε 500 και 600 ευρώ !!!!! το optimus black έχει αυτή τη στιγμή 299, πάντως το συγκεκριμένο κινητό δουλεύει απροβλημάτιστα (εγώ έχω διαπιστώσει μόνο ένα μικρό θεματάκι με την ισχύει του σήματος σε κάποιες περιπτώσεις ίσως να φταίει και το δίκτυο δεν ξέρω) και είναι best value for money.

Edited by frastgr
frastgr
Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρε στις ρυθμίσεις του wi-fi->mobile Παροχοι αν το network mode σου ειναι σε αυτοματο...αν ναι γυρισε το μόνιμα σε 2G (GSM δλδ).

 

Το προβλημα ήταν οταν πηγαινε να αλλαξει το σημα απο 3g σε 2g και το αντιθετο,οπως μου προτινες το εβαλα σε 2g και λύθηκε,Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα ήταν οταν πηγαινε να αλλαξει το σημα απο 3g σε 2g και το αντιθετο,οπως μου προτινες το εβαλα σε 2g και λύθηκε,Ευχαριστω

Kαι αν έχεις κάποιο data plan οταν θα σερφάρεις θα το γυρνάς σε 3G.:)

Link to comment
Share on other sites

Το Optimus Black έχει στη δεξιά πλευρά του ένα ειδικό πλήκτρο που η LG ονομάζει Gesture Key (φέρει το αρχικό G): όταν το πατάτε και στρέφετε αριστερά ή δεξιά το κινητό, μετακινείστε από την μια αρχική οθόνη στην άλλη. Όταν είστε στην γκαλερί φωτογραφιών, πατώντας το G μια φορά κάνετε zoom in και με ένα ακόμα πάτημα, zoom out. Εστιάζοντας, και κρατώντας πατημένο το G key μπορείτε να γυρίσετε το κινητό και να μετακινηθείτε σε διαφορετικά σημεία της ίδιας φωτογραφίας παρατηρώντας τις λεπτομέρειες. Επίσης, χτυπώντας με το δάχτυλό σας το κινητό στο πλάι, δεξιά ή αριστερά, μετακινείστε από την φωτογραφία στην άλλη, χωρίς να σύρετε το δάχτυλό σας στην οθόνη. Επίσης, το ίδιο πλήκτρο μπορεί να ενεργοποιήσει την κάμερα χωρίς να ξεκλειδώσετε την οθόνη: πρέπει να πατάτε το G key και να κουνήσετε το Optimus Black σαν να… χτυπάτε φραπέ, ωστόσο σε αυτή την κίνηση δεν την είδαμε να ανταποκρίνεται (και χτυπήσαμε πολλούς καφέδες). Καλύτερα θα ήταν να είχε ένα απλό πλήκτρο κάμερας.

 

http://www.techfans.gr

Link to comment
Share on other sites

Ισχυει οτι εχει κακη αποδοση ηχου στα ακουστικα,οπως αναφερει το gsmarena ;

 

πριν από λίγο το δοκίμασα η απόδοση του ήχου είναι εφάμιλλη του Ν8, μπορεί και καλύτερη στην αναπαραγωγή μουσικής μιας και έχει πολλές προρυθμίσεις equaliser πράγμα που δεν έχει σε τέτοιο βαθμό το Ν8.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

πριν από λίγο το δοκίμασα η απόδοση του ήχου είναι εφάμιλλη του Ν8, μπορεί και καλύτερη στην αναπαραγωγή μουσικής μιας και έχει πολλές προρυθμίσεις equaliser πράγμα που δεν έχει σε τέτοιο βαθμό το Ν8.

 

Και η ενταση του ηχου δηλαδη ;

Link to comment
Share on other sites

Και η ενταση του ηχου δηλαδη ;

Σε σχεση με το ipod touch υπαρχει διαφορα στην ενταση ποιο αδυναμο το lg το δοκιμασα με 2 διαφορετικα ακουστικα

Link to comment
Share on other sites

Ισχυει οτι εχει κακη αποδοση ηχου στα ακουστικα,οπως αναφερει το gsmarena ;

 

τα lg ακουστικά παιζουν πολυ καλα αλλα οποιαδήποτε αλλα κ να βάλεις ειναι χαλια

Link to comment
Share on other sites

το πήρα και εγώ χτες... αντικατέστησε το iphone 4 μου μετά το event παρωδία για το ios5. Σήμερα ψάχνομαι για root, custom rom κτλ αλλά δεν έχω βρει κάτι ακόμα, όποιος μπορεί να βοηθήσει θα το εκτιμούσα.

 

επίσης μπορεί να έχει άσχημη και πλαστική πλάτη αλλά επειδή είναι καπάκι, παίρνεις ένα καινούριο από το ebay και τέλος. Ή κολλάς κάνα αυτοκόλλητο όπως έχω εγώ σκοπό να κάνω... έχει χώρο άπλετο

Link to comment
Share on other sites

βλέπω ότι κάποιοι αναφέρεστε στο πλαστικό καπάκι κλπ. γιατί ρε παιδιά έχει κάτι κακό; τα υπόλοιπα κινητά δλδ τί έχουν; (εκτός κανα δυο μοντελα κινητών που είναι μεταλλικά) το καπάκι του είναι ποιοτικό πλαστικό ματ όχι γυαλιστερό και το καλό που έχει είναι ότι δεν γλιστράει στο χέρι. Τόσα χρόνια άλλα και σήμερα που μιλάμε τόσα και τόσα κινητά είναι πλαστικά και μάλιστα ορισμένα με αρκετά υψηλή τιμή δεν είναι ποιοτικά. Εγώ μια χαρά το βλέπω το κινητό είναι σοβαρής εμφάνισης και ταυτόχρονα λεπτό και ντελικάτο, προσωπική άποψη φυσικά!!!! Edited by frastgr
frastgr
Link to comment
Share on other sites

το πήρα και εγώ χτες... αντικατέστησε το iphone 4 μου μετά το event παρωδία για το ios5. Σήμερα ψάχνομαι για root, custom rom κτλ αλλά δεν έχω βρει κάτι ακόμα, όποιος μπορεί να βοηθήσει θα το εκτιμούσα.

 

επίσης μπορεί να έχει άσχημη και πλαστική πλάτη αλλά επειδή είναι καπάκι, παίρνεις ένα καινούριο από το ebay και τέλος. Ή κολλάς κάνα αυτοκόλλητο όπως έχω εγώ σκοπό να κάνω... έχει χώρο άπλετο

 

Για το root υπαρχει εδω http://www.android-hilfe.de/anleitungen-fuer-lg-p970-black/100748-how-root-fuers-lg-black.html

ειναι στα γερμανικα βεβαια αλλα πανευκολο σε μενα δουλεψε μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

Clockworkmod for LG P970 Optimus Black

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1098083

 

Με την ευκαιρία: τι είναι τούτο; Τι σημαίνει 'rooting' στο κινητό και τι κερδίζουμε/χάνουμε από αυτό;

Link to comment
Share on other sites

1.Κατεβάζουμε την εφαρμογή Gingerbreak APK απο εδώ http://www.multiupload.com/HLCOFUHZ4E

2.Την βάζουμε στην κάρτα μνήμης SD

3.Απο ρυθμίσεις-εφαρμογές τικάρουμε Άγνωστες προελέυσεις

4.Απο ρυθμίσεις -εφαρμογές-ανάπτυξη τικάρουμε Εντοπισμό σφαλμάτων

5.Ανοίγουμε την εφαρμογή polaris που είναι file manager

6.Εγκαθιστούμε την εφαρμογή Gingerbreak APK

7.Πατάμε το κουμπί για root

6. Το Optimus Black κάνει επανεκίννηση και είναι rooted

 

Αντιγραφή απο το γερμανικό site Android-Hilfe.de

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

1.Κατεβάζουμε την εφαρμογή Gingerbreak APK απο εδώ http://www.multiupload.com/HLCOFUHZ4E

2.Την βάζουμε στην κάρτα μνήμης SD

3.Απο ρυθμίσεις-εφαρμογές τικάρουμε Άγνωστες προελέυσεις

4.Απο ρυθμίσεις -εφαρμογές-ανάπτυξη τικάρουμε Εντοπισμό σφαλμάτων

5.Ανοίγουμε την εφαρμογή polaris που είναι file manager

6.Εγκαθιστούμε την εφαρμογή Gingerbreak APK

7.Πατάμε το κουμπί για root

6. Το Optimus Black κάνει επανεκίννηση και είναι rooted

 

Αντιγραφή απο το γερμανικό site Android-Hilfe.de

Προστεθηκε και στο πρώτο post του topic για να μην χαθεί. :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3455478#post3455478

 

Με την ευκαιρία: τι είναι τούτο; Τι σημαίνει 'rooting' στο κινητό και τι κερδίζουμε/χάνουμε από αυτό;

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=306146

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...