Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus Black / White (P970)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι, αν δεν τα έχεις σε backup ή να συγχρονιζουν θα χαθούν

 

Ευτυχως που το σιγουρεψα. Οκ να σαι καλα για τις απαντησεις! Οταν βρω χρονο τα Χριστουγεννα ισως το κανω, αν δεν εχει βγει καμια νεα προσφορα καλη κ τσιμπησουμε κατι καλυτερο!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδιά Καλησπέρα. Έχω ένα optimus Black Το οποίο μου φαίνεται ότι έχει πρόβλημα με τα μπροστινά touch κουμπιά. Υπάρχει κάποια ρομ που έχει τα κουμπιά onscreen?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα,

Έχω έκδοση 4.0.4 και αντιμετωπίζω τα εξής προβλήματα:

1. Όταν έχω ανοιχτό το Wi-Fi και είμαι συνδεδεμένος στο router, κάποιες φορές αποσυνδέεται και χρειάζεται να κλείσω και να ξανά ανοίξω το Wi-Fi για να ξανά συνδεθεί.

2. Αρκετές φορές όταν έχω κάτι ανοιχτό και πατάω το home, αργεί να φορτώσει τα εικονίδια της επιφάνειας αλλά και τα βασικά εικονίδια (εφαρμογές, τηλέφωνο, επαφές, μηνύματα).

3. Χτες ξαφνικά μόνο του έβγαλε το λογότυπο της LG σαν να έκανε επανεκκίνηση μόνο του και όταν άνοιξε (χωρίς να μου ζητάει κωδικό) δεν φόρτωνε κανένα εικονίδιο και στα κουμπιά δεν λειτουργούσε η δόνηση τους. Αυτό μου είχε ξανά συμβεί κι άλλες φορές αλλά όταν γινόταν δεν διάβαζε την κάρτα SD και έλεγε ότι έχει πρόβλημα και θεώρησα πως φταίει η κάρτα. Αλλά πρόσφατα που την άλλαξα έγινε απλά αυτό που περιέγραψα.

Τι παίζει;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Έχω έκδοση 4.0.4 και αντιμετωπίζω τα εξής προβλήματα:

1. Όταν έχω ανοιχτό το Wi-Fi και είμαι συνδεδεμένος στο router, κάποιες φορές αποσυνδέεται και χρειάζεται να κλείσω και να ξανά ανοίξω το Wi-Fi για να ξανά συνδεθεί.

2. Αρκετές φορές όταν έχω κάτι ανοιχτό και πατάω το home, αργεί να φορτώσει τα εικονίδια της επιφάνειας αλλά και τα βασικά εικονίδια (εφαρμογές, τηλέφωνο, επαφές, μηνύματα).

3. Χτες ξαφνικά μόνο του έβγαλε το λογότυπο της LG σαν να έκανε επανεκκίνηση μόνο του και όταν άνοιξε (χωρίς να μου ζητάει κωδικό) δεν φόρτωνε κανένα εικονίδιο και στα κουμπιά δεν λειτουργούσε η δόνηση τους. Αυτό μου είχε ξανά συμβεί κι άλλες φορές αλλά όταν γινόταν δεν διάβαζε την κάρτα SD και έλεγε ότι έχει πρόβλημα και θεώρησα πως φταίει η κάρτα. Αλλά πρόσφατα που την άλλαξα έγινε απλά αυτό που περιέγραψα.

Τι παίζει;

 

Γενικά και τα 3 ππροβλήματα που περιγράφεις πιο πάνω νομίζω ότι οφείλονται σε σκαλώματα που τρώει το κινητό, μιας και η 4.0.4 του έχει πέσει βαριά, και έχει και λίγη ram για να ανταπεξέλθει. Δεν νομίζω ότι μπορείς να κάνεις τίποτα άλλο εκτός του να αφήσεις πάνω από εφαρμογές μόνο ότι χρειάζεσαι απαραίτητα και επίσης ένα restart συχνά - πυκνά δεν βλάπτει. (υπάρχει και η λύση της custom rom, αλλά δεν το έχω κάνει και δεν ξέρω να σου πω τι κερδίζεις και από ποιά rom)

Εγώ πλέον το έχω σαν δεύτερο τηλέφωνο και το έχω ελαφρύνει πάρα πολύ, αλλά το 2 πρόβλημα μου το κάνει κι εμένα αρκετές φορές, ειδικά άμα ανοίγω το wi-fi και πάει να συγχρονίσει.

Πάντως δοκίμασε να βάλεις nova launcher, έχω δει ότι έτσι έχω γλυτώσει αρκετά από το να σκαλώνει και να μην εμφανίζει εικονίδια, πριν με τον lg launcher το έκανε συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση :)

Το ότι χρησιμοποιεί πολύ ram το κινητό, ενώ δεν τρέχουν πολλά προγράμματα, οφείλεται στο ότι δεν μπορεί να σηκώσει το ICS; Γιατί είναι πολλά τα MB που χρησιμοποιούνται.

Μήπως ξέρουμε πότε η LG θα έχει διαθέσιμη νέα αναβάθμιση για την "επίλυση" των προβλημάτων;

Link to comment
Share on other sites

Γενικά το ics είναι απαιτητικό, είναι και πιο παλιό το κινητό... Πάντως μην περιμένεις update από την lg, δεν νομίζω να ξαναβγάλει για το κινητό
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Έχω έκδοση 4.0.4 και αντιμετωπίζω τα εξής προβλήματα:

1. Όταν έχω ανοιχτό το Wi-Fi και είμαι συνδεδεμένος στο router, κάποιες φορές αποσυνδέεται και χρειάζεται να κλείσω και να ξανά ανοίξω το Wi-Fi για να ξανά συνδεθεί.

2. Αρκετές φορές όταν έχω κάτι ανοιχτό και πατάω το home, αργεί να φορτώσει τα εικονίδια της επιφάνειας αλλά και τα βασικά εικονίδια (εφαρμογές, τηλέφωνο, επαφές, μηνύματα).

3. Χτες ξαφνικά μόνο του έβγαλε το λογότυπο της LG σαν να έκανε επανεκκίνηση μόνο του και όταν άνοιξε (χωρίς να μου ζητάει κωδικό) δεν φόρτωνε κανένα εικονίδιο και στα κουμπιά δεν λειτουργούσε η δόνηση τους. Αυτό μου είχε ξανά συμβεί κι άλλες φορές αλλά όταν γινόταν δεν διάβαζε την κάρτα SD και έλεγε ότι έχει πρόβλημα και θεώρησα πως φταίει η κάρτα. Αλλά πρόσφατα που την άλλαξα έγινε απλά αυτό που περιέγραψα.

Τι παίζει;

Καλημέρα. Είχα τα ίδια προβλήματα συν το κόλλημα των εφαρμογών , συν τη μαύρη οθόνη που μόνο με το βγάλσιμο της μπαταρίας διορθωνόταν, συν το κόλημα στο τάβηγμα των video, συν το κυριότερο όλων όταν με καλούσε κάποιος και ήθελα να τον κλείσω για να τον καλέσω εγώ εκείνη τη στιγμή, η όλη διαδικασία από την στιγμή που πάταγα το κόκινο κουμπί μέχρι να ξανακαλέσει ήταν περίπου ενα λεπτό, συν το ότι όλα αυτά τα προβλήματα τα ΕΙΔΑΝ με τα μάτια τους στο σερβις της LG, συν ότι αλλαχθηκε δύο φορές πλακέτα, συν ότι μετά από ένα χρόνο με αυτά τα προβλήματα στο τέλος το σερβις της LG μου είπε ότι το τηλέφωνο δεν είχε πρόβλημα.......τελικά έβαλα http://download.cyanogenmod.org/?device=p970 Direct Download: cm-10.1-20131222-NIGHTLY-p970 και μέχρι στιγμής έχω σωθεί.

Link to comment
Share on other sites

Οκ σ'ευχαριστώ θα το τσεκάρω.

Επίσης, αντιμετωπίζω και κάτι ακόμα. Κάποιες φορές το πληκτρολόγιο "τρελαίνεται" και πατιούνται ότι να 'ναι και γενικά η αφή του κινητού. Μόνο σ' εμένα συμβαίνει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Όταν γράφω ένα κείμενο και πατάω το backspace χωρίς να το αφήσω, για να το σβήσω, κάποιες στιγμές αντί για να σβήνει γράφει τυχαία γράμματα. Αυτό μου γίνεται όταν το κινητό είναι ακουμπισμένο κάπου (π.χ. στο γραφείο) ενώ όταν το έχω στο χέρι λειτουργεί κανονικά. Συμβαίνει μόνο σε εμένα; (ICS 4.0.4)
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλημερα! Σε ενα φιλαρακι μου επεσε το κιν και εσπασε το τζαμακι το εξωτερικο, η οθονη δουλευει μια χαρα και αναταποκρινεται στα πατηματα μια χαρα,το πηγε σε ενα συνοικιακό μαγαζι και του ειπε 80 ευρω επισκευη.

Eψαξα στο ebay και βρηκα αυτο, τι λετε θα κανουμε δουλεια?

Δειτε και την φωτο απο το κιν ;)

 

 

http://s29.postimg.org/h9j8dao5v/20140507_084741.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Έχω την έκδοση 4.0.4 στο κινητό και θέλω να του κάνω root ώστε να περάσω το CyanogenMod. Ωστόσο, δεν βρήκα καμία έγκυρη πηγή με αναλυτικά βήματα για το πως θα το κάνω. Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε;!
Link to comment
Share on other sites

Έχω την έκδοση 4.0.4 στο κινητό και θέλω να του κάνω root ώστε να περάσω το CyanogenMod. Ωστόσο, δεν βρήκα καμία έγκυρη πηγή με αναλυτικά βήματα για το πως θα το κάνω. Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε;!

 

δηλαδή διάβασες και το 1ο ποστ ?!?!

 

:ninja::ninja::ninja:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Κάποιος που να κλεινει 3 χρονια με το μαραφετι αυτο ;; :lol:

 

3 χρονια και 3 μηνες ... το κινητο λειτουργει αψογα!

Το μοναδικο που κρατησα τοσο πολυ, ισως και λιιιιιιιγο παραπανω, ειναι το k800i.

 

Αισθανομαι καπως! :confused:

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που να κλεινει 3 χρονια με το μαραφετι αυτο ;; :lol:

3 χρονια και 3 μηνες ... το κινητο λειτουργει αψογα!

Το μοναδικο που κρατησα τοσο πολυ, ισως και λιιιιιιιγο παραπανω, ειναι το k800i.

Αισθανομαι καπως! :confused:

 

μπορεί και το Νο 2 καλύτερο κινητό που έχει περάσει ποτέ από τα χέρια μου.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Το αγαπησα πολυ αυτο το κινητο.Δυστυχως ξεκολλησε το "βυσμα", που δεχεται την ταινια του power on ,απο τη μητρικη και δε μπορεσα να το φτιαξω οποτε το αφησα.Το 'χα ξαναπαθει εντος εγγυησης αλλα το ψευτοκολλησαν..
LG Optimus Black P970 (RIP) ----->LG G2 :D
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Ωρα να μπει στο χρονοντουλαπο.

4 χρονια.

 

Μιλαμε για τρελο abuse... απο -5 μεχρι +40 βαθμους θερμοκρασιες χρησης ... φουλ υγρασια, παραλια, αμμος κτλ.

Θηκη ΠΟΤΕ δεν μπηκε. Απειρες πτωσεις που στην μικροτερη απ'οσες επιβιωσε αντιστοιχα κινητα full "Γυαλινα" σημερινης "εποχης" θα ειχαν γινει κομφετι.

 

1) αθλιο gps

2) μετρια αυτονομια

3) αδυναμο ακουστικο κλησεων

 

Αυτα ηταν τα μοναδικα που με ενοχλησαν.

 

Performance wise ... ξεπερασμενο ετσι κι αλλιως.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...