Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus Black / White (P970)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια μια ερωτηση

Ειχα την 20n και εχω κανει backup με recovery

Εβαλλα την 20ο και την κανω root

Κανω επαναφορα κανονικα?

Ρωταω γιατι το backup εγινε με 20n

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σας,

Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα από τότε που αναβάθμισα το κινητό μου (LG optimus black P970)

Από 2.2 σε 2.3.4 jb.

Πολλές φορές την ώρα που πάω να γράψω μήνυμα κάνοντας το κινητό ''στα πλάγια'' δηλαδή χρησιμοποιώντας το ''qwerty'' μου βγάζει ένα error ή κολλάει με αποτέλεσμα την επανεκκίνηση ( αυτό δεν συμβαίνει πάντα). Θα μπορούσα να μάθω τι ευθύνεται ?

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα. Εδώ και τρεις μέρες έχω ένα παράξενο πρόβλημα. Κάθε φορά που κάνω ή απαντάω σε κλήση, ανάβει το ΒΤ. Βλέπω το εικονίδιο πάνω στην μπάρα. Μετά το τέλος της κλήσης, εξαφανίζεται. Κανα δυο φορές μόνο δεν έφυγε και το έκλεισα εγώ. Καμιά ιδέα για το τι μπορεί να φταίει? Έκανα την τελευταία αναβάθμιση μόλις βγήκε, αλλά το συγκεκριμένο πρόβλημα μου το έκανε εδώ και τρεις μέρες
Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει πρόβλημα το gps σου?

Το δικό μου κλειδώνει σε λιγότερο απο ένα λεπτό.

(Βέβαια φλάσαρα το Gpx fix zeus που στην ουσία αλλάζει μέσα στον φάκελο etc τις ρυθμίσεις σε ένα αρχείο)

Δοκίμασε το λίγο εάν δεν το έχεις δοκιμάσει http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=23352116

Φιλε οταν λες φλάσαρα τι εννοείς? εγκατάσταση η κατι αλλο?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε οταν λες φλάσαρα τι εννοείς? εγκατάσταση η κατι αλλο?

 

Το φλάσαρα σημαίνει ότι έκανα επαννεκίνηση με recovery και στην συνέχεια πήγα στο install zip folder και το έκανε εγκατάσταση απο εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Το φλάσαρα σημαίνει ότι έκανα επαννεκίνηση με recovery και στην συνέχεια πήγα στο install zip folder και το έκανε εγκατάσταση απο εκεί.

Οκ σε ευχαριστώ! εκατσα διαβασα πως γινεται και πως δουλευει το cmw και με τις χρήσιμες πληροφορίες του jason1984 παραπανω περασα κι εγω την zeus και το κιν παει παρα πολυ καλα +οτι το gps πιανει στιγμα σε 20-40 δευτερολεπτα που πριν δεν επιανε ποτε και με το κολπακι του κρυφου μενου επιανε σε 3-5 λεπτα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.Προσφατα εγινα και εγω κατοχος του OPTIMUS BLACK.Θα ηθελα ομως να ζητησω τη βοηθεια σας σε ενα θεμα.Για καποιο λογο μου κοβει καποιες συλλαβες.Ποιο σηγκεκριμενα στα μηνυματα μου τα γραφει "νυματα".Επισης το ιδιο εμφανιζεται και στις επαφες μου.Οποιος ξερει και μπορει ας μου δωσει τα φωτα του!

Φιλικα Χρηστος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έχω το P970 εδώ και 4 μήνες, και τον τελευταίο μήνα παρουσιάζει το εξής πρόβλημα: Κατά τη συνομιλία, χαμηλώνει ξαφνικά η ένταση του συνομιληή για 1-2 sec και επανέρχεται. Όχι σαν να μην υπάρχει καλό σήμα, αλλά σαν να χαμήλωσε κάποιος το volume στο minimum, δλδ συνεχίζει ν'ακούγεται κανονικά η φωνή του άλλου, απλά πολυ χαμηλά. Αναβάθμισα και σε V20o από 2.2, για την πιθανότητα 1% να είναι software θέμα, το πρώτο 24ωρο ολα καλά...και μετά και πάλι τα ίδια...Έχει κανείς άλλος το ίδιο θέμα;;; Πρόβλημα του ακουστικού;;; Με τα handsfree όλα οκ
Link to comment
Share on other sites

χμμμ εχει παρατηρησει κανεις οτι μετα την αναβαθμιση τα touch κουμπακια σβηνουν? ειναι ιδεα μου ή μεχρι τωρα ηταν φωτισμενα μεχρι να σβησει η οθονη?

 

Περηφανος κάτοχος κι εγώ της συσκευής από χτες.

 

Η δικιά μου ήρθε με v2.3.4 (V20o). Εχω το πρόβλημα που αναφέρει και ο φίλος παραπάνω με τα touch πλήκτρα. Υπάρχει καμιά λύση;

 

Καλησπέρα σε όλους. Έχω το P970 εδώ και 4 μήνες, και τον τελευταίο μήνα παρουσιάζει το εξής πρόβλημα: Κατά τη συνομιλία, χαμηλώνει ξαφνικά η ένταση του συνομιληή για 1-2 sec και επανέρχεται. Όχι σαν να μην υπάρχει καλό σήμα, αλλά σαν να χαμήλωσε κάποιος το volume στο minimum, δλδ συνεχίζει ν'ακούγεται κανονικά η φωνή του άλλου, απλά πολυ χαμηλά. Αναβάθμισα και σε V20o από 2.2, για την πιθανότητα 1% να είναι software θέμα, το πρώτο 24ωρο ολα καλά...και μετά και πάλι τα ίδια...Έχει κανείς άλλος το ίδιο θέμα;;; Πρόβλημα του ακουστικού;;; Με τα handsfree όλα οκ

 

Αφού με τα handsfree παίζει κανονικά, θεωρώ πως ναι, είναι πρόβλημα στο ακουστικό και την τροφοδοσία ρεύματος σε αυτό. Κάνε μια βόλτα απο το service της LG...

Link to comment
Share on other sites

Θα το παρακολουθήσω και ίσως παίξει service.....ένα άλλο ερώτημα: όσοι φίλοι rootaρατε την 2.3.4 με τον τρόπο του φίλου Ρώσου από το xda, πέρασε κανείς το LG Notifications; Δουλεύει; Γιατί το noLed είναι μεγάλος μπαταριοφάγος και αν παίζει το κλασικό και αγαπημένο LG Touch LED Notifications θα το ρουτάρω μόνο και μόνο γι'αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Θα το παρακολουθήσω και ίσως παίξει service.....ένα άλλο ερώτημα: όσοι φίλοι rootaρατε την 2.3.4 με τον τρόπο του φίλου Ρώσου από το xda, πέρασε κανείς το LG Notifications; Δουλεύει; Γιατί το noLed είναι μεγάλος μπαταριοφάγος και αν παίζει το κλασικό και αγαπημένο LG Touch LED Notifications θα το ρουτάρω μόνο και μόνο γι'αυτό.

 

Απο όσο γνωρίζω δυστυχώς δεν λειτουργεί σε 2.3.4.

Link to comment
Share on other sites

σε lg optimus p970 εχω προβλημα με την ασυρματη συνδεση με το router μου.εαν αποσυνδεθω απο το wifi δεν συνδεεται μετα .πρεπει η να κανω επανεκινησεις στο τηλεφωνο η να διαγραφω το κωδικο wpa και να τον ξαναβαζω.το προβλημα αυτο το αντιμετωπιζω μονο στο δικο ασυρματο δικτυο.σε αλλα δεν υπαρχει προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

σε lg optimus p970 εχω προβλημα με την ασυρματη συνδεση με το router μου.εαν αποσυνδεθω απο το wifi δεν συνδεεται μετα .πρεπει η να κανω επανεκινησεις στο τηλεφωνο η να διαγραφω το κωδικο wpa και να τον ξαναβαζω.το προβλημα αυτο το αντιμετωπιζω μονο στο δικο ασυρματο δικτυο.σε αλλα δεν υπαρχει προβλημα.

Το ιδιο προβλημα ειχα κ εγω εχοντας στο router τον κωδικο τον δικο του ( δεν τον ειχα αλλαξει) . Αλλαξα τον κωδικο κ απο τοτε δεν ξαναδημιουργηθηκε προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

νεο ρεκορ τιμης για το black στα 219 ευρω

http://www.skroutz.gr/s/329734/LG-Optimus-Black-P970.html

 

 

βεβαια γραφει αγνωστη διαθεσιμοτητα ,αλλα ειναι το λευκο :)

Link to comment
Share on other sites

εχω το lg optimus p970.ενω το τηλεφωνο ειναι κλειδωμενο με μοτιβο και βρισκεται στην αναμονη ανα διαστηματα αναβει η οθονη εμφανιζει το μοτιβο και μετα κλεινει.αυτο επαναλαμβανεται συχνα.υπαρχει καποια ρυθμιση για να μην γινεται αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Θυμίστε με παρακαλώ γιατί είναι επείγον, τα Ελληνικά P970 γράφουν έξω στο αυτοκόλλητο του κουτιού, WCDMA 900/1700/2100 ή WCDMA 900/1900/2100 (δεν μ' ενδιαφέρουν οι GSM συχνότητες) ;;;

μισο να τσεκαρω το κουτι

 

Λοιπον εμενα δεν γραφει συχνοτητες,

γραφει

GRC TITANIUM BLACK

 

imei και s/n

 

στο βιβλιαρακι γραφει

gsm 850/e-gsm 900/dcs 1800/pcs 1900 quad band and wcdma

Edited by stamatis3133
images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

219 καινουργιο, αρα στις αγγελιες θα το ζητανε 150 - 160 μτχ .. τεσπα, μπορουμε να βρουμε το λευκο ''καπακι'' ; μπρος πισω.
Link to comment
Share on other sites

219 προσφερεται απο μια επιχειρηση.

η τιμη που ''παιζει '' πιο πολυ ειναι γυρω στα 230 ,οποτε μεταχειρισμενο το βρισκεις παραπανω απο 150 ευρω.

λογικα θα εξαντληθει γρηγορα παντως στην τιμη των 219

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ...αλλά...! :( Είμαι (σχεδόν) σίγουρος ότι στο κουτί αναγράφονται οι συχνότητες όλες.

 

Ναι αναγράφονται συγκεκριμένα εμένα γράφει " GSM 850/900/1800/1900 WCDMA 900/1900/2100" δεν το γράφει στο αυτοκόλλητο πάντως το γράφει πλάι κάτω από τον αριθμό μοντέλου εκεί που αναγραφεί και τα παρελκόμενα

Edited by 3llinas
Link to comment
Share on other sites

εχω το lg optimus p970.ενω το τηλεφωνο ειναι κλειδωμενο με μοτιβο και βρισκεται στην αναμονη ανα διαστηματα αναβει η οθονη εμφανιζει το μοτιβο και μετα κλεινει.αυτο επαναλαμβανεται συχνα.υπαρχει καποια ρυθμιση για να μην γινεται αυτο?

 

Μονο η επαναφορά εργοστασιακών θα σού λύσει το πρόβλημα το είχα και εγώ αυτό το θέμα μετά την αναβάθμιση

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ενδιαφέρομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό, θα ήθελα να ρωτήσω αν αξίζει η αγορά του. Εμφανίζει κάποια προβλήματα; Ποιά είναι αυτα; Ποίο το μέγεθος της μνήμης για εγκατάσταση εφαρμογών;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επειδή ενδιαφέρομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό, θα ήθελα να ρωτήσω αν αξίζει η αγορά του. Εμφανίζει κάποια προβλήματα; Ποιά είναι αυτα; Ποίο το μέγεθος της μνήμης για εγκατάσταση εφαρμογών;

 

+1 στην απορεία παίδες.. μεταξύ αυτού και του Neo V, ποιό θα προτείνατε;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...