Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus Black / White (P970)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Advanced task manager χρησιμοποιείς; Μήπως τρέχουν από πίσω διάφορα και τελειώνει η μπαταρία;

 

χρησιμοποιώ... όσα περισσεύουν τα κλείνω αλλά μετά από λίγο ξανά ανοίγουν

Link to comment
Share on other sites

ε βάλε αυτόματα στα settings κάθε μια ώρα να τα κλείνει...εγώ έτσι το χω.

 

Να ρωτήσω κάτι, έβαλα το fring να δοκιμάσω καμία βιντεοκληση και όταν έκανα το δοκιμαστικό, μου έβγαζε μόνο την οπίσθια κάμερα και όχι την μπροστά. Κάνω κάτι διαφορετικό? έχει δοκιμάσει κανείς κανένα άλλο καλο προγραμμα για βιντεοκλησεις?

 

Και εμένα την πίσω κάμερα έβγαλε στο τεστ

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος πως γίνεται αυτό και το δικό μου στο ίδιο χρονικό διάστημα έχει τελειώσει;

εγω δεν εχω task manager

ολη νυκτα κανονικα ανοικτο και τωρα ειναι στο 25%..καλα παμε?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου με μέτρια χρήση- κυρίως σαν τηλέφωνο (Bluetooth ανοιχτό )αλλά και λίγο παιχνίδι (περίπου μισή ώρα ) και Internet άλλο τόσο διαρκεί δυο 24ωρα.Όσο για βιντεοκλήση χωρίς κάποιο πρόσθετο πρόγραμμα έκανα μια χαρά.
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου με μέτρια χρήση- κυρίως σαν τηλέφωνο (Bluetooth ανοιχτό )αλλά και λίγο παιχνίδι (περίπου μισή ώρα ) και Internet άλλο τόσο διαρκεί δυο 24ωρα.Όσο για βιντεοκλήση χωρίς κάποιο πρόσθετο πρόγραμμα έκανα μια χαρά.

 

Καλημέρα φίλε, μπορείς να μας πεις πως ακριβως έκανες βιντεοκλησεις? γιατί από το fring που δοκιμάσω μου βγάζει την άλλη κάμερα και δε μπορω να το αλλαξω

Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

Πατώντας παρατεταμένα στον αριθμό κλήσης που επιθυμείς επιλέγεις βιντεοκλήση και η μπροστινή κάμερα λειτουργεί μια χαρά
Link to comment
Share on other sites

μέσα από τον πάροχο εννοείς βιντεοκλήση;

Εμείς λέμε μέσω Internet με ένα πρόγραμμα όπως είναι το skype στο PC.

Edited by heav3n
Link to comment
Share on other sites

μέσα από τον πάροχο εννοείς βιντεοκλήση;

Εμείς λέμε μέσω Internet με ένα πρόγραμμα όπως είναι το skype στο PC.

 

Τότε θεώρησε την απάντηση άκυρη.Μέσω πάροχου εννοούσα πιστεύοντας πως το πρόβλημα αφορά την μπροστινή καμερα

Link to comment
Share on other sites

Τότε θεώρησε την απάντηση άκυρη.Μέσω πάροχου εννοούσα πιστεύοντας πως το πρόβλημα αφορά την μπροστινή καμερα

 

Το αυτο που λέει ο heav3n πιο πάνω. Μεσα από τον πάροχο παίρνει κανονικά. Με άλλο προγραμμα δεν μπόρεσα να το κάνω.

 

Εν τω μεταξύ, άλλο κουλο...αυτή τη στιγμή είμαι στο Φανάρι Ροδόπης και ανοίγω το google maps. Συνδεομαι με Ίντερνετ ΟΤΕ κανονικά και ανοίγω τις δυο επιλογές από το μενού τοποθεσια. Μπαίνω λοιπόν στους χάρτες και παταω αναζήτηση της τοποθεσίας μου...και μου βγάζει Ηράκλειο Κρήτης!!! Το δοκίμασα και το πρωί και λέω μπααααααα...λάθος της στιγμής θα είναι... Το δοκιμάζω και τώρα και πάλι το ίδιο! Το ακομη πιο κουλο ειναι οτι και με το sygic που δοκιμαζω τα ιδια...Λέτε να τηλεμεταφερθηκα και να μην το πήρα χαμπάρι? Σποκ, γυρνα με πίσω!

 

Edit: βγήκα έξω και δοκίμασα το sygic με το gps μόνο και με βρήκε κανονικά...ο Σποκ έκανε δουλειά μάλλον!

Edited by oykas2001
Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό έχει πολύ καλή ροή βίντεο και πως σας φαίνεται σε βίντεο κάθε φορμάτ και με ποιά εφαρμογή τα παίζει?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Edit: βγήκα έξω και δοκίμασα το sygic με το gps μόνο και με βρήκε κανονικά...

 

Αυτό είναι και το σωστό. Μέσα από το internet του εκάστοτε παρόχου δεν βγάζεις άκρη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Με πληκτρολογιο qwerty πως βαζουμε τονους;

 

Sent from my LG-P970

 

Εάν είναι ίδιο με του 2χ πατώντας παρατεταμένα σε κάποιο γράμμα που τονίζετε τότε εμφανίζει από πάνω το γράμμα με τόνο ή διαλυτικά και ανάλογα επιλέγεις.

Link to comment
Share on other sites

Εάν είναι ίδιο με του 2χ πατώντας παρατεταμένα σε κάποιο γράμμα που τονίζετε τότε εμφανίζει από πάνω το γράμμα με τόνο ή διαλυτικά και ανάλογα επιλέγεις.

 

Ακριβώς έτσι είναι.

 

 

Αυτό είναι και το σωστό. Μέσα από το internet του εκάστοτε παρόχου δεν βγάζεις άκρη.

 

Πρώτη φορά μου το κάνει αυτό πάντως και το έχω δοκιμάσει πολλές. Ίσως να φταίει και το γεγονός ότι δεν είχα την κάρτα Vodafone μέσα, αλλα και πάλι απίθανο μου φαινεται

 

 

Edit: να ρωτήσω κάτι ακόμα, πως μπορούμε να απενεργοποιησουμε τον ενοχλητικό θόρυβο που κάνει στην κάμερα όταν κάνει focus?

Edited by oykas2001
Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι και το σωστό. Μέσα από το internet του εκάστοτε παρόχου δεν βγάζεις άκρη.

 

Ασχετο.Πως ενεργοποιήται η σίγαση του μεγαφώνου όταν κάποιος καλεί?Αν το γυρίσω ανάποδα εξακολουθεί να κουδουνίζει.

Link to comment
Share on other sites

Ασχετο.Πως ενεργοποιήται η σίγαση του μεγαφώνου όταν κάποιος καλεί?Αν το γυρίσω ανάποδα εξακολουθεί να κουδουνίζει.

 

Αν σε πάρουν τηλέφωνο, τότε σε όλα τα ανδροειδη αν πατήσεις το power button σιγει. Αλλα στο lg υπάρχει και στο μενού ρύθμιση -> κίνηση -> χρήση χειρονομιων κίνησης επιλογές για ότι μπορει να κάνει με τον αισθητήρα κίνησης που διαθέτει.

Edited by oykas2001
Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει μία καινούρια κάρτα μνήμης, ποια είναι η σωστή διαδικασία για να αντικαταστήσω αυτήν που είναι ήδη μέσα; Απλά copy- paste;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχω πάρει μία καινούρια κάρτα μνήμης, ποια είναι η σωστή διαδικασία για να αντικαταστήσω αυτήν που είναι ήδη μέσα; Απλά copy- paste;

 

Ναι... ένα απλό copy/paste αρκεί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ασχετο.Πως ενεργοποιήται η σίγαση του μεγαφώνου όταν κάποιος καλεί?Αν το γυρίσω ανάποδα εξακολουθεί να κουδουνίζει.

1. θα πρέπει να έχεις ενεργοποιήσει απο τις ρυθμίσεις κίνησης τη δυνατότητα σίγασης ήχου κατα τις εισερχόμενες κλήσεις με περιστροφή

2. (και αυτο με ταλαιπώρησε μεχρι να το βρω!) θα πρέπει τη δόνηση να ΜΗΝ την έχεις πάντα ενεργή αλλιώς δεν σταματα ο ήχος κατα την περιστροφή!

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση βρε παιδια....υπαρχει τροπος με καποια εφαρμογη η καποια ρύθμιση οταν ειναι σε standby το κινητο και δεχεσε αναπ η μυνημα να αναβοσβήνει κατι ωστε να το παρεις χαμπαρι και να μην χριαζετε συνεχεια να πατας το off?????
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση βρε παιδια....υπαρχει τροπος με καποια εφαρμογη η καποια ρύθμιση οταν ειναι σε standby το κινητο και δεχεσε αναπ η μυνημα να αναβοσβήνει κατι ωστε να το παρεις χαμπαρι και να μην χριαζετε συνεχεια να πατας το off?????

 

Δοκίμασα αυτο: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=699978 αλλα δεν δουλεύει...ουσιαστικά χρησιμοποιεί το led της καμερας για να σε ειδοποιήσει. Είναι βέβαια για άλλη συσκευή αλλα είπα μπας και... Καλη φάση θα ήταν να αναβοσβηνουν τα κουμπακια που έχει το κινητό κάτω... Αν έχει κανείς κάτι υπ όψιν...

Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

Ok παιδια, βρήκα αυτο και δουλεύει άψογα, αναβοσβηνει τα κουμπακια κατω τόσο με κλήσεις-SMS όσο και με gmail...

https://market.android.com/details?id=com.martinborjesson.o2xtouchlednotifications

Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...