Jump to content

[Android - προτάσεις] Privacy, security και anti-virus


Asdf_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και μόλις πατάς να εντοπιστεί η συσκευή, εμφανίζει ειδοποίηση στη συσκευή ότι εντοπίστηκε !!! :lol::lol::lol:

 

Το οποίο είναι διακριτικό και χωρίς λεπτομέρειες, και μπορείς να αποφύγεις απενεργοποιώντας τις ειδοποιήσεις της εφαρμογής Υπηρεσίες play store (γίνεται σε Android 5.0+ και Miui)

Link to comment
Share on other sites

Και μόλις πατάς να εντοπιστεί η συσκευή, εμφανίζει ειδοποίηση στη συσκευή ότι εντοπίστηκε !!! :lol::lol::lol:

Φυσικά και δεν το θέλω αυτό έτσι;;... Θα μας βάλει και "χέρι"....

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Το οποίο είναι διακριτικό και χωρίς λεπτομέρειες, και μπορείς να αποφύγεις απενεργοποιώντας τις ειδοποιήσεις της εφαρμογής Υπηρεσίες play store (γίνεται σε Android 5.0+ και Miui)

 

Το υπηρεσίες Google Play μάλλον εννοείς, γιατί υπηρεσίες play store δεν βρήκα. Αυτός ο αποκλεισμός ειδοποιήσεων όμως δεν θα κόψει και άλλες σημαντικές ειδοποιήσεις ?

 

Φυσικά και δεν το θέλω αυτό έτσι;;... Θα μας βάλει και "χέρι"....

 

做中国 :lol::lol::lol:

Edited by marras

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και δεν το θέλω αυτό έτσι;;... Θα μας βάλει και "χέρι"....

Το οποίο είναι διακριτικό και χωρίς λεπτομέρειες, και μπορείς να αποφύγεις απενεργοποιώντας τις ειδοποιήσεις της εφαρμογής Υπηρεσίες play store (γίνεται σε Android 5.0+ και Miui)
Το υπηρεσίες Google Play μάλλον εννοείς, γιατί υπηρεσίες play store δεν βρήκα. Αυτός ο αποκλεισμός ειδοποιήσεων όμως δεν θα κόψει και άλλες σημαντικές ειδοποιήσεις ?

οχι, τίποτα το χρήσιμο. Οι ειδοποιήσεις του playstore δεν επηρεάζονται. (ναι έχει αλλάξει όνομα σε google play :p )

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και δεν το θέλω αυτό έτσι;;... Θα μας βάλει και "χέρι"....

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Παντως δεν καταλαβαίνω γιατί να θέλεις να παρακολουθείς το παιδί σου;Πόσων χρονων είναι και γιατί δεν του έχεις εμπιστοσύνη;

 

Επίσης ένα τρόπος να παρακολουθείς τις διαδρομές είναι μέσα απο τους χάρτες απο το χρονολόγιο.

Link to comment
Share on other sites

Παντως δεν καταλαβαίνω γιατί να θέλεις να παρακολουθείς το παιδί σου;Πόσων χρονων είναι και γιατί δεν του έχεις εμπιστοσύνη;

 

Επίσης ένα τρόπος να παρακολουθείς τις διαδρομές είναι μέσα απο τους χάρτες απο το χρονολόγιο.

 

Τα παιδιά σήμερα έχουν κινητό από το δημοτικό, λογικό είναι, από και μέχρι μέχρι κάποια ηλικία, να θέλει να το παρακολουθεί ο κάθε γονιός. Στα δικά μας τα χρόνια δεν υπήρχαν αυτές οι δυνατότητες, αλλά δεν υπήρχε και αυτή η εγκληματικότητα που υπάρχει σήμερα. Και εγώ αλλά και όλοι μας θα το κάνουμε αυτό όταν τα παιδιά μας φτάσουν στις τελευταίες τάξεις του δημοτικού και θα θέλουν κινητό. Και φυσικά δεν μπορείς να μην του πάρεις, γιατί σε αυτή την περίπτωση θα έχει κινητό όλο το σχολείο εκτός από το παιδί σου, με ότι συνεπάγεται αυτό. Καλύτερα λοιπόν να αξιοποιούμε την τεχνολογία παρά να τη φοβόμαστε.

Edited by marras

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Τα παιδιά σήμερα έχουν κινητό από το δημοτικό, λογικό είναι, από και μέχρι μέχρι κάποια ηλικία, να θέλει να το παρακολουθεί ο κάθε γονιός. Στα δικά μας τα χρόνια δεν υπήρχαν αυτές οι δυνατότητες, αλλά δεν υπήρχε και αυτή η εγκληματικότητα που υπάρχει σήμερα. Και εγώ αλλά και όλοι μας θα το κάνουμε αυτό όταν τα παιδιά μας φτάσουν στις τελευταίες τάξεις του δημοτικού και θα θέλουν κινητό. Και φυσικά δεν μπορείς να μην του πάρεις, γιατί σε αυτή την περίπτωση θα έχει κινητό όλο το σχολείο εκτός από το παιδί σου, με ότι συνεπάγεται αυτό. Καλύτερα λοιπόν να αξιοποιούμε την τεχνολογία παρά να τη φοβόμαστε.

Δηλαδή επειδή οι υπόλοιποι γονείς καταστρέφουν τα παιδιά τους, να τα καταστρέφουμε κι εμείς για να μην ξεχωρίζουν απ τα υπόλοιπα. Ωραία λογικη :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Τα παιδιά σήμερα έχουν κινητό από το δημοτικό, λογικό είναι, από και μέχρι μέχρι κάποια ηλικία, να θέλει να το παρακολουθεί ο κάθε γονιός. Στα δικά μας τα χρόνια δεν υπήρχαν αυτές οι δυνατότητες, αλλά δεν υπήρχε και αυτή η εγκληματικότητα που υπάρχει σήμερα. Και εγώ αλλά και όλοι μας θα το κάνουμε αυτό όταν τα παιδιά μας φτάσουν στις τελευταίες τάξεις του δημοτικού και θα θέλουν κινητό. Και φυσικά δεν μπορείς να μην του πάρεις, γιατί σε αυτή την περίπτωση θα έχει κινητό όλο το σχολείο εκτός από το παιδί σου, με ότι συνεπάγεται αυτό. Καλύτερα λοιπόν να αξιοποιούμε την τεχνολογία παρά να τη φοβόμαστε.

Σαν να απάντησα εγώ.... ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Έλεος παίδες. Αφήστε τις κοινωνικές συζητήσεις για άλλα θέματα.

Ο άνθρωπος θέλει να κάνει κάτι και εφόσον δεν είναι παράνομο, δεν θα έπρεπε να μας πέφτει λόγος.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή επειδή οι υπόλοιποι γονείς καταστρέφουν τα παιδιά τους, να τα καταστρέφουμε κι εμείς για να μην ξεχωρίζουν απ τα υπόλοιπα. Ωραία λογικη :wacko:

 

Καταρχάς να επισημάνω ότι και εγώ είμαι κατά των κινητών σε μικρή ηλικία, αλλά αυτό είναι η προσωπική μου άποψη και δεν θα αφήσω να καταστραφεί το παιδί μου για αυτήν !!! Αν αυτή ήταν η γενική άποψη θα είμασταν όλοι ευτυχισμένοι, αλλά δεν είναι καθόλου έτσι, οπότε πρέπει να προσαρμοστούμε.

Και εξηγώ...

 

Στο δημοτικό που πηγαίνει η κόρη μου (πρώτη), όλα τα παιδιά της Πέμπτης έχουν κινητό. ΟΛΑ. Πολλά το έχουν από πέρσι, Τετάρτη δημοτικού δηλαδή.

Όταν λοιπόν στην Πέμπτη ΟΛΑ τα άλλα παιδιά έχουν τηλέφωνο και μόνο το δικό σου δεν έχει, πέσμου εσύ πως θα νιώθει. Μπορείς βέβαια να αδιαφορήσεις πλήρως για το πως νιώθει το παιδί σου επιβάλλοντας τη δική σου λογική, ζώντας προφανώς ακόμη στη δική σου εποχή και κατηγορόντας όλους τους άλλους "χαζούς" γονείς που καταστρέφουν τα παιδιά τους. Σαφώς και μπορείς να το κάνεις, αλλά πίστεψε με, μόνο το παιδί σου θα βλάψεις και κανένας δεν θα ενδιαφερθεί για αυτό.

Τα υπόλοιπα παιδιά της τάξης λοιπόν θα επικοινωνούν μέσω mail, viber, whatsup, skype κλπ (μη με ρωτήσεις, δεν ξέρω τι λένε) και ένα παιδί θα είναι απομονωμένο, αποκομμένο από την παρέα και έξω από όλα αυτά... Δε θα αναλύσω την εξέλιξη μιας τέτοιας κατάστασης, δεν είναι επί του παρόντος θέματος άλλωστε και καλό θα ήταν να σταματήσουμε εδώ αυτή τη συζήτηση, η οποία έχει βάση για να συνεχιστεί επ'αόριστον.

 

Φίλε ovelix5, δοκίμασε τη διαχείριση συσκευής απενεργοποιόντας τις ειδοποιήσεις google play που ανέφερε ο φίλος gerstavros2 και αν δεν δουλέψει μην ανησυχείς, κάτι θα βρούμε. :)

Edited by marras

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

[...]

Φίλε ovelix5, δοκίμασε τη διαχείριση συσκευής απενεργοποιόντας τις ειδοποιήσεις google play και αν δεν δουλέψει μην ανησυχείς, κάτι θα βρούμε. :)

Τις ειδοποιήσεις του Υπηρεσίες Google Play.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

Δεν ξέρω αν ρωτώ σε σωστό νήμα...

Κάποια εφαρμογή που να δουλεύει σωστά ώστε να ξέρω ανά πάσα στιγμή που βρίσκεται η κόρη μου γνωρίζουμε;;;

 

Ευχαριστώ!

 

 

Προσωπικα χρησιμοποιω το droidjack και ειναι αψογο για θεματα παρακολουθησης.

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα χρησιμοποιω το droidjack και ειναι αψογο για θεματα παρακολουθησης.

Που το βρίσκω αυτό φίλτατε;

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Ότι πληρώνεις παίρνεις προφανώς...

Ευχαριστώ ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Ότι πληρώνεις παίρνεις προφανώς...

Ευχαριστώ ;)

 

Ναι,παντος ειναι καταπληκτικο προγραμμα. Θα μπορεις ανα πασα στιγμη να ανοιξεις την καμερα του παιδιου σου χωρις να το παρει χαμπαρι,οπως και το μικροφωνο για να ακους τι συζηταει.Να βλεπεις τι εχει στο κινητο του και φυσικα την τοποθεσια του, που βρισκεται. Καμια φορα τα προγραμματα υποκλοπης μπορει να φανουν πολυ χρησιμα αν τα χρησιμοποιεις με τον σωστο τροπο :)

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

200€??

Καλά είπαμε ρε παιδιά.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Το cerberus δεν βολευει ?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

200€??

Καλά είπαμε ρε παιδιά.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

Αν θέλεις μπορω να σου το στείλω :)

 

Στάλθηκε από το GT-I9105P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Για ποιον λογο το θες;Το θεμα το διαβασες;

 

Οχι απλα γενικα κατεβαζω αρκετα πραγματα εκτός play store και νομιζω καλο θα ηταν να υπαρχει κατι σε anti virus..

επισης γνωρίζεται καποιο αξιόπιστο VPN?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Privacy, security και anti-virus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...