Jump to content

[Android - προτάσεις] Privacy, security και anti-virus


Asdf_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν χρειάζεται να κάνεις δηλαδή copy paste ;

Όχι δεν είναι αυτό. Είναι για να ξεκλειδώνει η database με τους κωδικούς πιο γρήγορα, χρησιμοποιώντας τα τελευταία ψηφία του κωδικού που την κλειδώνει. Αν γίνει μια φορά λάθος κλείνει τελείως η database και θέλει ολόκληρο τον κωδικό. Προσωπικά με έχει βολέψει γιατί χρησιμοποιώ μεγάλο και δύσκολο κωδικό για τη database με τους κωδικούς

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι αυτό. Είναι για να ξεκλειδώνει η database με τους κωδικούς πιο γρήγορα, χρησιμοποιώντας τα τελευταία ψηφία του κωδικού που την κλειδώνει. Αν γίνει μια φορά λάθος κλείνει τελείως η database και θέλει ολόκληρο τον κωδικό. Προσωπικά με έχει βολέψει γιατί χρησιμοποιώ μεγάλο και δύσκολο κωδικό για τη database με τους κωδικούς

 

Πολύ ωραία, ευχαριστώ.

 

Θα βάλω και την έκδοση για λίνουξ και πιστεύω θα είμαι αρχηγός. Συγχρονίζονται μέσω δικτύου ή πρέπει να έχω το αρχείο στο πχ dropbox;

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία, ευχαριστώ.

 

Θα βάλω και την έκδοση για λίνουξ και πιστεύω θα είμαι αρχηγός. Συγχρονίζονται μέσω δικτύου ή πρέπει να έχω το αρχείο στο πχ dropbox;

Εγώ χρησιμοποιώ την offline έκδοση για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

Link to comment
Share on other sites

Ενω στην αρχη λειτουργουσε κανονικα τελευταια οποτε μπαινω στο σιτε του cerberus μου βγαζει προβλημα επικοινωνιας με τη συσκευη σας. Κλεινω και ξανανοιγω το wifi δειχνει οτι συνδεθηκε αλλα δεν λειτουργει καμια εντολη. Καμια γνωμη σκεψη ?

Η συσκευη ειναι thl t200 ειναι ρουτ και το cerberus το εκανα βασικη εφαρμογη .

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Ενω στην αρχη λειτουργουσε κανονικα τελευταια οποτε μπαινω στο σιτε του cerberus μου βγαζει προβλημα επικοινωνιας με τη συσκευη σας. Κλεινω και ξανανοιγω το wifi δειχνει οτι συνδεθηκε αλλα δεν λειτουργει καμια εντολη. Καμια γνωμη σκεψη ?

Η συσκευη ειναι thl t200 ειναι ρουτ και το cerberus το εκανα βασικη εφαρμογη .

 

Μόλις τσέκαρα με το Nexus μου.

Μια χαρά δουλεύει.

Και call log έφερε και φώτο πήρε. Μέσα από το site όλα αυτά.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά 2 ερωτήσεις για το ceberus . πώς την κάνω εφαρμογή συστήματος για να μην μπορεί να σβηστεί με επαναφορά . και αν πληρώσω τα 3 ευρώ για το προγραμα για πόσο καιρό θα μπορω να το χρησημοποιω ? Ευχαριστω!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά 2 ερωτήσεις για το ceberus . πώς την κάνω εφαρμογή συστήματος για να μην μπορεί να σβηστεί με επαναφορά . και αν πληρώσω τα 3 ευρώ για το προγραμα για πόσο καιρό θα μπορω να το χρησημοποιω ? Ευχαριστω!!

Για να γίνει εφαρμογή συστήματος απαιτείται root.

Εφόσον είσαι τότε μπορείς είτε με κάποιο πρόγραμμα όπως titanium backup να τη μετατρέψεις σε εφαρμογή συστήματος, είτε χειροκίνητα με κάποιον explorer δίνοντας τα σωστά permissions είτε αν έχεις recovery να φλασάρεις το αρχείο που σου δίνει η Cerberus στο site της.

Για πάντα είναι η άδεια και ισχύει για 5 διαφορετικές συσκευές.

 

Ή τουλάχιστον αυτά ίσχυαν όταν την αγόρασα εγώ..

Link to comment
Share on other sites

Για πάντα είναι η άδεια και ισχύει για 5 διαφορετικές συσκευές.

 

Ή τουλάχιστον αυτά ίσχυαν όταν την αγόρασα εγώ..

 

Πλέον ισχύει για μέχρι 3 συσκευές

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γιατί κανένα AntiVirus στο Android market δεν έχει network firewall? Γενικά όσα έχω κοιτάξει δεν ενσωματώνουν αυτή τη λειτουργία. Απορώ γιατί η version του ίδιου AntiVirus για άλλο λειτουργικό έχει κανονικά firewall.

 

Avast,comodo εχουν network firewall!:)

Link to comment
Share on other sites

Από το πρωί το CM μου βγάζει μόλυνση στο Android Services και πως έχω κολλήσει το trojan horse "Android.Troj.at_huaqin.b". Στην αναζήτηση του google δεν υπάρχει κάποια πληροφορία. Το CM δεν μπορεί να το απεγκαταστήσει - φαντάζομαι διότι θα βλάψει το λειτουργικό... Έτρεξα το Μalwarebytes κι ένα Trojan Remover που δεν το εντοπίζουν. Η συσκευή μου είναι η κινέζικη ΝΕΟ 003. Από τότε που την αγόρασα, μου εμφανίζει διαφήμιση για παιχνίδια κάθε φορά που ανοίγω το wifi. Έχει κάποιος λύση πως να το καθαρίσω ή μήπως η απειλή είναι εικονική και να απεγκαταστήσω το CM και τα υπόλοιπα antivirus; Edited by aenaos_9
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως μπορώ να ενεργοποιήσω το wifi της. ή να ενεργοποιήσω την τοποθεσία της συσκευής από τον υπολογιστή μέσω cerberus?Δεν βλέπω στις εντολές που έχει επάνω αριστερά να έχει την ενεργοποίησή wifi ή gps.Γίνεται?
Link to comment
Share on other sites

Από το πρωί το CM μου βγάζει μόλυνση στο Android Services και πως έχω κολλήσει το trojan horse "Android.Troj.at_huaqin.b". Στην αναζήτηση του google δεν υπάρχει κάποια πληροφορία. Το CM δεν μπορεί να το απεγκαταστήσει - φαντάζομαι διότι θα βλάψει το λειτουργικό... Έτρεξα το Μalwarebytes κι ένα Trojan Remover που δεν το εντοπίζουν. Η συσκευή μου είναι η κινέζικη ΝΕΟ 001. Από τότε που την αγόρασα, μου εμφανίζει διαφήμιση για παιχνίδια κάθε φορά που ανοίγω το wifi. Έχει κάποιος λύση πως να το καθαρίσω ή μήπως η απειλή είναι εικονική και να απεγκαταστήσω το CM και τα υπόλοιπα antivirus;

Δεν ξέρω τι είναι το huaqin, λογικά πρέπει να σου λέει μέσα σε ποια εφαρμογή βρίσκεται (ειναι τμήμα κωδικα εφαρμογής).

Αλλά οι διαφημίσεις που λες, ειναι αποτέλεσμα κάποιες εφαρμογής που έχεις εγκαταστήσει, μάλλον απο κάνα παιχνίδι απ το play store.

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να σημειώσω ότι την συσκευή την πήρα ρουταρισμένη από το To2c. Δεν έχω παιχνίδια μέσα στο κινητό. Ίσως από κάποια άλλη τσαμπέ εφαρμογή. Αλλά με ενδιαφέρει αν είναι δούρειος ίππος διότι παλαιότερα είχα κάνει αγορές από ebay.

 

Ψάχνοντας βρίσκω ότι το πρόβλημα βρίσκεται στα SMS. Τώρα που θυμάμαι... την περασμένη εβδομάδα είχε στείλει από μόνο του ένα ακαταλαβίστικο sms με σύμβολα, αριθμούς και διάφορα σκόρπια λατινικά γράμματα, στην τελευταία κλήση που είχα κάνει.

Edited by aenaos_9
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως μπορώ να ενεργοποιήσω το wifi της. ή να ενεργοποιήσω την τοποθεσία της συσκευής από τον υπολογιστή μέσω cerberus?Δεν βλέπω στις εντολές που έχει επάνω αριστερά να έχει την ενεργοποίησή wifi ή gps.Γίνεται?

Άκομα δεν έχω μπορέσει να το βρω.Αν ξέρει κάποιος ας βοηθήσει.

Link to comment
Share on other sites

Άκομα δεν έχω μπορέσει να το βρω.Αν ξέρει κάποιος ας βοηθήσει.

 

Έχει γραφτεί πολλές φορές στο θέμα εδώ ότι υπάρχουν sms εντολές που κάνουν αυτό που θες.

Έκανες έναν κόπο να ψάξεις τις προηγούμενες σελίδες;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Και βέβαια έκανα τον κόπο φίλε μου διαβάσω και βρήκα και τις εντολές στο help του cerberus.Από κει και πέρα όμως δεν κατάφερα κάτι.Τι κάνω μετά.Πως στέλνω τις εντολές αυτές?Εγώ βλέπω μόνο τις προκαθορισμένες εντολές που έχει απάνω αριστερά.Όπως έναρξη συναγερμού, αναζήτηση κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Πως στέλνω τις εντολές αυτές?

 

Από άλλο κινητό στέλνεις τις εντολές με sms, η καλύτερα από εδώ, επιλέγοντας sms commands. Από εκεί ενεργοποιείς wifi ή data και μετά πας στο pc ή στο web control.

Edited by marras

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Από άλλο κινητό στέλνεις τις εντολές με sms, η καλύτερα από εδώ, επιλέγοντας sms commands. Από εκεί ενεργοποιείς wifi ή data και μετά πας στο pc ή στο web control.

Σ ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Παιδιά στο Cerberus πως διαγράφουμε υπάρχοντες συσκευές που έχουμε συνδεθεί κατα καιρούς;;
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο Cerberus πως διαγράφουμε υπάρχοντες συσκευές που έχουμε συνδεθεί κατα καιρούς;;

Πας στην σελίδα, μπαίνεις στο account, επιλέγεις την συσκευή και έχει διαγραφή .

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Σε μη root συσκευή πως γίνεται να εγκαταστήσουμε το Cerberus σαν εφαρμογή συστήματος;

Μάλλον δεν θα γίνεται. Εκτός και αν υπάρχει custom recovery ίσως.

Link to comment
Share on other sites

Πας στην σελίδα, μπαίνεις στο account, επιλέγεις την συσκευή και έχει διαγραφή .

Στην εφαρμογή λες; Δεν βρίσκω κατι σχετικό με αυτή τη ρυθμιση.

Edited by geokostas
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Σε μη root συσκευή πως γίνεται να εγκαταστήσουμε το Cerberus σαν εφαρμογή συστήματος;

Μάλλον δεν θα γίνεται. Εκτός και αν υπάρχει custom recovery ίσως.

Αν δεν είσαι ροοτ δεν γίνεται να μπει σαν εφαρμογή συστήματος.

 

Στην εφαρμογή λες; Δεν βρίσκω κατι σχετικό με αυτή τη ρυθμιση.

Συγγνώμη διάβασες τι έγραψα; Έγραψα ξεκάθαρα ότι μπαίνεις στην σελίδα. Άρα πας στο website.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη διάβασες τι έγραψα; Έγραψα ξεκάθαρα ότι μπαίνεις στην σελίδα. Άρα πας στο website.

Οκ είχα μπει απο το κινητο και γι αυτο δεν το εβρισκα. Ευχαριστω.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια στο Cerberus δεν μου βρισκει τη συσκευη. Εχω 3 συσκευες στο λογαρισμο, εως εκει δεν ειναι το οριο?

Μηπως μετραει και πιο παλιες συσκευες που εχω συνδεσει και τις εχω σβησει στο παρελθον?

Τα δεδομενα της συσκευης ειναι ανοιχτα (3G) αλλα παρολα αυτα δεν μου την εντοπιζει.

Αφου ληξει η δωρεαν αρχικη συνδρομη (νομιζω ειναι 1 εβδομαδα) μετα πως ανανεωνουμε?

 

Εκτος απο το Cerberus υπάρχει κάποιο άλλο πρόγραμμα να κάνει την ίδια δουλειά;

 

Εχω ενα πρόβλημα παιδιά. Εχω το Cerberus κι ενω με wifi δουλεύει μια χαρα και βλέπει τη συσκευή κανονικά, οταν το γυριζω σε 3G την βλέπει για λίγο στην αρχη και μετα δεν την ξαναβλέπει, μου βγαζει μήνυμα "αδυνατη η επικοινωνία με τη συσκευή σας".

Μια την βλέπει την συσκευή και μια οχι.

Ξέρετε τι μπορώ να κανω για να λυθει αυτο το πρόβλημα; Εχω δοκιμασει με 3-4 συσκευές και με ολες το ίδιο μου κάνει.

Επίσης ξέρετε πως μπορώ να το αγοράσω;

Edited by jastonas
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Privacy, security και anti-virus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...