Jump to content

Μήπως μπερδέψαμε τους ρόλους λίγο?


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους καλή χρονία να έχουμε με υγεία και ευτυχία.

Άν και απαγορεύεται η δημοσίευση σχετικα με κινητα κλπ θα ήθελα να πω το εξής.

Πραγματικά έχουμε ανάγκη ένα κινητό αξίας 600 ευρω?

Εγώ όπως και η ποιό πολύ εδω μέσα δώσαμε μία περιουσία στα κινητα... αγοράζαμε αυτοκίνητο....

Πλέον μπερδευτίκαμε λίγο με την τεχνολογία... κινητο με Internet ,emails ,200 megapixels camera, HD video ,φραπέ ,γαλλικό ,espresso και αμαρτολές ιστορίες... ε μα ποιά...ε γμτ δλδ... καλή η μούρη όταν πλασάρεις στην καφετέρεια το HTC ή το Iphone αλλα φίλε.. δέν σε πέρνει γι'αυτό το κινητό...

Όλοι εμείς η νεολαία (24 ετών είμαι) δέν πήραμε γραμμή οτι τα γούστα...τα πληρώνεις... συγγεκριμένα θυμάμαι τον εαυτό μου να μήν ξοδεύω τπτ ένα μήνα για να πάρω κινητό ε μα ποια.... όταν πέρνεις το μήνα 600 ευρώ σε πέρνει να πάρεις κινητό με 100 ευρώ όχι με 800 ! άντε εγώ πήρα χαμπάρι (γιατη για να μάθεις πρέπει να την πάθεις) προχθές πήρα το htc diamond 2 με 110 ευρώ μεταχ/σμένο.Γι'αυτό με πέρνει και εγώ ήθελα το htc το trophy αλλα φίλε δέν πέρνει η τζέπη... στέρεψε.

Και έχω γενικά αυτήν την ερώτηση μετά απο έναν μεγάλο πρόλογο.. πραγματικα χρειαζόμαστε ένα τέτειο κινητό?

Με εμαιλς? ο ένας στους 1000 θα στείλει εμαιλ απο το κινητο πιστευω...

Internet? τη θα κανεις με το κινητο? που θα μπείς στης πλέον υπερφορτωμένες σελίδες?

με gps? ναί ...πάς δουλειά σπίτι ... σπίτι δουλεία κάνεις αυτήν την διαδρομή 40 χρόνια και φοβάσαι μην χαθείς?

με camera ? ναί... πώς περνάει μια γκομενάρα μπροστά σου να μην την φωτογραφίσεις?

 

έρε ξύλο που θέλουμε πολλοί....

:tease: Just wasting my time with the wrong people all the time...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 66
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ακριβως οπως τα λες ειναι.ειχαμε καποτες το ψωνιο με τα αυτοκινητα,και τωρα με τα κινητα.

στα αυτοκινητα την πατησα,στα κινητα οχι.καποτες ηθελα οπωσδήποτε τον tytn2,οταν κοστιζε 700.να ηταν πριν 3 χρονια.εντελει το πηρα μεταχειρα στα 70,φετο.τι σου κανει ενα μηδενικο στο τελος ,ε??

ομως μην υποτιμας της δυνατοτητες τους.χρησιμοποιω καθημερινα το email ,msn,skype,την καμερα λιγοτερο,office,internet.πιστευω οτι το 50 τις εκατο των αγοραστων τετοιων τηλεφωνων,χρησιμοποιουν καποιες απο τις δυνατοτητες τους.

αλλα εννοατε ,δεν αξιζει να δινεις

600αρες για αυτες τις δυνατοτητες .

 

υγ:(δεν λες,ευτηχως που υπαρχουν και τα "θυματα"?????αλλιως πως θα πέρναμε και εμεις τα φτωχαδακια,τετοια τηλεφωνα???μην φωναζεις και μας ακουσει κανενας.........)......

υγ2:σε ταξιδι για δουλεια στην βουλγαρια,αν δεν ειχα τον τυτν2 με το gps,ακομα εκει θα ημουν,τα ιδια και στην αθηνα.

Edited by stauros772000
Link to comment
Share on other sites

ευτυχως εκμεταλευομαι επιδοτησεις και δεν τα πληρωνω τοσο ακριβα.

 

Μια από τα ίδια φίλε μου :)

 

@ Alarihos Κοίτα στα ποιο πολλά θα συμφωνήσω μαζί σου.Έχουμε μάθει να

είμαστε υπερκαταναλωτές και να γουστάρουμε / παίρνουμε τα καλύτερα

ή τέλος πάντων τα ακριβά παρόλο που η τσέπη μας δεν είναι για τέτοια.Ξεχνάμε

σε τι περιβάλλον ζούμε και ότι πρέπει να κάνουμε οικονομία και να βάζουμε και

στην άκρη.Μη νομίζεις ότι και εγώ είμαι πολύ μακριά από αυτά.Όσο αφορά

τα email κάποιοι τα χρησημοποιούμε και λόγο δουλειάς ή γιατί μας τα

έχουνε μπλοκάρει στις εταιρείες που δουλεύουμε οπότε δεν γίνεται αλλιώς.

Όσο για την κάμερα βολεύει κάποιους για να μην κουβαλάνε και την

φωτογραφική τους μαζί αλλά οκ σίγουρα υπάρχουν και όρια :)

Link to comment
Share on other sites

Οι επιδοτήσεις μας εκμεταλέυονται τόσα χρόνια, όχι εμείς αυτές ;)

 

Όλο το χρόνο πληρώνουμε το κινητό 2 φορές σε δόσεις μέσω των λογαριασμών για να πάρουμε στο τέλος ένα!

Link to comment
Share on other sites

Οι επιδοτήσεις μας εκμεταλέυονται τόσα χρόνια, όχι εμείς αυτές ;)

 

Όλο το χρόνο πληρώνουμε το κινητό 2 φορές σε δόσεις μέσω των λογαριασμών για να πάρουμε στο τέλος ένα!

 

εγω εχω παγιο των 25Ε δεν παω παραπανω. απλα με φορητοτητα μπορω να περνω μια καλη επιδοτηση διοτι εχω 2 γραμμες στο ονομα μου.

Link to comment
Share on other sites

εγω πιστευω πως τα χαρακτηριστικα τους μας τραβανε να τα παρουμε τα κινητα...και ναι εχεις δικιο μολις το παιρνουμε πηγαινουμε στους φιλους μας τα διχνουμε και μετα δεν τους αφηνουμε ουτε να τα ακουμπησουν...συμφωνω απολυτα μαζι σου φιλε μου...εχει ανεβει πολυ η τεχνολογια τα τελευταια χρονια και δεν υπαρχει καποιος που να μην επειρεαστει και να αγορασει ενα ακριβο αντικειμενο...και ομως ολοι βρισκουμε τα λεφτα και παιρνουμε...στην ελλαδα λεφτα δεν υπαρχουν...ας προσεξουμε πρωτα τον εαυτο μας και μετα κοιταμε της αγορες μας...πρεπει οι εταιρειες να μειωσουν τις τιμες στις συσκευες...αμα το κινητο χαλασει μετα πανε τα 600 ευρω για το κινητο...τι κανεις μετα???

αυτα κατα την γνωμη μου

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με τον θεματοθετη στα περισσοτερα απο αυτα που λεει.

Υπαρχει και κοσμος ομως που πραγματικα χρειαζεται στην δουλεια του ενα κινητο τελευταιας τεχνολογια γιατι για αυτον ειναι εργαλειο.

Οπως υπαρχουν και ατομα που παιρνουν ενα κινητο 700 ευρω μονο και μονο για να λενε οτι εχουν ενα ακριβο κινητο.

Το φαινομενο αυτο ομως φιλε μου ειναι γενικο και δεν συμβαινει μονο με τα κινητα...

Δεν εχεις αναρωτηθει ποτε πως γινεται και ενα τεραστιο ποσοστο γυναικων να κυκλοφορει με τσαντες των 600 ευρω?Και ενταξει καποιες εχουν μαιμου απο τους μαυρους αλλα ειναι παρα πολλες και οι γνησιες.Η δεν απορεις πως γινεται καποια "χαι" νυχτερινα μαγαζια που εχου 12 ευρω το ποτο να ειναι γεματα?

Δυστυχως ολοι μας εχουμε κολλησει το μικροβιο του υπερκαταναλωτισμου και αλλοι τα τρωμε στα κινητα,αλλοι στα αμαξια,αλλες στις τσαντες και τα παπουτσια και αλλοι στα ξυδια...

Link to comment
Share on other sites

δε χρειαζομαι οσα προσφερει ενα κινητο (τελευταιας τεχνολογιας) σε μια συσκευη. προτιμω να εχω 3 συσκευες και ας κοστιζουν οσο ενα κινητο που εχει τα παντα!

τι εννοω.. θελω ενα απλο κινητο να στελνω sms και να μιλαω. ας μην εχει καμερα, αλλα ας εχει τη δυνατοτητα να μπει Internet (μεσω προγραμματος). εχω mp4 player αρα εχω λυσει το προβλημα της μουσικης/βιντεο. φωτο δε βγαζω, αρα μου ειναι αχρηστη μια φωτογραφικη μηχανη. επισης δε τραβαω βιντεο, αρα και εδω η μηχανη περισευει.

δεν ειμαι ανθρωπος που χανομαι ευκολα, αρα δεν εχω αναγκη το gps (δε θα με χαλουσε να ειχα ομως.)

 

για ολα αυτα, το πολυ 200€ μου φτανουν! ΑΛΛΑ δε θα ειμαι στη μοδα :lol: μικρο το κακο :p

Link to comment
Share on other sites

ενα zte blade σου κανει:p

 

Και θα σου περισέψουν και 50 ευρώ για να βάλεις και μία καλή SD, να πάρεις μια καλή θήκη, ένα φραπέ σε πλαστικό και τσίχλες! :lol:

Το καλύτερο value for money αυτής της εποχής, πρέπει να ανήκει στο blade...

Link to comment
Share on other sites

να μπουμε στο θεμα μας...παντως δεν ειναι μονο τα κινητα τα οποια ειναι ακριβα...οι τηλεωρασεις???τι θελουμε youtube μεσα στην τηλεωραση???νομιζω δεν εχουμε καταλαβει οτι εχουμε οικονομικη κριση...σε λιγο ετσι οπως σκεφτωμαστε για να εχουμε λεφτα θα ειναι απο τα καλαντα των παιδιων μας

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

εξελιξη... μαγικη λεξη...

 

αν το παμε ετσι Γιωργο, δε μπορω να καταλαβω γιατι υπαρχουν αυτοκινητα με 500 αλογα? ενα απλο με 100 αλογα δε κανει τη δουλειαω του? σαφεστατα, αλλα ο καθενας εχει τις επιλογες του και κρινει τι ειναι απαραιτητο για τον εαυτο του.

 

αυτον τον καιρο ειμαι στην αναζητηση για νεα τηλεοραση! ειδα καποιες sony, mony, hony (:p) που διαθετουν την υπηρεσια youtube. στην αρχη ειπα: ΤΗ ΘΕΛΩ! μετα το καλοσκεφτηκα και λεω: μα καλα? αφου εχω το λαπτοπ, τι το θελω το νετ στην tv? αμεσως αμεσως γλυτωνω απο αυτο κοντα στα 300€.

εσυ μπορει να θελεις να εχει wifi η τιβι σου, αρα θα διαθεσεις τα 300 ευρω παραπανω χωρις να το σκεφτεσαι!

 

επισης, η 3d τηλεορασεις, με wifi, με..., με...., με... ειανι στη μοδα(με την καλη εννοια)... ευτυχως δεν πεφτω ΘΥΜΑ(πιστευω οτι ειναι νωρις ακομη για 3d).

 

στο θεμα των κινητων τωρα. οταν επιασα στα χερια μου το htc desire επαθα πλακα! μολις εμαθα την τιμη του επαθα μεγαλυτερη (:lol:). το καλοσκεφτηκα και αυτο και ειπα σιγα μη δωσω 500+ ευρω. με 160(βλεπε blade) θα ειμαι υπερευχαριστημενος για τη δουλεια που θελω να κανω(ιντερνετ, παιχνιδια, εφαρμογες, κλησεις, sms).

Link to comment
Share on other sites

εξελιξη... μαγικη λεξη...

 

αν το παμε ετσι Γιωργο, δε μπορω να καταλαβω γιατι υπαρχουν αυτοκινητα με 500 αλογα? ενα απλο με 100 αλογα δε κανει τη δουλειαω του? σαφεστατα, αλλα ο καθενας εχει τις επιλογες του και κρινει τι ειναι απαραιτητο για τον εαυτο του.

 

αυτον τον καιρο ειμαι στην αναζητηση για νεα τηλεοραση! ειδα καποιες sony, mony, hony (:p) που διαθετουν την υπηρεσια youtube. στην αρχη ειπα: ΤΗ ΘΕΛΩ! μετα το καλοσκεφτηκα και λεω: μα καλα? αφου εχω το λαπτοπ, τι το θελω το νετ στην tv? αμεσως αμεσως γλυτωνω απο αυτο κοντα στα 300€.

εσυ μπορει να θελεις να εχει wifi η τιβι σου, αρα θα διαθεσεις τα 300 ευρω παραπανω χωρις να το σκεφτεσαι!

 

επισης, η 3d τηλεορασεις, με wifi, με..., με...., με... ειανι στη μοδα(με την καλη εννοια)... ευτυχως δεν πεφτω ΘΥΜΑ(πιστευω οτι ειναι νωρις ακομη για 3d).

 

στο θεμα των κινητων τωρα. οταν επιασα στα χερια μου το htc desire επαθα πλακα! μολις εμαθα την τιμη του επαθα μεγαλυτερη (:lol:). το καλοσκεφτηκα και αυτο και ειπα σιγα μη δωσω 500+ ευρω. με 160(βλεπε blade) θα ειμαι υπερευχαριστημενος για τη δουλεια που θελω να κανω(ιντερνετ, παιχνιδια, εφαρμογες, κλησεις, sms).

συμφωνω με αυτο που λες...αλλα μετα γινομαστε ψωνια σε ατομα που δεν εχουν αρκετα λεφτα και μετα αυτοι πανε να αγορασουνε κατι ακριβο...ο καθενας θελει ενα κινητο με αυτα που του αρεσουν...ειναι οπως τα λες με το αυτοκινητο...σε εναν μεγαλο ανθρωπο ταιριαζει ενα αυτοκινητο 100 αλογων ενω σε εναν νεο παραπανω γιατι θελει να τρεχει...εγω εχω καταλαβει οτι η καινουρια τεχνολογια μας τραβαει...και οι περισσοτεροι δεν αντιστεκομαστε...εγω για παραδειγμα βλεπω το desire hd εχω τρελαθει αλλα δεν εχω την οικονομικη ανεση να το παρω...μακαρι να ειμαι τυχερος και να μου βγει στον διαγωνισμο...η λυση σε αυτο το προβλημα ειναι να ελεγξουμε τον εαυτο μας και να σκεφτουμε τι αγορες κανουμε για ολα τα αντικειμενα

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

που να δεις τι "ψωνια" κυκλοφορουν τριγυρω μου! δινουν περιουσιες για συσκευες και τις χρησιμοποιουν μονο για κλησεις + sms και αν....

που αν τις ειχα εγω θα τις ειχα ξετιναξει! στην κυριολεξια!!!!!!!

 

ευτυχως σκεφτομαι πριν αγορασω κατι μεγαλης αξιας (βλεπε ηλ. συσκευες).

να φανταστεις εδω και καιρο λεω να παρω το blade και το σκεφτομαι :P (οχι απο τσιγκουνια, αλλα απο λογικη, γιατι με το κινητο που ειμαι τωρα βολευομαι μια χαρα)

Link to comment
Share on other sites

εγω δυστιχως δεν σκεφτηκα καθολου να παρω ενα κινητο και πηρα ενα το οποιο δεν μου αρεσει γιατι μου εχει βγαλει πολλα προβληματα...δεν ημουν και εδω μεσα για να ρωτησω...τα κινητα εγω ξερω γιατι βγηκαν...για να τα εχουμε για αναγκη και για να μην χανουμε τους δικους μας ανθρωπους...τι τα θελανε τα ιντερνετ και τα αλλα και μας βαζουν σε διληματα...σε λιγο καιρο θα υπαρχει κινητο που να μπορει να συνδεεται με πραγματα που δεν μπορουμε να φανταστουμε...δες κινητα νοκια τα παλια και να βαλουμε το μυαλο μας να σκεφτει λιγακιhttp://www.icanhasinternets.com/wp-content/uploads/2010/07/nokia.jpg

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Και έχω γενικά αυτήν την ερώτηση μετά απο έναν μεγάλο πρόλογο.. πραγματικα χρειαζόμαστε ένα τέτειο κινητό?

Με εμαιλς? ο ένας στους 1000 θα στείλει εμαιλ απο το κινητο πιστευω...

Internet? τη θα κανεις με το κινητο? που θα μπείς στης πλέον υπερφορτωμένες σελίδες?

με gps? ναί ...πάς δουλειά σπίτι ... σπίτι δουλεία κάνεις αυτήν την διαδρομή 40 χρόνια και φοβάσαι μην χαθείς?

με camera ? ναί... πώς περνάει μια γκομενάρα μπροστά σου να μην την φωτογραφίσεις?

 

έρε ξύλο που θέλουμε πολλοί....

 

1)Για πολους το email on the go ειναι θεμα δουλειας/επικοινωνίας

2)Βλεπε πιο πανω. Αρχειο xls που εχει τιμες για πελάτη και η προσφορα ειναι on the spot. Επισης ενημερωση live για γεγονοτ που συμβαινουν γυρω μας και μπορει να επιρεάσουν αμεσα. Η ταχυτητα της πληροφοριας εχει κανει την αμεση ενημέρωση must για αυτους που τρεχουν μαζι με τις εξελίξεις

3) Και αμα πας σε πελατη σε πολη που δενε χει ξαναπατησει; Πρεπει να κουβαλας αλλη συσκευη για gps?

4)Οχι γκομενα αλλα περναει το αυτοκινητο και σου κανει το δικο σου πισω φτερο σκατα με φραουλες αλ' ολιο. Βγαζεις φωτο το αυτοκινητο σου, την ζημια, το αυτοκινητο του και την διασταυρωση και μετα αστον να φωναζει εγκλημα στην ασφαλιστικη του.

 

Τα παραπανω δεν τα χρειάζεται ενας πιτσιρικας 18 χρονων. Ισως να τα χρειαζεται ενας 25. Πολυ πιθανο να τα χρειαζεται ενας φαρμακο-πλασιε. Σιγουρα τα χρειάζεται το στελεχος επιχειρησης.

 

Το θεμα ειναι να αγοραζεις και να χρησιμοποιεις οτι χρειάζεσαι αναλογα με τις εκαστοτε αναγκες σου. Προσωπικα ειχα μια παντοφλα φοιτητης, ενα Berry οταν δουλευα σε εταιρια με BES και τωρα ενα iPhone επειδη, μπορω να το εχω και καλυπτει τις αναγκες της παρουσας εργασίας μου. Αν αυριο δουλευω οικοδομη, θα παρω ενα Sonim να μην παθαινει τιποτα.

 

K.I.S.S. ! ;)

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παιδες δειτε εδω οσοι εχετε facebook

http://www.facebook.com/techblogGreece/posts/189252404422308

 

δειτε οτι οι περισσοτεροι δεν ξερουμε τι μας γινεται εδω στην ελλαδα...αγοραζουμε κατι χωρις να ξερουμε τιποτα και μετα ρωταμε...ειχα αντιμετωπισει ενα παρομοιο περιστατικο...ειχα παει προπερσι οταν δινανε τα δωρεαν netbooks στα mutlirama για τα παιδια της 1ης γυμνασιου για βολτα και οπως ημουν στα λαπτοπ κοιταγα εναν μπαμπα να λεει στην κορη του οποιο σαρεσει να το παρουμε...δεν κοιταγανε ουτε χαρακτηριστικα ουτε τιποτα...ας ρωτανε τουλαχιστον καποιος θα ξερει απο υπολογιστες γνωστος τους δεν μπορει...

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο με τρελαίνει περισσότερο λαπτοπ,κινητο περνεις ρε φιλε οχι μοδατο μπουφανακι ασχολήσου λιγο!!προσωπικα εχω θεσει μερικα στανταρ πχ σε κινητο πανω απο 400 ευρω δεν δινω και αυτα για να τα δωσω πρεπει το κινητο να ειναι μικρος θεος.αλλα για αυτα που ρωτας προσωπικά το wifi και το gps με εχουν βοηθησει παρα πολυ.και οχι για να δω τα τελευταια κουτσομπολιά και να παω σπιτι αλλα για να ενημερωθω αμεσα για καποια θεματα που με καινε πχ κινηση,αν εμεινε η ριμαδοσχολη ανοικτη και στο εξωτερικο περπατουσα τις μεγαλουπωλεις σαν ντοπια,μην σου πω για απειρες φορες που ψαχνω επιγοντως σε αγνωστη περιοχη για φαρμακειο ή το οτιδηποτε και με το gps το βρισκω σε χρονο dt.αυτα μπορει να ακουγονται σε καποιους χαζα διοτι μπορει να μην ειναι τοσο σημαντικα οσο τα επιχειρηματα του narta αλλα ο χρονος που κερδιζεις ειναι απιστευτος.αμα το γουτσαρεις και ξερεις να το κουμανταρεις παρε το οτιδηποτε αλλα αμα το παιρνεις μονο για να σε δει ο απεναντι με το νεο το ουαου ε τι να σου πω!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

αλλα αμα το παιρνεις μονο για να σε δει ο απεναντι με το νεο το ουαου ε τι να σου πω!!:lol:

 

Επι μια διετια (2007-2009) σχεδον ολοι οσοι επαιρναν iphone το επαιρναν για αυτον τον λογο.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

^^για αυτο τους κοροιδευα!!!;)

ισα ρε φιλε εχεις το iphone και εισαι hipster και ετσι!και οταν ρωταγα τι καλύτερο εχει αυτο απο το κ750i που ειχα τοτε μου λεγανε ειναι ωραιο!ουτε ενας δεν καταφερε να με κολλήσει στο τοιχο :happy:

 

αυτα τα καναμε και οταν ειμασταν 5 χρονων με παιχνιδακια...ας μεγαλωσουμε..

Edited by cute_eyes
Link to comment
Share on other sites

εχω ακουσει παιδια να λενε θελω να παρω ενα touch κινητο με wifi gps και αλλα...και λεω απο μεσα μου τι τους χρειαζονται αυτα...βαζουν τους γονεις τους να πληρωνουν 300 ευρω+ για ενα κινητο

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται από τον καθένα, μην λέμε ό,τι θέλουμε. Αμα πχ. έχω εισόδημα 3-5 χιλιάκα τον μήνα, και κινητό 700 ευρώ θα πάρω, και λάπτοπ 2 χιλιάρικα θα πάρω, και ό,τι άλλο θέλω θα πάρω. Δεν λέω βέβαια ότι όλοι όσοι έχουν iPhone ή τελοσπαντων ακριβό κινητό είναι λεφτάδες, αλλά σιγουρα αυτός που με δυσκολία τα βγάζει πέρα δεν θα πάρει 500 και 700 ευρώ κινητο.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Άλλωστε το πιο εύκολο πράγμα είναι να μιλάς για κάτι που στην ουσία δεν έχεις ιδέα τι είναι, και να έχεις το θράσος να έχεις και άποψη.
Link to comment
Share on other sites

Δεν λέω βέβαια ότι όλοι όσοι έχουν iPhone ή τελοσπαντων ακριβό κινητό είναι λεφτάδες, αλλά σιγουρα αυτός που με δυσκολία τα βγάζει πέρα δεν θα πάρει 500 και 700 ευρώ κινητο.

 

Και εδώ είναι η τρέλα.Υπάρχει αρκετός κόσμος που τα βγάζει δύσκολα πέρα αλλά

παίρνει κινητό με τόσα ή laptop με παραπάνω και φουσκώνει τις πιστωτικές του.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...