Jump to content

Μήπως μπερδέψαμε τους ρόλους λίγο?


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στα άλλα έχεις δίκιο,είναι όπως είπαμε,οι προτεραιότητες του καθενός και οι εθισμοί.Άλλοι επιλέγουν να σπαταλήσουν τα λεφτά τους στον καπνό,άλλοι σε ένα ακριβό κινητό ή σε ένα ακριβό ρολόι.Έτσι είναι αυτά για αυτό και δεν κατακρίνω κανέναν.

Συμφωνω. ενας φιλος μου δεν τον ενδιαφερει το κινητο που εχει παρα μονο το ρολοι που φοραει και ψαχνει συνεχως για νεα,κτλ σπαταλωντας ενα σωρο ευρω που εγω μονο σε κινητο η υπολογιστη θα εδινα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 66
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απο τις λιγες φορες που συμφωνω με ολους σχεδον παρακατω .. με εχετε υπερκαλυψει.:) Παντως μια ζωη την εχουμε ... και τα χρηματα δεν θα τα παρουμε μαζι μας εκει κατω....

 

γιαυτο καντε οτι γουσταρετε οσο δεν ενοχλειτε τον διπλα σας!

(προσωπικα προτιμω το παιδι μου να μου ζητησει 600 ευρω κινητο παρα 600 ευρω ηχοσυστημα να σπαει τα αυτια τα δικα μου και του κοσμου ολου και στο τελος να του το σπασω στο κεφαλι)

υπαρχει και αυτη η περιπτωση ετσι? :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Απο τις λιγες φορες που συμφωνω με ολους σχεδον παρακατω .. με εχετε υπερκαλυψει.:) Παντως μια ζωη την εχουμε ... και τα χρηματα δεν θα τα παρουμε μαζι μας εκει κατω....

 

γιαυτο καντε οτι γουσταρετε οσο δεν ενοχλειτε τον διπλα σας!

(προσωπικα προτιμω το παιδι μου να μου ζητησει 600 ευρω κινητο παρα 600 ευρω ηχοσυστημα να σπαει τα αυτια τα δικα μου και του κοσμου ολου και στο τελος να του το σπασω στο κεφαλι)

υπαρχει και αυτη η περιπτωση ετσι? :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

Καλύτερα πάντος να σου ζητήσει 600 ευρώ το παιδί σου για να πάρει ένα κινητό, παρά 50 ευρώ για να πάρει την δόση του. Υπάρχουν τόσα κακά στον κόσμο, όπου το κινητό αν το χρησιμοποιείς σωστα είναι παναγία.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Άλλωστε το πιο εύκολο πράγμα είναι να μιλάς για κάτι που στην ουσία δεν έχεις ιδέα τι είναι, και να έχεις το θράσος να έχεις και άποψη.
Link to comment
Share on other sites

οπως υπαρχει περιπτωση να παθει κατι καποιος γνωστος σου(χτυπα ξυλο) και εκει πρεπει να δωσεις οτι λεφτα εχεις για να γινει καλα...αμα ομως παθει μετα το κινητο των 600 ευρω μετα θα παρεις ενα τον 50

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα πάντος να σου ζητήσει 600 ευρώ το παιδί σου για να πάρει ένα κινητό, παρά 50 ευρώ για να πάρει την δόση του. Υπάρχουν τόσα κακά στον κόσμο, όπου το κινητό αν το χρησιμοποιείς σωστα είναι παναγία.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Ετσι .. αν το προβλημα ειναι το κινητο ημαρτον χεχε

Link to comment
Share on other sites

Κάντε τον κόπο να δείτε το βίντεο που υπάρχει στο link http://vimeo.com/17169263.

 

Κι όπως γράφει και στο σχόλιο κάτω από το κλιπ "Προσωπικά το συγκεκριμένο θα το αποκαλούσα μια σύντομη γεύση του τι πάει να πει παγκοσμιοποίηση καταναλωτισμός- υπερκαταναλωτικός... τι σημαίνει "μου είναι απαραίτητο " και τι "χρειάζομαι", πως ερμηνεύουμε την φράση "το έχω ανάγκη"... "

Link to comment
Share on other sites

Κάντε τον κόπο να δείτε το βίντεο που υπάρχει στο link http://vimeo.com/17169263.

 

Κι όπως γράφει και στο σχόλιο κάτω από το κλιπ "Προσωπικά το συγκεκριμένο θα το αποκαλούσα μια σύντομη γεύση του τι πάει να πει παγκοσμιοποίηση καταναλωτισμός- υπερκαταναλωτικός... τι σημαίνει "μου είναι απαραίτητο " και τι "χρειάζομαι", πως ερμηνεύουμε την φράση "το έχω ανάγκη"... "

 

Πολύ ωραίο το βίντεο!

 

Όσων αφορά το θέμα πράγματι έχουμε ψιλοξεφύγει είναι η αλήθεια...ένα σωρό φιλοι μου που έχουν iphones( 3gs και 4 οι περισότεροι) δεν έχουν ιδέα καν τι είναι το app store....το ίδιο κ αυτοί που έχουν android high end smartphones....όλοι τα έχουν για ομορφιά,για να τα απλώνουν στο τραπέζι της καφετέριας και να τα χαίρονται :P

Βέβαια δεν είναι όλοι έτσι,μην τρελαθούμε....υπάρχουν παρέες οπού όλοι έχουν iphones,υπάρχουν και παρέες που έχουν dump phone και έχουν άλλες τρέλλες πχ μηχανάκια/αυτοκίνητα/υπολογιστές....βέβαια όλοι (κ εγώ μαζί) έχουν την μαμά και τον μπαμπά από πίσω...

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

Εμενα η αποψη μου παντως ειναι οτι οι τιμες και τα λεφτα που δινουμε για κινητα ειναι υπερεκτιμημενα γιαυτο και προτιμω απο το να δωσω 500 ευρω να παρω ενα καινουργιο κινητο να περιμενω λιγο και να το παρω πιο φθηνα σαν μεταχειρισμενο γιατι θεωρω too much να πληρωνεις ενα μισθο σχεδον να παρεις ενα κινητο οτι και αν εχει πανω οσο ομορφο και αν ειναι.Ειναι εποχες που εχω πουλησει καποια κινητα και εχω μεινει με ενα t68i(αθανατο) και με το Ν95 και εκαναν ακριβως την ιδια δουλεια απροβληματιστα για τα οποια προοριζονται τηλεφωνα και μηνυματα.Ειναι στιγμες πχ οταν ειχα το iphone 4 προσφατα που πραγματικα ενιωθα περιεργα που κουβαλαω ενα κινητο ισο με το μισθο μου.Θα πει καποιος οκ ενα ακριβο τηλεφωνο εχει παιχνιδια εμαιλ εφαρμογες και δεν ξερω γω τι αλλα θα παιξεις λιγο στην αρχη και μετα πολυ λιγοτερο και απο τις 10 φορες που θα πιασεις το κινητο η μια θα ειναι για να κανεις κατι αλλο εκτος απο μηνυματα η τηλεφωνα
Nokia 3210->t68i->Nokia 3410->Nokia 6510->Nokia 8850->Sharp GX20->Sharp GX30i->Sharp V703->Nokia N80->Nokia 6110 Navigator->Nokia 6210 Navigator->Nokia N85->Nokia N97->Nokia 6710 Navigator->Nokia N86->iphone 3G 16GB->iphone 3GS 16GB->HTC Desire->HTC Desire HD->Iphone 4 32GB->HTC Trophy 7->Galaxy S->Nexus S->Iphone 4s 16GB->Galaxy S2->Nexus 5 32GB-> Galaxy s6 edge Gold
Link to comment
Share on other sites

Σωστοί στοχασμοί θεματογράφε.

 

Μή ξεχνάς όμως ότι τις ανάγκες μας, τίς δημιουργούν συνάνθρωποι μας με απότερους σκοπούς και όχι η ίδια η φύση .

Οπότε ήταν λογικό κι επόμενο να φτάσουμε σ αυτό το σημείο.

Υπερκαταναλωτισμός=μάστιγα εποχής.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι αλλο ομως να εχεις το sony ericsson hazel και να θες να παρεις το sony ericsson w995 ή μια απ τα ιδια το i-phone 3gs και να θες και το i-iphone 4. Το θεμα ειναι οσο εξελισεται η τεχνολογια να αγοραζουμε ναι τα πιο τεχνολογικα υπερ προιοντα αλλα οχι η αγορα προιοντων με το 85% να εχουν τα ιδια χαρακτηριστικα..
Link to comment
Share on other sites

το αλλο ειναι οτι καποιοι αλλαζουν κινητο καθε 3 μηνες...αυτο δεν ειναι καθολου καλο...χανεις τα λεφτα σου τσαμπα

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Εγω πιστευω πως τα κινητα, οπως και οτιδηποτε αλλο ειναι καθαρα θεμα του τι χρειαζεσαι. Τι εννοω? αν πχ εισαι γραφιστας κατα 90% θα εχεις mac γιατι ετσι θα κανεις καλυτερα την δουλεια σου. Εμενα προσωπικα το vnc μεσω του χ10 μινι με εχει σωσει απειρες φορες απο το να τρεχω... και φυσικα δεν μετανιωνω που εδωσα τα 290ε και θα τα ξαναεδινα ανετα, αλλα οπως ειπα πρεπει να ξερεις τι παιρνεις και γιατι, ή απλως να εχεις τα χρηματα και να θες να τα χαλασεις, οπως ο κολλητος μου που αν μπει στον γερμανο θα χαλασει πανω απο 1000ε για πλακα.... Εξαρταται απο πολλους παραγοντες, αλλα προς θεου το να αγοραζεις κινητο τον 600ε με χρηματα που θα στερηθεις ειναι τραβηγμενο...
Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δυστυχώς πολλοί είναι αυτοί που προτημούν να στερηθουν κάποια πράγματα μόνο και μόνο για να πάρουν ένα κινητό των 600 ευρό. Το βλέπω κι απ τον εαυτό μου γιατί και εγώ το χω κάνει στο παρελθόν. Βέβαια αν περισσεύουν είναι άλλο θέμα, όπως επίσης εάν είναι απαραίτητο και για την δουλειά κάποιου. αυτά πάνε πάντα συμφωνα με τις ανάγκες και την οικονομική δυνατότητα που έχει ο καθένας από εμάς. :p αλλα κάπου την έχουμε χάσει την μπάλα... εγώ θέλω να αγοράσω αυτό που θα στείλουν στο διάστημα... χαχαχαχα

http://tro-ma-ktiko.blogspot.com/2011/01/smartphone.html

Link to comment
Share on other sites

Από μικρό παιδί έκανα σπατάλες σε τεχνολογικά προϊόντα...όντας μικροαστός με ένα μισθό στην οικογένεια,αναγκαζόμουνα και γω με στερήσεις και συγκέντρωση από χαρτζιλίκια και κέρματα να καταφέρνω να πάρω κάτι...

 

Πρώτα ήτανε τα video games,μετά τα κινητά,μετά δε ξέρω γω τι....

 

Πλέον, έχω γίνει καρμοίρης της κακιάς ώρας...

 

Alarihos είσαι ομοιδεάτης.

Link to comment
Share on other sites

την εχω πατησει με τα αμαξια(και ακομα την παταω) και τωρα μετα απο 6-7 χρονια πηρα καλο κινητο.δεν νομιζω να σχω βγει χαμενος απο κινητα!

αλλα εχετε δικιο,ειναι δυσκολοι καιροι και πρεπει να προσεχουμε πολυ τα εξοδα μας!

Link to comment
Share on other sites

σημερα καθομουν με ενα φιλο μου και λεγαμε...υπαρχουν tablets φτινα με android και ολα τα καλουδια μεσα...εγω του λεω θα επαιρνα ενα zte blade που ειναι φτινο η ενα χ10 μινι για να κανω την δουλεια μου σαν κινητο να εχω και internet αμα βρεθω εξω ωστε να μην κουβαλαω το tablet...

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...