Jump to content

[Επίσημο] Εφαρμογές


eLeKtriK EyE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οποτε ουτως η αλλως χρειαζεται κανεις και αλλα προγραμματα για να βλεπει τα αρχεια χωρις μετατροπες...

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι αν δεν θες να μπλεκεις με μετατροπες θα πρεπει να εχεις κανεις τουλαχιστον αλλα 2 προγραμματα (quick office premier και pdf+ ή Adobe Reader).

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Ναι αν δεν θες να μπλεκεις με μετατροπες θα πρεπει να εχεις κανεις τουλαχιστον αλλα 2 προγραμματα (quick office premier και pdf+ ή Adobe Reader).

Απο τα οποια,το μονο που ειναι υποφερτο ειναι το quickword....Τα excel,ppt.pdf+/acrobat reader,απλα δεν δουλευονται.

 

Το repligo δεν το εχω δοκιμασει,αλλα θα το κανω συντομα...:O

Nexus 4 & iPad mini
Link to comment
Share on other sites

Απο τα οποια,το μονο που ειναι υποφερτο ειναι το quickword....Τα excel,ppt.pdf+/acrobat reader,απλα δεν δουλευονται.

 

Το repligo δεν το εχω δοκιμασει,αλλα θα το κανω συντομα...:O

 

To quick office premier το δοκιμασα και δεν ειναι και τοσο χαλια. Φυσικα δε μιλαμε για συχνη χρηση, αλλα για καποιον που χρειαζεται καποιες φορες να ανοιξει/τροποποιησει καποια αρχεια office, δεν το βρισκω τραγικο.

 

Τα pdf+/acrobat reader δεν τα εχω δουλεψει...

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

To quick office premier το δοκιμασα και δεν ειναι και τοσο χαλια. Φυσικα δε μιλαμε για συχνη χρηση, αλλα για καποιον που χρειαζεται καποιες φορες να ανοιξει/τροποποιησει καποια αρχεια office, δεν το βρισκω τραγικο.

 

Τα pdf+/acrobat reader δεν τα εχω δουλεψει...

To word ειναι μια χαρα,για απλο view(για αυτο μιλαω ετσι)...και το excel κατι παει να κανει...Αλλα pdf,ppt,ειναι πολυ δυσκολα...τωρα θα δω με τον repligo ποσο καλα θα τα πηγαινει...

Nexus 4 & iPad mini
Link to comment
Share on other sites

Τo repligo δεν συγκρίνεται σε θέμα ευχρηστίας στην προβολή αρχείων (ειδικά κειμένων) με κανένα απο αυτα που αναφέρατε. Δοκιμάστε το highly recommended! (ανήκει στο top5 των s60 εφαρμογών μου μαζι με τα ΟggPlay, Route66, Resco Viewer και MSDict!)
Link to comment
Share on other sites

Τo repligo δεν συγκρίνεται σε θέμα ευχρηστίας στην προβολή αρχείων (ειδικά κειμένων) με κανένα απο αυτα που αναφέρατε. Δοκιμάστε το highly recommended! (ανήκει στο top5 των s60 εφαρμογών μου μαζι με τα ΟggPlay, Route66, Resco Viewer και MSDict!)

 

Δοκιμασα το repli και ειναι ασυγκριτα πιο γρηγορο. Το προβλημα του ομως ειναι οτι αν χρειαζεται να παρει κανεις απο καποιον ενα doc, πρεπει να εχει κι αλλα προγραμματα για να τα διαβασει...

 

P.S: pdf υποστιριζει κι ο netfront.

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα το repli και ειναι ασυγκριτα πιο γρηγορο. Το προβλημα του ομως ειναι οτι αν χρειαζεται να παρει κανεις απο καποιον ενα doc, πρεπει να εχει κι αλλα προγραμματα για να τα διαβασει...

 

P.S: pdf υποστιριζει κι ο netfront.

Συμφωνώ οτι είναι προβλημα, αλλά ΠΟΛΥ σπανιο προβλημα. :) Που να βρεθεί άτομο να σου δώσει doc και να χρειάζεται να το δεις on the fly... Η χρησιμοτητα του repligo είναι να έχεις κάποια αρχεία μαζι σου που τα χρειάζεσαι σαν αναφορές, σαν σημειώσεις. Και τη δουλειά αυτη νομίζω την κάνει άριστα!

Link to comment
Share on other sites

Και όχι μόνο αυτή τη δουλειά - τακτικότατα κατεβάζω βιβλία από το νετ (Limewire, Bittorrent και όλα τα γνωστά "λημέρια"), τα κάνω convert to .rgo και τα περνάω στο N-Gage... ό,τι κάνουν οι άλλοι και οι άλλες στο μετρό και στα λεωφορεία που βγάζουν το βιβλίο (με σελιδοδείκτη κλπ) και διαβάζουν, το κάνω εγώ στο κινητό μου! Για να μην αναφερθώ στο πόσες φορές κάνω π.χ. τη σέλιδα των Village Cinemas print to RepliGo και παίρνω όλο το προγραμμα με τις ώρες μαζί μου... είναι αποθέωση το προγραμματάκι:)
Μπορείτε να προσθέσετε μόνο μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Τo repligo δεν συγκρίνεται σε θέμα ευχρηστίας στην προβολή αρχείων (ειδικά κειμένων) με κανένα απο αυτα που αναφέρατε. Δοκιμάστε το highly recommended! (ανήκει στο top5 των s60 εφαρμογών μου μαζι με τα ΟggPlay, Route66, Resco Viewer και MSDict!)

 

Κατάφερες να κάνεις το MsDict να δουλέψει στο SX1;Εμένα ακόμα και αμέσως μετά από φορμάτ παρουσιάζει πρόβλημα και με το που πάω να το ανοίξω, κλείνει αμέσως!

Who cares?... It won't work anyway!!!
Link to comment
Share on other sites

re paidia ligo help......yparxei kaneis pou tha mporouse na moirastei to route 66 k to repligo oloklhra.pragmatika exw psaksei to sympan k den mporw na katebasw apo irc.tha hmoun eygnwmwn an kapoios eixe thn kalh diathesh na bohthhsei

 

Mε αναζητηση ;)

route66 gr

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=911708#post911708

aλλαξε τα ** με tt

 

αναζητηση για repligo στο iphone

http://www.iphone-forum.org/download.php?id=53006

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Κατάφερες να κάνεις το MsDict να δουλέψει στο SX1;Εμένα ακόμα και αμέσως μετά από φορμάτ παρουσιάζει πρόβλημα και με το που πάω να το ανοίξω, κλείνει αμέσως!

Οι περιπέτειες ενός προσκυνητή

.... εεε του MSDict εννοούσα, ο πολύς Αλκίνοος βλάπτει!

 

Λοιπόν,

MSDict v1.00

Δεν παίζει στο SX1, ούτε καν εγκαθίσταται. Αλλα και στα Nokia S60 που παίζει έχει τρομερα bugs.

 

MSDict v1.10

Εγκαθίσταται στο SX1, αλλα προσωπικά που παίζει μονο αν το τηλέφωνο είναι τελείως γυμνό. Να καταλάβεις ακόμα και μονο τον τηλεφωνικό κατάλογο να περάσω σταμάτάει να δουλέυει! Τρέλα! Παρόλα αυτα, έστω και έτσι μια φορά που μου χρειάστηκε με έβγαλε ασπροπρόσωπο! (Περιμένω 10αρακι Αγγλικά σχολή! :))

 

MSDict v1.20 (που θα το βρείς ως v1.30 στα γνωστά μέρη)

Δουλέυει άψογα στο SX1. Κάθε κόλλημα είναι παρελθόν. Επίσης τα λεξικά του (κατεβασε την complete εκδοση, περι τα 6ΜΒ) έρχονται με κανονικό κλειδάκι και τα κάνεις register κανονικά (όχι όπως του 1.10 που απλα το trial δεν έληγε ποτε). Flawless! (μόνο δεν έχω βρει το french minidictionary, μικρό το κακό. Τo English Pro λεξικό rocks!

 

MSDict v1.40

Κυκλοφόρησε μέσα στη προηγούμενη βδομάδα. Παρόλα αυτα δεν κάνει καν εγκατάσταση στο SX1. Δεν έχω δοκιμάσει να το εγκαταστήσω με το unmakesis γιατι η προηγούμενη έκδοση δουλεύει μια χαρά, so why bother; :) Είδα όμως οτι μαζι με το 1.40 κυκλοφόρησε και το french minidictionary, που όμως στο πεκέτο έλλειπε το *γκουχμ* κλειδάκι οπότε είναι άχρηστο. Αν το βρεις let me know!

 

That's all! Have fun!

 

ΥΓ. Φαντάζομαι ξέρεις που να ψάξεις... ;-)

Link to comment
Share on other sites

SORRY GUYS AΛΛΑ ΔΝ ΕΧΩ ΚΟΙΤΑΞΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΠΟΣΤ.ΕΧΩ ΤΟ 6660 ΚΑΙ ΔΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΜΜΣ ΤΑ RINGTONES MONO TA AMR.MHΠΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΤΕΛΝΩ ΚΑΙ ΤΑ RINGTONES;THANKS!!
Link to comment
Share on other sites

SORRY GUYS AΛΛΑ ΔΝ ΕΧΩ ΚΟΙΤΑΞΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΠΟΣΤ.ΕΧΩ ΤΟ 6660 ΚΑΙ ΔΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΜΜΣ ΤΑ RINGTONES MONO TA AMR.MHΠΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΤΕΛΝΩ ΚΑΙ ΤΑ RINGTONES;THANKS!!

 

Βάλε στο κινητό σου το ProfiExplorer το οποίο είναι μαζί με το profimail ή βάλε το mobiluck. Προτείνω το 1ο ;)

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Βάλε στο κινητό σου το ProfiExplorer το οποίο είναι μαζί με το profimail ή βάλε το mobiluck. Προτείνω το 1ο ;)

 

O Profiexplorer Den mporei na steilei mms mono e-mail, den xerw gia to mobiluck, den to exw egkatasthsei..

It&C My Company Dpt
Link to comment
Share on other sites

O Profiexplorer Den mporei na steilei mms mono e-mail, den xerw gia to mobiluck, den to exw egkatasthsei..

Με αυτά μπορείς να στείλεις ότι θέλεις απο bluetooth ή υπέρυθρες. Για mms δεν ξέρω...

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

SORRY GUYS AΛΛΑ ΔΝ ΕΧΩ ΚΟΙΤΑΞΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΠΟΣΤ.ΕΧΩ ΤΟ 6660 ΚΑΙ ΔΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΜΜΣ ΤΑ RINGTONES MONO TA AMR.MHΠΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΤΕΛΝΩ ΚΑΙ ΤΑ RINGTONES;THANKS!!

Βάλε στο κινητό σου το ProfiExplorer το οποίο είναι μαζί με το profimail ή βάλε το mobiluck. Προτείνω το 1ο ;)

Μέσω mms στέλνει το πρόγραμμα MMS_It, αλλά υπάρχει θέμα με παραλήπτες Vodafone και TIM! Περισσότερες πληροφορίες στο ΕΠΙΣΗΜΟ θέμα κλειδώματος αποστολής αρχείων που θα βρείτε στον ΠΙΝΑΚΑ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΩΝ του forum Series 60.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

Το Αpp Για το Fcaller 3.02 που μπορω να το βρω??? Εαν το εχει καποιος μπορει να μου το δωσει???

 

Ευχαριστώ....

Xalara Gia Ola Yparxei Lush....

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Nokia-> 6610 , 6100 , 6600 , 7610 , 6630 , 6680 , N70 , N90... εχουμε και φυσικα μελλον..:!:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω ένα φιλαράκι και είναι τυφλό χθές λοιπόν μου είπε ότι υπάρχει ένα πρόγραμμα για series 60 που τους βοηθάει και λέγετε mobiles speak ξέρει κανείς που μπορώ να το βρώ.
Lumia 920
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω ένα φιλαράκι και είναι τυφλό χθές λοιπόν μου είπε ότι υπάρχει ένα πρόγραμμα για series 60 που τους βοηθάει και λέγετε mobiles speak ξέρει κανείς που μπορώ να το βρώ.

Ρίξε μια ματιά εδώ.

 

http://www.codefactory.es/mobile_speak/ms_downloads.htm

http://www.danasoft.com/sig-gre.jpg
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...