Jump to content

[Επίσημο] Εφαρμογές


eLeKtriK EyE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκιμασε pan82 & το smartcom....το βρισκω ακρως καλυτερο απο το fscaller το οποιο βεβαια δεν κανει ζοομ ροτειτ κτλπ στη φωτο αλλα αντι αυτου δεν αλλοιωνει τις φωτο & σου κανει&την ιδια δουλεια&στα σμς

Nομίζω το είχα δοκιμάσει καιρό πριν αλλά το απέρριψα για κάποιο λόγο που δε θυμάμαι. Το μόνο που θυμάμαι ήταν ότι κρατούσε άψογα τη ποιότητα στη φωτογραφία και εμφανιζόταν και στα μηνύματα αλλά η δεν έγραψε το νούμερο αυτού που καλεί αλλά μόνο το όνομα κατί που δε με εξυπηρετεί καθόλου ή χανόταν η επιλογή "χωρίς ήχο" όταν σε καλούσε κάποιος. Κάτι από τα δύο δε παίζει;;

Ναι χανεται η επιλογη χωρις ηχο αλλα ουτε που 8α το προσεχα αν δεν μου το λεγες...μικρο το κακο

??Εγώ πάλι...είπα να ξεφύγω από το fscaller και δοκίμασα και τα 2 που αναφέρατε (Ezcall & smartcom)

 

Το Ezcall έφαγε σούτ πρίν προλάβει να δουλέψει γιατί...θέλει να ορίσεις φωτογραφία σε συγκεκριμένα τηλέφωνα και δεν μπορείς να του πείς για κάθε όνομα να δείχνει μια φωτογραφία...τι εννοώ...για κάποιον που έχω 2 τηλέφωνα σταθερά και ένα κινητό πρέπει να πάω να τον κάνω add 3 φορές και κάθε φορά να ψάχνω να βρώ τη φωτογραφία του... :mad: θα μου πείτε...μια φορά θα το κάνω...αλλά αν έχω πολλές φωτογραφίες?όχι ευχαριστώ :O

 

Το smartcom από την άλλη (το οποίο και πήρε πλέον τη θέση του fscaller :cool: ) Ναι μέν κάνει ένα περίεργο stretch τις φωτογραφίες αλλά εμένα μου εμφανίζει και την επιλογή "χωρίς ήχο" και όνομα και τηλέφωνο και δουλέυει και αν λάβω μήνυμα ;) ενώ στην αντιστοιχία του δίνεις επαφή και όπως το fscaller όποιος αριθμός και να καλέσει από την επαφή αυτή δείχνει τη φωτό (version 1.02) μήπως δοκιμάσατε ποιο παλιά έκδοση?

Anyway επειδή έχω πολλές φωτογραφίες για να μην πιάνουν πολύ χώρο έτσι και αλλιώς τις μικραίνω οπότε τι διαστάσεις για fscaller τι διαστάσεις για smartcom... :p

Ride fast

Ride hard

Ride home.

 

ZX6R

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

??Εγώ πάλι...είπα να ξεφύγω από το fscaller και δοκίμασα και τα 2 που αναφέρατε (Ezcall & smartcom)

 

Το smartcom από την άλλη (το οποίο και πήρε πλέον τη θέση του fscaller :cool: ) Ναι μέν κάνει ένα περίεργο stretch τις φωτογραφίες αλλά εμένα μου εμφανίζει και την επιλογή "χωρίς ήχο" και όνομα και τηλέφωνο και δουλέυει και αν λάβω μήνυμα ;) ενώ στην αντιστοιχία του δίνεις επαφή και όπως το fscaller όποιος αριθμός και να καλέσει από την επαφή αυτή δείχνει τη φωτό (version 1.02) μήπως δοκιμάσατε ποιο παλιά έκδοση?

Anyway επειδή έχω πολλές φωτογραφίες για να μην πιάνουν πολύ χώρο έτσι και αλλιώς τις μικραίνω οπότε τι διαστάσεις για fscaller τι διαστάσεις για smartcom... :p

 

Στο smartcom, δε λειπει το autostart;

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

Να του τραβήξω ένα restart να δούμε...Όχι, μια χαρά ξεκινάει :cool:

Aποκλείεται το δοκίμασα προχθές και όντως δείχνει πλέον και την επιλογή χωρίς ήχο αλλά δε ξεκινά από μόνο του και το χειρότερο που μου την έσπασε τελείως είναι ότι θα πρέπει πάντα να το βλέπω στις εφαρμογές που τρέχουν από πίσω οπότε συνήθως από συνήθεια το βλέπω και το κλείνω

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Aποκλείεται το δοκίμασα προχθές και όντως δείχνει πλέον και την επιλογή χωρίς ήχο αλλά δε ξεκινά από μόνο του και το χειρότερο που μου την έσπασε τελείως είναι ότι θα πρέπει πάντα να το βλέπω στις εφαρμογές που τρέχουν από πίσω οπότε συνήθως από συνήθεια το βλέπω και το κλείνω

 

ρε c δεν γίνεται αυτό...δεν έχω εφαρμογή για autostart...μόνο του ξεκινάει... :confused: το θέμα ότι θα το βλέπεις συνέχεια στις εφαρμογές που είναι ανοιχτές ναι είναι αλήθεια καθώς και κάτι που μου το κάνει τώρα και δεν μου το έκανε πριν το restart είναι ότι πατώντας το πλήκτρο του μενού εμφανίζεται η εφαρμογή και πρέπει να ξαναπατήσω το πλήκτρο για να μπώ στο μενού...κάτι ολίγον σπαστικό...που υπάρχει χωρίς λόγο :mad:

 

άσχετο: ξέρει κανείς τι εξυπηρετεί η επιλογή "set loop scroll" του sysman? ¨οσο και να το πατάω...δεν κάνει τίποτα :blink:

edit:άκυρο βρήκα τι κάνει .... :O

Ride fast

Ride hard

Ride home.

 

ZX6R

Link to comment
Share on other sites

Gia sas pedia,exo ena sovaro provlima

Exo vali stin mikri mou aderfi (15) to NaturallRecorder pou ixografi tis klisis tis aftomata oste otan kimate na tis perno krifa to kinito (6600) kai na akouo ta ixografimena til tis oste na xero ti kanei kai pou paei oli mera!

To provlima ine pos to pire xampari kai oti til perni i dexete pou den 8eli na akouso to svini katef8ian.8elo na ma8o mipos an tis evaza to SeleQ kai ekana ton fakelo pou apo8ikevonte i klisis copy i hide an 8a glitona tpt???

Episi tis estila to datamover oste na tis "ipoklepso" minimata kai contacts kai den ta evgala pera!Toulaxiston na mporousa na akouo ta tilefonimata tis.To mitroo tis to svini sinexia kai exo paraxenefti!

 

PLZ help me, opiadipote lisi dekti

 

(sorry gia tin periergia mou < is varos tis aderfis mou > alla opios exi mikrotera aderfia pistevo pos me nio8i!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!μηπως ξερει κανεις τι κανει η εντολη user commands στο total irremote??

ασχετο:γινεται με καποιο τροπο να αυξηθει η εμβελεια των υπερυθρων στο 6600??software h hardware???

Eυχαριστω και σορρυ για τις ασχετες ισως αποριες μου

Link to comment
Share on other sites

Σωστός, αλλά πρέπει να διευκρινίσουμε όταν λέμε ανοίγεις τι εννοούμε:)

 

Αν το στείλεις μέσω bt από τον υπολογιστή έχει καλώς, ανοίγεις το .jar από τα εισερχόμενα και έληξε η υπόθεση. Αν το βάλεις όμως στην κάρτα μέσω card reader δε θα το βρεις πουθενά για να το εγκαταστήσεις!

 

Η λύση έχει ως εξής (λύση που χρησιμοποιούμε όλοι ουσιαστικά): εγκαθιστάς στο κινητό έναν file manager (όπως τον SeleQ ή τον δημοφιλέστατο και αρκετά ελαφρύ FExplorer) σε .sis μορφή, οπότε μπορείς να τον εγκαταστήσεις με μεταφορά του .sis στην κάρτα μνήμης και εγκατάσταση από τη διαχείριση των εφαρμογών. Αφού εγκατασταθεί ο f/m, τον ανοίγεις και θα δεις τη μνήμη του κινητού, τη RAM, την κάρτα μνήμης και τη ROM υπό μορφή δίσκων, ακριβώς όπως και στα PCs (C:\, D:\, E:\, Z:\) - η MMC είναι ο E:. Μπαίνεις εκεί λοιπόν και βρίσκεις το .jar που θες να εγκαταστήσεις και το "κλικάρεις" (πατάς μέσα το πολυπλήκτρο). Ο file manager θα το αντιγράψει στον κατάλληλο φάκελο της μνήμης συσκευής και θα αρχίσει την εγκατάστασή του, οπότε εσύ μπορείς πλέον κανονικά να διαλέξεις πού θες να εγκατασταθεί κ.λπ. Είσαι έτοιμος!

 

 

Αν δεν κάνω λάθος,το άνοιγμα μιας εφαρμογής,γίνεται και από την "Διαχείρηση αρχείων" που είναι προεγκατεστημένη στο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Gia sas pedia,exo ena sovaro provlima

Exo vali stin mikri mou aderfi (15) to NaturallRecorder pou ixografi tis klisis tis aftomata oste otan kimate na tis perno krifa to kinito (6600) kai na akouo ta ixografimena til tis oste na xero ti kanei kai pou paei oli mera!

To provlima ine pos to pire xampari kai oti til perni i dexete pou den 8eli na akouso to svini katef8ian.8elo na ma8o mipos an tis evaza to SeleQ kai ekana ton fakelo pou apo8ikevonte i klisis copy i hide an 8a glitona tpt???

Episi tis estila to datamover oste na tis "ipoklepso" minimata kai contacts kai den ta evgala pera!Toulaxiston na mporousa na akouo ta tilefonimata tis.To mitroo tis to svini sinexia kai exo paraxenefti!

 

PLZ help me, opiadipote lisi dekti

 

(sorry gia tin periergia mou < is varos tis aderfis mou > alla opios exi mikrotera aderfia pistevo pos me nio8i!

 

 

Ε ναι, κρινοντας και απο την ωρα που ποσταρεις, καταλαβαινουμε την απογνωσή σου! :D :D

Εχω λυθει απο τα γελια!!!!!

Γιατι δεν το δοκιμαζεις με το seleq απο μονος σου, αν κ χλωμο το κοβω, αν ειναι κρυφος ο φακελος, δε νομιζω να τον δει απο τις ρυθμισεις του recorder :(

Απο περιεγργεια: Σε αφηνει να τις εγκαθιστας προγραμματα και να της πειραζεις το κινητο?!! Εμενα ουτε για πλακα, ακομα και οταν θελω να τις περασω κανα παιχνιδακι ή κανα Mp3, από πάνω καθεται!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!μηπως ξερει κανεις τι κανει η εντολη user commands στο total irremote??

ασχετο:γινεται με καποιο τροπο να αυξηθει η εμβελεια των υπερυθρων στο 6600??software h hardware???

Eυχαριστω και σορρυ για τις ασχετες ισως αποριες μου

Δεν θυμαμαι τι κανει η συγκεκριμενη εντολη :O αλλα μπορω να σου πω με βεβαιοτητα οτι η εμβελεια των υπερυθρων δεν μπορει να αυξηθει. Τουλαχιστον δεν υπαρχει προγραμμα που να το κανει. Νομιζω οτι ειναι περισσοτερο θεμα hardware παρα software. Το total IrRemote εχει μια εμβελεια γυρω στα 3-4 μετρα απο οτι θυμαμαι. Δεν ειναι και λιγο! :)

B L U E in G R E E N :cool:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Έχω το Nokia 3230 και θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει εφαρμογή για να αποθηκεύονται τα μηνύματα στην κάρτα μνήμης.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Απ όσο ξέρω υπάρχει ένα πρόγραμμα που όμως δουλευει μόνο σε ngage και σχ1.Πάντως όταν το είχα στο ngage την 1η φορά μου έσβησε όλα τα μηνύματα,οπότε δεν στο συνιστώ.

Το είχα βρει στο IRC με όνομα SX1_patch_mmc.sis :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Έχω το Nokia 3230 και θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει εφαρμογή για να αποθηκεύονται τα μηνύματα στην κάρτα μνήμης.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Αυτο μπορεις να το κανεις χωρις εξτρα προγραμμα!

Πηγαινε μηνυματα/επιλογες/ρυθμισεις/αλλο και εκει που λεει μνημη σε χρηση επελεξε καρτα μνημης :)

B L U E in G R E E N :cool:
Link to comment
Share on other sites

Αυτο μπορεις να το κανεις χωρις εξτρα προγραμμα!

Πηγαινε μηνυματα/επιλογες/ρυθμισεις/αλλο και εκει που λεει μνημη σε χρηση επελεξε καρτα μνημης :)

 

Όταν πηγαίνω μηνυματα/επιλογες/ρυθμισεις/αλλο μου δίνει επιλογή μόνο για το αν θα αποθηκεύονται τα σταλθέντα μηνύματα και πόσα θα αποθηκεύονται.

Γι'αυτό ζητάω πρόγραμμα

Link to comment
Share on other sites

Όταν πηγαίνω μηνυματα/επιλογες/ρυθμισεις/αλλο μου δίνει επιλογή μόνο για το αν θα αποθηκεύονται τα σταλθέντα μηνύματα και πόσα θα αποθηκεύονται.

Γι'αυτό ζητάω πρόγραμμα

MsvDriveE λεγεται, υπαρχουν και οδηγιες στο thread του 3230, δε χανονται τα μηνυματα αν το χρησιμοποιησεις σωστα.

Link to comment
Share on other sites

MsvDriveE λεγεται, υπαρχουν και οδηγιες στο thread του 3230, δε χανονται τα μηνυματα αν το χρησιμοποιησεις σωστα.

 

Thanks!! :D

 

Αλλά μήπως και κάποιο άλλο γιατί δεν κούγονται και τόσο θετικά σχόλια για το συγκεκριμένο??? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Re pedia evala to perifimo MOSQUITOS sto kinito mou kai meta ekana search sto antivirus kai mou leei pos pi8anon na ine ios kai pos prepei na to sviso.

To katevasa apo ena site pou ipevale ena palikari se ena allo 8ema tou forum.Pos mporo na katalavo an ine ontos ios???Mou pezi kanonika kai sta minimata pou kitaxa den exi stili to paramikro,oute mou kolaei ka8olou!

 

SOS

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος,το άνοιγμα μιας εφαρμογής,γίνεται και από την "Διαχείρηση αρχείων" που είναι προεγκατεστημένη στο κινητό.

Από το εν λόγω μενού εγκαθίστανται μόνο τα .sis αρχεία, τα οποία βρίσκει στο root της κάρτας, χωρίς ανάγκη για κανένα άλλο πρόγραμμα - όμως αν πρόκειται για Java αρχεία δε δουλεύει. Η διαδικασία σε αυτές τις περιπτώσεις έχει ως εξής:

 

Υπο κανονικές συνθήκες η εγκατάσταση .jar γίνεται τοποθετώντας το αρχείο σε συγκεκριμένο φάκελο στη μνήμη της συσκευής (στο C: δηλαδή, το οποίο δε βλέπουμε στο κινητό χωρίς τη βοήθεια κάποιου file manager), δουλειά την οποία κάνει αυτόματα το PC Suite όταν θέλουμε να περάσουμε το .jar. Τότε ανοίγουμε το μενού Εφαρμογές (ΟΧΙ Διαχείριση Εφαρμογών, Εφαρμογές σκέτο, αυτό με το κουτί και το ρόμβο), πατάμε δεξιά για να δούμε την καρτέλα της εγκαταστάσεως και διαλέγουμε το αρχείο μας. Αν όμως δεν έχουμε bluetooth dongle για το PC μας (όπως ο υπογράφων και πολλοί άλλοι), η λύση είναι μονόδρομος και την ξαναγράφω: βάζουμε το .jar στον κεντρικό κατάλογο της κάρτας, εγκαθιστούμε κάποιον file manager και τρέχουμε το .jar μέσω του file manager απ' ευθείας στο κινητό μας. Η εφαρμογή εγκαθίσταται και την τρέχουμε κανονικά από το μενού Διαχείριση (και μπορούμε πλέον να διαγράψουμε το .jar).

 

Αυτά, ελπίζω να το λύσαμε το θέμα :)

Μπορείτε να προσθέσετε μόνο μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Από το εν λόγω μενού εγκαθίστανται μόνο τα .sis αρχεία, τα οποία βρίσκει στο root της κάρτας, χωρίς ανάγκη για κανένα άλλο πρόγραμμα - όμως αν πρόκειται για Java αρχεία δε δουλεύει.

 

 

Γιατί σε μένα γίνεται?Μόλις τώρα το έκανα από την "Διαχείρηση Αρχείων".Και τα .jar και τα .sis τα ανοίγει κανονικά.Έχω 7610.

Link to comment
Share on other sites

Updated UltraMP3 - Version: 1.50

1.50 - Added support for Ogg Vorbis format

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Γιατί σε μένα γίνεται?Μόλις τώρα το έκανα από την "Διαχείρηση Αρχείων".Και τα .jar και τα .sis τα ανοίγει κανονικά.Έχω 7610.

Ίσως στην έκδοση Symbian του 7610 να γίνεται - δεν παιρνω και όρκο:) στο N-Gage μου πάντως, καθώς και στα άλλα κινητά γενιάς 6.0 v1 (3650 κλπ) είμαι αρκετά σίγουρος ότι δε γίνεται... αν γινότανε δε θα είχα φάει το κεφάλι μου επί ένα μήνα όταν το πήρα να δω πώς περνάνε τα Java :w00t: οψόμεθα, οι υπόλοιποι διαφωτίστε!

Μπορείτε να προσθέσετε μόνο μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Ίσως στην έκδοση Symbian του 7610 να γίνεται - δεν παιρνω και όρκο:) στο N-Gage μου πάντως, καθώς και στα άλλα κινητά γενιάς 6.0 v1 (3650 κλπ) είμαι αρκετά σίγουρος ότι δε γίνεται... αν γινότανε δε θα είχα φάει το κεφάλι μου επί ένα μήνα όταν το πήρα να δω πώς περνάνε τα Java :w00t: οψόμεθα, οι υπόλοιποι διαφωτίστε!

Ο ενσωματωμενος file manager των series 60 απο την εκδοση symbian 7 και μετα μπορει να δει και να τρεξει τα αποθηκευμενα sis και jar αρχεια.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Ο ενσωματωμενος file manager των series 60 απο την εκδοση symbian 7 και μετα μπορει να δει και να τρεξει τα αποθηκευμενα sis και jar αρχεια.

Και ο file manager του SX1 (Symbian 6.1) βλέπει και εγκαθιστά κανονικά sis Και jar αρχεία.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...